Кращі SEO форуми в Рунеті

 1. № 1 - Searchengines.guru
 2. № 2 - Maultalk.com
 3. № 3 - Webmasters.ru
 4. № 4 - Armadaboard.com
 5. № 5 - Masterwebs.ru

Тема SEO (пошукової оптимізації) стрімко набирає обертів. Все більше новачків, які приходять в Інтернет, починають цікавитися цією сферою. Сайтостроєніє виходить на новий рівень, змінюються вимоги до сайтів, відповідно змінюється і SEO. Бути в курсі всіх нововведень допомагають топові форуми з цієї тематики.

Сьогодні ми проведемо короткий екскурс по самим трастовим і популярним форумам, які присвячені SEO оптимізації. А ось стаття про кращі форуми про заробіток в мережі .

№ 1 - Searchengines.guru

Даний ресурс є безумовним лідером в ніші. Він уже давно на слуху, його знає кожен веб-майстер Рунета. Searchengines був створений ще в 2001 році, але тоді він орієнтувався на обмін посиланнями. Через деякий час відбулася трансформація в повноцінний портал. Тепер тут знаходиться максимум корисної інформації по SEO.

Ресурс умовно поділений на кілька функціональних сервісів: новини, статті, форум, магазин, блог.

Користувачі можуть вільно спілкуватися на форумі, читати новини, дивитися цікаві відео по SEO. Одним словом, все зібрано в одному місці і це дуже зручно.

Для того щоб зрозуміти наскільки сайт «живий» поглянемо на його статистику:

 • Майже 800 тисяч тем.
 • Близько 19 мільйонів повідомлень.
 • 316 тисяч зареєстрованих учасників.
Тема SEO (пошукової оптимізації) стрімко набирає обертів

Статистика форуму.

На сайті дуже багато різних розділів, в яких спілкування ведеться практично постійно. За час функціонування ресурсу утворилася аудиторія постійних користувачів.

Постійно викладаються різні мануали, експерименти, продаються платні курси. Можна замовити готовий сайт у професійних розробників або купити статті.

Іншими словами, справжній рай для вебмастера!

Добова відвідуваність ресурсу 15-20 тисяч уникав.

Для того щоб мати повний доступ до певних розділів потрібно викласти певну суму грошей. Наприклад, в розділі «Сайти - покупка, продаж» розцінки виглядають ось так:

Вартість передплати.

Можна купити доступ на 1 день за 5 $, але набагато вигідніше придбати місячну підписку за 20 $.

Сайти купуються і продаються щодня. Якщо проект хороший і на нього призначена адекватна ціна, то можна продати ресурс досить швидко. Власне, тому покупку підписки можна вважати вигідним вкладенням коштів.

Як вже було сказано раніше серч - топовий форум по SEO, тому аудиторія тут зібралася відповідна. Новачкові спочатку буде непросто влитися в загальну атмосферу, але вотіспользовать ресурс як енциклопедію корисних знань цілком можна.

№ 2 - Maultalk.com

Ще один відомий ресурс по SEO. Домен був зареєстрований в 2010 році, відповідно ресурсу вже більше 5 років. Давайте почнемо аналізувати статистику активності:

 • 1882 490 повідомлень;
 • 74 тисячі зареєстрованих користувачів.

Статистика ресурсу.

Добова відвідуваність близько 4 тисяч відвідувачів. Цілком непоганий результат, але до серч все ж далеко.

Відвідуваність.

За час існування сайту на ньому була створена цілком хороша, доброзичлива атмосфера. За порядком стежить злагоджена команда досвідчених модераторів. Новачки не зможуть створювати теми, поки не наберуть 15 повідомлень. «Набити» пости не вийде - якщо писати відвертий флуд, то модератори швидко обнулять лічильник повідомлень і видадуть попередження.

На форумі дуже багато хороших авторів, тому якщо вам потрібно контент для сайту, то варто пошукати виконавця саме тут. Розділів досить багато: від платіжних систем до продажу доменів і сайтів. Є дві спеціальні категорії: «Золоті теми» і «Червоні теми».

