Місто Йошкар-Ола: клімат, екологія, райони, економіка, кримінал і пам'ятки

 1. Загальні відомості та історія Йошкар-Оли Судячи з геологічним розкопкам первісні люди жили на цій...
 2. Населення Йошкар-Оли
 3. Райони та нерухомість Йошкар-Оли
 4. центральний район
 5. Зарічний район
 6. Заводський район
 7. інфраструктура міста
 8. Підприємства та робота в Йошкар-Олі
 9. кримінал
 10. Пам'ятки Йошкар-Оли

Загальні відомості та історія Йошкар-Оли

Судячи з геологічним розкопкам первісні люди жили на цій землі ще в період мезоліту. Древнемарійскіе племена (черемиси) сформувалися близько 11 століття нашої ери. Перша згадка про черемісском народі датується 1584 роком. «Царьов місто на Кокшага» (або Царевококшайского) - саме таке ім'я було у невеликого військового зміцнення, розташованого на річці Мала Кокшага, в 16 столітті.

Засновником вважається Іван Андрійович Ноготков-Оболенський - перший воєвода Царевококшайского. Але з часом сюди почали з'їжджатися селяни і ремісники, утворюючи торговий, а не військовий центр. Йшов час, місто розросталося: все більшу кількість сіл стало входити в його межі.

Стара Йошкар-Ола

У радянський період місто було перейменовано в Краснококшайск, а пізніше отримав назву Йошкар-Ола, що в перекладі з марійської мови на російську означає Червоний місто. В даному випадку «червоний» є синонімом слова «радянський».

В період Великої Вітчизняної війни громадяни міста поселили в своїх будинках евакуйованих жителів, в місто були перевезені заводи і інститути з фахівцями в різних областях. Сучасний Йошкар-Ола - розвивається місто, готовий рухатися вперед семимильними кроками, але, в той же час, намагається зберегти свою історію.

Йошкар-Ола - столиця республіки Марій Ел. Республіка межує з Татарської та Чуваської республіками і Нижегородської і Кіровської областями. У 50 км на південь протікає річка Волга. Відстань до Москви становить 862 км. Не саме вигідне розташування.

Через місто ходять потяги лише в двох напрямках: Казань і Москва. Ні руху по річці, так як Мала Кокшага дуже маленька річка. Лише місто Козьмодемьянськ стоїть на Волзі, але туди не причалюють морські судна.

Клімат і екологія міста

Клімат в місті помірно-континентальний. Це місто буде до душі тим людям, які не люблять жаркого літа і холодної зими. Середня температура влітку +17,2 гр. Але буває, що температура піднімається і до + 37, а буває падає до +15. Найспекотнішим місяцем вважається липень. Найхолодніший місяць - січень, тут середня температура -11,7 гр. Останнім часом помічений зрушення початку зими з початку листопада на середину.

Йошкар-Олу можна по праву назвати «зеленим» містом. Марійську столицю з усіх боків оточують ліси, а в самому центрі розташовуються парки і сквери. У той же час якість води в річці Мала Кокшага, що протікає через самий центр міста, залишає бажати кращого. Це відбувається через скидання комунальних та промислових стічних вод в річку, а також очисні споруди не так ефективні, як хотілося б.

В Йошкар-Олі достатню кількість підприємств, які ведуть виробництво в харчовій, хіміко-фармацевтичної, машинобудівної, деревообробної галузях. Забруднення атмосфери відбувається нерівномірно, так як промисловий район розташовується в південній і центральній зонах міста.

Природно, в сучасному світі багато жителів вважають за краще пересуватися на машинах. Місто Йошкар-Ола не є винятком. З кожним роком кількість автомобілів на дорогах зростає. Відповідно погіршується стан атмосфери.

