Можливості просування медичних послуг в соціальних мережах

 1. Створення представництва в соціальних мережах дає змогу:
 2. Соціальні медіа: можливості
 3. Емпіричної базою дослідження послужили:
 4. Важливо!
 5. Важливо!
 6. Основна тематика контенту в групах і страніцах- «візитках» ЛПУ в соціальних мережах:

Соціальні медіа відкрили багато нових можливостей для просування платних медичних послуг

Розвиток таких соціальних мереж в рунеті, як Вконтакте та Фейсбук, серйозним чином змінило сучасний погляд на медичний маркетинг і маркетингові комунікації: соціальні мережі об'єднали в собі інтерактивність, можливості персоналізації за рахунок швидкого зворотного зв'язку з користувачами. Розвиток таких соціальних мереж в рунеті, як Вконтакте та Фейсбук, серйозним чином змінило сучасний погляд на медичний маркетинг і маркетингові комунікації: соціальні мережі об'єднали в собі інтерактивність, можливості персоналізації за рахунок швидкого зворотного зв'язку з користувачами

Однак потенціал соціальних мереж як маркетингового інструменту для реклами медичних послуг і серйозного збільшення лояльних споживачів платних медичних послуг використовується поки не в повну міру.

Більше половини медичних центрів у своїй маркетингової активності віддають все більше місце саме інтернет-простору, як якщо не головному, то міцно входить в трійку основних каналів залучення первинних пацієнтів.

Створення представництва в соціальних мережах дає змогу:

 1. Оперативно інформувати потенційних клієнтів про акції, знижки, новинах ЛПУ;
 2. Формувати попит на медичні послуги, збільшувати приплив цільових відвідувачів на сайт клініки;
 3. Інформувати про нові методи лікування і нової медичної техніки, яка застосовується в ЛПУ;
 4. Нівелювати негативні висловлювання про бренд ЛПУ;
 5. Посилити впізнаваність і позитивне сприйняття бренду ЛПУ серед молоді;
 6. Поліпшити позиції сайту ЛПУ в пошуковій видачі.

Що ефективніше в якості каналу маркетингових комунікацій

Що буде ефективніше в якості каналу маркетингових комунікацій для лікувально-профілактичних установ при просуванні платних медичних послуг : Друкована реклама, телебачення, радіо або соціальні мережі?

Правильна відповідь на це питання: все разом перераховане.

Медичний маркетинг і дані канали маркетингових комунікацій краще і ефективніше, коли використовуються разом, якщо у нас кілька сегментів цільової аудиторії, в які входить молодь.

В останні роки приватні лікувально-профілактичні установи (далі - ЛПУ) в якості основних каналів маркетингових комунікацій з цільовою аудиторією покладалися в основному на друковані засоби масової інформації, телебачення і радіо.

«Сарафанне радіо» також служило одним з найважливіших і найефективніших каналів просування платних медичних послуг в маркетинговій стратегії.

«Сарафанне радіо» справді як і раніше залишається одним з кращих способів продати медичну послугу.

Однак якщо цільова аудиторія ЛПУ досить сегментована, як і у більшості приватних медичних центрів, то майже неможливо досягти всіх сегментів з використанням тільки одного-двох каналів маркетингових комунікацій.

В останні п'ять років з'явилися і активно розвиваються нові, більш ефективні способи поширення інформації за принципом «сарафанного радіо» - «з вуст в уста», що допомагають істотно підвищити лояльність пацієнтів шляхом планування і здійснення персоналізованих маркетингових та комунікаційних кампаній.

Таким способом і маркетинговим майданчиком є ​​соціальні медіа або соціальні мережі.

Як формуються рейтинги медичних організацій
подивитися / завантажити >>

Було б непогано, якби менеджмент ЛПУ, який відповідає за медичний маркетинг, звернув на них увагу як канал для просування платних медичних послуг , Тому що це дешевше і рентабельніше, ніж телебачення і радіо, при цьому легше виміряти економічну і комунікаційну ефективність.

Використання друкованих ЗМІ, телебачення, радіо і соціальних медіа разом на основі комплексного підходу як раз і може допомогти досягти поставлених цілей і отримати кращі результати.

Соціальні медіа: можливості

Соціальні медіа відкрили багато нових можливостей для просування платних медичних послуг.

Розвиток таких соціальних мереж, як «ВКонтакте» і «Фейсбук», дуже серйозно змінило сучасний погляд на маркетингові комунікації : Соціальні мережі об'єднали в собі інтерактивність, можливості персоналізації за рахунок швидкого зворотного зв'язку з користувачами.