У них зібрані найбільш корисні мануали, які особливо будуть корисні новачкам. Природно, деяка інформація в них застаріла, але все ж знайти раціональне зерно можна.

Короткий висновок: форум досить перспективний, але чомусь адміністрація не робить упор на відвідуваність. Якщо вести активну роботу в цьому напрямку, то планку відвідуваності можна серйозно збільшити.

№ 3 - Webmasters.ru

Відомий форум, присвячений пошукової оптимізації. Домен зареєстрований у 2000 році, відповідно ресурсу вже більше 15 років.

Судячи зі статистики форум цілком відвідуваний:

 • 64 тисячі тем;
 • 660 тисяч повідомлень;
 • 27 тисяч користувачів.

Статистика форуму.

Лічильників відвідуваності немає, тому дізнатися точну статистику неможливо. Середній онлайн - 500 + людина.

На форумі безліч тематичних розділів. Користувачі можуть пропонувати свої послуги, продавати і купувати посилання, статті, софт та інші товари.

Ресурс відрізняється тим що зареєструватися на ньому можна тільки на запрошення. Інвайт можна попросити у модераторів форуму або ж написати на пошту адміністратору. Є ще один варіант - перенесення аккаунта з форуму maultalk.com (якщо репутація позитивна).

Перенесення облікового запису.

Дуже корисний форум для новачків, так як тут дуже багато корисних і актуальних мінлива. Для їх перегляду потрібно відвідати спеціальні розділ «Золоті теми форуму». Це справжня скарбниця знань, завдяки якій можна дізнатися дуже цінну інформацію.

Також є магазин, в якому можна придбати різний софт або, наприклад, знижку на хостинг. Товари купуються за спеціальну валюту - поінти, яка нараховується за активність на форумі.

Постійно проводяться різні конкурси, наприклад, в даний момент є актуальним Конкурс SEO статей з бюджетом 2 тисячі доларів.

№ 4 - Armadaboard.com

Ще один відомий SEO форум. Розділів не дуже багато, але все ж певна активність присутня. Домен зареєстрований ще в 2005 році, відповідно ресурсу вже більше 10 років.

Отже, дивимося статистику:

 • Більше 0,5 мільйона повідомлень.
 • 26 тисяч користувачів.

Повна статистика.

Онлайн на форумі досить хороший - 700 + відвідувачів.

Судячи зі статистики Liveinternet добова відвідуваність - 1 тисяча уникав.

Форум відрізняється тим, що на ньому є специфічний розділ, присвячений адалта. У ньому досвідчені вебмастера діляться інформацією, задають питання. Новачкам, які тільки хочуть вивчати дану тему даний форум буде дуже корисний.

№ 5 - Masterwebs.ru

Відомий форум по SEO тематиці. Можна сказати, що він схожий на Webmasters своїм оформленням. У них навіть домени схожі. На форумі також є ряд, в якому товари можна придбати за спеціальні бали, що нараховуються за спілкування.

Власником блогу є відомий блогер і оптимізатор Сергій Сосновський. Він купив ресурс в 2011 році.

Тепер давайте проаналізуємо звичну статистику:

 • 124 тисячі повідомлень;
 • 14 тисяч користувачів.

Статистика по користувачам і повідомленнями.

Сервіс статистики Liveinternet говорить про те, що добова відвідуваність форуму - 800 уникав.

Відвідуваність форуму.

Вам може бути це цікаво:

Розділів цілком достатньо, присутній спеціальний «Закритий клуб», стати учасником якого можна при дотриманні певних умов:

 1. 300 повідомлень;
 2. 15 пунктів репутації;
 3. написання статті, яка повинна пройти перевірку у адміністратора.

У розділі «Золоті теми форуму» є безліч цікавих постів, але всі вони досить старі.

У статті ми постаралися розповісти про найбільш авторитетних SEO форумах Рунета. Кожен з них по-своєму корисний, тому якщо ви цікавитеся сайтобудування, то обов'язково зареєструйтеся на цих ресурсах.