Ще однією екологічною проблемою є забруднення грунту. Джерелами забруднення грунту є відходи жителів міста, викиди від електростанцій, автомобілі і залізничний транспорт. Нерегулярне вивезення сміття, звалища в недозволених місцях, долгоразлагающійся сміття - ось основні проблеми, які повинні вирішуватися в адміністрації міста. На деяких вулицях значення індексу забруднення грунту досягає небезпечних показань (вулиця Карла Либнехта).

Населення Йошкар-Оли

260 352 особи складають населення Йошкар-Оли на початок 2014 року. Місто займає 72 місце в рейтингу міст Росії за чисельністю. Щільність населення на 1 квадратний кілометр 2594,5 чоловік.

За національним складом у місті переважають росіяни (68%), на другому місці знаходяться марійці (24%), а на третьому - татари (4,3%). Також на території міста проживають чуваші, удмурти, українці та інші. Природно, що у різних національностей різні релігії. У місті є як православні храми, так і мусульманські мечеті.

Корінні жителі республіки, марійці, є язичниками. В Йошкар-Олі народ розмовляє російською мовою, а ось в деяких селах діалоги ведуться і марійською. У деяких школах діти проходять національний (марійський) мову, але в сучасному суспільстві він є не затребуваним.

У деяких школах діти проходять національний (марійський) мову, але в сучасному суспільстві він є не затребуваним

Свято в місті

Як і по всій Росії зараз зріс рівень народжуваності: кількість народжених малюків за 2012 рік становить 3669 осіб. В середньому жителю Йошкар-Оли 40,5 років. Працездатне населення становить 65% від загального числа жителів.

У місті знаходяться два ВНЗ: Марійський Державний університет і Поволзький Державний Технологічний університет. Вони ведуть якісну підготовку фахівців з безлічі напрямків. Саме тому багато, закінчивши вищий навчальний заклад, їдуть працювати в Москву або за кордон.

Йошкар-Ола є невеликим провінційним містечком, тому деякі сім'ї, молоді люди прагнуть переїхати в більш великі центри областей та республік. Воно й зрозуміло. Середньою зарплатою вважається сума в 16 тисяч рублів. Але якщо бути чесним, то навіть таких грошей багато жителів не бачили. Справжні цифри коливаються в районі 11-14 тисяч. З іншого боку, є і приплив населення в місто: жителі сіл і селищ республіки намагаються переїхати в Йошкар-Олу.

Райони та нерухомість Йошкар-Оли

Карта Йошкар-Оли

Площа горда Йошкар-Оли становить 100,39 км ^ 2. Через місто протікає річка Мала Кокшага, яка ділить місто приблизно на дві рівні частини. Через це місто раніше ділився на два району Ленінський і Зарічний. Зараз у міста є умовний розподіл: Зарічний, Центральний і Заводський райони.

Зараз у міста є умовний розподіл: Зарічний, Центральний і Заводський райони

центральний район

За останні 10 років дуже видозмінився: реконструйовані бульвар Чавайн Сергій Григорович, Парк Культури, бульвар Перемоги; побудовані галерея, льодові палаци, басейн - все це улюблені місця жителів міста: діти і їх батьки, молодь і люди похилого віку приходять посидіти на лавочках або прогулятися, помилуватися фонтанами і клумбами з квітами, сходити на виставку або покататися на ковзанах.

За останні 10 років дуже видозмінився: реконструйовані бульвар Чавайн Сергій Григорович, Парк Культури, бульвар Перемоги; побудовані галерея, льодові палаци, басейн - все це улюблені місця жителів міста: діти і їх батьки, молодь і люди похилого віку приходять посидіти на лавочках або прогулятися, помилуватися фонтанами і клумбами з квітами, сходити на виставку або покататися на ковзанах

Йошкар-Ола. бульвар Чавайн Сергій Григорович

Надбанням міста є набережна в венеціанському стилі. Ну де ще можна побачити «Спаську вежу» крім як в Москві? Звичайно ж в Йошкар-Олі.

