Ключові слова для просування сайту, як підібрати фрази для розкрутки

  1. Підбір ключів за допомогою Wordstat
  2. Інші методи підбору
  3. Скільки ключових слів потрібно для оптимізації тексту
  4. Розподіл ключів в тексті

Підбір ключових слів для семантичного ядра - основа SEO-просування. Саме по ним користувачі прийдуть на ваш сайт і, якщо він зацікавить їх, конвертуються в покупців. Сьогодні ми розповімо, як підібрати ключі і використовувати їх в текстах.
Список необхідних ключових фраз формується на основі пошукових запитів, які користувачі вводять в «Яндексі» і Google, щоб знайти потрібну інформацію, товари або послуги.

Підбір ключів за допомогою Wordstat


Wordstat - це сервіс пошукової системи «Яндекс», за допомогою якого можна отримати інформацію про те, що шукали інтернет-користувачі і як часто вони зверталися із запитами до пошукача. Щоб скористатися наявними можливостями цього сервісу, потрібно спочатку зареєструвати аккаунт на «Яндексі», а потім перейти на wordstat.yandex.ru.

ru

У верхньому полі потрібно ввести будь-який запит, що стосується тематики вашого сайту і за яким повинні приходити відвідувачі. Система підбере список схожих запитів, введених користувачами пошуковий рядок. У цьому масиві даних відображаються відомості за останні 3 місяці.

У списку запитів можуть бути присутніми слова і фрази, які не відносяться до вашої теми (але люди їх теж шукали). Необхідно вичистити цей зайвий сміття, перш ніж використовувати зібрані ключові слова для просування сайту. Зробити це можна або в сервісі Wordstat, або після копіювання списку в Excel.

Щоб сервіс не видавав непотрібні ключі, можна при пошуку задати мінус-слова. Для цього у верхньому полі після вказівки потрібного запиту пишемо слово зі знаком мінус (без пробілу). Це виглядає наступним чином:

Це виглядає наступним чином:

Такий метод дозволяє підібрати перелік найбільш актуальних ключів, відповідних тематиці просувається ресурсу.

Інші методи підбору


Також для збору ключових слів можна застосовувати інші методи:

Використання різних способів підбору ключових слів дозволить скласти найбільш повне семантичне ядро ​​і охопити великий перелік запитів, за якими інтернет-користувачі зможуть знаходити ваш сайт. Зібрані ключі повинні розбиватися на кластери і розподілятися на окремі посадкові сторінки.

Скільки ключових слів потрібно для оптимізації тексту


Ключові слова в списку представлені від найпопулярніших до менш запитуваною. Щоб написати статтю, відповідну високочастотному запиту, потрібно взяти перші 20 ключових слів зі списку, створеного сервісом Wordstat (попередньо забравши сміттєві запити). Якщо потрібно створити контент, що включає в себе низькочастотні ключі, можна використовувати всі слова, у яких до 5 показів включно. Краще використовувати в тексті ключі з різною частотністю: навіть якщо контент оптимізується під високочастотний запит, в статті повинні бути присутніми низько- і середньочастотні слова, що дозволяють додатково залучити відвідувачів.

Розподіл ключів в тексті


Ключові слова для просування сайту потрібно використовувати в тексті в прямому, морфологічному і розбавленому вигляді. Високочастотні і найбільш релевантні ключі розміщують ближче до початку статті, інші рівномірно розподіляють по тексту. Рекомендується органічно вписувати підібрані ключові слова, щоб текст не був перевантажений повторюваними словами. Занадто часте вживання одного і того ж слова в тексті може бути розцінено пошуковими системами як Переспа, що погано позначиться на позиціях веб-сторінки в пошуковій видачі.


Фахівці рекомендують не просто вписувати ключові слова для просування сайту в текст, а максимально відповідати на питання, що цікавить читача. Чим повніше, зрозуміліше і цікавіше буде знайдена за запитом інформація, тим більше вірогідності, що відвідувач стане лояльним читачем і потенційним клієнтом.