Міжрегіональний семінар «Просування читання: діапазон бібліотечних ідей і технологій»

Програма семінару (PDF, 142,7 КБ)

21-23 жовтня 2013 року в обласній дитячій бібліотеці відбувся міжрегіональний семінар «Просування читання: діапазон бібліотечних ідей і технологій».

В роботі семінару взяли участь викладачі ТГУ ім. Г. Р. Державіна, фахівці центральних регіональних дитячих та дитячо-юнацьких бібліотек Російської Федерації (м.Москва, м Воронеж, м Липецьк, м Пенза), керівники та спеціалісти обласних, дитячих бібліотек Тамбовської області, працівники дошкільних установ м Тамбова.

Мета семінару - обговорення стратегічних напрямків розвитку дитячої бібліотеки та ефективних методів залучення до читання дітей, підлітків та молоді Мета семінару - обговорення стратегічних напрямків розвитку дитячої бібліотеки та ефективних методів залучення до читання дітей, підлітків та молоді.

Відкрила семінар Валентина Іванівна Івлієв, заступник начальника управління культури і архівної справи Тамбовської області. Вона окреслила проблеми і перспективи розвитку культури Тамбовської області.

Олена Василівна Гребенникова, заступник директора Тамбовської обласної дитячої бібліотеки в своєму виступі зазначила, що бібліотеки переживають нелегкі часи, і зараз регіональним дитячим бібліотекам доводиться доводити право на існування Олена Василівна Гребенникова, заступник директора Тамбовської обласної дитячої бібліотеки в своєму виступі зазначила, що бібліотеки переживають нелегкі часи, і зараз регіональним дитячим бібліотекам доводиться доводити право на існування. Вона підкреслила, що тільки цікавою, змістовною, інноваційної роботою бібліотеки зможуть довести всім, в тому числі засновникам, що вони потрібні читачам.

Під час проведення семінару відбувся медіамост Тамбов - Москва, в якому взяла участь письменник, драматург, сценарист, автор понад тридцяти п'єс Ксенія Вікторівна Драгунська, гість нещодавнього в м Тамбові VII Фестивалю книги і читання «Читаємо разом Під час проведення семінару відбувся медіамост Тамбов - Москва, в якому взяла участь письменник, драматург, сценарист, автор понад тридцяти п'єс Ксенія Вікторівна Драгунська, гість нещодавнього в м Тамбові VII Фестивалю книги і читання «Читаємо разом!».

Інна Анатоліївна Климанова, завідуюча відділом обслуговування підлітків Тамбовської обласної дитячої бібліотеки розповіла про бібліотечні акціях і програмах, що створюють атмосферу радісного читання і комфортного середовища для інтелектуального спілкування Інна Анатоліївна Климанова, завідуюча відділом обслуговування підлітків Тамбовської обласної дитячої бібліотеки розповіла про бібліотечні акціях і програмах, що створюють атмосферу радісного читання і комфортного середовища для інтелектуального спілкування.

Ірина Захарівна Шипілова, завідуюча бібліотекою сімейного читання імені Н Ірина Захарівна Шипілова, завідуюча бібліотекою сімейного читання імені Н. Ф. Погодіна ЦБС № 1 ЦАО, м Москва в своєму виступі поділилася досвідом роботи і представила відеоролик про бібліотеку.

Лариса Олександрівна Іванова, головний бібліотекар відділу обслуговування Липецької обласної дитячої бібліотеки, м Липецьк в своєму виступі розповіла про нові книги для дітей і про необхідність знайомити їх із сучасною дитячою літературою Лариса Олександрівна Іванова, головний бібліотекар відділу обслуговування Липецької обласної дитячої бібліотеки, м Липецьк в своєму виступі розповіла про нові книги для дітей і про необхідність знайомити їх із сучасною дитячою літературою.

Ольга Вадимівна Знобіщева, завідуюча Центральної міської дитячої бібліотеки ім Ольга Вадимівна Знобіщева, завідуюча Центральної міської дитячої бібліотеки ім. С. Я. Маршака, м Тамбов представила досвід роботи з читачами по реалізації проекту «Визнання».

Катерина Юріївна Іллінська, бібліограф сектору інформаційно-бібліографічної діяльності відділу науково-методичної та довідково-бібліографічної роботи Воронезької обласної дитячої бібліотеки познайомила з роботою бібліотеки по створенню електронної рекомендаційної бібліографії, яка є одним із способів формування інтересу дітей і підлітків до книги Катерина Юріївна Іллінська, бібліограф сектору інформаційно-бібліографічної діяльності відділу науково-методичної та довідково-бібліографічної роботи Воронезької обласної дитячої бібліотеки познайомила з роботою бібліотеки по створенню електронної рекомендаційної бібліографії, яка є одним із способів формування інтересу дітей і підлітків до книги.

