Модуль Simple SEO - оптимізація Title, мета-тегів і інших елементів для DLE Datalife Engine

 1. Simple SEO - модуль для оптимізації title і управління мета-тегами для DLE
 2. Опис і настройка модуля Simple SEO
 3. Як це працює на прикладі формування заголовків title
 4. Установка, видалення і оновлення модуля Simple SEO
 5. Завантажити модуль Simple SEO

Опубліковано 2 червня 2014 / Оновлено: 13 вересня 2016

Привіт друзі Привіт друзі. Давненько я вас не радував новими модулями для DLE, чи не так? Блін, коли більше року тому я анонсував попередній модуль DonBot я написав те ж саме майже слово в слово. Точно так же, як я починаю кожен пост з «Привіт, друзі» ... Мда, я занадто передбачуваний.

Коротше, я представляю вам мій новий дуже крутий модуль під назвою Simple SEO, користуватися яким до неподобства легко і просто, а результат просто приголомшливий!

Як завжди, почну з невеликої передісторії. Даному модулю судилося з'явитися на світ як мінімум три роки тому. Тех.задания і назва SlimpleSeo були написані ще в 2011 році, але щось не склалося з його розробкою, але ж він міг з'явитися навіть раніше ніж LinkEnso . Але крім Санька, який і є творцем всіх моїх модулів, розробку доручити мені було нікому, а Саньок був зайнятий, тому і пролежав модуль в столі цілих три роки. Але сталося диво і мені вдалося знайти ще одного чудового і вмілого розробника, знайомого з DLE, його звуть Олег, знайомтеся! Тепер розробкою для DLE буде займатися він, та й вже займається, створюючи ще один крутий модуль, про який ви скоро дізнаєтеся (сподіваюся, що не через рік).

Напевно, в 2011 році модуль Simple SEO справив би більший фурор, ніж зараз, але зараз це вже не важливо. Давайте дізнаємося, що може модуль і як це працює!

Simple SEO - модуль для оптимізації title і управління мета-тегами для DLE

Оригінальна назва: Simple SEO
Сумісність з CMS: DLE 8.2- 11
Поширення: За додаткову плату, 750 р.
Актуальна версія: 1.3.4 (від 13.09.2016)
Призначення: Генерація заголовка title і мета-тегів description, keywords «на льоту». Управління мета-тегом robots і іншими мета-даними.
Особливості: Тонка настройка активації модуля в різних розділах сайту. Генерація елемента title і мета-тегів description і keywords на підставі шаблонів і без змін в реальній базі сайту. Управління індексацією за допомогою meta robots і інші настройки.

Опис і настройка модуля Simple SEO

Відразу ж варто сказати, що модуль має верстку як під нові версії DLE, так і під старі (все, що нижче 10.2) і відображається однаково природно. А так же нарешті передбачені обидва варіанти кодування windows-1251 і UTF-8, так що навіть не заморочуватися про ці речі - модуль сам все визначить і підлаштується по вимоги!

А тепер найголовніше - скріншоти!

Головна сторінка модуля - глобальна настройка, що дозволяє включати або відключати модуль повністю. Ну, і моє вітання для вас :)

Вкладка налаштувань заголовка Title - мабуть, найголовніший і найважливіший розділ модуля. З цієї ідеї управління заголовками і народився модуль і обріс іншими можливостями.

Вкладка налаштувань мета-тега Description - дозволяє налаштувати формування опису для різних розділів сайту.

Вкладка налаштувань мета-тегу Keywords - даний розділ це швидше формальність і данина минулому, тому що в принципі великого сенсу використовувати мета-тег keywords немає.

Вкладка налаштувань мета-тега Robots - значно спрощена версія модуля DonBot і містить найнеобхідніші настройки.

Інші налаштування - в цей розділ було вирішено додати можливість підтвердження власності вашого сайту для панелей вебмайстра Яндекс, Google, mail.ru, Bing, а так само дати можливість вказати будь-який довільний код, який буде додано до розділу

вашого сайту.

