Налаштовуємо кеш в Joomla 2.5

Сьогодні я вас навчу, як прискорити свій сайт на Joomla за допомогою кешування. Щоб налаштувати кешування для сайту потрібно перейти в "Загальні налаштування".

кешування

Потім вкладка «Система» і тут є налаштування кеша. Зараз у нас за замовчуванням кешування відключено. Щоб його включити, потрібно спочатку вибрати стандартне або прогресивне кешування. Відразу скажу, що при прогресивному кешуванні сайт буде працювати швидше, вибираємо його. Оброблювач - файл і час кешування 15 хвилин.

Оброблювач - файл і час кешування 15 хвилин

Що таке кешування? Протягом 15 хвилин вас сайт не змінюватиметься. Чи не буде кожен раз показуватися нові поліпшення сайту, тільки кожні 15 хвилин. Тому вибираючи цей час, дивіться, наскільки часто ваш сайт оновлюється. Якщо у вас якийсь новинний портал, який повинен оновлюватися кожні 5 хвилин, ви ставите кешування менше. Якщо у вас звичайний сайт, то 15 хвилин це буде оптимальний варіант.

Бувають якісь глюки в деяких сайтах, ви завжди перевіряйте чи пройшли зміни. Є одне «але». Коли ви змінюєте швидко сайт, то це кешування може зіграти дуже погану жарт, тому що ви можете щось змінити і при перегляді сайту ви змін не побачите.

Для цього є спеціальний вбудований сервіс, щоб видаляти кеш і щоб зміни, які ви зробите на сайті було видно відразу ж. Це «Обслуговування» - «Очистити весь кеш» і «Очистити застарілий кеш».

Це «Обслуговування» - «Очистити весь кеш» і «Очистити застарілий кеш»

Кожен раз, коли ви щось хочете побачити результат на сайті, вам потрібно натиснути ці дві кнопки. Але для того, щоб прискорити цей процес і не заходити кожен раз сюди і видаляти, є спеціальний плагін, який допоможе вам більш оперативно видаляти кеш і бачити свої зміни на сайті, які ви зробите з адміністративної панелі.

Є такий цікавий сайт, як http://www.nonumber.nl/. Це розробник розширень для Joomla, у нього багато безкоштовних розширень. Перейдемо на Extensions і знайдемо тут Cache Cleaner.

Є два варіанти - безкоштовно скачати або купити за 10 євро. Ми завантажуємо безкоштовний.

Потім переходимо в адміністративну панель і його встановимо. Встановилося все нормально і відразу попередження: «Будь ласка, очистіть кеш вашого Інтернет-оглядача». Потім необхідно включити цей плагін в «Менеджер плагінів.

Давайте розберемо настройки. «Очистка при збереженні» - якщо ми зберігаємо якась зміна на сайті, у нас автоматично буде віддалятися кеш. Є «Панель управління», дозволити це робити або повідомляти. Також на «Особовий частини сайту» ми можемо дозволити і повідомляти, те ж саме. «Очищати при дії». Коли очищати кеш, коли ми зберігаємо, коли ми застосовуємо - save, apply. Тобто нам не потрібно буде кожен раз видаляти кеш, він буде автоматично віддалятися.

Також «Очищення інших каталогів» - tmp. Якщо ми завантажуємо розширення через папку tmp, також вона буде очищатися. І «очистка при збереженні» тільки на версії PRO, каталоги наприклад. Теж «Очищення таблиць і бази даних», тільки PRO. Якщо нам це дуже сильно потрібно ми купуємо PRO за 10 євро. Розширені можливості пошуку: «Відображення розміру кешу» - буде показуватися розмір кеша.

І після збереження з'являється така кнопка «Очистити кеш». Чи можемо самі натискати на неї і буде нам показуватися скільки КБ кешу видалили або ми можемо налаштувати не показувати її. Якщо на «Лицьова частина сайту» ставимо «ні», то показуватися не буде.

Підписуйтесь на наш канал YouTube

Що таке кешування?