Налагодження та оптимізація графіки в Mafia 3. Як налаштувати графіку в Мафія 3 для слабких ПК

  1. Порівняння графіки (Максимальні і Низькі)
  2. Об'ємний світло (Volumetric Effects)
  3. відображення
  4. тіні
  5. деталізація геометрії
  6. Ambient occlusion
  7. згладжування
  8. Налаштування графіки для слабких ПК
  9. підсумок

Мафія 3 вийшла і не без шуму. Численні скарги на вогкість гри спливають в мережі і до цього дня, а Hangar 13 продовжує клепати патчі з виправленнями багів. Але ось уже минуло два тижні з моменту виходу гри, і, стараннями розробників, вона набуває більш-менш пристойного вигляду. Першим упав ліміт на 30 кадрів в секунду, а за ним, поступово, оновленням за оновленням, поліпшується продуктивність гри. А тому саме час влаштувати тести гри на різних настройках графіки.

Порівняння графіки (Максимальні і Низькі)

Ви це бачили? Ні, ви ЦЕ бачили? Ось і ми немає. Хіба що дворазову різницю в кількості кадрів в секунду. Досить дивне положення справ: Nvidia GTX 980Ti пнеться з усіх сил щоб видати абсолютно тугіше картинку, що і на мінімальних налаштуваннях. Ну майже. В око впадає тільки згладжування і трохи відмінне розсіювання світла. Але давайте детальніше пройдемося по параметрам в меню налаштувань графіки, і подивимося, що й до чого.

Об'ємний світло (Volumetric Effects)

Щоб розуміти, що нам дає цей параметр, трохи теорії: дана технологія використовується для додавання світлових ефектів в уже відрендерене сцену, а саме: всілякі відблиски, що просочуються промені сонця, місяця та інших джерел світла. А тепер до порівнянь:

До слова сказати, різниця між настройками є, але вона настільки мізерна, що навіть самий затятий графодрочер обізнана людина навряд чи її помітить.

відображення

Думаю, всім зрозуміло, про що йде мова. А тому, ось вам просто картинка з порівнянням.

тіні

Тут ситуація аналогічна першому параметру: різниця є, але сторонній чоловік ні за що не зрозуміє в чому різниця між усіма трьома можливими настройками.

деталізація геометрії

деталізація геометрії

Ambient occlusion

Ambient occlusion

згладжування

Мабуть, єдиний параметр, який більш-менш помітно змінює картинку, при його налаштуванні ( хоч і не завжди в кращу сторону ). Дуже добре це демонструє дане порівняння:

Налаштування графіки для слабких ПК

Якщо ваш комп'ютер не відповідає рекомендованим системним вимогам , Рекомендуємо оптимізувати графіку в Mafia 3 за допомогою програми Nvidia GeForce Experience.

Вона відмінно справляється зі своїм завданням - після оптимізації графіка стає значно краще і гра практично не гальмує, хоча мій ПК не дотягує до мінімальних за процесору, він на пару моделей «молодше» рекомендованого, хоча за частотою і характеристикам практично не відрізняється.

Тільки перед тим, як це робити, раджу зробити скріншот прив'язки клавіш - програма їх змінює і грати зовсім не круто, коли звик до зовсім іншій розкладці.

Для тих, у кого немає можливості скористатися програмою, наведемо оптимальні настройки для комп'ютерів, які відповідають мінімальним системним вимогам:

Частота кадрів 30 Глибина ррезкості Викл. Загальний шаблон якості Нестандартний Екранний режим Повний екран Вертикальна синхронізація Викл. Об'ємне світло Низьке Розумієте в русі Викл. Геометрична деталізація Середнє Якість тіней Середнє Якість відображень Низьке Об'ємні ефекти Низьке Згладжування Середнє

підсумок

Гра з настройками безумовно нам дає можливість домогтися плавної гри, збільшивши той самий FPS. Здавалося б, при тому ж рівні графіки ми отримуємо більш плавний геймплей, але що це дає гравцям з більш потужними ігровими машинами? Яку перевагу вони отримають при грі на «Ультра»? І тут ми приходимо до вкрай незрозумілій ситуації: ми отримали добре оптимізований продукт для малопотужних ПК, але в той же самий час, гравці викрутитися параметри налаштувань на максимум отримають в зображенні рівним рахунком нічого. І розполовинений ФПС.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Ні, ви ЦЕ бачили?
Здавалося б, при тому ж рівні графіки ми отримуємо більш плавний геймплей, але що це дає гравцям з більш потужними ігровими машинами?
Яку перевагу вони отримають при грі на «Ультра»?
Знайшли друкарську помилку?