Людмила Михайлівна Абросимова, бібліотекар дитячого центру виховання і розвитку Почитайка Пензенської обласної дитячої бібліотеки для дітей та юнацтва поділилася досвідом реалізації бібліотечної програми «Читаємо з мамою, читаємо самі» як спосіб залучення до сімейного читання Людмила Михайлівна Абросимова, бібліотекар дитячого центру виховання і розвитку Почитайка Пензенської обласної дитячої бібліотеки для дітей та юнацтва поділилася досвідом реалізації бібліотечної програми «Читаємо з мамою, читаємо самі» як спосіб залучення до сімейного читання.

Лариса Петрівна Лазеева, завідуюча сектором «Читальний зал» відділу обслуговування підлітків Тамбовської обласної дитячої бібліотеки в своєму виступі наголосила на важливості соціального партнерства як активного компонента інноваційної діяльності дитячої бібліотеки Лариса Петрівна Лазеева, завідуюча сектором «Читальний зал» відділу обслуговування підлітків Тамбовської обласної дитячої бібліотеки в своєму виступі наголосила на важливості соціального партнерства як активного компонента інноваційної діяльності дитячої бібліотеки.

Ірина Петрівна Зайцева, головний бібліограф Центральної дитячої бібліотеки м Мічурінськ представила роботу бібліотеки по проведенню рекламно-інформаційних акцій та їх роль в популяризації книги та читання Ірина Петрівна Зайцева, головний бібліограф Центральної дитячої бібліотеки м Мічурінськ представила роботу бібліотеки по проведенню рекламно-інформаційних акцій та їх роль в популяризації книги та читання.

Людмила Олексіївна Проніна, доктор філософських наук, професор кафедри бібліотечно-інформаційних ресурсів Тамбовського державного університету ім Людмила Олексіївна Проніна, доктор філософських наук, професор кафедри бібліотечно-інформаційних ресурсів Тамбовського державного університету ім. Г. Р. Державіна, виступила з доповіддю «Інформаційні ресурси для освіти та поширення читання».

Олена Євгенівна Куликова, завідуюча відділом автоматизації бібліотечних процесів Тамбовської обласної дитячої бібліотеки, представила роботу відділу з медіаресурсами, які сприяють популяризації читання дітей і підлітків Олена Євгенівна Куликова, завідуюча відділом автоматизації бібліотечних процесів Тамбовської обласної дитячої бібліотеки, представила роботу відділу з медіаресурсами, які сприяють популяризації читання дітей і підлітків.

Віра Михайлівна Руднєва, завідуюча бібліотекою-філією № 3 м Рассказово, розповіла про нетрадиційні форми залучення до книги і читання для розвитку творчого потенціалу читачів-дітей Віра Михайлівна Руднєва, завідуюча бібліотекою-філією № 3 м Рассказово, розповіла про нетрадиційні форми залучення до книги і читання для розвитку творчого потенціалу читачів-дітей.

Надія Іванівна Кузнєцова, завідуюча дитячою бібліотекою-філією Староюрьевский району Тамбовської області, розкрила важливість роботи по формуванню іміджу дитячої бібліотеки та соціальне партнерство Надія Іванівна Кузнєцова, завідуюча дитячою бібліотекою-філією Староюрьевский району Тамбовської області, розкрила важливість роботи по формуванню іміджу дитячої бібліотеки та соціальне партнерство.

Лариса Веніамінівна Тимофєєва, завідуюча бібліотекою-філією № 9 ім Лариса Веніамінівна Тимофєєва, завідуюча бібліотекою-філією № 9 ім. І. А. Крилова р Тамбова, показала на прикладі своєї бібліотеки, як через творчу діяльність можна залучити дітей до читання.

Олена Анатоліївна Палкіна, завідуюча відділом літератури з мистецтва Тамбовської обласної дитячої бібліотеки, продемонструвала можливість проектної   діяльності бібліотеки для освіти і творчості читачів на прикладі реалізації проекту «Ця дивовижна Німеччина» Олена Анатоліївна Палкіна, завідуюча відділом літератури з мистецтва Тамбовської обласної дитячої бібліотеки, продемонструвала можливість проектної діяльності бібліотеки для освіти і творчості читачів на прикладі реалізації проекту «Ця дивовижна Німеччина».

Всі учасники семінару отримали комплекти методико-бібліографічних матеріалів, виданих в ТОГБУК «Тамбовська обласна дитяча бібліотека» і сигнальні екземпляри журналу «Шкільна бібліотека: сьогодні і завтра».