Важливо! Додатковим гідністю соціальних медіа є те, що користувачі соціальних мереж досить докладно заповнюють свій профіль, розкриваючи максимум інформації, тому можна зорієнтувати рекламну кампанію виключно на цільову аудиторію, що різко підвищує її ефективність

У зв'язку з цим останнім часом намітилася тенденція перетікання маркетингових бюджетів з офлайна в соціальні медіа, що є маркером того, що маркетингові комунікації медичних послуг в соціальних мережах приносять хороші результати при мінімальній вартості за одного залученого пацієнта.

Використання соціальних мереж - одне з найпопулярніших времяпровождений російської молоді.

Інформація про те, що молоді люди у віці 14-30 років проявляють активність в соціальних медіа, відкриває нові сприятливі можливості для менеджменту ЛПУ з просування платних медичних послуг для молодих професіоналів саме в соціальних мережах, які можна охарактеризувати як інтернет-ресурси з високою концентрацією цільової аудиторії.

Медичний маркетинг і просування платних медичних послуг в соціальних медіа - це сукупність маркетингових заходів, зусиль, дій, здійснюваних лікувально профілактичними організаціями за допомогою реклами, PR, стимулювання збуту та використання інших маркетингових комунікацій в соціальних медіа для «підвищення попиту, збільшення збуту, розширення ринкового простору для реалізації медичних послуг і управління репутацією бренда ЛПУ ».

Треба сказати, що прихід в соціальні мережі приватних медичних клінік в даний час вже відбувся.

Важливо! Проблема полягає в тому, що не завжди цей прихід можна охарактеризувати як добре продуманий, чітко спланований, з конкретними цілями, завданнями та інструментами

У зв'язку з цим має сенс вивчити досвід приватних лікувально-профілактичних установ у найпопулярнішій соціальній мережі Росії «ВКонтакте» з просування медичних послуг.

За даними маркетингової дослідницької компанії TNS Gallup, «ВКонтакте» - найпопулярніша і відвідувана соціальна мережа в Росії: на сайті зареєстровано понад 250 млн осіб, які використовують його для спілкування та розваг.

Емпіричної базою дослідження послужили:

 • дані аналізу сторінок в соціальній мережі «ВКонтакте» п'яти приватних медичних клінік - «Медси», «Інвітро», «Гемотест», «СМклініка», «Медіксіті»;
 • дані 12 експертних інтерв'ю з фахівцями в області маркетингу та реклами. Експертні інтерв'ю проводилися у вересні - жовтні 2015 р Москві.

Створення представництва ЛПУ в соціальних мережах дає змогу:

 • аналізувати динаміку інтересу потенційних і поточних клієнтів до тих чи інших медичних послуг;
 • оперативно інформувати потенційних клієнтів про акції, знижки, новинах ЛПУ;
 • формувати попит на медичні послуги, збільшувати приплив цільових відвідувачів на сайт;
 • інформувати про нові методи лікування і нової медичної техніки, яка застосовується в ЛПУ;
 • організувати досить довірче неформальне і емоційно забарвлене спілкування і сформувати лояльних споживачів;
 • заявити про високий професіоналізм лікарів і медичного персоналу;
 • нівелювати негативні висловлювання про бренд ЛПУ;
 • формування позитивного іміджу бренду ЛПУ;
 • посилити впізнаваність і позитивне сприйняття бренду ЛПУ серед молоді;
 • поліпшити позиції сайту ЛПУ в пошуковій видачі.

Медичний маркетинг і сенс роботи по маркетинговому просуванню платних медичних послуг в соціальних мережах - збирати існуючих і потенційних клієнтів в співтовариства, що можна робити двома способами:

 1. Наповнювати свою сторінку- «візитку» в соціальних медіа привабливим контентом і створювати віртуальну роздрібну середу, яка сама по собі буде вабити потенційного пацієнта.
 2. «Йти в народ» і вливатися в онлайнові дискусії.

Медичним клінікам можна порадити йти в групи, де обговорюють різні медичні проблеми і методи їх лікування.

Медичні клініки зазвичай зареєстровані як відкриті групи «ВКонтакте», як спільнота про медицину. Це пояснюється тим, що можливостей для брендування груп більше, ніж можливостей сторінок «ВКонтакте». Основний контент таких груп присвячений зазвичай новин медичної клініки, конкурсам, знижкам і акцій, опитувань користувачів, думок фахівців з приводу лікування захворювань і здорового способу життя, відеоуроку, посиланнях на інші носії інформації про клініки.

