Комплексне просування туристичного сайту

  1. Сукупність SEO і контекстної реклами
  2. Вплив сезонності на туризм

Складність просування туристичного сайту на сьогоднішній день обумовлена високою конкурентностью сегмента. Ринок туристичних послуг постійно зростає і пропозицій стає все більше. З'являються нові туристичні напрямки, стрімко розширюється асортимент послуг, число охочих продати свій туристичний продукт кожен день збільшується. «Як не загубитися в цьому величезному і одночасно різноманітному сегменті і залучити своїх клієнтів?» Цей закономірне питання задає кожен власник туристичного агентства. Одним з дієвих методів вирішення цього завдання є комплексне просування в інтернеті. При цьому використання якогось одного рекламного каналу з метою розширення клієнтопотік може не дати бажаного результату. Просування дає максимальні результати при підключенні всіх можливих каналів інтернет маркетингу, таких як:

  • Пошукове просування (SEO)
  • контекстна реклама
  • управління репутацією
  • Соціальні мережі (SMM)

Сукупність SEO і контекстної реклами

Компанія Зекслер розробила і просунула такі сайти як: tourvibor.ru і travel-diskont.ru. Так само ми займалися контекстною рекламою і SEO для сайтів: travelata.ru, 4sezonatour.ru, unika-tour.net. За весь час нам вдалося накопичити великий досвід в просуванні туристичних послуг в інтернеті, яким хотіли б поділитися з Вами.

У травні 2015 року, ми закінчили розробку сайту tourvibor.ru і відразу після цього запустили пошукове просування і через деякий час контекстну рекламу, розвиток в соціальних мережах і управління репутацією компанії. При запуску кампаній контекстної реклами, ми включили в розміщуються оголошення назва агентства. Вже через деякий час, проаналізувавши отримані результати, ми виявили, що разом із загальними запитами сайт почав просуватися в пошуковій системі і по брендовим запитам. Потенційні клієнти завдяки рекламним оголошенням почали дізнаватися про таку компанію як tourvibor. Результатом став скачок запитів містять в собі найменування компанії - користувачі стали шукати сайт через органічну видачу Яндекса і Google.

Не секрет, що у всіх пошукових систем є алгоритми, за якими вони відбирають той чи інший сайт для показу. У ці алгоритми входять сотні критеріїв, відповідаючи хоча б частини заявлених показників, сайт буде рости в пошукових системах, і отримувати більшу популярність і довіру з боку користувачів, що призведе до природного росту посилальної маси. Саме це сталося і з сайтом туристичної компанії tourvibor, показники позицій сайту, після початку комплексного просування по всіх маркетингових каналах, позитивно змінилися.

Цей факт в черговий раз підтвердив, що одночасне проведення заходів в різних каналах маркетингу (комплексне просування) доповнюють один одного і підсилюють результат.

Вплив сезонності на туризм

У багатьох напрямках бізнесу є спади і зростання продажів. Пов'язано це з сезонністю бізнесу і в кожному сегменті вона своя. У туризмі сезонність має ключове значення, так для того щоб домогтися продажів з використанням SEO, потрібно почати пошукове просування до початку туристичного сезону у зазначеній країні приблизно за 2-3 місяці, так як пошукова оптимізація дає відкладений результат.

Згідно з даними Wordstat.yandex.ru за запитом «Тур Гоа» туристичний сезон в зазначеному напрямку починається у вересні і йде на спад в кінці зими. Виходячи з цих даних, почати пошукову оптимізацію за цим напрямком найкраще навесні або влітку. Запас часу дозволить Яндексу і Google зрозуміти, що просувний ресурс займається наданням зазначеної послуги та це позитивно відіб'ється в пошуковій видачі.

Складність просування туристичного сайту на сьогоднішній день обумовлена високою конкурентностью сегмента

Зовнішні фактори, що впливають на хід просування туристичних сайтів

Так само є зовнішні причини, через які може виникнути необхідність в призупинення просування та реклами в інтернеті. У нашій практиці це було один раз і пов'язано це було з катастрофою літака А321 в Єгипті.

«Наша компанія висловлює щирі співчуття родичам і близьким, чиї рідні загинули в авіакатастрофі»

Подібні події впливають на багато сфер нашого життя, в даному випадку це вплинуло на сегмент туристичного бізнесу. Так 6 листопада рішенням президента Росії Володимира Володимировича Путіна було вирішено припинити авіасполучення з Єгиптом, через що нам довелося призупинити рекламні кампанії відразу декількох клієнтів.

Однак, не дивлячись на припинення роботи по цих сайтів, спостерігається стійкість досягнутих результатів. Це в черговий раз вказує на позитивний вплив одночасного проведення робіт з різних напрямків на кінцевий результат і той факт, що комплексне просування дозволяє багаторазово збільшити число потенційних клієнтів на сайті замовника.

«Як не загубитися в цьому величезному і одночасно різноманітному сегменті і залучити своїх клієнтів?