Ключові слова

 1. Як підібрати ключові слова?
 2. Як використовувати ключові слова?
 3. Як розміщувати ключові слова в тексті?

Добрий день друзі! Сьогодні ми розберемо, що таке ключові слова, навіщо вони потрібні, як їх правильно підібрати і використовувати при роботі з сайтом. Тож почнемо!

Тож почнемо

Ключові слова - це набір слів, які максимально характеризують вміст документа (тексту або сторінки сайту в цілому). Якщо говорити про просування, то їх ще називають пошуковими запитами - тобто, словами, які користувачі Яндекса або Google використовують для пошуку необхідної інформації.

Набір ключових слів називається семантичним ядром , Яке, в ідеалі, необхідно для просування і оптимізації сайту, а саме:

 • формування оптимальної структури сайту ;
 • точкової текстової оптимізації документа;
 • відстеження результатів від виконаної роботи;
 • внутрішньої перелинковки сайту ;
 • формування анкор-листа для збільшення посилальної маси з зовнішніх ресурсів.

Тобто, ключові слова - це ті фрази, які користувачі вбивають в пошуковий рядок, щоб знайти потрібну інформацію. Пошукові системи діляться з оптимізаторами інформацією про дані словах і їх статистикою, щоб ми допомогли роботам краще сформувати сторінку з результатами пошуку.

Як підібрати ключові слова?

Підбір ключових слів - це важливе завдання для всіх типів сайту (як для інформаційних, так і для комерційних проектів). Найцінніші фрази - це ті, де висока частотність і немає достатньої кількості сайту для ранжирування в ТОП 10, тобто зі слабкою конкуренцією. Знайти їх складно, але навіть в тематиці пошукового просування вони все ще існують!

Для формування семантичного ядра використовують:

 • Сервіси, що надають інформацію про частотності вживання ключових слів в запитах, наприклад: « Яндекс.Вордстат »,« Google AdWords: Keyword Planner »

Вордстат  »,« Google AdWords: Keyword Planner »

 • Сервіси статистики (лічильники сайту), в яких представлена ​​інформація про переходах з результатів пошуку на сайт за ключовими словами, наприклад: « Яндекс Метрика »,« Google Analytics »

Сервіси статистики (лічильники сайту), в яких представлена ​​інформація про переходах з результатів пошуку на сайт за ключовими словами, наприклад: «  Яндекс Метрика  »,« Google Analytics »

 • Видимість конкуруючих сайтів в результатах пошуку: spywords, keys.so і інші аналоги

so і інші аналоги

 • Пошукові підказки та рекомендації

Пошукові підказки та рекомендації

При підборі ключових запитів - обов'язково враховується регіон просування, сезонність і типи пошукових запитів. Звично розділяти запити на 3 групи:

 • Високочастотні - тобто, ВЧ-запити, які приносять найбільше трафіку на сайт;
 • Середньочастотні - тобто, СЧ-запити, які приносять менше трафіку, але за кількістю їх більше, ніж ВЧ;
 • Низькочастотні - тобто, НЧ-запити, які представляють собою великий пласт слів і є більш конверсійними через свою точності.

Градація запитів по частотності в кожній тематиці своя. Наприклад, ваш сайт присвячений пасажирських перевезень на автобусах в Москві. В цьому випадку фраза «оренда автобуса» з точною частотою показу 425 щодо вашого сайту і вашої тематики буде високочастотної. У регіонах ця цифра буде ще нижче. Більш повна класифікація запитів наступна:

 • Навігаційні - коли користувач шукає конкретний ресурс;
 • Інформаційні - вводячи які користувач шукає цікаву для них інформацію;
 • Транзакційні - вводячи які користувач готовий зробити транзакцію (дія);
 • Нечіткі - мета яких незрозуміла або дуже розмита.

Ще одна класифікація - по конкуренції: висококонкурентний, СреднеКонкурентние, нізкоконкурентним.