Мотивом вступу користувачів в групи найчастіше служить отримання бонусу або знижки, спілкування і отримання цікавої інформації. У зв'язку з цим буде популярна інформація про ціни на послуги, статті про здоров'я, хворобах і які саме аналізи і діагностичні процедури необхідно здати для діагностування. Мотивом вступу користувачів в групи найчастіше служить отримання бонусу або знижки, спілкування і отримання цікавої інформації

Існують три основні поведінкові категорії користувачів таких груп: пасивні спостерігачі; учасники дискусій і генератори контенту. «ВКонтакте» краще працює формат дискусій, учасниками якої є користувачі.

Тому в групах йде обговорення тем, запропонованих клініками, які активно розвивають учасники, наприклад: «ваші питання, коментарі та пропозиції про роботу клініки», «консультації алерголога-імунолога», «дивовижна історія - пологи», «консультація дитячого лора» і « консультації пластичного хірурга ». По кожній темі пацієнти пишуть свої коментарі, тому правильно питати у своїх пацієнтів їх думку і пропозиції про роботу клініки у вигляді неформального спілкування.

Оскільки переважна більшість користувачів «ВКонтакте» краще сприймають візуальний контент, практично всі матеріали, які розміщують медичні клініки, рекомендується ілюструвати фото або картинками і обов'язково весь візуальний контент брендировать логотипом клінік.

Важливо!

Контент повинен дозовано анонсувати акції клініки , Іноді можуть з'являтися поздоровлення зі святковими подіями або кумедні картинки з гумористичним контекстом, але основні матеріали - консультації лікарів, корисна і актуальна інформація виключно пізнавального характеру на медичну тематику, поради: як домогтися поліпшення стану здоров'я

Вітається включати відеоогляди, або сервісні демо.

Можна використовувати віджет з фотографіями учасників групи. Якщо друзі користувача складаються в співтоваристві ЛПУ в соціальній мережі, то в першу чергу він побачить саме їхні обличчя, і це є соціальним підтвердженням того, що підприємницькі кола може бути цікаво і йому (наприклад, пацієнтка може міркувати: «Якщо моя подруга Катя вибрала цю клініку , напевно, вона хороша, відповідно, і мені варто вибрати цю клініку »).

Експерти рекомендують поновлення мікроблога медичної клініки в соціальних медіа робити щодня, що є найбільш оптимальним варіантом для ведення відкритої групи.

Матеріали контенту «ВКонтакте» можна і потрібно дублювати на Facebook, в інших соціальних мережах, крім опитувань. Інтеграція з зовнішніми сайтами - в групах «ВКонтакте» повинні знаходитися посилання на сторінки клініки в інших соціальних мережах - Facebook, Twitter, YouTube, з можливістю скачування, посилання на корпоративний сайт. При такому підході медична клініка буде використовувати позиціонування групи за інтересами, щоб крім уже знають ЛПУ користувачів залучити нових потенційних пацієнтів.

Можна також задіяти одну з найбільш дієвих механік ком'юніті-менеджменту - проведення конкурсів з призами, що дозволить «розворушити» аудиторію і залучити нових учасників до спільноти. Наприклад, «голосування»: перемагає той, чий варіант відповіді набирає максимум голосів. Це стимулює учасників запрошувати до спільноти знайомих і максимально широко розповсюджувати інформацію про конкурс.

Дії щодо придушення пласта негативних висловлювань про бренд ЛПУ: з чого почати? Перш за все усвідомити, що користувачі соціальних мереж все одно знайдуть спосіб критикувати дії лікарів, якість медичних послуг і цінову політику медичних клінік.

Тому в умовах зростаючого впливу блогосфери і вдосконалення пошукових інструментів ЛПУ важливо залучити своїх пацієнтів в діалог і підтримувати з ними спілкування, проводити роботу, спрямовану на розведення негативу позитивними відгуками.

У деяких випадках (при роботі з інтенсивним поширенням порочить негативу штучного характеру з боку конкурентів) доцільно відповідати на негативні висловлювання від імені нейтрального користувача, поставивши під сумнів природу виникнення негативу.

Приклад: відгук: «Там жахливі доктора, не варто до них звертатися. Грубо розмовляють, безграмотні і неуважні », відповідь:« Давно помітний в цій клініці, все відмінно: медичний персонал ввічливий і грамотний. Можливо, ви самі спочатку нешанобливо себе повели? »

Важливо!