Набережна

Саме в центральній частині міста розташовуються будівлі адміністрації міста, будівлі культури і мистецтва. У центрі знаходяться вузи Йошкар-Оли: Марійський Державний університет і Поволзький Державний Технологічний Університет.

центр

Тут можна побачити споруди різних періодів від будинків купців 19 століття, які вважаються історичними пам'ятками, до сучасних новобудов. Відповідно ринок нерухомості різноманітний: «сталінки», «хрущовки», «улучшенка» і новобудови. Центральною вулицею вважається вулиця Радянська - на ній знаходиться безліч магазинів, кафе і офісів. Вартість нерухомості в центрі міста варіюється в межах від 45 тис. Рублів до 58 тис. Рублів за квадратний метр. Статевий склад населення разнокаліберен відповідно до будинком: від неблагополучних сімей до бізнесменів.

Проблемою жителів є високі ціни на комунальні послуги, саме тому в моду входять будинки з поквартирним опаленням. Навіть у дворах нових будинків сміття може не вивозиться протягом декількох днів. Для любителів свого будинку є приватні сектори. Однією з найдорожчих в центрі є земля по вулиці Набережна в мікрорайоні Прибережному. Розвинена інфраструктура, наявність супермаркетів роблять цей район дуже зручним для проживання.

І начебто весь центр забудований, але будівельні компанії прагнуть втиснути новобудови в такі кордону вже існуючих дворів, куди, здавалося б, і кілька машин важко поставити. Загалом проживання в центрі - це «палиця з двома кінцями»: з одного боку гарні вулиці, парки і сквери, престиж проживання в центральній частині, з іншого - місто нема на стільки великий (з одного кінця в інший можна дістатися за півгодини), щоб за одну і ту ж площу переплачувати десятки тисяч.

Загалом проживання в центрі - це «палиця з двома кінцями»: з одного боку гарні вулиці, парки і сквери, престиж проживання в центральній частині, з іншого - місто нема на стільки великий (з одного кінця в інший можна дістатися за півгодини), щоб за одну і ту ж площу переплачувати десятки тисяч

Зарічний район

Ділиться на мікрорайони Сомбатхей, Ремзавод, Дубки, Нагорний, Зоряний. Великими плюсами цього району є наявність Ботанічного саду ПДТУ, Сосновій гаю, Дубового гаю, лісопарку «Нагорний». Відпочинок на природі, прогулянка по лісі, свіже повітря - що може бути прекрасніше в вихідний день?

Відпочинок на природі, прогулянка по лісі, свіже повітря - що може бути прекрасніше в вихідний день

Типовий будинок в Зарічному районі

Мікрорайон Сомбатхей вважається «спальним» районом. Це відмінний варіант для сім'ї з дітьми: закриті двори, наявність шкіл і дитячих садів, магазинів. Ця частина міста почала будується в 70-80 роки двадцятого століття, і, як і по всій країні в цей період, тут великий розвиток отримало панельне житлове будівництво. Розподіл ведеться на старий і новий Сомбатхей- на будинку з електроплитами і газом відповідно. У цьому районі вартість квадратного метра може змінюватися від 50 до 56 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагорний називається так, тому що знаходиться на височині. Нагорний межує з Дубки. У цих мікрорайонах є як панельні будинки, так і цегляні. Напевно найбільшим мінусом є те, що з центру після 10 години вечора до цих мікрорайонів на громадському транспорті вже буде проблематично доїхати. Ремзавод - не найкращий варіант. Вулицями цього мікрорайону після 8 години вечора на самоті пересуватися не варто, якщо ви не ходили в секції по боротьбі і самообороні протягом декількох років. Відповідно ціни на квартири в цій частині міста значно менше: 40-45 тис. Рублів м ^ 2.

Зоряний - мікрорайон, найвіддаленіший в Зарічній частини. З багатоквартирних будинків- панельки. Але це і котеджне селище: приватні будинки в межах міста-дуже непоганий варіант. До цієї частини міста ходять як маршрутні таксі, так і тролейбус.

