Менеджер з маркетингу - обов'язки успішного управлінця!

 1. Менеджер з маркетингу: обов'язки грамотного фахівця!
 2. Загальні обов'язки управління і підпорядкування!
 3. Адміністративні функції!
 4. Аналіз і дослідження ринку!
 5. Функції контролю!
 6. висновок

Зміст статті:

Відео: менеджер з маркетингу Microsoft
1. Ким керує і кому підпорядковується?
2. За що відповідальний менеджер з маркетингу?
3. Адміністративне управління!
4. Аналізування ринку!
5. Контрольні функції!
6. Підведемо підсумок!

Менеджер з маркетингу: обов'язки грамотного фахівця!

Сучасний ринок передбачає жорстку конкуренцію комерційних організацій на всіх стадіях виробничого процесу, а також в контексті просування і реалізації товарів і послуг. У свою чергу, маркетинг дозволяє своєчасно реагувати на будь-які зміни, що стосуються якісних показників підприємства. І успіх будь-якої бізнес-структури, що грає за правилами здорової конкуренції, безпосередньо залежить від професійних якостей управлінської ланцюга, менеджер з маркетингу тут не виняток.

Знання законодавства про комерційну діяльність, принципи функціонування ринкової економіки, концепції реалізації товарів, основ управління - далеко не повний список вимог, в яких повинен спеціалізуватися менеджер з маркетингу.

Обов'язки керівника маркетингового відділу, в свою чергу, полягають: в плануванні і виконанні короткостроковій, середньостроковій і стратегічної політики підприємства; передбачає моніторинг ринків збуту, аналіз попиту на вироблену продукцію, а також менеджер стежить за економічними показниками організації, займається проведенням рекламних та допоміжних заходів з просування бренду компанії.

Багато некомпетентні фахівці плутають обов'язки менеджера з маркетингу з функціями відділу реклами. Насправді це груба помилка, так як маркетинг має на увазі аналітичну діяльність, а реклама - інструмент з просування і популяризації товарних позицій або організації в цілому.

Виходячи з вищесказаного, обов'язки керівника по маркетингу поділяють на: загальні, посадові, адміністративні, дослідження і аналіз ринку, функції контролю.

Загальні обов'язки управління і підпорядкування!

 1. Менеджер маркетингової діяльності знаходиться в підпорядкуванні керівника структурного підрозділу. У разі чільного місця у відділі, керівник відповідає за реалізацію вказівок генерального директора або ради директорів. Зміст статті:  Відео:  менеджер з маркетингу Microsoft  1
 2. Керівник обтяжується відповідальністю за персонал і повсюдним прийняттям управлінських рішень.
 3. Він також зобов'язаний заміщати посади голови або заступників директора маркетингового відділу, в разі їх відсутності.

Посадова відповідальність!

Менеджер з маркетингу: обов'язки посадової характеру успішного управлінця, в першу чергу, залежать від професійних якостей виконавця. У цьому контексті враховується рівень освіти, досвід, відповідна компетентність.

Отже, пряма відповідальність керівника маркетингового відділу зводиться до:

 1. Впровадженню маркетингових інструментів для вироблених організацією товарів і послуг, згідно поставлених цілей.
 2. Розробці комплексу маркетингових заходів, з урахуванням аналізу споживчого попиту, конкуруючих пропозицій і прогнозу пріоритетного сегмента ринку.
 3. Створенню асортименту і просуванню нового продукту, торгової марки, бренду.
 4. Формування цінової політики організації, методом ціноутворення, передбаченого вищим керівництвом компанії.
 5. Участі в проектах з розробки конкретних ринків збуту в межах адміністративних і державних кордонів, а також за кордоном.
 6. Створення стандартів мерчендайзингу і рекламної діяльності підприємства в цілому.

Адміністративні функції!

Адміністративна робота менеджера з маркетингу передбачає проведення бюджетної політики в рамках структурного підрозділу: розробка, узгодження і контроль задіяних коштів. До того ж, важлива характеристика успішного управлінця має на увазі продукування ефективних механізмів функціонування компанії при плануванні повсякденних і довгострокових цілей, а також ведення звітності.

Аналіз і дослідження ринку!

Компетентний менеджер з маркетингу розробляє і проводить дослідження потенційного або пріоритетного ринку. Така робота може здійснюватися завдяки внутрішнім ресурсам організації - зворотний зв'язок з клієнтами, створення статистичних баз даних, компаративний аналіз конкурентного середовища. А також за участю сторонніх центрів, що спеціалізуються на подібній проблематиці. Компетентний менеджер з маркетингу розробляє і проводить дослідження потенційного або пріоритетного ринку

Плюс до всього, в обов'язки керівника по маркетингової частини входить дослідження динаміки продажів, концепції ціноутворення та ефективності рекламної кампанії.

Функції контролю!

Отримання об'єктивних даних про ефективність імплементації поставлених цілей організації нерозривно пов'язане з контролем над виконаною роботою маркетингового відділу. Слідчо, менеджер з маркетингу повинен проводити контроль над виконанням бюджетних планів, термінами проведення маркетингових заходів, а також інспектувати діяльність підлеглих.

висновок

На сьогоднішній день, одна з найбільш затребуваних спеціальностей в сфері управління - менеджер з маркетингу. Обов'язки, якого, включають відповідальність перед вищим начальством, безпосереднє виконання посадових обов'язків, адміністративну роботу, аналіз і дослідження ринку, а також контроль над виконанням запланованих цілей і завдань організації.

ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ VIULY КАНАЛ

Тут дають 10 токенов VIU за підтвердженням реєстрації

Вступити в закритий телеграм Чат

Вступити в закритий телеграм Чат

Якщо Вам сподобався опублікований матеріал - поділіться ним з Вашими друзями:


Рекомендовані статті: