Корпоративний блог компанії: створення, ведення і просування

 1. Навіщо компанії корпоративний блог?
 2. Створення корпоративного блогу компанії
 3. Ведення корпоративного блогу
 4. Просування блогу і продаж товарів і послуг через контент-маркетинг

Про необхідність створення корпоративного блогу компанії в інтернеті ходить багато суперечок:

 • хтось вважає його ведення просто одним з додаткових інструментів просування сайту, що допомагає створювати перелинковку,
 • хтось сприймає його як повноцінний інструмент інтернет-маркетингу,
 • а хтось і зовсім не бачить в ньому необхідності, так як складно придумати тему, яку можна цікаво розкрити в блозі компанії, що продає, наприклад, бетонні заводи.

Тому перше, з чим необхідно визначитися, чи потрібен взагалі компанії блог, яку мету буде переслідувати його ведення і чого вам буде це коштувати. Тут ми постараємося відповісти на всі ці питання і обговоримо правила ведення блогу, який здатний приводити клієнтів.

Навіщо компанії корпоративний блог?

Відповідь на це питання очевидна: просте ведення блогу «для галочки» не принесе користі ні вам, ні відвідувачам вашого сайту, блог повинен допомагати людям купити ваш товар або послугу. Давайте простежимо логічний ланцюжок того, як блог може продавати:

 1. Інформація про товар або послугу - це те, з чого починаються пошуки будь-якого користувача перед здійсненням покупки.
 2. Статті з цієї інформації шукають через пошукові системи, тому для того, щоб відвідувач потрапив на сторінку саме з вашою статтею, вона повинна займати перші місця, тобто максимально розкривати відповідь на запит користувача.
 3. Корисні статті - це найвірніший спосіб завоювати довіру нового клієнта. Погодьтеся, що зараз мало не на кожному сайті зустрічаються слова про компанії виду «у нас величезний досвід роботи», «наші висококваліфіковані фахівці допоможуть у виборі», «тільки у нас найвигідніші ціни» і тому подібні, що вже мало викликає довіри в очах щойно прийшов відвідувача. А ось практичні кейси з власного досвіду, огляди з професійними порадами здатні сказати в тисячу разів більше. Адже не дарма більшість компаній, навіть широко відомих, продає свої послуги через портфоліо і кейси.
 4. Статті в блозі - це єдиний правильний спосіб охопити максимально широко запити користувачів по вашій тематиці. При правильно організованому підході саме блог збирає більшу частину трафіку сайту, так як заточується під широкий спектр низькочастотних запитів.
 5. Корисні статті, огляди і кейси викликають у відвідувачів бажання поділитися ними з друзями і колегами по інтересам, що в свою чергу забезпечує збільшення природних посилань, цитування сайту і його авторитетності в очах пошукових систем. Крім того, такі посилання здатні приводити нових зацікавлених відвідувачів.
 6. Отримуючи трафік в свій блог, ви можете ненав'язливо пропонувати відвідувачам свої послуги і товари, розміщуючи в статтях комерційні посилання.

Саме при такому підході корпоративний блог буде працювати і підвищувати продажі. І саме в такому вигляді його можна назвати контент-маркетингом.

Створення корпоративного блогу компанії

Розглянемо технічну і практичну сторону питання: чого вам варто створення блогу компанії?

Корисні статті по тематиці сайту можуть розміщуватися двояко:

 1. Як додаткові матеріали в комерційних розділах,
 2. Як окремий розділ сайту під назвою "Блог", "Статті", "Корисне" та ін.

Чим поганий перший підхід? Та всім! Статті можна буде додавати безмежно, з часом загубиться вся структурованість інформації сайту, заплутається його навігація і сприймати контент стане вкрай складно. Це призведе до погіршення поведінкових характеристик сайту, які зараз важливі для пошукових систем при ранжуванні сайту.

Другий підхід дозволяє попередити цю ситуацію. Окремо виділений розділ для блогу - це звично, зручно, він може мати свою внутрішню структуру і навігацію і не обмежений у зростанні кількості сторінок. Такий блог можна робити в рамках сайту, але іноді його виносять навіть на окремий піддомен зі своїм дизайном. Тут все залежить від вашого бажання і фінансових можливостей.