Заводський район

Назва Заводського району говорить сама за себе - тут розвивається промисловість. У цій частині міста знаходиться Механіко-машинобудівний завод, перевезений в місто під час Великої Вітчизняної війни. Але це не означає, що це «сірий» район. Тут також є озеленені сквери, затишні двори, дитячі майданчики. Заводський район включає в себе мікрорайони: 1-9, 9а, 9б, Березово, Лікарняний, Гомзово, Тарханова.

Заводський район включає в себе мікрорайони: 1-9, 9а, 9б, Березово, Лікарняний, Гомзово, Тарханова

Вид на Заводський район

Мікрорайони 1-9 ділять район на маленькі квартали. Тут переважають панельні і блокові будинки. Лише в рідкісних випадках можна наштовхнутися на новобудову у дворі. Школи, дитячі садки - все для сімейного проживання. Лікарняний мікрорайон називається так через близькість з міською лікарнею. Тут проживають переважно лікарі. Є квартири як старого зразка, так і багатоповерхові новобудови. Гомзово - в основному тут будувалися блокові і панельні будинки з газовими колонками, але є квартири і з гарячою водою.

Тарханова є приватний сектор: невеликі будиночки і шикарні котеджі - все це саме тут. Середня вартість квадратного метра 40-45 тисяч рублів. Великим плюсом району є чиста вода з артезіанського джерела.

Великим плюсом району є чиста вода з артезіанського джерела

Котеджне містечко

Якщо бути відвертим, то переїжджаючи з центру міста в заводську або зарічну частина, доведеться забути про палаючих ліхтарях у дворах і лампочках в під'їздах. Навіть у дворах шкіл освітлення не завжди є, і діти повертаються вечорами по такій темряві додому. У Заводському і Зарічному районах є будинки, поруч з якими немає магазинів, що теж не зручно. Деякі аптеки тільки почали працювати в цілодобовому режимі.

інфраструктура міста

В Йошкар-Олі є аеропорт. Правда, після перебудови він довгий час не приймав пасажирські літаки. Але зараз він відновив свою роботу. З міста є регулярні рейси до Москви. Всього 2 години, і ви вже в столиці нашої країни! Але є одне але. Так як квиток на літак для звичайного громадянина є дорогим задоволенням (4500 руб.), То жителі частіше катаються на поїзді Йошкар-Ола - Москва. Тут вже час у дорозі істотно збільшується: 13,5 годин, зате ціна помітно нижче, ніж на літак - всього 1600 плацкарт і 2700 купе.

З Йошкар-Оли ще на поїзді можна доїхати до Казані. Всього за 200 рублів. Чотири години трястися не в самому комфортабельному вагоні на дерев'яних лавках - це не найкращі хвилини в житті.

У місті є автовокзал. Від сюди відходять автобуси в усіх напрямках: як приміські, так і міжміські. Ціни варіюються від місця, в яке потрібно дістатися.

Ціни варіюються від місця, в яке потрібно дістатися

аеропорт

У самому місті основним транспортом є автобуси, тролейбуси і маршрутні таксі. Десять комерційних і дев'ять соціальних автобусних (деякі комерційні дублюють соціальні маршрути) і дванадцять тролейбусних маршрутів доставлять Вас в будь-яку точку міста. В принципі місто не відрізняється своєю величезною площею, тому всі зупинки знаходяться близько один від одного.

Ще одним засобом пересування є міська служба таксі. Доїхати з центру до околиці міста можна всього за 150 рублів, якщо ж добиратися з приватного сектора - то все 200. В Йошкар-Олі немає таких видів транспорту як трамвай і метро.

