Контент-менеджер і його посадові обов'язки

 1. У чому полягає робота
 2. різновиди
 3. Обов'язки контент-менеджера
 4. Хто може стати контент-менеджером
 5. висновок

В інтернеті постійно з'являються нові професії

В інтернеті постійно з'являються нові професії. Здавалося, ще зовсім недавно ніхто навіть не чув такого слова - «контент-менеджер». А вже сьогодні на всіх сайтах фріланса: «Потрібно, потрібно, потрібно ...».

При цьому багато хто до цих пір не розуміють, в чому полягає робота і з підозрою дивляться на подібні вакансії. Щоб раз і назавжди позбутися від сумнівів, давайте розберемося, хто такий цей контент-менеджер, і що входить в його посадові обов'язки.

У чому полягає робота

Контент-менеджер - це фахівець, який займається вмістом сайту, тобто контентом. Він публікує статті, зображення і відео, розміщує пости в соціальних мережах і заповнює картки товарів для інтернет-магазинів. Іноді йому доручають повне управління інтернет-проектом і його розкрутку.

На відміну від інших фрілансерів, контент-менеджер - це майстер на всі руки. Він розбирається і в копірайтингу, і в роботі сайту, і в купі інших речей. У XX столітті чимось подібним займалися головні редактори газет.

Кому і навіщо потрібні контент-менеджери? Справа в тому, що сьогодні все комерційні та інші організації дружно кинулися в інтернет. Природно, вони витратили люди, які б професійно займалися наповненням їх сайтів. А оскільки сайтів стає все більше, то такі фахівці зараз затребувані постійно.

Що конкретно робить контент-менеджер - залежить від ресурсу. Найчастіше він шукає підходящі матеріали, керує копирайтерами і іншими фрілансерами. Рідше - самостійно пише статті або просуває сайт.

різновиди

Сайти, інтернет-магазини і групи в соціальних мережах вирішують різні завдання. А значить і робота контент-менеджера в кожному з цих напрямків має свої особливості.

Прибуток новинних і розважальних сайтів залежить від розміщеної на них реклами: чим більше людей її побачать, тим краще. Тому головний обов'язок контент-менеджера сайту - наповнювати ресурс привабливими для читачів матеріалами.

Прибуток інтернет-магазину залежить від обсягу продажів. А тому обов'язки контент-менеджера в інтернет-магазині нагадують роботу продавця або статей. Він заповнює і оформляє картки товару, стежить за актуальністю цін і прайс-листів. Рідше - спілкується з відвідувачами: консультує і допомагає оформити замовлення.

Завдання груп та паблік - залучати та утримувати передплатників. На відміну від сайтів, в них важливу роль відіграє спілкування. Тому в обов'язки контент-менеджера в соціальних мережах (SMM-менеджера) входить не тільки створення цікавих постів, а й організація бесіди. Він шукає «чіпляють» теми, запускає дискусії і направляє розмову в потрібне русло.

Обов'язки контент-менеджера

У будь-якого співробітника є два види обов'язків: посадові і функціональні. Посадові - це що конкретно він повинен робити, а функціональні - це якийсь результат від нього чекає наймач. Наприклад, прибиральниця в офісі повинна мити підлогу і протирати пил, а очікуваний результат - чистота в приміщенні.

У функціональні обов'язки контент-менеджера зазвичай входить:

 • Просування ресурсу. Іншими словами, сайт його стараннями повинен ставати відвідуваним і прибутковим.
 • Актуальність контенту. Новинним і розважальним сайтам завжди потрібні нові матеріали - заради цього туди і ходять користувачі. А в магазинах необхідно вчасно оновлювати ціни і каталог товарів, повідомляти про нові акції та послуги.
 • Якість контенту. І це не тільки цікаві статті і захоплюючі картинки. Також доводиться думати про зручність читачів та інші речі, які впливають на поведінкові фактори.
 • Турбота про користувачів. Потрібно цікавитися їхньою думкою про сайт, реагувати на побажання і претензії.
 • Спостереження за конкурентами. Це допомагає дізнаватися про нові тренди і брати на озброєння вдалі знахідки. Ну, або хоча б не повторювати чужих помилок.

Список посадових обов'язків контент-менеджера залежить від роботодавця. Але стандартний набір зазвичай виглядає так:

 1. Шукати, замовляти або створювати контент. Найчастіше статті замовляють на різних сайтах фріланса, а ілюстрації закуповують на фотостоках (або беруть безкоштовні). У великих порталів є свої штатні автори, художники і фотографи.
 1. Вчасно і регулярно оновлювати матеріали відповідно до контент-планом.
 1. Працювати з фрілансерами і штатними співробітниками. Контент-менеджер ставить перед ними завдання, контролює виконання і перевіряє якість. Головні труднощі в тому, що фрілансери - люди творчі. А це вимагає до них особливого підходу і великого терпіння.
 1. Займатися рекламою. Контент-менеджер взаємодіє з рекламодавцями або, навпаки - розміщує рекламу сайту на сторонніх ресурсах. Також він спостерігає за результатом кампаній і, якщо треба, вносить в них зміни.
 1. Відстежувати статистику ресурсу. Контент-менеджер стежить за відвідуваністю сайту і аналізує поведінкові чинники. Це допомагає оцінювати ефективність матеріалів і вчасно помічати небезпеки начебто відтоку користувачів або санкцій від пошукових систем.
 1. Контролювати роботу сайту. Тобто дбати, щоб не «глючил» движок, що не злітала верстка, і не з'являлися дублі сторінок. Дрібні помилки потрібно вміти виправляти самому.

