Кращі книги по маркетингу для підвищення ЧСВ маркетолога

 1. 10. Джеффрі Мур «Подолання прірви»
 2. 9. Гаррі Беквіт «Продаючи незрима»
 3. 8. Тейлор Фінеас Барнум «Життя Ф.Т. Барнума, описана ним самим »
 4. 7. Чалдини Роберт «Психологія переконання»
 5. 6. Джек Траут, Ел Райс «Маркетингові війни»
 6. 5. Мартін Ліндстром «Buyology»
 7. 4. Сет Годін «Довірчий маркетинг»
 8. 3. Джей Конрад Левінсон «Партизанський маркетинг»
 9. 2. Кріс Андерсон «Довгий хвіст. Нова модель ведення бізнесу »
 10. 1. Чарльз Маккей «Найбільш поширені помилки і божевілля натовпу»
 11. Післямова
 12. Енді Серновіц «сарафанне маркетинг. Як розумні компанії змушують про себе говорити »
 13. Стів Круг «Як зробити сайт зручним. Юзабіліті за методом Стіва Круга »
 14. Енді Вейер «марсіанин»

Оновлено: 2 року назад

Оновлено: 2 року назад

Ми все не проти разок-другий покичиться своїм професіоналізмом і обознанностью в тій чи іншій сфері. В даному випадку, в сфері маркетингу.

З причини того, що книги як і раніше є символом знань і мудрості (як видно, мудрість не передається через монітори), ми поговоримо про те, які книги вам слід згадати, якщо ви, наприклад, вирішили підкотити на конференції до захоплено розмовляє групі маркетологів. Це - найкращі книги по маркетингу за версією багатьох джерел і вони актуальні в будь-який час (деякі з них були написані століття тому).

Отже, ви хочете красиво увірватися в розмову поруч стоїть компанії успішних маркетологів. Дочекайтеся незручного мовчання співрозмовників, коли, здається, сказати більше нічого, і стартуйте:

Дочекайтеся незручного мовчання співрозмовників, коли, здається, сказати більше нічого, і стартуйте:

«А я ось недавно закінчив читати книгу X автора такого-то», або ж «А я ось читаю книгу X автора такого-то». Говорити обов'язково з серйозним виглядом, при цьому жваво жестикулюючи руками. Якщо одна з рук зайнята келихом з шампанським, пробувати справлятися однією рукою.

Також дана добірка книг відмінно підійде для тих, хто любить уткнуться в книгу в громадських місцях (наприклад, метро), адже їх назви досить гарні, щоб змусити оточуючих при одному погляді на них зрозуміти, що вони мають справу з серйозно налаштованим людиною.

Зауважте, зовсім не обов'язково читати книгу і перейматися її ідеями, більш того, втілювати їх в життя. Головне - знати про її існування і мати поверхневе уявлення про її зміст. І цю інформацію ми з радістю готові вам надати.

10. Джеффрі Мур «Подолання прірви»

Гра в бісер перед свинями

Товариш Мур розповідає про те, як навчити мавпу користуватися окулярами, і більш того, купити їх. Якщо ви залучені в hi-tech індустрії і просування продуктів в цій сфері, ви ймовірно розумієте, як важко пояснити простому смертному, що йому дійсно потрібні штани, які перетворюються в шорти, тим більше, якщо вони йому не потрібні і ви про це знаєте.

Але та незначна частина людей, яка оцінює весь неповторний функціонал вашого супер портативного, супер блискучого і супер швидкого девайса, зовсім недостатня для тотального домінування вашої компанії, тому вам необхідні ефективні шляхи метання бісеру перед свиньми таким чином, щоб весь свинюшник за цей бісер потім платив (ех, як-то недобре порівнювати споживачів зі свинями, але, як то кажуть, з пісні слів не викинеш, тому автор люб'язно просить вибачення).