Стан дорожнього полотна залишає бажати кращого. І це ще м'яко сказано! Центральними вулицями ще можна якось їздити: потрібно лише уважно стежити за дорогою і об'їжджати таким чином ями. Але якщо з'їхати на маленьку вуличку або у двір, то там вся дорога розбита, складається з безлічі ям і вибоя. А про приватний сектор і говорити нічого! Там десь лежить асфальт, десь грунт. Винятком можна назвати вулицю Набережну в центрі - тут дорога відремонтована. При такій ситуації на вулицях дороги ремонтують щороку, щороку в одних і тих же місцях роблять «заплатки», і кожен рік дорожники порушують всі технології та стандарти!

Чи є в Йошкар-Олі пробки ??? Городок маленький, і до недавнього часу жителі не знали, що це таке. Але зараз кількість машин помітно збільшилася. Тепер по дорозі на роботу і навчання і назад доводиться постояти якийсь час в пробці.

Ціни на житлово-комунальне господарство відносно високі. Забезпечити трикімнатну квартиру світлом, електрикою, водою і т.д. коштує близько 6 тисяч рублів на місяць. На початку літа відключають гарячу воду. У деяких районах на пару тижнів, а деяким жителям доводиться самостійно гріти воду на протязі місяця. У цьому плані значно вдало складаються справи у жителів панельних і блокових будинків з газовими колонками. Швидше за все як і в інших містах Росії, збираються кругленькі суми на ремонт під'їздів та інших громадських територій, але ніхто ніколи не бачив нової лампочки на майданчику або побілених стін.

В Йошкар-Олі 30 шкіл і 48 дошкільних установ. Місця з дитячими садами стоять гостро. Деяким батькам доводиться чекати якийсь час, особливо якщо хочеться віддати дитину в певний заклад. Але деяким посміхається удача, і вдається водити дітей в найближчий садочок. Будинки колишніх дитячих садків були віддані під магазини або ж просто знесені. Будівництво нових будинків лише планується. Школи розташовуються в мікрорайонах. Дуже зручно віддати дитину за місцем проживання і проводжати і зустрічати його з балкона або з вікна. Але не завжди так виходить.

Багато батьків хочуть кращого майбутнього для своєї дитини, тому намагаються потрапити в хорошу школу. У місті частина шкіл проводять вступні іспити для вступу в той чи інший клас на певний профіль (наприклад, фізико-математичний або соціально-економічний). Природно, такі школи вважаються престижними. Закінчивши таку, у дитини з'являється більше шансів успішно скласти іспити для вступу до вищого навчального закладу. Тим більше кращі школи нашої республіки є новаторами з проведення єдиного державного іспиту як після 11 класу, так і після 9-го класу.

СГУ

Підприємства та робота в Йошкар-Олі

Машинобудування, деревообробка, металургійне виробництво, приладобудування і харчова промисловість - ось основні напрямки діяльності в промисловій галузі. У промисловості міста задіяно близько 80 підприємств. Найбільші з них це ЗАТ «Йошкар-Олінскій м'ясокомбінат», ТОВ «Махаон», ЗАТ НП «Завод Іскож», ВАТ «ММЗ», МУП «Водоканал», ВАТ «Контакт», ВАТ «Стройкерамика», ВАТ «Марігражданстрой» і інші. В обробній промисловості задіяно 79% від середньооблікової кількості осіб, які працюють на великих і середніх підприємствах. Доходи від промисловості зросли більш ніж на 100%. У хімічному виробництві теж помітні результати: збільшено випуск болезаспокійливих і жарознижуючих ліків.

У «лісозаготівлі» випуск продукції зріс в рази. Будівництво Нових будинків, набережної, котеджних селищ здійснюють будівельні организации. Загаль, промисловий комплекс нашого міста набірає темпами. На ЦІ підприємства потрібні кваліфіковані фахівці. Але як і у всіх містах «хороші» місця з високими зарплатами розподіляються заздалегідь між «своїми» людьми. Влаштується простим робітником реально. Деякі робочі на заводах працюють на одному місці все своє життя. І вони щасливі.