Але це далеко не все, що повинен робити контент-менеджер. Йому можуть також доручити:

 • Вести стрічку новин та розсилку, сповіщати читачів про нові матеріали і акціях.
 • Відповідати на запитання користувачів, консультувати їх щодо роботи сайту, модерувати коментарі і форуми.
 • Взаємодіяти з сайтами-партнерами.
 • Займатися складанням семантичного ядра (СЯ) і підбором ключів.

Цей список, можливо, виглядає страхітливо. Насправді, тільки власник ресурсу вирішує, що повинен і не повинен робити контент-менеджер. І нерідко вся робота зводиться лише до публікації нових статей.

А що не входить в обов'язки контент-менеджера? Природно, тут теж багато що залежить від наймача, але зазвичай не потрібні:

 • Самому писати статті. Це роблять автори і копірайтери. Контент-менеджер «береться за перо» лише в крайньому випадку, наприклад, якщо виконавець зірвав терміни.
 • Створювати ілюстрації. Цим займаються професійні художники і фотографи. Але контент-менеджер повинен вміти підготувати ілюстрації до публікації на сайті.
 • Розробляти дизайн. Максимум, що потрібно - акуратно зверстати сторінку.
 • Програмувати і виправляти помилки в роботі движка.
 • Здійснювати технічну підтримку. Контент-менеджер займається тільки сайтом: він не консультує користувачів продуктів, які на ньому продаються.

Хто може стати контент-менеджером

З роботою контент-менеджера можуть впоратися і технарі, і гуманітарії. Найчастіше ними стають копірайтери і вебмастера, у яких вже є досвід роботи з контентом. Однак є і свої специфічні вимоги до контент-менеджеру.

Перш за все, це люди з певним набором особистих якостей. А саме:

 • Висока здатність до навчання. Контент-менеджер не тільки володіє купою навичок, а й підтримує їх в актуальному стані. На жаль, інтернет весь час змінюється.
 • Комунікабельність. Це вміння спілкуватися і керувати командою, витримка, знання ділового етикету та навички переговірника.
 • Творчі здібності. Робота з текстом і графікою вимагає хорошого смаку. Контент-менеджер повинен відразу бачити, чи сподобається матеріал аудиторії і як його поліпшити.
 • Самодисципліна. Власне кажучи, без неї не буває взагалі ніякого фрілансу. Потрібно організовувати свою роботу, планувати час і самому стежити за термінами.

Але одних особистих якостей мало. Контент-менеджеру потрібно оволодіти знаннями і навичками в наступних областях:

 • Комп'ютер і інтернет.
 • Журналістика та копірайтинг: розбиратися в якості тексту, розуміти роботу копірайтера, а при необхідності - вміти самому написати статтю.
 • Веб-графіка: знаходити, обробляти і розміщувати ілюстрації, грамотно поводитися з основними форматами веб-зображень (jpg, gif, png) і впевнено користуватися графічними редакторами (зазвичай це Фотошоп).
 • Веб-мастеринг і верстка: на базовому рівні знати HTML і CSS, вміти самостійно зверстати сторінку і налаштувати стилі. Стане в нагоді і досвід роботи з популярними двигунами, наприклад, з WordPress або Joomla.
 • SEO: володіти хоча б основами оптимізації.
 • Реклама: вміти налаштовувати таргетингової і контекстну рекламу.
 • Основи права: розбиратися в ліцензіях на контент, розуміти, які матеріали і на яких умовах можна використовувати.
 • Тема ресурсу. Якщо сайт, наприклад, присвячений автомобілям - значить, потрібно розбиратися в автомобілях.

На жаль, в наших вузах контент-менеджерів поки не готують. Так, хтось закінчує відповідні курси. Але більшість людей вчаться професії самостійно - студіюють керівництва і до посиніння терзають Google.

висновок

Отже, професія контент-менеджера складна, але цікава. Вона відмінно підійде активним людям, які не бояться відповідальності і постійної роботи над собою. Залишилося відповісти на два найболючіших питання: скільки платять і як влаштуватися.

Сьогодні (2017 рік) середня зарплата контент-менеджера в Росії - 27 тисяч рублів. У Москві і Санкт-Петербурзі вона становить відповідно 38 і 29 тисяч рублів, а в регіонах - близько 22 тисяч.

Найбільші ставки (від 70 тисяч) в компаніях, які працюють в сфері високих технологій. Найнижчі (10 тисяч і менше) - у організацій, які не надають інтернету особливого значення, і у вебмайстрів-любителів.

Іноді контент-менеджери беруть на себе відразу кілька невеликих проектів. Тим більше що зазвичай їм пропонують не фіксований оклад, а відрядну оплату (наприклад, від кількості опублікованого контенту).

Вакансії контент-менеджера можна знайти:

 • На сайтах фріланса: freelance.ru, fl.ru, freelancejob.ru і.т.д.
 • На сайтах пошуку роботи: HeadHunter, Job, SuperJob, Rabota.

При відгуку на вакансію потрібно перерахувати свої навички, які можуть знадобитися (див. Вище), і підкріпити їх прикладами робіт.

Всім добра!

оцінити статтю

Кому і навіщо потрібні контент-менеджери?
А що не входить в обов'язки контент-менеджера?