Тут ви можете навести приклад того, як вдалося «розкрутити» iPod. Коли він з'явився на ринку, його купували тільки затяті фанати Apple. На сьогоднішній момент, він є у кожного 2-го. Як таке могло статися? Маркетологи Apple перетворили iPod в об'єкт бажання, заздрості і моди. Плеєр поширювався як вірусна інфекція, заражаючи всіх, хто встиг з ним стикнутися. Адепти технології, як армія євангелістів, втирали в довіру наївних покупців. (І тут ви дістаєте свій iPhone останнього покоління і, забувши про співрозмовників, які з розуміючим поглядом схвально кивають головами, починаєте хаотично здійснювати з ним різні дії, тим самим показуючи свою зайнятість важливими справами).

Основна ідея книги:

«Існує розрив між першими адептами будь-якої технології і масовим ринком. Він пояснив, що багато технологій спочатку потрапляють на ринок за допомогою ентузіастів, але незабаром і зовсім залишають сцену не кланяюсь,. Тому, створюючи компанію, яка коштує сотні мільйонів доларів, потрібно придумати стратегію, яка допомогла б подолати цю прірву ».

9. Гаррі Беквіт «Продаючи незрима»

Дозрівши для незримого

Ви просуваєте послуги та / або послуги? Очевидно, покупці не зможуть помацати, понюхати і подивитися те, що ви пропонуєте. Але, вони зможуть помацати і помацати вас, як людину, яка пропонує ці послуги.

Книга складається їх основних заповідей, якими повинен керуватися продвігатор і популяризатор сервісів і послуг. Мабуть, з великою часткою ймовірності можна сказати, що ви, дорогий читачу, є таким. Кожна глава-заповідь в середньому займає одну сторінку, і в цілому книга легко і швидко засвоюється завдяки своїй здатності швидко і коротко викладати суть.

Основна ідея книги:

«Я насправді вважала, - сказала Меріл Стріп, - що життя буде схожа на коледж. Але це не так, життя схоже на школу ». Життя насправді схожа на школу. Ті риси характеру, які робили вас популярним серед однокласників, знову набувають своє значення. Коли потенційні споживачі (по крайней мере, багато хто з них) вибирають підприємство сфери послуг, вони не орієнтуються на дипломи цієї фірми, її репутацію або положення, займане нею в галузі. Замість цього, як школярі, якими ми залишаємося на протязі всього свого життя, ці потенційні споживачі орієнтуються на її привабливість ».

8. Тейлор Фінеас Барнум «Життя Ф.Т. Барнума, описана ним самим »

Почуття власної важливості і його монетизація

Книга - джерело натхнення для тих, хто любить описувати свій багатий внутрішній світ і багатогранність душі в розділі «Про себе» в соцмережах і викладати сотні фотографій себе коханої в публічних вбиральнях. Барнум знав відповідь на те, як можна привернути увагу публіки, як отримати тисячі «лайків» і змусити школоту та іншу віртуальну нечисть весело плескати в долоні.

Ви така багатогранна, така непередбачувана, вся така незграбна і вітіювата? Не варто займатися самобичуванням! Барнум є яскравим прикладом того, як можна ефективно монетизувати власний егоцентризм і нарцисизм.

Особливо підійде для тих, чий рівень продажів суттєво залежить від враження, яке ваша персона надає на потенційного покупця (наприклад, ріелтори).

Основна ідея книги:

«Я вся така раптова ... Вся незграбна така ... Така суперечлива вся ...»

7. Чалдини Роберт «Психологія переконання»

Мистецтво пікапа для маркетологів

Практичні поради, рекомендації, приклади - все для того, щоб допомогти вам стати справжньою Гипножаба маркетингу і переконати потенційного покупця в придбанні саме ваших товарів і послуг.

Даний набір хаков людської психіки - відмінне керівництво для того, щоб підвищувати рівень продажів на досить глибокому рівні, керуючись самою суттю, «ядром» людської натури, якщо вам завгодно.

Якщо ви є щасливим володарем диплома психолога, але волею випадку стали маркетологом або менеджером зі збуту, ви просто зобов'язані час від часу згадувати цю книгу хоча б з тією метою, щоб показати, що то n-нное кількість років, яке ви витратили на написання конспектів і плазування перед викладачами, не пішла коту під хвіст. Якщо ж ви таким не є, книга допоможе вам підкреслити і глибину власних інтелектуальних здібностей, які не обмежуються маркетингом, але і проникають на територію психології.