В Йошкар-Олі розвивається торговий бізнес. Що цілком очевидно! Стоячи на ринку можна в місяць «зробити» грошей на багато більше, ніж працюючи вчителем. Наші вчителі, педагоги в дитячих садках, лікарі отримують близько 5 тисяч рублів на місяць. Хоча відкрити свою точку теж не просто. У республіці Марій Ел діють найвищі ставки по податках, які можуть встановлювати місцеві або регіональні інстанції.

У місті свій осередок займає мале підприємництво. В основному це організації, що займаються випуском дерев'яних, пластикових вікон і дверей, хліба і хлібобулочної продукції, меблів та іншої дерев'яної продукції, залізобетонних виробів. Одним з відомих по всій країні підприємств з виготовлення дверей є «Гардіан». Вони займаються металевими дверима та воротами. Всі вироби виконані з найміцніших матеріалів, відповідно їхня продукція виходить не дешевої. Мале підприємництво підтримується програмами з коштів міського округу. Влаштується в таку організацію можливо не так складно, але чекати просування по кар'єрних сходах не варто. Всі місця вже зайняті для дітей і дітей їхніх дітей.

Місто Йошкар-Ола активно розвивається в будівельній сфері. Інвестиції в основний капітал дуже значно зросли. І це не тільки багатоквартирні будинки. За останні кілька років були побудовані пішохідний міст через річку Мала Кокшага, зроблені бульвар Перемоги і бульвар Чавайн Сергій Григорович, побудовані національна художня галерея, художня школа при Президентської школі-інтернаті для обдарованих дітей і багато інших будівель. У місті побудовано 2 басейни, 2 льодових палаци і тенісний корт, відремонтовані стадіони: йде агітація спортивного та здорового способу життя. На даний момент в будівельній сфері працюють близько 920 підприємств. Є можливість влаштуватися як на будівництво робочим, так і в проектний інститут. Деякі проектні організації намагаються придумати свої технології і напрацювання, тому їм дуже потрібні молоді спеціалісти з «гнучким» розумом.

В Йошкар-Олі працює мережа великих супермаркетів НАШ і НАШ ГУРМАН, Пятерочка або Перехрестя, Магніт. У ці магазини можна піти на тимчасову роботу, але тільки молодим людям, продавцем або фасувальником, так як працювати в 40 років цілий день на ногах буде досить важко.

перехрестя

Молодому спеціалісту з тільки що виданими дипломом доведеться працювати кілька років, щоб накопичити стаж і отримувати гідну (для нашого міста і 12 тисяч вже здорово) заробітну плату. Можливо краще поїхати в Москву і працювати в Макдональдсі за 28 тисяч рублів на місяць.

кримінал

Що стосується криміналу, то в Йошкар-Олі, як і в будь-якому іншому місті Росії, трапляються інциденти. Пограбування на вулицях, на вокзалі, на ринку не є рідкісними випадком. На перший погляд місто Йошкар-Ола виглядає тихим, спокійним і доброзичливим містечком. І в цілому це дійсно так. Хоча і тут є свої недоліки. Як і всюди, існують різні угруповання. У школах з ранніх років хлопчиків змушують вносити внески на «общак». А, коли хлопці підростають, вони повинні працювати на когось, наприклад, охороняти ночами у дворах автомобілі. Причому жителі цих дворів не підписуються під таку охорону. Вони змушені платити за машину за ніч (не більше 50 рублів). Якщо ж сума не віддається протягом декількох днів, то на ранок можна побачити розбите скло автомобіля або проколоті шини. Таке найчастіше відбувається на районах, в центрі деякі жителі навіть не знають про угрупованнях.

Саме гучне остання подія було вбивство власника ринку на вулиці Кірова.

На вокзалі, в поїзді, в громадському транспорті - скрізь може статися дрібна крадіжка. Так навіть в магазині продавці прагнуть обдурити і здати неправильно здачу. Просто потрібно бути уважнішими до людей, які вас оточують.

