Налагодження та оптимізація Windows 7 - за межі дозволеного

 1. допоміжний софт
 2. Порятунок потопаючих вбудованими засобами Windows
 3. брандмауер
 4. Системні файли і папки
 5. Диспетчер пристроїв
 6. Пам'ять на жорсткому диску
 7. підсумки

Всім привіт, на зв'язку автор блогу Євген

Всім привіт, на зв'язку автор блогу Євген! Останнім часом я багато часу приділяв статей на тему заробітку в мережі і сайтобудування , Але якщо Ваш комп'ютер гальмує, система висне і інтернет вантажиться з працею, то це вже мука, а не робота. У цій статті ми навчимося настроювати правильно і просто операційну систему Windows.

Налагодження та оптимізація Windows 7 можлива через панель управління (його Ви знайдете в меню пуск). У цьому додатку можна змінювати базові конфігурації життєво важливих систем: безпека, доступ до файлів і папок, час і дату, встановлені програми і так далі. Це ручний спосіб оптимізації. Прискорити роботу виндовс можна і за допомогою сторонніх ПО.

допоміжний софт

Є платні і безкоштовні ПО. Перший варіант більше підходить для гуру виндовс, оскільки має розширений функціонал (якщо Вам необхідно пробиратися всередину системи, розбиратися в принципі її дії і так далі). Інакше звертайте увагу на безкоштовно розповсюджувані програми.

ТОП-5:

 1. GIGA Tweaker - інтерфейс російський, вага маленький, створює точки відновлення, дає доступ до тих же параметрах, що і стандартна панель управління (брандмауер, безпеку, принтери та інше). Є додаткові розділи «прискорення завантаження» і «прискорення системи». Чистить ПК від старих файлів і оновлює наявне ПО, збільшуючи тим самим продуктивність.
 2. Advanced SystemCare - робить те ж саме, але ще ловить віруси і потенційно небезпечні програми.
 3. CCleaner - функціонал такий же. Дуже популярна програма у новачків: зрозумілий інтерфейс, зручний доступ до налаштувань. Спеціалізується на чищенні тимчасових файлів, зайвих скриптів, регулює автозавантаження. Також може прати дані назавжди (як запевняють виробника) без можливості відновлення навіть через спеціальні сервіси.
 4. EasyCleaner - теж чистильник тимчасових файлів, дублікатів, скриптів і так далі. Візуально оформлення зручніше: залишок пам'яті на дисках виводиться у вигляді діаграми.
 5. Glary Utilities - виконує ті ж функції плюс працює з драйверами і може відновлювати систему.

Notice

Чи варто користуватися сторонніми програмами для оптимізації і налаштування Windows 7, вирішувати тільки Вам. А поки рішення не прийнято, подивіться, які інструменти для прискорення продуктивності пропонує сама виндовс.

Порятунок потопаючих вбудованими засобами Windows

Все, що може сприяти оптимізації системи, робиться через панель управління. Перше, з чого слід почати, - це захист, тому що робота виндовс буде припинена, якщо Ви нахапатися вірусів. Далі можна заглиблюватися в надра системи, змінювати інтерфейс, відключати зайві служби та інше.

брандмауер

Це та програма, яка відповідає за безпеку комп'ютера. Тобто це альтернатива антивіруса, хоча і неповноцінна.

Принцип дії: брандмауер перевіряє дані, що приходять на ПК через інтернет, і блокує їх, якщо не довіряє джерелу, запобігаючи тим самим потрапляння в систему шкідливих програм.

Ви можете заборонити цей робити або дозволити, якщо довіряєте сайту, з якого качаєте файли.

Системні файли і папки

Це дуже важливий розділ. Зазвичай всі файли, які не можна видаляти (тобто системні), приховані від очей користувача. Іноді виникає необхідність відкрити їх (наприклад, Ви кілька разів встановлювали знову windows і хочете подивитися, чи не залишилося на ПК старої інформації, яка засмічує систему).

Алгоритм дії:

 1. Панель управління, в правому верхньому кутку вибрати «дрібні значки».
 2. Знайти «параметри папок».
 3. На вкладці «вид» поставити або зняти відповідні задачі галочки.

На вкладці «вид» поставити або зняти відповідні задачі галочки

Диспетчер пристроїв

Знайти його можна там же, де і «параметри папок». Цей сервіс показує Вам встановлені пристрої і їх функціонування або нефункціонування. На зображенні Ви бачите знак оклику поруч з одним з адаптерів. Це означає, що він не працює. Двічі клацнувши по влаштуванню, Ви побачите повідомлення системи з поясненням, чому адаптер не функціонує.

Клік правою кнопкою дозволить Вам оновити драйвер, включити, відключити або видалити. Якщо Ви впевнені в своїх діях, деякі з пристроїв можна тимчасово відключати (якщо користуєтеся ними вкрай рідко), а якісь взагалі знищити - так знизиться навантаження на систему.

Пам'ять на жорсткому диску

Коли комп'ютер під зав'язку забитий програмами і файлами, він працює повільніше. Тому необхідно позбутися від зайвих даних шляхом їх видалення. З цією функцією прекрасно справляються сторонні програми (див. Вище), проте Ви можете зробити це і самі, методично переглядаючи кожну папку на кожному локальному диску.

Видалити зайві програми простіше: панель управління -> програми -> видалення програми. При чищенні будьте обережні і не знищіть системні установки (драйвера, наприклад).

підсумки

Отже, настройка і оптимізація Windows 7 може здійснюватися вручну або за допомогою стороннього ПО. Запорука щасливого буття системи - відсутність безладних закачувань і установок ігрових та інших сервісів. Видаляйте програми, якщо ними не користуєтеся. Те саме можна сказати і до файлів.

Notice

Чи не засмічуйте робочий стіл, залиште там тільки необхідні файли і ярлики, велика кількість файлів уповільнює роботу ПК.

У разі повного засмічення системи має сенс перевстановити віндовс, попередньо зберігши необхідну інформацію на флешку, і почати доглядати за операционкой з чистого аркуша.

Сподіваюся, стаття була корисна і комусь із читачів стане в нагоді. Якщо є способи, які я не вказав, пишіть в коментарях.

Якщо стаття Вам сподобалася, поділіться з друзями!