Керівництво по плагіну WordPress SEO by Yoast: Частина 4. Додаткові SEO-поради

 1. Snippet Preview (Прев'ю сніпетів)
 2. Focus Keyword (Головне ключове слово)
 3. SEO Title (SEO заголовок)
 4. Meta Description (Мета-опис)
 5. Meta Keywords (ключові слова)
 6. Page Analysis (аналіз сторінок)
 7. Виберіть Advanced і Social
 8. вкладка Social
 9. висновок

В останній частині керівництва ми зробили фінальні поліпшення. Тепер настала пора показати, як використовувати панель On Page SEO при створенні записів або сторінок в WordPress. Сьогодні ми вивчимо цю панель і обговоримо деякі загальні фактори, які дозволять вам добитися кращого ранжирування контенту.

У цьому посібнику ми вивчимо наступний матеріал:

 • Snippet Preview
 • Focus Keyword
 • SEO Title
 • Meta Description
 • Meta Keywords
 • Page Analysis
 • Виберіть Advance & Social

Snippet Preview (Прев'ю сніпетів)

WordPress SEO дозволяє вам задавати шаблони заголовків і мета-описів для всіх типів записів і сторінок. Ви можете використовувати мета-поле WordPress SEO для повної оптимізації заголовків ваших записів і мета-описів. Також ви можете скористатися функціональністю превью сніпетів, яка допоможе вам дізнатися, як запис / сторінка буде виглядати у видачі Google. Відповідний інструмент можна знайти по наступною адресою .

Я припускаю, що ви вже додавали нові записи в свій блог і налаштували плагін WordPress SEO. Після додавання заголовка і контенту до вашої записи, відразу під областю записи ви знайдете мета-поле On-Page-SEO. У вкладці General ви можете побачити превью сниппета. Воно буде змінюватися в залежності від вашого введення.

Воно буде змінюватися в залежності від вашого введення

Focus Keyword (Головне ключове слово)

Focus Keyword - це ключове слово, яке буде використовуватися для ранжирування статті в Google. Пройшли ті дні, коли було дуже легко зайняти верхні позиції за простими ключовими словами. Сьогодні ви не зможете просто так взяти і застрибнути в вершину видачі по популярних ключовими фразами, що складається з одного-двох слів, однак ви можете зайняти хороші позиції по довгим ключовими словами.

Маркетологи / SEO-фахівці / SMM-менеджери пояснюють це наступним чином:

Довгі ключові слова - це більш конкретні ключові слова, які не так популярні, проте при цьому все одно призводять хороший трафік. Довгі ключові слова - прекрасний спосіб залучення пошукового трафіку, який активно використовувався кілька років тому. Тоді було простіше влізти в топ, конкуренція була нижче, і тому було порівняно простіше провести оптимізацію для сторінок, які заточувалися під ці ключові слова.

Тепер, коли ви знаєте, для чого використовується область Focus Keyword, ви можете помістити в неї довге ключове слово. Наприклад, якщо ви пишете статтю про те, як встановити WordPress в WebMatrix на PC, то в такому випадку ваше ключове слово може бути «Встановити WordPress в WebMatrix». Саме це користувачі будуть шукати в Google. Якщо з даного ключевику є висока конкуренція, то в такому випадку ви можете додати додаткові слова:

 • Швидка установка
 • п'ятихвилинна установка
 • Відео керівництво

Після того, як ви помістіть ваше ключове слово в область Focus Keyword, плагін WordPress SEO допоможе вам оптимізувати On-Page-SEO для вашої запису. Для тих, хто не знайомий з цим терміном, я приведу невелике пояснення.

