Китайський ака Baidu SEO: кращі цифрові практики

  1. Хостинг сайтів у Китаї: Основна стратегія Baidu SEO
  2. Приймайте поблизу Китай, якщо ви не можете приймати в Китаї
  3. Роботи заважають Вашій пошуковій оптимізації Baidu
  4. Немає багатомовного вмісту та тегів hreflang

Цифрові практики, які треба використовувати для кращої досяжності та ефективності в Китаї, відрізняються від методів, які підприємства зазвичай використовують у інших країнах. Хостинг і оптимізація в пошукових системах, наприклад, повинні здійснюватися на відповідність місцевим правилам і відповідності критеріям, продиктованим пошуковими системами, для кращого рейтингового повернення. Порушення цих умов буде означати покарання з боку пошукових систем і відмова частини з них належним чином ранжувати сайти. Більш того, щоб додати аутентифікацію на ваш сайт, краще мати бізнес-рахунки на китайських соціальних медіа-платформах. Китайські пошукові системи, такі як Baidu, сприймають це як знак схвалення і використовують його як показник у рейтингу сайтів. Практики, як використання локальної мережі доставки контенту (CDN), яка сприяє підвищенню швидкості завантаження сторінки, також є важливою частиною вашого SEO для Baidu.

Таким чином, необхідно розробити онлайн стратегії відповідно, щоб звернутися до китайських клієнтів. Давайте відзначимо кілька необхідних цифрових практик, орієнтованих на Китай, які необхідно використовувати для більшого успіху.

Хостинг сайтів у Китаї: Основна стратегія Baidu SEO

Китайські пошукові системи ранжують сайти, розміщені в Китаї вище, ніж ті, які розміщуються за межами країни . Це пояснюється насамперед двома причинами, крім забезпечення дотримання місцевої політики цензури. По-перше, пошукові системи займуть сайти, розміщені в Китаї, як цільові для китайської аудиторії. По-друге, сайти, розміщені за межами Китаю, матимуть труднощі з завантаженням у порівнянні з тими, що розміщуються в Китаї. Природно, що Baidu Search ранжує ті з більш високим часом завантаження.

Щоб отримати доступ до хостингу в Китаї, потрібно спочатку отримати Ліцензія постачальника Інтернет-контенту (ICP) . Ліцензія складається з двох типів: персональна ліцензія ICP і ліцензія на бізнес ICP, причому остання з двох необхідна для розміщення ділових і комерційних веб-сайтів. Отримання ліцензії ICP допомагає отримувати кращі рейтинги пошукових систем, роблячи їх придатними для розміщення в Китаї, а також тому, що ICP ліцензія необхідна для багатьох процесів верифікації сайтів, таких як Baidu Trust.

Приймайте поблизу Китай, якщо ви не можете приймати в Китаї

Навіть якщо ви не можете розмістити свої сайти в Китаї, бажано, щоб ви розміщували сайти в безпосередній близькості від країни - як у Макао, Гонконг, Сінгапур і т.д. Хостинг на американському західному узбережжі краще, ніж на Сході узбережжі. Близька близькість означатиме швидше час завантаження, що допоможе отримати визнання пошукових систем.

Отримати .cn домен верхнього рівня (TLD), коли це можливо, тому що це буде означати для пошукових систем і широкої громадськості, що сайт був призначений виключно для Китаю. Отримання домену .cn не вимагає реєстрації місцевих підприємств, тому краще, якщо ви скористаєтеся цим фактом перед будь-якою зміною політики.

Baidu не любить субдомени та посилання на інші домени

Китайські пошукові системи не розважають сайти з субдоменами. Тому доцільно зберігати піддомени з ваших сайтів. Більше того, це великий ні, якщо ви пов'язуєте свій сайт у китайському домені з тими, які мають інший домен. Зв'язаний сайт зменшить швидкість завантаження сторінки і може стати деіндексами з Baidu, містить інформацію / віджет з заборонених сайтів. Навіть якщо формоутворювачі не так, Байду все одно буде штрафуйте свій сайт за посилання на сайти з не-китайськими доменами . Також не слід розміщувати сайти в китайських доменах разом із сайтами в не-китайських доменах, наприклад .com і .com.au, оскільки китайські пошукові системи утримуються від індексації сайтів, розміщених поруч з іншими в іноземних доменах.

Роботи заважають Вашій пошуковій оптимізації Baidu

Саме на веб-сайтах регулярно вводиться файл robot.txt, щоб керувати пошуковими системами, такими як Google, у визначенні розділів їхнього сайту, які вони хотіли б індексувати, та в розділі, який вони хочуть недоступні для веб-сканерів. Однак Baidu не ранжує сайти з файлами robot.txt. Пошукова система вимагає повної скануваності ваших сайтів і доступу до всієї інформації, що знаходиться в ній. Таким чином, ви повинні виключити роботів з вашого сайту та зробити всі сторінки доступними для сканерів Baidu. Навіть якщо ви включите файл robot.txt, Baidu все одно може сканувати ваш сайт, не надаючи вам переваги індексування. Отже, якщо ви шукаєте правильний рейтинг у пошуках Baidu, краще, якщо ви уникаєте роботів взагалі.

Немає багатомовного вмісту та тегів hreflang

Зміст у китайській мові має більш високий шанс отримати індексацію Baidu і зайняти місце на її видачі. Якщо ви готуєте сайт для китайської аудиторії, підготуйте вміст виключно китайською мовою, оскільки багатомовний вміст буде перешкоджати індексуванню сторінок китайської мови за допомогою пошукової системи. Більш того, Baidu не підтримує використання тега hreflang для міжнародного націлювання. Замість цього використовуйте теги мета-мови для Baidu і підготувати і представити окремі версії ваших сайтів з різними gTLD і субдоменами для цільових різних геолокацій.

Для найбільш корисних досвіду та зауважень у розробці цифрових стратегій у Китаї на 2017 рік і далі, можна ознайомитися зі статтями цієї серії публікацій тут: