Мета-теги для сайту. Правила, як прописати правильно

 1. Що таке мета-теги?
 2. Заповнюємо мета-тег TITLE
 3. Ключові слова:
 4. Стиль викладу:
 5. обсяг
 6. Як правильно написати мета-тег DESCRIPTION?
 7. Мета-тег KEYWORDS: чи потрібно заповнювати?
 8. Загальні правила для всіх мета-тег

Доброго часу доби всім читачам нашого блогу! Мене звати Тетяна. Сьогодні хочу поділитися з вами інформацією, як прописувати мета-теги title, description і keywords, які впливають на оптимізацію та просування сайту.

Вивчивши статтю, ви зрозумієте:

У цьому матеріалі я зібрала інформацію з понад 10 авторитетних ресурсів, вивчила думку просунутих блогерів + додала особисте бачення питання, засноване на 5 років, впродовж яких копірайтера і активного користувача інтернету.

Що таке мета-теги?

Перш ніж перейти до правил заповнення мета-тегів title, description і keywords, давайте визначимося з цими поняттями:

Title (тайтл) - заголовок веб-сторінки, який відбивається в пошуковій видачі (рис. 1) і у вкладці браузера (рис. 2).

малюнок №1

малюнок №2

Description (дескріпшн) - це мета-тег, який коротко описує зміст даної веб-сторінки.

Keywords (кейвордс) - це ключові слова або словосполучення, які використовуються на даній веб-сторінці і є для неї головними (тобто розкривають тему і зміст).

Розібравшись з визначеннями мета-тег title, description і keywords, логічно з'ясувати питання, чи варто взагалі їх заповнювати? Навіщо вони потрібні і яку роль відіграють в «життя» сайту?

Чи потрібні мета-теги?

Важливо відразу сказати, що мета-теги не є обов'язковими складовими HTML-сторінки, але їх складання безпосередньо пов'язано з оптимізацією сайту. Тому, якщо ви хочете, щоб розкрутка веб-проекту пройшла успішно, ігнорувати створення тайтла, дескріпшна і кейвордс не можна.

Правильні мета-теги допомагають домогтися таких результатів:

 • Висока ранжування. Мета-теги (заголовок, опис, ключові слова) допомагають пошуковим системам зрозуміти, яка інформація міститься на ресурсі. Знаючи головну тему сторінки, пошукові системи будуть пропонувати її користувачам в числі ПЕРШИХ. Тобто шанси, що ваш сайт помітять серед «океану» аналогічних, істотно збільшуються.
 • Грамотно оформлений сниппет. Щоб надати користувачам більше інформації про сайт, пошуковики додають після назви ресурсу невеликий опис, яке і називається сніпетів. Він береться безпосередньо з мета-тега description або навмання вибирається відрізок з тексту з ключовим словом. Вирваний з контексту текст, як правило, несе мінімум корисної інформації і не привертає увагу, так як виглядає нецікаво і обірвано. Порівняйте самі. Нижче представлені приклади 2-х ресурсів: де для сайту мета-тег дескріпшн не описує (рис. 1); другий - з грамотно заповненим description (рис. 2).

малюнок №1

малюнок №2

 • Підвищення кликабельности і популярності. За допомогою мета-тег можна швидко і просто познайомити користувачів з головними «фішками» і пропозиціями ресурсу, прописавши їх у тайтли і дескріпшне. Наприклад, якщо для мене важливо, щоб товар привезли мені «до дверей», то я обов'язково зайду на сайт, в описі якого є позначка «доставка кур'єром».

Правильні мета-теги title, description і keywords миттєво захоплюють увагу, переконуючи користувачів інтернету вибрати серед конкурентів саме цей сайт. Отже, давайте ж розберемося, як грамотно прописати мета-теги для сайту.

Заповнюємо мета-тег TITLE

Тайтл я сміливо називаю найбільш значимою фігурою серед цієї трійці, так як він є важливим як для пошукових систем, так і для людей. Його можна порівняти з вивіскою в звичайному магазині: чим яскравіше і привабливіше вона, тим більше шансів, що повз закладу не пройдуть. Отже, переходимо безпосередньо до розгляду питання, як правильно прописати мета-тег title.