Є два типи оптимізації:

 • On-Page-SEO - відноситься до всього, що ви робите на своєму сайті, щоб його оптимізувати. Наприклад, це: регіональні настройки, написання кращого контенту, збереження щільності ключових слів від 3% до 5% в ваших статтях, оптимізація зображень шляхом додавання до них тегів ALT і TITLE.
 • Off-Page-SEO - відноситься до всього, що ви робите поза вашого сайту. Так само як: покупка посилань на кожній сторінці, гостьовий постинг на інших сайтах з посиланнями на свій сайт, маркетинг в соціальних мережах і т.д.

Таким чином, мета-поле під вашої записом допомагає вам оптимізувати вашу запис або сторінку для пошукових систем - це частина On-Page-SEO. Ваше ключове слово повинне бути присутнім в заголовку статті, в мета-описі, в заголовках, в контенті і в URL сторінки. Чи не спамьте ключовими словами в своєму контенті, пишіть контент для людей, а не для роботів пошукових систем. Намагайтеся підтримувати природне використання ключових слів.

SEO Title (SEO заголовок)

Тепер давайте перейдемо до SEO заголовку. SEO-заголовок - це заголовок вашої записи / сторінки. Ви можете бачити його у вкладках вашого браузера. Він може відрізнятися від того, що ви вказали в заголовку вашої запису. Невелика відмінність від основного заголовка запису, а також деякі експерименти допомогли мені отримати чудові результати. Тема записи «Подарунки на день Валентина» і SEO-заголовок «Кращі подарунки на День Валентина для неї», і навпаки.

Я сподіваюся, що ви самостійно спробуєте поекспериментувати з SEO-заголовком вашого сайту. Пам'ятайте, що в ньому не потрібно спамити. Якщо ви заб'єте його великою кількістю ключових слів, Google знизить ваш сайт.

Якщо ви заб'єте його великою кількістю ключових слів, Google знизить ваш сайт

Meta Description (Мета-опис)

Найважливіша частина On-page-SEO - це заголовок, однак після нього слід також мета-опис. Створення ідеального мета-опису може допомогти вам отримати більше трафіку з тими ж показниками. Коли ви займаєте певне місце у видачі по конкретному ключовому слову, ви можете змінити ваше мета-опис, щоб зробити свій сайт більш клікабельним. Це допоможе вам підняти ваш рейтинг SERP, а також ваші показники CTR.

Новачкам трохи поясню: мета-опис - це те, що користувач буде бачити, коли він знайде запис, проіндексовану в Google. Ви можете бачити опис в розділі превью сніпетів. Чим переконливіше мета-опис, тим більше кліків воно вам принесе.

Припустимо, що ваша стаття знаходиться на третій позиції першої сторінки Google за певним ключовим словом. Ви повинні вивчити мета-опис перших і других позицій. Зробіть своє мета-опис краще, ніж у них. Думайте, як користувач: чому ви повинні перейти по третій посиланням, а не за першими двома? Якщо ви прочитаєте грамотне мета-опис, ви вже будете знати, що ви знайдете в статті. Заповнення його великою кількістю ключових слів підвищить ризик бана з боку Google, а також відлякає користувачів.

Розгляньте регулярне оновлення ваших мета-описів для записів, які поступово вибиваються в топ. Ви можете спробувати провести A / B тестування, щоб зрозуміти, які мета-опису працюють краще; проаналізувати це можна в Google Webmaster, розглядаючи показник CTR.

Ви можете спробувати провести A / B тестування, щоб зрозуміти, які мета-опису працюють краще; проаналізувати це можна в Google Webmaster, розглядаючи показник CTR

Meta Keywords (ключові слова)

Як я вже говорив раніше, Google вже давно перестав розглядати ключові слова як фактор ранжування сайтів, оскільки маркетологи, SEO-фахівці та веб-майстри розміщували купу ключових слів для кожної статті, щоб обдурити алгоритми Google.

Я пропоную вам взагалі не використовувати ключові слова в розділі Meta, однак якщо ви все ж хочете це зробити, розміщуйте максимум три найбільш релевантних ключових слова для кожного запису.

