Міфи про частоту Wordstat

  1. Міф 1: Частота Wordstat = кількості запитів в Яндексі
  2. Міф 2: За частотою Wordstat можна передбачити кількість трафіку на сайт
  3. Міф 3: За частотою Wordstat можна зібрати семантичне ядро ​​запитів
  4. На закінчення

Ми починаємо серію статей під назвою «Як орієнтуватися в світі SEO». Таким чином ми спробуємо відповісти на найчастіші запитання наших клієнтів і почати говорити на одному з ними мовою. У нашому першому матеріалі мова піде про частоту Wordstat і про те, як власники сайтів часто ідеалізують цей показник, вважаючи, що:

  • частота Wordstat дорівнює кількості запитів в Яндексі;
  • по частоті Wordstat можна передбачити обсяг трафіку на сайт;
  • по частоті Wordstat можна зібрати семантичне ядро ​​запитів.

Чи так це насправді, ми і спробуємо з'ясувати в цій статті.

Міф 1: Частота Wordstat = кількості запитів в Яндексі

Багато клієнтів помилково вважають, що вводячи запит в можна дізнатися, скільки дане слово або словосполучення протягом місяця запитували в пошуковій системі Яндекс. Насправді цей інструмент призначений для підбору ключових слів рекламної кампанії в Яндекс.Директ, про що говорить і сам пошуковик:

«Цифри поруч з кожним запитом в результатах підбору дають попередній прогноз числа показів на місяць, яке ви отримаєте, вибравши цей запит в якості ключового слова. Так, цифра поруч зі словом «телефон» позначає число показів по всім запитам зі словом «телефон»: «купити телефон», «мобільний телефон», «купити стільниковий телефон», «купити новий стільниковий телефон у цятку» тощо ».

Щоб отримати вірні дані, необхідно розуміти, як працює Wordstat. При підборі слова обов'язково вказуйте регіон, де функціонує ваша компанія. Не варто забувати, що за замовчуванням Wordstat вважає всі запити, що містять слово, що цікавить (словосполучення). Для того щоб дізнатися реальну частотність фрази, необхідно використовувати спеціальні оператори. Всього їх п'ять, найактуальніші з них - лапки ( «») і знак оклику (!).

Лапки дозволяють враховувати покази тільки по цій фразі, а не по всьому словосполученням, що містить її:

Поставлений перед словом знак оклику виключає його словоформи (схиляння). Дізнатися статистику точного входження фрази можна, якщо використовувати одночасно два оператора «!»:

У наших прикладах частота вказана по Москві і області.

Оператор Назва Опис - мінус-слова Дозволяє виключати з статистики запити, що включають ту чи іншу слово. Оператор «-» ставиться впритул до виключати слова, без пробілу. Перед оператором ставиться пробіл.
Приклад: ремонт -гарантійний + плюс Дозволяє примусово враховувати у статистиці прийменники або сполучники, які ігноруються пошуковою системою і, відповідно, статистикою підбору слів.
Приклад: товари + для автомобіля!

знак

знак

Дозволяє враховувати слова в запиті точно в зазначеному написанні. Може використовуватися для виключення (-) непотрібних форм.
Приклад: кий -! Київ або! Кий () угруповання Дозволяє скласти вираз з декількох слів, об'єднаних логічним оператором, наприклад «або» (|).
Приклад: ремонт (автомобілів | автомашин) | або Дозволяє визначити логіку угруповання слів.
Приклад: ремонт (автомобілів | автомашин) «» лапки Дозволяє враховувати тільки словоформи зазначеного слова, виключаючи його словосполучення.
Приклад: «камін»

Міф 2: За частотою Wordstat можна передбачити кількість трафіку на сайт

Існує думка, що частота Wordstat показує трафік, який отримає сайт компанії, якщо займе вищу позицію (ТОП-1) по даному запиту. Давайте припустимо, що частота Wordstat побічно вказує нам про потенціал ключового слова - якщо його часто рекламують, значить, у ній може бути багато переходів з пошуку.