Пам'ятки Йошкар-Оли

Йошкар-Олу по праву можна назвати «зеленим» містом. У лісах, розташованих поруч з містом, можна чудово провести час: подихати свіжим повітрям, прогулятися на природі з дітьми, посмажити шашлики, одним словом відпочити. У республіці розташовується кілька озер. Вода в них з джерел дуже чиста. На берегах цих озер будуються бази відпочинку і санаторії. Жителі Йошкар-Оли чекають літа, щоб розслабитися після довгої роботи. Така природа є великим плюсом для міста особливо для жителів, які люблять виїжджати в походи.

Така природа є великим плюсом для міста особливо для жителів, які люблять виїжджати в походи

Природа в Йошкар-Олі прекрасна

У самому ж місті пам'яток теж вистачає. Головним місцем прогулянок молоді, батьків з дітьми і літніх людей вважається бульвар Чавайн Сергій Григорович, парк Культури і Відпочинку і бульвар Перемоги. Все це було зовсім недавно реконструйовано.

На бульварах побудували фонтани. Найзнаменитіший - каскадний - знаходиться на бульварі Чавайн Сергій Григорович перед входом в парк. Саме на його тлі фотографуються всі приїжджі, а фотографи міста намагаються зловити кращий кадр.

Саме на його тлі фотографуються всі приїжджі, а фотографи міста намагаються зловити кращий кадр

Водограй

У парку Культури в 2008 році була поставлена ​​скульптура «Древо життя», на якій зображені три покоління: хлопчик, чоловік і старий, з музичними інструментами. На бульварі Перемоги знаходиться пологовий будинок. Навпаки пологового будинку поставлений пам'ятник «Щаслива сім'я». Сюди приїжджають молодята. Вважається, що ця скульптура приносить щастя молодятам. Ще для закоханих компанія Мегафон поставила лавку любові. Спинка лавки є двох лебедей- символ вірності і любові.

дерево життя

За останні роки була проведена реконструкція набережної та побудова на прилеглих територіях житлових будинків, школи, РАГСу, будівлі адміністративного призначення. Тепер набережна може вважатися пам'яткою міста. Всі будівлі на ній побудовані у венеціанському стилі. Тут розташовуються пам'ятники Петру і Февронії, подібні скульптури знаходяться ще в 11 містах країни, Єлизавети Петрівни і навпроти ЗАГСу голлівудській зірці Грейс Келлі і князя Монако Реньє, на перетині з вулицею Пушкіна поставлений пам'ятник А.С. Пушкіну і головному герою твору «Євгеній Онєгін».

Набережна

У кремля на вулиці Вознесенської на дереві придуманий образ з поеми «Руслан і Людмила». Там з дерева висічені русалка і кіт учений, який ходить по ланцюгу. Самим незвичайним і тепер уже відмітним знаком стала лава біля головного корпусу Марійського Державного університету, на якій сидить «Йошкін кіт». Кумедне співзвуччя «Йошкін кіт» і Йошкар-Ола дали ідею для створення кота, який проживає в місті.

Йошкін кіт

На площі Оболенського-Ноготкова була побудована національна галерея. На ній встановлено християнські годинник. І це не просто годинник! Вони відображають прихід Божої Матері на землю марійську. Щогодини в віконцях з'являються ікони, і під мелодію ослик переміщається з однієї дверочкі в іншу. Кожен день жителі і гості столиці приходять на площу помилуватися красою і незвичністю цього годинника.

годинники

Також на площі знаходяться пам'ятник засновнику міста Оболенського-Ноготкову і Єпископу Леоніду, копія Цар-гармати. В Йошкар-Олі було раніше і побудовано в сучасний час багато церков. Наприклад, проїжджаючи по вулиці Вознесенської можна побачити цілих три і одну недільну школу. У всіх церквах ведеться служба. Також в місті є Соборна мечеть.