Я пропоную вам взагалі не використовувати ключові слова в розділі Meta, однак якщо ви все ж хочете це зробити, розміщуйте максимум три найбільш релевантних ключових слова для кожного запису

Page Analysis (аналіз сторінок)

Збережіть всі ваші налаштування, введені вище, щоб побачити ефект від On-Page-SEO. Після збереження, ваша запис або сторінка отримає кольоровий гурток. Зелений колір означає, що все зроблено правильно, і це найкращий підхід до On-Page-SEO. Ви можете перейти до вкладки Page Analysis, щоб знайти більше різних варіантів оптимізації. Це необов'язкові поліпшення, проте вони можуть вам дати ідею того, як підняти свої показники в пошуковій видачі.

Виберіть Advanced і Social

У вкладці Advanced містяться спеціальні настройки, які дозволяють вам отримати більший контроль над вашими записами. Це частина не призначена для новачків, однак вона дуже корисна. Чому б не дізнатися про всі можливості, які містяться в ній?

Давайте досліджуємо їх.

Давайте досліджуємо їх

Meta Robots Index

Якщо ви хочете, щоб пошукові системи не індексували вашу запис або сторінку, ви можете використовувати цю область і вибрати в ній пункт noindex. Врахуйте, що index встановлений за замовчуванням. Змінюйте цю опцію тільки в тому випадку, якщо ви хочете зробити вашу сторінку або запис Неіндексований.

Meta Robots Follow

Дана опція за замовчуванням задана в follow. Якщо ви виберете nofollow, то в такому випадку роботи пошукової системи ніколи не будуть читати контент певного запису / сторінки. Роботи не будуть переходити по посиланнях в даній статті.

Meta Robots Advanced

Noarchive

Забороняє пошуковим системам виводити кешувального копію сторінки.

Nocache

Те ж саме, як і noarchive, але використовується для MSN / Live.

Nosnippet

Забороняє пошуковим системам виводити сниппет сторінки в результатах пошуку, а також забороняє кешування сторінки

Noodp

Забороняє пошуковим системам використовувати опис сторінки, взяте з DMOZ (ODP), в якості сниппета для вашої сторінки.

Noydir

Забороняє Yahoo! використовувати опис для сторінки, узяте з каталогу Yahoo !, як сниппета для вашої сторінки. На інші пошукові системи Noydir не поширюється.

Include in Sitemap

Ви можете заборонити включення даної сторінки / записи в карту сайту. За замовчуванням всі записи включаються в неї.

Sitemap Priority

Якщо ви заглядали в карту сайту, згенерувала плагіном, ви, можливо, бачили, що в ній все записи мають свій пріоритет. Ви можете змінювати його відповідно до своїх завдань.

Canonical URL

Канонічний URL - це оптимальний URL для запису. Запис може бути розбита на кілька сторінок, однак канонічний URL завжди буде говорити про те, що це - одна запис. Зазвичай канонічні URL задаються автоматично.

301 Redirect

Якщо ви міняли URL записи, ви можете перенаправити старий запис на нову за допомогою 301 редіректу. Дуже просто і зручно.

вкладка Social

За замовчуванням, коли ви расшарівать свій пост в різних соціальних мережах, мета-опис, яке ви ввели для вашої запису, буде розшарено разом з посиланням або з заголовком. Якщо ви хочете змінити мета-опис для різних платформ, ви можете зробити це в даному розділі.

У випадку з Facebook ви можете навіть завантажити зображення, яке буде виводитися разом з вашою посиланням.

У випадку з Facebook ви можете навіть завантажити зображення, яке буде виводитися разом з вашою посиланням

висновок

Ми познайомилися з плагіном WordPress SEO by Yoast. Якщо у вас залишилися які-небудь питання по ньому, ви можете задати їх у коментарях.

Джерело: code.tutsplus.com

Думайте, як користувач: чому ви повинні перейти по третій посиланням, а не за першими двома?
Чому б не дізнатися про всі можливості, які містяться в ній?