Процес формування семантичного ядра краще автоматизувати. Раніше я вже розповідав про те, як це зробити за допомогою Key Collector .

Як використовувати ключові слова?

Після того, як ми підібрали всі запити - необхідно їх згрупувати і розподілити по сторінках сайту. Більш докладно про це розказано в статті про формування структури сайту . Де їх використовувати далі? Давайте розберемо.

 • Мета-тег KeyWords - необов'язково, але можна заповнювати

Найчастіше користувачі стикаються з проблемою заповнення ключових слів, коли в CMS є поле під KeyWords. Але не все, що є - необхідно заповнювати. Переважна більшість оптимізаторів його сьогодні не використовують. Фахівці швидше його заповнюють для того, щоб було. Але особливого впливу на ранжування сайту він не робить. Про це Google заявив ще в 2009 році: webmasters.googleblog.com/2009/09/google-does-not-use-keywords-meta-tag.html.

За Переспа мета-тегом KeyWords санкції пошукових систем не передбачені.

 • Виділення жирним ключових слів в тексті - не рекомендується

Рідко, але все ж помічаю сайти, на яких люблять виділяти ключові слова жирним. Вебмастера сподіваються таким чином просунути свій сайт. Так, виділені жирним слова отримують більшу вагу, але зараз це вже не працює також добре, як раніше. Необхідно опрацьовувати документ повноцінно і формувати його для людей. Крім цього, за це передбачені санкції пошукових систем.

 • У текстовій оптимізації - рекомендується

При формуванні h-заголовків:

Ви можете використовувати прямі входження завдяки h-заголовкам. Наприклад, помістити самий жирний ключевик в h1, а решта розбити на підзаголовки.

При формуванні Title:

Необхідно використовувати максимально всі ключові слова в Title, так як це одна з найсильніших текстових зон документа.

Також не варто забувати про входження в текст і інші різні зони документа.

 • Аналіз результатів

Якщо у Вас є зібране семантичне ядро, то Ви можете відстежувати по ньому позиції сайту в пошукових системах. Таким чином, визначати слова, за якими сайт не перебуває у ТОП-10 і коригувати оптимізацію.

Часта помилка - неправильна угруповання слів. Іноді потрібно створити окремий матеріал, щоб ранжуватися в ТОПі за певними близьким словами, за якими пошукова видача абсолютно різна.

Як розміщувати ключові слова в тексті?

Ні строго правила щодо входження слів в текст. Хтось намагається визначити універсальну щільність ключових слів , Але для кожної групи запитів вона своя і залежить від конкурентів. Тобто, не намагайтеся застосовувати однаковий відсоток нудоти тексти до всіх груп слів і сподіватися, що це еталонне значення.

Для правильного визначення, необхідно провести аналіз ТОП-10 пошукової видачі і взяти за основу найбільш близького до Вас конкурента. Тільки не усереднюються отримані значення: швидше за все буде ситуація, що Ви не відповідаєте жодному з конкурентів.

Експериментуйте і контролюйте результат, щоб рухатися поступово в ТОП і займати лідируючі позиції. Для одного з проектів мені довелося скоротити текст в 4 рази і збільшити нудоту ключових слів, щоб опинитися в ТОП-3 Яндекса з монобрендовим проектом по висококонкурентних запитах. Дані по тексту такі:

Швидше за все, в іншій ніші подібна оптимізація привела б до санкцій від пошукових систем. Але тут показала себе ідеально!

***

Розкажіть в коментарях, як Ви працюєте з ключовими словами, визначаєте обсяг тексту і кількість входжень? Якщо залишилися питання, також задавайте.

Як підібрати ключові слова?
Як використовувати ключові слова?
Як розміщувати ключові слова в тексті?
Як підібрати ключові слова?
Як використовувати ключові слова?
Де їх використовувати далі?
Як розміщувати ключові слова в тексті?
Розкажіть в коментарях, як Ви працюєте з ключовими словами, визначаєте обсяг тексту і кількість входжень?