Також в деякій мірі може бути корисна професійним пікаперам.

Основна ідея книги:

«У тваринному світі, як і в людському, часом один-єдиний звук викликає автоматичну реакцію. Наприклад, якщо індичка-квочка чує характерне щебетання своїх індичат, вона веде себе як турботлива і уважна мати. Але якщо вона не чує знайомого звуку, вона може не тільки закинути дітей, але навіть убити. »

6. Джек Траут, Ел Райс «Маркетингові війни»

Це Спарта!!!

Посібник для любителів пафосно глаголити про маркетинг, починаючи зі слів «маркетинг - це ...». У книзі проводиться паралель між маркетингом і війною, тому якщо ви провели більшу частину свого свідомого життя в офісі, дана книга не тільки допоможе вам почерпнути стратегічно важливі ідеї, а й допоможе відчути себе бійцем, яким ви, звичайно, не є. Власне, книга і була написана для тих, хто задається питанням, як підштовхнути противника зробити фатальну помилку? Як змусити мирне населення перейти на свій бік?

Книга надихає і захоплює, дозволяє структурувати знання, боротися з конкурентами і використовувати їх слабкі сторони.

Опинившись в групі маркетологів скажімо, під час фуршету після чергової конференції, і почавши цитувати основні моменти з книги, які сміливо називають маркетологів «воїнами», ви ризикуєте здобути повагу ближніх шляхом підвищення їх почуття власної важливості.

Основна ідея книги:

«Маркетингові битви розігруються в умах. У вашому розумі, в розумі ваших потенційних покупців, причому кожен день, без вихідних. Розум - ось справжнє поле битви. Дуже важка для розуміння територія. Поле битви шириною всього 6 дюймів. Ось де відбуваються маркетингові війни. Ви намагаєтеся обігнати і побороти конкурентів на мислячої горе розміром з кокосовий горіх. »

5. Мартін Ліндстром «Buyology»

Кіберпанк для маркетологів

Книга грунтується на трирічному вивченні роботи головного мозку під час здійснення покупок і взаємодії з рекламними логотипами, роликами і т.д. Викладений матеріал іменується «нейромаркетінга».

Якщо ви є прихильником літературного жанру «кіберпанк», з його ідеями про глобальне домінування корпораціями над свідомістю пересічних обивателів, ця книга незамінна для вас. Вона відмінно підходить для тих, кому імпонує роль «скаженого» професора, який підпорядковує своїй волі уми простих смертних шляхом жорстоких і кривавих досліджень, що проводяться в сирому, темному, підвалі покинутого будинку.

Цитуючи дану книгу, ви зможете показати себе людиною, хоч скільки-небудь хто має відношення до точних наук з її доказами, дослідженнями та методологією. Ви станете краще розуміти, що впливає на вибір людини, на його ставлення до продукту, на його переваги. Досить гадати на кавовій гущі! Мистецтво продавати - це наука.

Основна ідея книги:

«Отже, покупці, будьте обережні. Адже майбутнє реклами зовсім не ілюзія в дзеркалі, а реальне знання про дії дзеркальних нейронів. Вони впливають на нашу лояльність, свідомість, гаманці і біологію покупок в набагато більшому ступені, ніж можна було припустити. »

4. Сет Годін «Довірчий маркетинг»

Як успішно сходити з покупцем на побачення і отримати його запрошення «на чай».

В основі книги лежить цікава ідея про те, що покупці теж є ... людьми. І як такі, вони заслуговують відповідного звернення, що зокрема означає, що непогано б було запитати у них дозволу, перш ніж нав'язувати себе або свої товари.

На сьогоднішній день це дуже популярна тенденція, тим більше якщо ви є email-маркетологом, який користується сервісом масових розсилок і який не просто повинен ставиться до своїх відносин з передплатниками як «суто людським», але навіть повинен розуміти їх як відносини вампіра з його жертвою, який не може увійти в будинок останньої без її дозволу, оскільки ігнорування такого дозволу може закінчитися не добре .