вашого сайту

Як ви могли помітити, для формування Title, Description і Keywords доступні, так звані, шаблони. Ось повний їх перелік:

 • % Site_title% - title сайту (з загальних параметрів DLE)
 • % Site_name% - коротка назва сайту (з загальних параметрів DLE)
 • % Page% - додає приставку для сторінок навігації, починаючи з другої
 • % Cat_name% - ім'я категорії (з загальних параметрів категорій DLE)
 • % Cat_title% - title категорії (з загальних параметрів категорій DLE)
 • % Par_cat_name% - ім'я батьківської категорії (з загальних параметрів категорій DLE)
 • % Par_cat_title% - title батьківської категорії (з загальних параметрів категорій DLE)
 • % News_name% - назва новини
 • % News_id% - ID новини
 • % News_date% - дата публікації новини. Формат dd.mm.yyyy (приклад - 23.05.2011)
 • % Xfields_НАЗВАНІЕ ПОЛЯ% - вміст зазначеного додаткового поля
 • [Xfgiven_НАЗВАНІЕ ПОЛЯ]% xfields_НАЗВАНІЕ ПОЛЯ% [/ xfgiven_НАЗВАНІЕ ПОЛЯ] - виводить вміст зазначеного додаткового поля, якщо воно не порожнє
 • [Xfnotgiven_НАЗВАНІЕ ПОЛЯ] текст [/ xfnotgiven_НАЗВАНІЕ ПОЛЯ] - виводить текст, якщо вміст зазначеного додаткового поля порожнє
 • % Arch_date% - висновок дати для архіву:
  • Дата для архіву на конкретний день. Формат dd.mm.yyyy (приклад - 23.05.2011)
  • Дата для архіву на конкретний місяць. Формат mm_name yyyy (приклад - Травень 2011)
  • Дата для архіву на конкретний рік. Формат yyyy (приклад - 2011)
 • % Tag_name% - назва тега
 • % Symb_name% - символьний код
 • % Static_name% - ім'я статичної сторінки
 • % Static_title% - title статичної сторінки
 • % Username% - ім'я користувача

За ідеєю, це повинно покрити 99% потреб. Але якщо так виявиться, що якогось шаблону вам не вистачає - пишіть в коментарях, а ми при черговому оновленні додамо новий шаблон.

Як це працює на прикладі формування заголовків title

Припустимо, що є у нас сайт про дієти, типу http://slimdown.ru/ , І там є категорія «Дієти», в якій є підкатегорії «Розвантажувальні дні», «Монодієти» і «Дієти зірок». А так же є кілька публікацій на сайт всередині цих категорій і підкатегорій.

Категорія «Дієти», наприклад, має назву «Дієти» і метатег title «Ефективні дієти для схуднення безкоштовно». Ясна річ, що title тут оптимізований під пошукові системи і просувається головна сторінка категорії дієт, інші сторінки 2, 3, 4 і т.д. не потрібні для просування і title для них краще робити відмінним від того, який на яку просуває сторінці, щоб не «розмивати» вага дублюванням. Тому доцільно для головної сторінки категорії використовувати в title той заголовок, який заповнений у відповідному полі, а для сторінок пагінацію в title можна підставляти назву категорії і номер сторінки.

Для цього використовуємо в налаштуванні «Перезаписувати title категорій?» Тег% cat_title%, а в налаштуванні «Перезаписувати title сторінок навігації для категорій?» Теги% cat_name%% page% - SlimDown.Ru
В результаті отримаємо для просуває головної сторінки категорії title «Ефективні дієти для схуднення безкоштовно», а для сторінок пагінацію «Дієти - сторінка X - SlimDown.Ru», де X - номер сторінки, а SlimDown.Ru це назва сайту.

Для сторінок підкатегорій можна використовувати в шаблонах назву або навіть title батьківських рубрик. Скажімо, категорія «Монодієти» має назву «Монодієти» і title «Найефективніші монодієти для схуднення», і в набір додасться ще шаблони від батьківської категорії «Дієти» і «Ефективні дієти для схуднення безкоштовно». У мене часто запитують в коментарях до інших статей про DLE, як зробити, щоб в title виводилося «Назва підкатегорії - Назва категорії - Назва сайту». Та дуже просто, ось так:% cat_name% -% par_cat_name% -% site_name%.

Всі ці ж теги ви можете використовувати і для формування заголовків для сторінок перегляду повної новини, додатково для повної новини є теги, які виведуть ID новини і дату її публікації. Скажімо для публікації під назвою «Голлівудська дієта» з категорії «Дієти зірок» можна швиденько зліпити такий заголовок: «Голлівудська дієта для схуднення, номер 31 - Дієти зірок від 23.05.2011 - SlimDown.Ru». Для цього складемо наступний шаблон:% news_name%, номер% news_id% -% cat_name% від% news_date% -% site_name%.

