Налаштування GTA 5 під слабкий ПК. Інструкція по оптимізації GTA 5

 1. Мінімальні системні вимоги для GTA 5
 2. Системні вимоги для GTA 5
 3. Налаштування графіки GTA 5
 4. «Відеопам'ять» і «Ігнорувати запропоновані обмеження»
 5. версія DirectX
 6. Дозвіл
 7. частота оновлення
 8. згладжування
 9. Вертикальна синхронізація
 10. населеність міста
 11. різновид населення
 12. фокусировочная шкала
 13. якість текстур
 14. якість шейдеров
 15. якість тіней
 16. якість відображень
 17. MSAA для відображень
 18. якість води
 19. якість частинок
 20. якість трави
 21. м'які тіні
 22. Налаштування спецефектів
 23. Ступінь розмиття при русі
 24. Ефект глибини різкості
 25. анізотропна фільтрація
 26. затінення AO
 27. тесселяція
 28. Додаткові настоянки зображення
 29. * * *

Не встигли обзавестися потужним комп'ютером до подорожчання комплектуючих вдвічі, а в блокбастери і круті новинки грати все одно хочеться

Не встигли обзавестися потужним комп'ютером до подорожчання комплектуючих вдвічі, а в блокбастери і круті новинки грати все одно хочеться? Ми постараємося вам допомогти! Читайте нашу нову антикризову рубрику «60 FPS». У ній ми постараємося навчити вас правильно налаштовувати вимогливі відеоігри під слабкі ПК.

Перш за все потрібно розібратися, наскільки все погано з вашої «машиною». Тому для початку давайте згадаємо системні вимоги для Grand Theft Auto 5.

Мінімальні системні вимоги для GTA 5

Операційна система: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2
Процесор: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.4 ГГц / AMD Phenom 9850 @ 2.5 ГГц
Об'єм оперативної пам'яті: 4 ГБ
Відеокарта: NVIDIA GeForce 9800 GT 1 ГБ / AMD Radeon HD 4870 1 ГБ
Звукова карта: 100% сумісна з DirectX 10
Вільне місце на жорсткому диску: 65 ГБ

Отже - вище ви бачите конфігурацію комп'ютера, яка необхідна для запуску Grand Theft Auto 5. Якщо ваш ПК не відповідає навіть цим мінімальним вимогам, то пограти ви якщо і зможете, то з дуже великими труднощами. І ніяка тонка настройка тут не врятує. У такому випадку спробуйте один з сервісів хмарного гейминга. У російськомовному сегменті інтернету найбільшим представником на даний момент є Playkey .

Системні вимоги для GTA 5

Операційна система: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Процесор: Intel Core i5 3470 @ 3.2 ГГц / AMD X8 FX-8350 @ 4 ГГц
Об'єм оперативної пам'яті: 8 ГБ
Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 660 2 ГБ / AMD Radeon HD 7870 2 ГБ
Звукова карта: 100% сумісна з DirectX 10
Вільне місце на жорсткому диску: 65 ГБ

Якщо ви володієте комп'ютером схожим по конфігурації з рекомендованими системними вимогами, то значить Grand Theft Auto 5 у вас повинна піти як мінімум на високих настройках і в FullHD-дозволі (1920 × 1080 пікселів). Однак не факт, що гра буде видавати стабільні 60 FPS при всіх включених «красиво». Тому для вас теж буде корисно дізнатися, якими опціями графіки можна пожертвувати на користь яких, щоб і красиво було, і частота кадрів не провисала.

Ну і, зрозуміло, найбільш корисний даний матеріал буде тим, хто знаходиться між мінімальними і рекомендованими вимогами. Тобто тим, хто має процесор потужніший ніж AMD Phenom 9850, але слабкіше ніж Intel Core i5 3470, а відкритий могутніше ніж AMD Radeon HD 4870, але слабкіше ніж AMD Radeon HD 7870, і так далі.