Основна ідея книги:

«Подібно гусеницях, який перетворюється на метелика, потенційні покупці проходять п'ять стадій перетворень:
Незнайомці -> Друзі -> клієнти-> Лояльні клієнти -> Колишні клієнти.
Є й такі компанії, які не помічають своїх клієнтів до тих пір, поки вони не перетворяться на незадоволених колишніх покупців. »

3. Джей Конрад Левінсон «Партизанський маркетинг»

Коктейль Молотова для малого бізнесу

Ми вже торкалися теми про війни в маркетингу. Але як бути, якщо на полі бою ви всього-лише маленька революційно-налаштована група партизан з обмеженими засобами.

Власники малого бізнесу, сідайте і слухайте! Зараз батя партизанщини, повідає вам про те, як раптовим маркетинговим ударом залучити неймовірний прибуток.

Як вождь і повелитель нації, Левінсон, описує, процес становлення справжнім партизаном, всю специфіку партизанської війни, раптовість, скил, вміння вчасно звалити і за допомогою однієї гранати винести всю танкову дивізію. Бути партизаном неймовірно круто: все населення вас покриває, постачає вкусняшки, допомагає боротися із загарбниками, шана і повага переслідують на кожному кроці.

Звичайно ж, є і зворотна сторона такого життя: каральні загони, розстріли, пограбування, перебіжчики, куля в спину і інші радощі.

Наскільки значний внесок партизан у перемогу, судити лише вам, але щоб хоч приблизно уявити, що відбувається під час подібних заходів, варто прочитати книгу «Партизанський маркетинг».

Основна ідея книги:

«Процес партизанського маркетингу починається з того, що ви: 1) дізнаєтеся про всі доступні маркетингових засобах; 2) використовуєте багато засобів, одночасно ретельно відстежуючи, які з них зазнають невдачі, а які - творять чудеса; і потім 3) відкидаєте ті, які летять мимо цілі, і подвоюєте дію тих, які потрапляють точно в яблучко. »

2. Кріс Андерсон «Довгий хвіст. Нова модель ведення бізнесу »

Успішний бізнес на кофтинах з перламутровими ґудзиками

Кріс розповідає про те, що монополія товарів масового споживання повільно деградувала, сповільнила темп розвитку, розвернулася і пішла, не попрощавшись, в невідомому напрямку. Настав час нишевой продукції. Чи хороша це новина? Подивимося ...

Поняття «довгий хвіст», яке придумав автор, полягає в тому, що на кожен товар знайдеться покупець. Уявімо динозавра з маленькою головою. Голова - це хіти продажів, а далі йде величезний хвіст, менш популярних товарів, але в сумі вони приносять більший прибуток ніж сама «голова».

Основна ідея книги:

«Правила« довгого хвоста »: 1) знайти динозавра, 2) відрізати йому хвіст, 3) жити з продажів музеям викопного м'яса і кісток.»

1. Чарльз Маккей «Найбільш поширені помилки і божевілля натовпу»

Зомбі апокаліпсис вже настав

Присвячується щасливим власникам диплома маркетолога, які добре знають правило згідно з яким попит породжує пропозицію, і яке, на жаль, далеко не завжди є вірним.

Дана книга - це «Некрономикон», книга Зла, яка покликана привернути всю міць темних сил на службу просування ваших товарів і послуг. Залучіть несвідомість, безглуздість, дурість, ідіотизм юрби на службу своїх корисливих цілей. Книга надає ряд історичних прикладів найбільших махінацій, які принесли колосальні прибутки їх виконавцям завдяки розумію останніми недосконалості людського розуму і переважання базових тваринних інстинктів над логічним і виваженим мисленням.

Основна ідея книги:

«Люди мислять стадом. Стадом ж вони сходять з розуму, а в свідомість приходять повільно і поодинці ».

