Контекстна реклама і SEO - який інструмент краще для вашого бізнесу

 1. контекстна реклама
 2. Переваги контекстної реклами
 3. Можливості та недоліки SEO
 4. За допомогою SEO ви отримаєте:

В рамках обмеженого бюджету часто піднімається питання, що краще: контекстна реклама або SEO оптимізація?

Розповідаємо, чим відрізняється контекстна реклама від SEO, а також плюси і мінуси кожного варіанту, виходячи з потреб і особливостей бізнесу.


контекстна реклама

Контекстна реклама (PPC) - це оголошення, які розміщуються в блоках зверху, знизу і збоку в органічній пошукової видачі. Рекламні мережі Яндекса і Google показують оголошення аудиторії через партнерські сайти і електронну пошту.

Переваги контекстної реклами

 1. Швидкий старт. Налаштувати рекламну кампанію можна за 1-2 години, отримати перші заявки вже через 3-4 години (за умови правильних дій і конверсійного сайту).
 2. Мінімальний бюджет для початку. Протестувати різні гіпотези можна за невелику суму, починаючи від 1000 рублів.
 3. Вплив на результат. Контекст в зв'язці з аналітикою дозволяє в режимі реального часу відстежити ефективність кожного оголошення. В результаті їх можна поліпшити, а непрацюючі - відключити і заощадити гроші.
 4. Автоматизація. За допомогою сервісів можна прорахувати найефективніші ключові запити і оголошення, автоматично внести коригування в рекламну кампанію.

недоліки контексту

 1. Немає грошей - немає реклами. Як тільки бюджет вичерпається, покази припиняться. В результаті клієнти перестануть приходити через цей канал.

 2. Висока конкуренція в деяких нішах. Як наслідок, висока ціна за клік. Наприклад, щоб отримати один перехід по ключу «adidas», потрібно заплатити 5,5 $ за клік. В окремих нішах для локального бізнесу в регіонах ціна поки залишається вигідною. Але з кожним днем ​​і новою компанією в ніші вартість зростає.
 3. «Злив» рекламного бюджету. Цим часто грішать конкуренти - дивляться, по яких запитах ви обидва просувається, після чого переходять за оголошеннями і скліківают ваші гроші. Боротися з цим можна, але потрібні додаткові зусилля.
 4. Покази за чужим брендовим запитам. Конкуренти можуть відводити ваших потенційних клієнтів з брендових запитів. Ось як Shopfans і Viabox відбирають трафік у Shipito:

Ось як Shopfans і Viabox відбирають трафік у Shipito:

З іншого боку, ви можете поступити так само, якщо вистачає грошей.

5. Ризик втратити гроші. Досить натиснути (або не натиснути) на одну галочку в рекламному кабінеті - і бюджет витратиться даремно.

Можливості та недоліки SEO

SEO (пошукова оптимізація) - комплекс робіт по сайту, які роблять його видимим в пошукових системах, дозволяють відвідувачам знайти потрібну їм інформацію або товар. За умови якісного просування продаж послуги або товару спрощується.

За допомогою SEO ви отримаєте:

 1. Стійкий ефект. Сайт продовжує добре ранжуватися і залучати відвідувачів навіть після припинення робіт по оптимізації.
 2. Шанс отримати ліди дешевше в порівнянні з контекстною рекламою. Оптимізація дозволяє збільшити трафік на сайт, а чим він більший - тим нижче стає ціна залучення клієнта. Але гарантії на це ніхто не дасть.
 3. Довіра. Ресурси, які знаходяться в ТОПі органічної видачі, цінуються вище рекламних послань. Згідно з дослідженнями, 63% людей, які користуються трьома пошуковими системами, вважають їх неупередженим і точним джерелом інформації. Головне - цю довіру виправдати.
 4. Робота в комплексі. Оптимізація пов'язана з маркетингом багатьма моментами: швидкість завантаження впливає на рішення покупців, корисний контент не тільки просуває у видачі, а й підштовхує до покупки і підвищує впізнаваність бренду. Те ж саме стосується публікацій на інших майданчиках - ви отримаєте посилання для свого ресурсу (що вплине на трастових сайтів) і одночасно нових відвідувачів (хоча перехід по посиланнях - не масове явище).

Недоліки SEO:

 1. Оптимізація - це довгий процес. Перші результати помітні тільки через 2-3 місяці, а може і через 6-9. Якщо продажу потрібні критично терміново, SEO не допоможе.
 2. Важко вибрати виконавця. З огляду на відкладений ефект оптимізації, на першому етапі роботи замовник не може оцінити якість роботи. Це загрожує помилками, в результаті яких сайт може виявитися на п'ятій сторінці видачі.
 3. Вплив сторонніх чинників на результат. Положення сайту в пошуку залежить не тільки від правильного SEO, але і від алгоритмів «Яндекс» і Google. Їх зміна тягне за собою несподівані наслідки. Наприклад, сайт може впасти в пошуку, а потім різко увірватися в топ.
 4. Відсутність гарантій. Хоча інтернет завалений обіцянками «виведемо в ТОП-10 за 3 тижні», їх ніхто не може виконати.
 5. Тижня на перевірку гіпотез. На відміну від контекстної реклами, для перевірки гіпотези в сфері оптимізації потрібно дочекатися ряду апдейтів (оновлення бази пошукової системи). При цьому ви точно не дізнаєтеся, спрацювали зміни чи ні, так як неможливо визначити вплив сторонніх чинників.
 6. У фахівців різні підходи до SEO, що заважає оцінити їх кваліфікацію. В оптимізації немає єдино правильного алгоритму дій, і різні підходи можуть дати відмінні результати. Але зрозуміти, чи працює SEO, можна тільки через 2-3 місяці.

Контекстна реклама і SEO з точки зору завдань бізнесу

Вибирайте контекст, якщо:

 1. У вас Лендінгем, а не повноцінний сайт. Посадочні сторінки погано просуваються по SEO, вони заточені під рекламний трафік.
 2. Потрібно просувати сезонні товари або терміново розпродати залишки продукції.

 3. У вас молодий магазин, а першу сторінку видачі займають гіганти ринку.
 4. Вирішили протестувати попит на продукт в іншому регіоні або країні. Перш ніж працювати над розширенням сайту, можна дати рекламу і оцінити витрати і приблизний потік клієнтів.
 5. У вас сайт конференції / навчальних курсів / виставки, яка проходить раз на рік.
 6. Ви хотітет разово привернути увагу відвідувачів акцією або вигідною пропозицією (наприклад, розпродаж дизайнерського ламінату 2018 року).
 7. Потрібно точково націлити і зловити певну категорію відвідувачів.

Вам підійде SEO, якщо:

 1. Ви хочете залучати органічний трафік і готові почекати.
 2. Ви готові до комплексної роботи над проектом і хочете поліпшити його для відвідувачів корисним контентом, хорошим дизайном і зручним сайтом.

підсумок

Контекстна реклама і SEO просування, вирішуючи різні завдання, відмінно поєднуються один з одним. Якщо потрібно привести клієнтів на сайт терміново - використовуйте контекст. Якщо бажаєте довгограючого ефекту при мінімальних витратах на нових клієнтів - вибирайте оптимізацію.

Поєднання реклами і SEO дозволяє привести відвідувача і утримати його на сайті, а потім підштовхнути до здійснення покупки.

comments powered by HyperComments