Церква

Є в місті й історичні пам'ятники. В основному це житлові будинки, які в минулому належали багатим купцям міста, наприклад, будинок купця Наумова, побудований в 19 столітті. Але є і церкви (Тихвинська, Вознесенська). До пам'ятками історії та архітектури відноситься Будинок спілок, будівлі Республіканської бібліотеки і головний корпус Республіканської лікарні. Взагалі з 1990 до 2008 року Йошкар-Олі було присвоєно звання історичного міста.

Крім красивих прогулянкових зон в місті є кафе і ресторани. Гуляючи по бульвару Чавайн Сергій Григорович, на всіх перших поверхах можна побачити подібні заклади, наприклад, кафе «Марракеш» - в східному стилі, «Фантікофф» - віддалено нагадує «Шоколадниця» в Москві, «Гараж» - внутрішнє оздоблення нагадує про машинах і гаражах, « Меделан »,« Африка »та інші. Лише в кінці 2010 року в Йошкар-Олі відкрився перший «Макдональдс». Щодо великих міст ціни в кафе, звичайно ж, радують. Можна поїсти і вкластися в 300 рублів. У ресторанах ціни будуть трохи дорожче, але обстановка і обслуговування помітно краще. В Йошкар-Олі модними є суші-бари. Роли і суші, природно, на західний манер, а не як на Сході (тобто обов'язкове вживання сирої риби і овочів).

Йошкар-Ола-це культурна столиця Марій Ел. У місті 5 музеїв: музей історії міста, розташований в старовинному будинку на вулиці Вознесенської, «національний музей імені Т.Є. Євсєєва »- названий на честь марійського вченого, в ньому можна подивитися одяг, елементи побуту марійців,« Республіканський музей образотворчого мистецтва »- там зібрані твори таких знаменитих особистостей, як Сєров, Шишкін та інші. Нещодавно була побудована «Національна художня галерея». У ній також виставляються національні предмети мистецтва.

Національна художня галерея

В Йошкар-Олі працюють кілька театрів. «Русский академічний театр драми ім. Г. В. Константинова »одне з улюблених місць культурного відпочинку жителів. Сюди можна прийти як на комедію і сміятися до сліз, так і на драму і переживати разом з героями.

Академічний театр драми

В одній будівлі на площі Леніна розміщуються два театри: Марійський національний театр драми імені М. Шкетана і Марійський державний театр опери і балету імені Еріка Сапаева. Там постановки ведуться марійською і російською мовами. Поруч з площею на перетині вулиць Комсомольської і Пушкіна будується будинок нового театру балету. Це сучасна будівля, що відрізняється цікавим плануванням і обробкою приміщень. Для дітей працює «Театр юного глядача». Вистави також ведуться на двох мовах.

«Росія», «Жовтень» і «Ервій» - кінотеатри міста. Всі заклади зробили ремонт, встановили нове проекційне обладнання. Тепер жителі міста можуть оцінити всі новинки світового та вітчизняного кінематографа. Квитки на сеанс - від 200 рублів.

«Росія» є розважальним центром. Крім кінотеатру там проводяться дискотеки, в цій будівлі знаходиться ресторан «Маска». В «Росії» грають різну музику: ретро, ​​російські хіти або якась сучасна електронна музика. Вартість входу залежить від дня тижня: від 50 рублів до 250.

кінотеатр Росія

Ще одним відомим розважальним місцем вважається «Stone». Там проводяться дискотеки, в будівлі розташовуються кілька ресторанів, боулінг і більярд. Тут квитки виходять трохи дорожче. У місті працюють «Полуниця», «Мехіко» та інші розважальні заклади. Загалом, місце, де розгулятися є ... Були б гроші!

Ну де ще можна побачити «Спаську вежу» крім як в Москві?
Відпочинок на природі, прогулянка по лісі, свіже повітря - що може бути прекрасніше в вихідний день?
Чи є в Йошкар-Олі пробки ?