комунікаційна стратегія

  1. Складові комунікаційної стратегії компанії
  2. Кому довірити розробку та реалізацію комунікаційної стратегії?

В основі комунікаційної стратегії підприємства завжди лежить ключова ідея - концепція позиціонування. Вона визначає головну думку, яку ми повинні не просто оптимально донести до цільової аудиторії (ЦА), але і якої ми повинні її "запалити". Це подібно до core essence в піраміді бренду - те, що повинно залишитися в голові споживача після того, як він стикнеться з комунікацією бренду.
Якщо розглядати весь комплекс розробки комунікаційної стратегії, то треба відразу обмовитися, що це непростий і часто тривалий процес. Однак, при грамотному системному підході, комунікаційна стратегія підприємства розробляється швидко і ефективно.

Складові комунікаційної стратегії компанії

Є три складові, які визначають побудову і розвиток бренду , І на яких будується комунікаційна стратегія: маркетингова, креативна і медійна стратегії.
Та основа, на якій повинна будуватися будь-яка комунікаційна стратегія - це маркетинг. Маркетингова стратегія чи то стратегію побудови бренду базується на ретельному аналізі, який дає знання про потенційних споживачів, конкурентів і сам продукт. Ці знання є основною для розробки концепцій позиціонування і коммуніцірованія майбутнього бренду. Для розробки комунікаційної стратегії маркетинг пропонує ряд методів для дослідження поточного сприйняття бренду - фокус-групи, глибинні інтерв'ю, експертні інтерв'ю та ін.
На етапі створення креативної стратегії відбувається формування образу бренду, розробляються моделі сприйняття і елементи наповнення бренду. Іншими словами, народжується і розвивається ключова креативна ідея, яка буде приваблива і близька цільової аудиторії і стане основою діалогу бренду зі споживачем.
В рамках медійної стратегії відбувається вибір комунікаційних носіїв, за допомогою яких комунікативне послання буде донесено до цільової аудиторії, розробляється стратегія використання ЗМІ та оптимізується бюджет рекламної стратегії . Потім здійснюється вибір рекламних носіїв по кожному ЗМІ (канали, станції, видання та ін.) І відбувається визначення ролі кожного носія.


Далі слід виробничо-підготовчий етап на якому проводиться підготовка рекламних матеріалів до виробництва, доробка сценарію і виготовлення рекламного ролика і т.д., в залежності від затвердженого медіамікс.


Таким чином, на основі сформованої комунікаційної стратегії проводиться розробка всіх комунікацій бренду. Комунікаційна стратегія компанії задає стиль назви, логотипу, фірмового стилю, бренд-бука , Упаковки. Стратегія маркетингових комунікацій лежить в основі розробки слогану, рекламного вигляді-або аудиоролика, зовнішньої реклами, рекламних матеріалів на місцях продажу (POS), web-сайту і т.д.

Комунікаційна стратегія компанії для b2b і b2c аудиторії:

особливості і канали комунікації

Комунікаційна стратегія компанії може поширюватися на 2 сегмента - B2С (англ. Business to Consumer) і b2b (англ. Business to Business). Продукція для B2С - це товари для кінцевого споживання, для особистого використання; для b2b - товари виробничого призначення для комерційного використання (перепродажу, виробництва нових виробів і т.д.). У одній компанії, як правило, є споживачі з обох сегментів, проте є підприємства, що працюють тільки в сегменті b2 b. Це виробники продуктів або послуг, які не доходять до кінцевого споживача - наприклад, різного устаткування.

Комунікаційна стратегія підприємства для кожного з сегментів має свої особливості, обумовлені різницею в мотивації. B2b-сегмент - обмежений, чітко окреслене коло замовників-професіоналів - дистриб'юторів, торгових мереж, оптовиків, контрагентів. Для них мають значення раціональні, економічні аргументи. Заточена під цей сегмент комунікаційна стратегія маркетингу заснована на повідомленні інформації про ціну, продуктивності, окупності, терміни поставки, умови оплати. У той же час, комунікаційна стратегія підприємства цього сегмента рідко будується на іміджевої чи емоційна складових. Канали комунікації для b2b максимально таргінг - це галузева преса, каталоги, виставки, конференції і презентації, а також прямі продажі і розсилки по потенційним замовникам.

Комунікаційна стратегія підприємства для b2cделает упор на емоційну складову - фактор емоцій зазвичай грає вирішальну роль при ухваленні рішення про покупку. Цільова аудиторія тут значно ширше і менш чітко прописана; немає можливості донести інформацію до кожного споживача окремо, тому вплив виявляється на цілі групи, виділені за певними характеристиками. Комунікаційна стратегія маркетингу тут передбачає широке охоплення каналів комунікації - ТВ, реклама в пресі, зовнішня реклама, різні акції по стимулюванню збуту і ін.

Кому довірити розробку та реалізацію комунікаційної стратегії?

Для сучасного ринку рекламних послуг характерна ситуація, коли розробка бренду, розробка маркетингової стратегії для нього і її реалізація доручається різним спеціалізованим агентствам - креативним, медійним і ін. В такому підході криється певна небезпека - в процесі передачі напрацювань між агентствами неминуче втрачається частина інформації про бренд. І чим більше ланок у ланцюзі компаній, що займаються брендом, тим нижче шанс зберегти загальне стратегічний напрям, тим більше небезпека, що стратегія маркетингових комунікацій не буде грамотно реалізована.

Подібної ситуації можна уникнути, якщо звернутися в агентство повного циклу, до числа яких належить і Soldis Communications. Виступаючи в якості розробників бренду «з нуля», ми краще, ніж хто б то не було, знаємо, як грамотно вивести його на ринок. Розробляючи і підтримуючи позиціонування і стратегію бренду, ми вже знаємо, як і де краще реалізувати останню, щоб бренд «вистрілив». В результаті цілісність стратегії зберігається як на етапі виведення бренду на ринок, так і при його подальшому розвитку, формується міцний «фундамент» - імідж бренду, пошкодити або зруйнувати який в майбутньому буде дуже важко, навіть зробивши ряд тактичних помилок.

В результаті цілісність стратегії зберігається як на етапі виведення бренду на ринок, так і при його подальшому розвитку, формується міцний «фундамент» - імідж бренду, пошкодити або зруйнувати який в майбутньому буде дуже важко, навіть зробивши ряд тактичних помилок

[Переглянути приклади робіт]

Дивіться також:


Кому довірити розробку та реалізацію комунікаційної стратегії?