Щоб перевірити це твердження, ми провели експеримент. Зібравши по нашим поточним проектам ключові слова, що знаходяться більше 20 днів поспіль в ТОП-3 пошукової видачі Яндекса, ми порівняли трафік на сайт з цих слів / словосполучень з їх частотою Wordstat.

Ключове слово Кількість днів в ТОП-3 Частота Wordstat Переходи з GA битовки 30 5 212 3 автокредит калькулятор 30 1 010 415 1с управління торгівлею

30

973 0 161 ФЗ 30 942 0 черевики Тімберленд зимові, 21 333 21 алт аналіз крові 30 303 0 інтернет магазин великих розмірів 30 202 95 взяти мікропозик 30 121 5 адоніс весняний купити 30 35 3 Автокружка від прикурювача 30 16 2 безконтактний вимірювач температури 30 14 1 зберігання бухгалтерських документів 30 13 0

Як видно з таблиці, високі позиції в пошуковій видачі за словами з великим «потенціалом» не дали відчутного трафіку на сайт. Навіть якщо ресурс займе ТОП-3 за даними запитам, максимальний трафік, на який можна розраховувати, буде не більше 20% від частоти Wordstat.

Міф 3: За частотою Wordstat можна зібрати семантичне ядро ​​запитів

Багато хто вважає, що одного Wordstat досить для збору пошукового ядра запитів. Орієнтуватися на цей показник можна, але з деякими застереженнями. Не варто забувати, що дуже часто слова з мінімальною частотою залишаються конкурентними у видачі та можуть принести пошуковий трафік. Якщо частота запиту дорівнює нулю, це абсолютно не означає, що його не шукають користувачі. Справедливо і зворотне - слова з високою частотою не обов'язково має високий трафіковий потенціалом (в цьому ми змогли переконатися в ході нашого першого експерименту). Це ми і вирішили перевірити, зібравши трафік за місяць зі слів з нульовою частотою Wordstat в регіоні Москва. У підсумку, ми отримали наступні дані:

Наш експеримент підтвердив, що запити з нульовою частотою призводять трафік на сайт, а значить, при зборі семантичного ядра можна орієнтуватися тільки на дані Wordstat.

Запити Частота Wordstat Переходи з GA універсальна мова моделювання unified modeling language 0 39 основи ibm tivoli smartcloud control desk 7 5 0 Попереднє 27 utg9002c ціна 0 58 тестер вимірювач ємності й індуктивності купити ut603 0 37 мультиметр yx-360treb стрілочний інструкція 0 26 вибір lcr вимірювача 0 22 купити кімнатний-вуличний термометр з вологістю 0 16 термометр вулично-кімнатний боронили 0 15 мультиметри інтелектуальні в Мітіно 0 9 термометр кт-905 0 8 калоші для модельного взуття 0 9

Ми в iSEO для підбору семантичного ядра використовуємо одночасно кілька сервісів, наприклад, Google AdWords , І ряд інших. Кожен сервіс має свої переваги та особливості, в Google AdWords слова можна підбирати з урахуванням категорії сайту, статистика Рамблера дає дані по показам для першої сторінки, для всіх сторінок і сумарні покази.

Підбір пошукових запитів в GoogleAdWords.

Підбір пошукових запитів в Adstat Rambler.

Але знання зразкового кількості показів по тому або іншому запиту мало для розуміння, який обсяг трафіку вдасться залучити з пошуку. Важливе значення має кликабельность сайту, на яку впливають різні фактори:

На закінчення

Отже, ми наочно продемонстрували, що не варто занадто сильно ідеалізувати такий показник, як Wordstat. Він несе певну користь при формуванні семантичного ядра запитів і прогнозі потенційного трафіку на сайт, але є лише одним з інструментів, але далеко не єдиним.

...

У наступних статтях ми поговоримо про те, як правильно читати розрахунок на просування сайту і щомісячний звіт оптимізатора, а також розглянемо основні підводні камені договорів по SEO.