Післямова

Післямова

Даний список розкриває всю багатогранність і всеохоплюючу природу маркетингу, починаючи від вивчення реакцій споживачів на нейронних рівні і до застосування здібностей продати автомобільний GPS-навігатор в якості пристрою для читання снів.
Якщо у вашій компанії є штатна бібліотека, яка поповнюється на підставі побажань трудящих, радимо вам надати даний список своєму керівництву. Зрештою, мати найкращі книги з маркетингу у себе під рукою - це дуже вдалий маркетинговий хід. Ось вам невелика інструкція:

 1. Замовте книги зі списку (бажано в оригіналі, англійською).
 2. Сфотографуйте себе з кожної з книг і на тлі всіх книг зі списку, що стоять на полиці.
 3. Знайдіть декілька цитат з даних книг і скопіюйте їх на стіну в улюбленій соціальній мережі (обов'язково із зазначенням автора цитати).
 4. Ви - успішний маркетолог! Вітаємо!

Бібліотеку маркетолога можна розширювати і поповнювати новими книгами до нескінченності. З кожним роком вимоги до фахівців зростають: потрібні нові ідеї, креатив, розвиток.

І через 3 роки розширюємо наш список.

Енді Серновіц «сарафанне маркетинг. Як розумні компанії змушують про себе говорити »

Як розумні компанії змушують про себе говорити »

Подивитися на сайт очима користувача, це те, про що не кожен замислюється, але на чому робить акцент автор. Книга наповнена методами юзабіліті-тестування і історіями з практики Стіва. Ви не прочитаєте ніяких must-do списків, але дізнаєтеся, які кроки робив автор в тій чи іншій ситуації. Це історія людини, який довгі роки працював над поліпшенням сайтів.

Основна ідея книги:

Дайте людям вагомий привід - і вони самі заговорять про ваш бренд.

Стів Круг «Як зробити сайт зручним. Юзабіліті за методом Стіва Круга »

Юзабіліті за методом Стіва Круга »

Спілкування - незамінна частина нашого життя. А спілкування онлайн, в соціальних мережах відкриває величезну перспективу: про наших думках може дізнатися весь світ.

Автор розповідає про ефект «сарафанного радіо», його переваги та можливості для використання в бізнес-цілях. Не потрібно бути генієм або витрачати мільйони на маркетинг. Набагато простіше використовувати в своїх цілях вже вищезазначене «сарафанне радіо», включаючи і вимикаючи його в разі потреби. Книга - це практичне і покрокове керівництво по організації і веденню сарафанного маркетингу.

Основна ідея книги:

На будь-який сайт є два погляди: погляд розробника и погляд користувача. Головне завдання - зробити його максимально зручним для обох сторін.

Як бонус - невеличкий відступ від теми.
Добре діє на натхнення і розширення кругозору і художня література.

Енді Вейер «марсіанин»

Енді Вейер «марсіанин»

Це далеко не про картоплю на Марсі :) Ви скажіть, що дивилися фільм? Чудово! Але книга якраз тим і відрізняється, що містить в собі більше деталей, більше думок, більше фактів. Цей твір ясно показує, наскільки важливо вміти ставити правильні завдання і планувати результат, аналізувати наявні дані і визначати можливі варіанти розвитку сценарію в разі перемоги / помилки.

Як склалася б доля героя, не володів він тими знаннями, які у нього були і допомогли вижити ...? Ось він - стимул розвиватися і навчатися.

Основна ідея книги:

Проявивши кмітливість і озброївшись знаннями і досвідом, можна знайти вихід з будь-якої ситуації, навіть із самої, здавалося б, тупикової. Головне - стратегія «виживання» і суворе планування всіх дій.

Звичайно ж у вас є свій перелік найкращих книг, які самим мерзенним чином не були включені до цього списку, так що - го в коментарі: залишайте ваші враження про зазначених книгах і ми з радістю їх додамо.

Як таке могло статися?
Ви така багатогранна, така непередбачувана, вся така незграбна і вітіювата?
Власне, книга і була написана для тих, хто задається питанням, як підштовхнути противника зробити фатальну помилку?
Як змусити мирне населення перейти на свій бік?
Чи хороша це новина?