Якщо ви хочете створити чіпляє і ефективний тайтл, зверніть увагу на такі моменти:

Ключові слова:

 • Використовуйте тематичні ключі, які відповідають темі сторінки. Наприклад, якщо тут продаються китайські смартфони, то логічно, що мета-тег title буде із запитом «китайський смартфон». В іншому випадку (якщо використовуються слова будуть не зовсім відповідати змісту сторінки) Google і Яндекс можуть не використовувати тайтл як заголовок.
 • Розташовуйте ключові слова спочатку пропозиції, так як пошукові системи вважають більш значущими запити, які стоять на початку заголовка, ніж в кінці.
 • Комбінуйте ключі: високочастотні + низькочастотні (дізнатися частотність можна через Яндекс Вордстат). Навіщо це потрібно? Популярний запит - це велика конкуренція, «пробитися» через яку досить складно і довго. А менш модні ключі практично відразу приведуть до вас перших відвідувачів. Наприклад, запит «диван малятко» є високочастотним (1886), а «купити диван крихітку ціна» - низькочастотних (28).

Об'єднуємо в один мета-тег:

Title: Купити диван-крихітку за ціною виробника

 • На забувайте про Переспа. Тут важливо не перестаратися, тобто дотримуватися «золотої середини». Ключі повинні бути, але трохи (1-3 не більше).

Пам'ятайте, title, як і інші мета-теги, перш за все створюються для людей.

Стиль викладу:

 • Пишіть для сторінки «чіпляють» заголовки. Більш цікавим та інтригуючим виглядає мета-тег з використанням: цифр і відсотків; прикметників і прислівників.

наприклад:
Title з цифрами: 10 кращих способів утеплити квартиру
Title з відсотками: Знижка 50-70% на жіночі сукні
Title з прикметником, прислівником: Купити натуральний дерев'яний стіл недорого

 • Не використовуйте складні і «порожні» слова, стоп-символи. Краще не брати слова, що складаються з більш, ніж 3-х складів, а також не поширені. Такі мета-теги важко читати і, якщо не зрозумілий сенс, не хочеться на нього кликати (наприклад, «високоякісний», «променад», «транспортування»). Заборона також стосується стоп-символів (/ | () + =?) І «пустушок», тобто до слів, які «крадуть» обсяг, але при цьому не несуть ніякого смислового навантаження (наприклад, союзи, займенника, вигуки).
 • Створюйте унікальні заголовки. Важливо для кожної сторінки сайту прописувати свій title (це стосується також і інших мета-тег). Тоді пошуковики будуть розцінювати кожну сторінку як унікальну, що гарантовано підніме її значимість і, відповідно, рейтинг в пошуковій видачі. Необхідно також стежити, щоб тайтл і H1 були різними. І, звичайно, при наповненні сайту не повинно бути ніякого рерайта - тільки унікальні тексти .

Робимо проміжний висновок: заголовки повинні бути написані грамотно, красиво і зрозуміло (ніяких «кострубатих» пропозицій на кшталт: «Купити ліжко в Москві, ціна дешево, оптом, з транспортуванням по країні»). Ніякого обману і недостовірної інформації.

обсяг

Оптимальною довжиною мета-тега title вважається приблизно 40-65 знаків з пробілами (максимум - 80). На мій погляд, це ідеальний варіант, так як при такому обсязі користувачам видно весь заголовок (рис. 1), а не його фрагмент (рис. 2).

малюнок №1

малюнок №2

Якщо ви все-таки вирішите не створювати мета-тег title, будьте готові до того, що ця сторінка може взагалі не потрапити в пошукову видачу. А якщо зробите «на швидку руку» (просто перерахувавши ключові) - найімовірніше, потрапите на санкції від пошукових систем.

Як правильно написати мета-тег DESCRIPTION?

За значущістю опис займає друге місце після заголовка. Мета-тег description (також як і тайтл) здатний як залучити, так і відштовхнути користувачів в разі, якщо заповнений некоректно.

Правила, дотримання яких допоможе створити ефективне і красиве опис:

 • Обсяг. Важливе нововведення від Google - збільшення довжини сниппета. Якщо раніше максимальний обсяг дорівнював 160 символів, то тепер ця цифра зросла до 230 (і навіть більше - 300+). Навіщо запитаєте ви? Все для зручності користувачів. Гугл вирішив, чим довше опис, тим зрозуміліше для вас, що пропонує даний сайт. Використовуйте по максимуму це нововведення і прописуйте побільше переваг веб-сторінки.