Дії по просуванню бренду медичної організації краще проводити комплексно, поєднуючи таргінг маркетингові комунікації з елементами SMM-залучення цільової аудиторії

Оскільки спочатку соціальні медіа створювалися як якесь відокремлене від офіційної реклами та зовнішнього впливу простір в інтернет-середовищі для розваги і приємного проведення часу, цей факт необхідно враховувати при плануванні і здійсненні маркетингових комунікацій в групах і страніцах- «візитках»: стилістика подачі інформації ні в якому випадку не повинна бути формальною, швидше за частково-формальної, які не пересиченої складними для розуміння медичними термінами.

Експерти рекомендують підключати емоції: розміщувати емоційно забарвлений позитивний контент про поліпшення стану здоров'я після курсу лікування в ЛПЗ. Це можуть бути реальні історії пацієнтів, які вилікувалися, які дуже тепло сприймаються членами групи в соціальних мережах, оскільки все потенційні клієнти медичних клінік хочуть позитивного результату від лікування.

Персоніфіковані текстові або Відеоотзиви можуть бути досить ефективними для ретрансляції досвіду пацієнта. Другий спосіб - це розповісти історію про лікування пацієнта, історію боротьби сім'ї за здоров'я пацієнта з точки зору лікаря. Персоніфіковані текстові або Відеоотзиви можуть бути досить ефективними для ретрансляції досвіду пацієнта

Наприклад, якщо хтось шукає в Інтернеті інформацію про лікування болів в спині, і знаходять в групі ЛПУ або на страніце- «візитці» в соціальних медіа відео лікаря, який говорить про нові способи діагностики і лікування болю в спині в конкретній медичній клініці, такі пацієнти можуть почати відчувати довіру до клініки і конкретного лікаря ще до зустрічі з ним віч-на-віч. Відео частково знімає тривогу пацієнта і підвищує довіру до рівня професіоналізму і якості експертизи лікаря і ЛПУ.

Основна тематика контенту в групах і страніцах- «візитках» ЛПУ в соціальних мережах:

 • цікаві факти про медицину (останні новини зі світу медицини);
 • новини фармацевтики; цікаві факти про людської анатомії;
 • відеоуроки, пов'язані зі здоров'ям, профілактикою і лікуванням захворювань;
 • аудіолекції, присвячені здоров'ю, профілактики та лікування захворювань;
 • інформація про здоровий спосіб життя, фізичних навантаженнях і здорове харчування (Корисні / некорисні продукти);
 • інтерв'ю з лікарями про турботу про організм в різну погоду / пори року, запобігання без медичного втручання поширених захворювань (ГРВІ);
 • щасливі історії одужання, розказані пацієнтами або докторами;
 • інформація про рівень професіоналізму медичних працівників ЛПЗ;
 • побічно подається інформація про хорошому психологічному кліматі, теплоті і доброзичливості в колективі ЛПУ: фотографії усміхненого медичного персоналу, зняті в неофіціозні манері, емоційно забарвлені пости про привітання співробітників з ювілеєм, нагородження грамотами та ін .;
 • інформація про лінійку надаваних медичних послуг та ціни на них;
 • можливість онлайн-запису на прийом;
 • акції, знижки та вигідні пропозиції клініки; конкурси, вікторини, ігри, з можливістю отримання призів;
 • дні відкритих дверей / заходи;
 • фотографії внутрішнього інтер'єру клінік;
 • інформація про наявність парковки, координатах для зв'язку, схемою проїзду.

Основний висновок - соціальні мережі - це нова потенційно дуже ефективна і недорога нишевая майданчик в онлайн середовищі для маркетингового просування медичних послуг, проте в силу «молодості» їх існування поки ще недостатньо продумані всі механізми по залученню в них як постачальників, так і споживачів медичних послуг , потенціал соціальних мереж як маркетингового інструменту для серйозного збільшення лояльних споживачів також використовується поки не в повну міру.

Передовий досвід відомих російських мереж медичних клінік показує, що створення представництва ЛПУ в соціальних мережах дає змогу:

 1. Оперативно інформувати потенційних клієнтів про акції, знижки, новинах ЛПУ.
 2. Формувати попит на медичні послуги, збільшувати приплив цільових відвідувачів на сайт клініки.
 3. Інформувати про нові методи лікування і нової медичної техніки, яка застосовується в ЛПУ.
 4. Нівелювати негативні висловлювання про бренд ЛПУ.
 5. Посилити впізнаваність і позитивне сприйняття бренду ЛПУ серед молоді.
 6. Поліпшити позиції сайту ЛПУ в пошуковій видачі.

Дії щодо придушення пласта негативних висловлювань про бренд ЛПУ: з чого почати?
Можливо, ви самі спочатку нешанобливо себе повели?