Ведення корпоративного блогу

Розглянемо основні правила ведення блогу компанії:

 1. Створювати контент повинен професіонал. Чи варто говорити, що для отримання віддачі від цієї роботи вести корпоративний блог повинен людина, яка розбирається в тому, що пише. В ідеалі це має бути співробітник компанії, який має безпосереднє відношення до того, чим вона торгує і здатний грамотною мовою подати матеріал. Доручити цю роботу віддаленого копірайтер, який пише про все і перепише чергову статтю з інтернету - отже пошкодити задумане на корені. Саме цей пункт часто стає каменем спотикання в питанні створення блогу компанії.
 2. Подача матеріалу повинна бути грамотною. Добре, якщо стаття буде логічно структурованої і супроводжуватися графічними матеріалами. Якщо це кейс, то в ньому повинні бути графіки і цифри, які підтверджують ваш хороший результат роботи, якщо це інструкція, то до неї має бути додаток у вигляді фото чи відео уроку і т.п.
 3. Статтю необхідно оптимізувати під пошукові системи. Так, як би це банально не звучало, але якщо у вас ще немає постійної аудиторії, то ніхто і не дізнається про вашу статті, якщо вона не буде належним чином оптимізована. За цим найкраще звернутися до фахівців, так як людині не в темі буде довго і складно зрозуміти всі нюанси цієї роботи. Йому доведеться вивчити, що таке семантичне ядро, ключові слова, wordstat, метатеги, title і descriprion, сніпети та інші нюанси. А тут ми будемо раді запропонувати вам свої послуги з оптимізації сайту .
 4. Блог повинен оновлюватися регулярно. Найзручнішим варіантом тут є створення графіка ведення блогу, наприклад, по одній статті в тиждень - це не буде нікого напружувати і дозволить отримати належний відгук.

Це основні правила, але ними все не обмежується. Існує багато інших нюансів, які прийдуть вже по ходу роботи: це і спілкування з аудиторією блогу, і підбір тем для публікацій, і правильне написання привабливих заголовків і багато-багато іншого.

Просування блогу і продаж товарів і послуг через контент-маркетинг

І останнє питання, яке хотілося б тут обговорити, це просування блогу і як через нього продавати.

Як ми вже писали вище, для того, щоб пошукові системи помітили вашу статтю, вона повинні бути оптимізована належним чином, але це ще далеко не все. Наступним етапом має йти поширення вашого контенту в інтернеті. Це і расшаріваніє його в соціальних мережах в ваших корпоративних і особистих облікових записів, і публікація посилань на статтю на форумах в тематичних гілках, і проставлення посилання на неї в сервісах питань і відповідей і на інших сайтах - все це і буде повноцінним інтернет-маркетингом.

Це і расшаріваніє його в соціальних мережах в ваших корпоративних і особистих облікових записів, і публікація посилань на статтю на форумах в тематичних гілках, і проставлення посилання на неї в сервісах питань і відповідей і на інших сайтах - все це і буде повноцінним інтернет-маркетингом

І тут уже точно буде складно обійтися без допомоги фахівців, так як необхідний час не тільки на пошук і підбір таких майданчиків, а й на проставлення посилань в органічному вигляді, а також отримання статистики по розміщенню: працює вона чи ні.

Щоб продавати послуги і товари через блог необхідно:

 • по-перше, поставити посилання зі статті на комерційні сторінки вашого блогу,
 • по-друге, згадати в матеріалі про те, що ваша компанія може допомогти відвідувачу з тим, що описується в даній статті, запропонувавши таким чином ненав'язливо свої послуги.

Якщо ви прочитали цю статтю до кінця, то на її основі вже можете зрозуміти, що вона і є класичним прикладом того, що тут описано! Саме з цією метою ми і ведемо свій блог, тому якщо вам потрібно послуга контент-маркетингу для вашого сайту, будемо раді допомогти з її реалізацією.

повернутися

Навіщо компанії корпоративний блог?
Навіщо компанії корпоративний блог?
Чим поганий перший підхід?