Макрон виступив за стратегічне партнерство ЄС з Росією і Туреччиною - FACTS & NEWS

ПАРИЖ, 27 серпня

ПАРИЖ, 27 серпня. / ТАСС /. Президент Франції Емманюель Макрон вважає за необхідне налагодити стратегічне партнерство ЄС з Росією і Туреччиною. Про це він заявив у понеділок, виступаючи на щорічній нараді послів, присвяченому діяльності Парижа на міжнародній арені.

«Ми не зможемо в довгостроковій перспективі будувати і розвивати Європу без перегляду наших відносин з Росією і Туреччиною. І це розгляд відносин має проводитися без будь-якої поблажливості і наївності », - сказав глава держави.

«Хіба ми можемо сьогодні розумно і щиро вважати, що можливе продовження переговорів про вступ Туреччини в ЄС, якщо турецький президент [Тайіп Ердоган], з яким у мене були надзвичайно інтенсивні контакти протягом вже більше року, виступає з панєвропейська проектом, постійно подаються як антиєвропейський. Тобто регулярно прийняті ним заходи по-суті суперечать нашим принципам. У цьому випадку нам необхідно позбутися від необ'єктивного підходу, щоб виробити справді ефективне, розумне по відношенню до нашої позиції рішення », - зазначив президент Франції.

За його словами, Парижу необхідно виробити стратегічне партнерство, яке не передбачає членства в Євросоюзі. «Нам необхідно виробити умови стратегічного партнерства як з Росією, так і з Туреччиною. Тому що це дві держави, необхідні для [забезпечення] нашої колективної безпеки », - підкреслив Макрон.

Крім того, він зазначив, що «ці країни необхідно" прив'язати »до Європи». «Тому що історія народів цих країн створювалася спільно з історією Європи. І нам слід спільно будувати наше майбутнє », - зазначив французький лідер.

«Тобто нам з усіх питань слід розробити нові відносини на вимогливою основі, але позбувшись того невпевненого бюрократичного просування навпомацки, до якого ми так звикли вдаватися в даному випадку. Ми вийшли з часів холодної війни і Туреччина президента Ердогана - це не Туреччина президента Кемаля. Такі ці дві реальності і нам слід отримати з цього необхідні висновки », - сказав президент Франції.

( http://tass.ru/mezhdunaro... )

https://ift.tt/2MTfx5m