 • Інформативність. Правильний мета-тег description - це свого роду додаткова реклама для сайту. Постарайтеся тут прописати якомога більше «зачіпок фішок» сайту і пропозицій, від яких важко відмовитися. Наприклад, «знижки до 80%», «розпродаж», «доставка за 1 день», «опт, роздріб», «ціна виробника», «на замовлення», «гарантія 1 рік» і т.д.
 • Унікальність. Також як і тайтл, для кожної сторінки потрібно писати свій мета-тег description, тобто кожен раз новий текст.
 • Ключові запити. Для дескріпшна радять вибирати тільки високочастотні запити. Найпопулярніший ключ бажано використовувати 2 рази: 1 раз в точній входження, 2 - розбавлений.
 • Заклик. Щоб дескріпшн був ефективним і виглядав закінченим, в кінці опису робіть заклик до дії. Для цього можна використовувати такі слова: телефонуйте, замовляйте, отримаєте, дізнайтеся, переходите і т.д.

Після того, як ви правильно пропишете мета-теги description, можна розбавити зміст спеціальними символами: ✖ ➜ ➢ ➣ ➤ ➔ ⬅ ⬆ ⬇ ⬤ Ꙭ ➔ ✈ (див. Приклад). Але при використанні таких знаків необхідно перевірити, як вони будуть відображатися на сайті (для цього можна використовувати спеціальний сервіси по генерації фрагментів для Google і Яндекс)

Запам'ятайте, якщо пошуків не сподобається ваше опис, вони заповнять сниппет «вирвали» з тексту фразами.

Мета-тег KEYWORDS: чи потрібно заповнювати?

Щоб зрозуміти, чи варто витрачати час на прописування ключових слів, давайте зробимо невеликий екскурс в історію. Раніше (в 90-х і початку 2000-х) заповнення мета-тега keywords було гарантом, що сайт блискавично потрапить в ТОП. Тобто досить було перерахувати необхідні для просування запити і ресурс вже «сидить» на перших позиціях в пошукових ведучих.

Зараз пошуковики створюють «розумні» алгоритми, постійно вдосконалюючи їх, з якими таке заповнення даного мета-тега не пройде. Більш того, надлишок ключових слів може розцінюватися машиною, як маніпуляція, що незмінно призведе до санкцій. Так може взагалі відмовитися від створення списку ключових слів?

Зовсім ні. Тут, також як і при прописуванні інших мета-тег, важливо досягти балансу. Тобто можна використовувати 1-2 запиту (через кому) і пошукові системи відреагують на них адекватно.

Загальні правила для всіх мета-тег

Є кілька нюансів, які відносяться до title, description і частково до keywords:

 • використання великих прописних літер в мета-тегах ( «ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН ВЗУТТЯ») може бути розцінено пошуковими системами як СПАМ;
 • при написанні основних мета-тег (заголовка, опису, ключових слів) ТОЧКА в кінці не ставиться;
 • інформація в мета-тегах тайтл і дескріпшн повинна бути різною, таким чином користувач отримує по максимуму даних про сайті;
 • ключові запити слід використовувати в мета-тегах title і description різні, не дублювати;
 • не потрібно прописувати в meta tags назви компаній, якщо тільки вони не є знаменитими і популярними.

ВАЖЛИВИЙ рада «на закуску», як правильно прописати мета-теги для сайту. Перед заповненням, введіть цікавить вас запит в пошуковий рядок Google, Яндекс або іншої системи. Проаналізуйте, як поставили мета-теги сайти, що знаходяться в ТОПі, і зробіть за прикладом оптимізацію свого заголовка і опису.

Завдання. Щоб перевірити, як правильно заповнені мета-теги (title, description, keywords) впливають на популярність сайту, проаналізуйте його позицію в пошукових системах і кількість переглядів зараз і ПІСЛЯ удосконалення / створення грамотних meta tags.

Залишилися питання чи є пропозиції, як можна поліпшити або доповнити даний матеріал? Пишіть коментарі! Із задоволенням поділюся досвідом і буду вдячна за поради!

Що таке мета-теги?
Мета-тег KEYWORDS: чи потрібно заповнювати?
Що таке мета-теги?
Розібравшись з визначеннями мета-тег title, description і keywords, логічно з'ясувати питання, чи варто взагалі їх заповнювати?
Навіщо вони потрібні і яку роль відіграють в «життя» сайту?
Чи потрібні мета-теги?
Навіщо це потрібно?
Заборона також стосується стоп-символів (/ | () + =?
Як правильно написати мета-тег DESCRIPTION?
Навіщо запитаєте ви?