Думаю, принцип роботи тепер зрозумілий кожному. Ви можете використовувати одночасно і шаблони з набору і будь-які свої приставки, типу «скачати безкоштовно без смс нахаляву без реклами онлайн» :)

Установка, видалення і оновлення модуля Simple SEO

Установка модуля:

 1. Розпакуйте архів з модулем;
 2. Скопіюйте вміст папки upload на ваш сервер, в папку, де встановлений DLE;
 3. Відкрийте /engine/init.php і після if ($ config [ 'allow_tags']) include_once ENGINE_DIR. '/Modules/tagscloud.php'; вставте: require_once ENGINE_DIR. '/Inc/siseo/generation.php';

  require_once ENGINE_DIR. '/Inc/siseo/generation.php';

 4. Запустіть файл http://site.ru/siseo_installer.php і дотримуйтесь його вказівок;
 5. Перейменуйте файл /engine/data/siseo_config.php.dist в siseo_config.php і поставте права CHMOD 777;
 6. Видаліть файл siseo_installer.php з сервера.

Видалення модуля:

 1. Завантажте файл siseo_uninstaller.php на сервер, в папку, де встановлений DLE;
 2. Запустіть файл http://site.ru/siseo_uninstaller.php і дотримуйтесь інструкцій;
 3. Видаліть всі файли модуля, завантажені при установці;
 4. Відкрийте /engine/init.php в самому кінці файлу знайдіть і видаліть рядок: require_once ENGINE_DIR. '/Inc/siseo/generation.php';

  require_once ENGINE_DIR. '/Inc/siseo/generation.php';

 5. Не забудьте видалити файл siseo_uninstaller.php.

Оновлення модуля:

 1. Скачайте нову версію модуля зі сторінки https://alaev.info/blog/post/5143
 2. Розпакуйте архів з модулем.
 3. Скопіюйте вміст папки upload (крім siseo_installer.php) на ваш сервер, відповідаючи «Так» на питання вашого FTP-клієнта про заміну існуючих файлів.

Завантажити модуль Simple SEO

АКТУАЛЬНА ВЕРСІЯ: simpleseo v.1.3.4 - купити зараз же !

Історія версій (History Log)

 • v.1.3.4 - 13.09.2016
  • Виправлення помилок, доопрацювання. Правок багато, але, на жаль, вони не залоговані ...
 • v.1.3.3 - 09.06.2015
  • Виправлення помилок, дрібні доробки.
 • v.1.3.2 - 16.05.2015
  • Виправлені всі знайдені помилки.
  • Додана підтримка додаткових полів в description.
 • v.1.3.1 - 13.03.2015
  • Виправлення помилок, дрібні доробки.
 • v.1.3 - 02.03.2015
  • Додані теги для додаткової обробки додаткових полів - xfgiven і xfnotgiven. Вони аналогічні роботі стандартних тегів DLE для роботи з доп полями.
  • Додана перевірка на наявність файлу конфігурації.
  • Виправлені недоліки.
 • v.1.2 - 02.02.2015
  • Поправлена ​​інструкція по установці.
  • Додана перезапис title при перегляді доп.полей.
  • Додана перезапис description при перегляді категорій.
  • Додана перезапис description при перегляді доп полів.
  • Виправлені недоліки.
 • v.1.1 - 22.07.2014
  • Збереження налаштувань переведено на AJAX при наявності JS у клієнта.
  • Додана настройка видалення мета-тега keywords з усіх сторінок сайту.
  • Додана настройка видалення мета-тегів description зі всіх сторінок навігації, починаючи з другої.
  • Зроблена «захист від дурня» для змінних% cat_title%,% par_cat_title%,% news_title%. Це означає, що якщо ви запросили поле «Метатег title» для елемента виявиться порожнім, то буде виведена Не порожнечі, а назва елемента. В даному випадку, елемент - це категорія, категорія, новина.
  • Доданий новий шаблон для новини% news_title%, який виводить текст з поля «Метатег title:».
  • Додана підтримка додаткових полів в title при перегляді повної новини. Вказувати як% xfields_НАЗВАНІЕ ПОЛЯ%.
 • v.1.0 - 02.06.2014
  • Паблік реліз модуля.

Не буду довго прощатися, просто скажу, що як завжди чекаю ваших відгуків, побажань та пропозицій в коментарях!

Купуйте модуль, користуйтеся і радійте, а вашому сайту нехай пошуковики принесуть більше трафіку!
Дякуємо. До зв'язку, друзі!

З повагою, Олександр Алаев
Опубліковано 2 червня 2014

Давненько я вас не радував новими модулями для DLE, чи не так?
Для цього використовуємо в налаштуванні «Перезаписувати title категорій?
» Тег% cat_title%, а в налаштуванні «Перезаписувати title сторінок навігації для категорій?