Можливості та переваги контекстної реклами

 1. Що таке контекстна реклама?
 2. Як працює контекстна реклама?
 3. Головні переваги контекстної реклами

Контекстна реклама - це вид розміщення інтернет реклами, в основі якої лежить принцип «відповідності змісту рекламного матеріалу контексту (змісту) веб сторінки, на якій розміщується рекламне оголошення»

Контекстна реклама - це вид розміщення інтернет реклами, в основі якої лежить принцип «відповідності змісту рекламного матеріалу контексту (змісту) веб сторінки, на якій розміщується рекламне оголошення».

При цьому за характером рекламний матеріал може бути тексто-графічним оголошенням або рекламним банером. Зазвичай для визначення контексту і відбору оголошень використовується програмне забезпечення тієї чи іншої системи контекстної реклами сервісу контекстної реклами [wikipedia.org].

Що таке контекстна реклама?

Суть контекстної реклами зводиться до того, що вона з'являється, або «показується» на екрані в браузері користувача у випадках, якщо:

1) текст оголошення відповідає запиту, який ввів користувач в пошуковій системі (Google, Yandex і т.п.),
2) текст оголошення відповідає тематиці (контексту) тієї чи іншої сторінки сайту, і враховує ключові запити користувача, що переглядає конкретну веб-сторінку.

Таким чином, контекстна реклама діє вибірково і відображається лише тим відвідувачам Інтернет-сторінки, сфера інтересів яких збігається або хоч якось перетинається з тематикою рекламованого товару або послуги, а, значить, є потенційними клієнтами рекламодавця. Для визначення відповідності рекламного оголошення контексту сторінки використовуються ключові слова. Завдяки використанню такого принципу контекстна реклама виражає взаємність інтересів рекламодавця і споживача, що використовує мережу Інтернет для пошуку потрібної інформації про товари або послуги.

Контекстну рекламу можна замовити в таких сервісах як Бігун і Яндекс.Директ, Google AdSense, Google AdWords і ін., Кожен з яких затребуваний для вирішення свого класу рекламно-маркетингових завдань.

Як працює контекстна реклама?

Подивимося, як працює контекстна (пошукова і тематична) реклама на прикладі сервісу Бігун:

 • Рекламодавець становить текстове рекламне оголошення і підбирає ключові слова, які описують рекламовані товари або послуги.
 • Сервіс покаже рекламу тільки тим, хто її потребує.

«Сучасні технології сервісу дозволяють підбирати контекстні оголошення відповідно до пошуковими запитами, тематикою сайтів і їх сторінок, а також відповідно до комерційними інтересами кожного конкретного користувача» [begun.ru]

Можливості та особливості розміщення контекстного оголошення:

 • формат оголошення обмежений: заголовок повинен бути не більше 30 знаків, основний текст не більше 70 знаків;
 • демонстрація оголошень проводиться тільки в потрібному регіоні за допомогою географічного таргетингу, (в сучасному розумінні географічний таргетинг - це технологія розміщення реклами за територіальним принципом, необхідна для охоплення конкретної аудиторії споживачів (Прикладом географічного таргетингу може бути використання реклами на білбордах або світлових коробах в різних містах, при цьому концепція просування залежатиме від населеного пункту);
 • Самостійно установка бюджету, часу, стоп-слів і інших параметрів контекстної кампанії;
 • вибір типів рекламних площадок, тобто сайтів, на яких оголошення буде показано;
 • можливість відключення окремих небажаних майданчиків показу оголошення;
 • рекламодавець сам призначає ціну за перехід по посиланню з оголошення, яку він готовий заплатити, а мінімальна вартість одного переходу встановлюється системою контекстної реклами;
 • ставка рекламодавця бере участь в аукціоні з урахуванням ефективності оголошення, що означає необхідність ретельного планування рекламної компанії і зокрема розробки змісту контекстного оголошення;
 • оголошення рекламодавця буде показано вище всіх інших оголошень (тобто на першій позиції), якщо його ціна найвища з усіх запропонованих у даній ключовому запиту.

Головні переваги контекстної реклами

 1. Швидкість - перші відвідувачі за запитами будуть на сайті відразу, як тільки запуститься рекламна кампанія.
 2. Статистика - повний звіт по кількості запитів і переходів на сайт, можливість планування бюджету на період.
 3. Можливість встановити обмеження на час показу (день, ніч), а також регіон.
 4. Тисячі тематичних майданчиків, на яких оголошення буде показано. [Artnet-studio.ru]

Контекстна реклама є ефективним інструментом стимулювання продажів в Інтернеті. Її перевагою перед іншими видами реклами є цілеспрямований вплив на потенційного клієнта, який може проявити комерційну зацікавленість до рекламованого товару або послуги.

Контекстна реклама базується на принципі, який визначає коло інтересів користувача, враховує історію його відвідування в мережі Інтернет: статистику попередніх запитів користувача в пошуковій системі, переходи по різним посиланням і сайтам. Важливою особливістю контекстної реклами є розумне і грамотне витрачання рекламного бюджету. Рекламодавець платить не за показ оголошення, а за клік по ньому, за потенційного клієнта, рекламний бюджет витрачається тільки на цільових відвідувачів.

Далі ми розглянемо види і сервіси контекстної реклами , Що дозволяють просувати ваш сайт.

Що таке контекстна реклама?
Як працює контекстна реклама?
Що таке контекстна реклама?
Як працює контекстна реклама?