Метатеги і SEO | Про розкручування сайту простою мовою

  1. Метатеги, керівники індексацією документа і документів, пов'язаних з ним:
  2. Метатеги, розроблені для пошукової системи Google:

Версія для друку   Фактично кожен веб-майстер працював з ними або хоча б знає, що подібні теги існують, і що вони виконують службові функції, тим самим забезпечуючи нам комфортні умови для перегляду інформації, т Версія для друку

Фактично кожен веб-майстер працював з ними або хоча б знає, що подібні теги існують, і що вони виконують службові функції, тим самим забезпечуючи нам комфортні умови для перегляду інформації, т. К. Вони не видно на екрані. Вони несуть додаткову, але не менш важливу інформацію про сторінку.

Метатеги можуть повідомляти браузеру або різного роду програмам про те, хто творець сторінки, кому належать авторські права на сторінку, яке кодування використовувати, якою мовою складено документ, що і як індексувати. Стандартне розташування даних тегів - в контейнері <head> </ head>, де збираються всі теги, які не беруть участі у форматуванні тексту на сторінці, а лише несуть інформаційну складову про сторінку (наприклад, шляхи доступу до скриптів, таблиць стилів).

В рамках цього огляду я буду розглядати саме ту корисну сторону подібних тегів, яка важлива нам в просуванні сайту в пошукових системах. Читають метатеги скануючі роботи пошукових систем, які регулярно обходять сторінки сайтів в пошуках нових сторінок або змін на існуючих. Зчитуючи метатеги, роботи отримують набір інструкцій, яким слідують при індексації або переиндексации документів.

Перерахуємо варіанти метатегов, які використовуються або використовувалися раніше при обліку інформації з сайту пошуковими роботами:

<meta http-equiv = "refresh" content = "к-ть секунд; url = URL">

Раніше не враховувався, зараз, з огляду на причин по частому обману пошукових систем, шляхом створення вхідних сторінок (дорвеев), на яких публікується релевантний пошуковому запиту текст, але абсолютно нечитаний для людини, до того ж не несе ніякої інформаційної цінності. Подібні сторінки служать для перекидання трафіку на основний сайт і в більшості випадків використовують для цієї мети метатег refresh. При малих значеннях кількості секунд, визначається "Яндексом", як серверний редирект 302 (документ переміщений тимчасово).

<meta name = "description" content = "тут опис сторінки">

Метатег використовується для опису вмісту сторінки. Цей тег не видний на сторінці, а отже, його можна наповнювати потрібними ключовими словами або ж рекламними слоганами. Частота зловживань цього тега росла, що викликало фактично повну відмову пошукових систем його індексувати, проте до уваги він все ж приймається.

Дуже часто пошукові системи при виведенні опису (сниппета) сайту в результатах пошуку враховують вміст метатега Description. Рекоменуется вам не писати довгі тексти в цьому метатеге. Оптимальним варіантом вважається використання в ньому не більше 150 символів, включаючи пробіли, інші символи будуть відсікатися, і відвідувачі їх все одно не побачать (правда, залежить від пошукової системи, але краще дотримуватися цієї цифри).
Відомі пошукові системи, що враховують цей мета-тег: Google і Bing, рідше "Яндекс".

<meta name = "keywords" content = "ключові слова">

Даремний в більшості випадків метатег унаслідок ще більшої маніпуляції ім. Фактично з початку активного використання цей метатег піддавався активним діям з боку веб-майстрів і оптимізаторів сайтів. Береться до уваги, але в більшості випадків не враховується пошуковими системами тільки з цієї причини. Його впливу на релевантність теж помічено не було.

Оптимальний варіант - не більше 15 слів для кожного документа, які відповідають тематиці документа або ж присутні в контенті сайту.
Офіційно використання цього метатега було визнано Yahoo, пошуковою системою "Апорт" і частково "Яндексом".

Метатеги, керівники індексацією документа і документів, пов'язаних з ним:

<meta name = "robots" content = "index, follow">

Метатег враховується в більшості випадків. Основна його мета - повідомити робота про можливість або неможливість індексації документа, можливості або неможливості учётассилок документа. Використовується, як правило, всіма пошуковими системами.

Його основні значення:
index / noindex - індексувати або не індексувалась цю сторінку;
follow / nofollow - враховувати або не враховувати посилання з цієї сторінки;
all - еквівалентно index, follow
none - еквівалентно noindex, nofollow
archive / noarchive - показувати чи не показувати посилання "Збережена копія" в пошуковій видачі.

Іноді доводиться розмежувати поведінку різних пошукових роботів. Наприклад, заборонити індексацію в Google і відкрити її для "Яндекса".
Набір вказівок для конкретної пошукової системи задається так:

<meta name = "Yandex" content = "index, follow">

Інструкція для пошукової системи "Яндекс". Причому, тегів подібного роду для різних пошукових систем може бути багато.

Розробники багатьох пошукових систем також вводять додаткові значення, які регулюють поведінку для своїх пошукових систем.

<meta name = "msnbot" content = "noodp">

Наприклад, цей метатег забороняє пошуковій системі MSN виводити опис сторінки (сниппет) в результатах видачі з каталогу DMOZ, в якому складено опис для сайту.

<meta name = "googlebot" content = "nosnippet">

А цей - пошуковій системі Google заборонить видавати сниппет в результатах пошуку
або:

<meta name = "googlebot" content = "noarchive">

дозволить приховати посилання на збережену раніше копію веб-сторінки /

<meta name = "revisit-after" content = "3 days">

Спочатку розроблявся для вказівки пошуковій системі на періодичність оновлення сторінки. Показник явно занадто суб'єктивний, що не відображає реального стану справ на сайті, т. К. Сторінка, його містить, могла не оновлюватися значний час. Пошукові системи орієнтуються на http-заголовки сервера, які видають точну інформацію про оновлення сторінки, але ходять на сторінки сайту за своїм графіком.

Не варто також забувати і про специфічні метатегах, властивих для якоїсь однієї пошукової системи. Ймовірно, що стандарти не дозволяють отримати заявлену гнучкість управління індексацією, і розробники придумують свої подстандарту.

Метатеги, розроблені для пошукової системи Google:

<meta name = "googlebot" content = "unavailable_after: 26-Aug-2008 16:48:00 EST">

Цей метатег говорить нам про те, що пошуковий робот Google з ім'ям Googlebot отримав інформацію про те, що сторінка повинна бути видалена з індексу пошукової системи 26 серпня 2008 року о 16:48.Перейти на початок сторінки
Перейти на початок сторінки   Подобається цей блог Подобається цей блог?
Підпишіться на оновлення блогу (RSS)
.
Підпишіться на коментарі (RSS) .