Налаштування графіки GTA 5

Налаштування графіки GTA 5

Далі перераховані всі загальні і додаткові налаштування зображення в Grand Theft Auto 5. Якісь із них впливають на продуктивність більше, якісь - менше, а деякі взагалі не впливають. Ми постаралися коротко описати суть кожного з цих параметрів, а також дати поради щодо їх оптимізації.

«Відеопам'ять» і «Ігнорувати запропоновані обмеження»

Параметр «Відеопам'ять» відображає кількість споживаної грою в даний момент графічної пам'яті. За ідеєю, воно не повинно перевищувати доступний розмір для вашої відеокарти, інакше витрачатися починає основна ОЗУ. Проте більшість гравців пишуть, що навіть якщо GTA 5 витрачає вдвічі більше, ніж є у вас, то гра все одно працює цілком стабільно. Тому параметр «Ігнорувати запропоновані обмеження» можна сміливо включати.

версія DirectX

Вплив на продуктивність: залежить від року випуску відеокарти.

Тут теж не все очевидно. На вибір пропонується три варіанти рендеру DirectX: 10, 10.1 і 11. Гра спочатку заточувалася під останню версію, тому він і найстабільніший. Також на DirectX 11 доступні всі візуальні ефекти. Він же в теорії і найвимогливіший. Однак сильне провисання FPS при виборі даного варіанту відбувається лише на дуже старих відкритих (випущених до 2012 року). Тому якщо ваша відеокарта не дуже потужна, але досить сучасна, то однозначно вибирайте DirectX 11. В іншому випадку спробуйте все варіанти.

Дозвіл

Вплив на продуктивність: середня.

Поставивши рідне дозвіл екрана (зазвичай 1920 × 1080 для настільних комп'ютерів і 1366 × 768 для ноутбуків), ви отримаєте найчіткіше зображення. Якщо у вас не дуже продуктивна система, то можна досить серйозно підняти кількість кадрів в секунду, снізівь дозвіл на пару порядків. Тільки не переборщіть - інакше більшість красивостей GTA 5 ви просто не побачите, навіть якщо виставите інші параметри на максимум. Особисто я б рекомендував вам завжди ставити рідне значення, а злегка пожертвувати краще тими настройками, які серйозніше впливають на продуктивність гри.

частота оновлення

Вплив на продуктивність: відсутній.

Тут завжди сміливо ставте стандартне для свого дисплея значення. Найчастіше це 60 Гц. Якщо поставите менше, то гра швидше не стане, а ось очам буде гірше. Можете «погуглити» на цю тему, якщо хочете знати більше щодо зв'язку зору і частоти оновлення екрану.

згладжування

Вплив на продуктивність:

 • технологія FXAA - низька,

 • технологія MSAA - середнє (споживає багато відеопам'яті),

 • технологія TXAA - висока.

Згладжування саме по собі зазвичай завжди досить сильно уповільнює гру. Якщо ви власник слабкою відеокарти, то вибирайте або варіант FXAA, або вимикайте його зовсім. Якщо «видюха» у вас не така вже слабка і у неї є хоча б 2 ГБ ОЗУ, то можете спробувати MSAA - він забезпечує набагато більш гладку картинку без «драбинок» по краях тривимірних об'єктів. А ось технологію TXAA, ви собі навряд чи зможете дозволити, якщо читаєте цей посібник ☺

Вертикальна синхронізація

Вплив на продуктивність: відсутній.

За ідеєю вимикати цей параметр безглуздо, так як швидше від цього Grand Theft Auto 5 йти не стане. Однак найрозумніше буде спочатку залишити його вимкненим, щоб заміряти максимальну частоту кадрів в грі, а потім вибрати один з двох відповідних варіантів: 50%, якщо FPS практично ніколи не перевищує 30 кадрів, або 100%, якщо гра видає не менше 40 кадрів, а в середньому - ближче до 60-ти.

населеність міста

Вплив на продуктивність: низька.

У GTA 4 чим нижче був даний параметр, тим швидше працювала гра. На перший погляд в п'ятій частині все влаштовано також, але на ділі вплив на продуктивність, як це не дивно, не така вже велика. Якщо зовсім відключити населеність, то людей і машин на вулицях майже не буде, а ви виграєте максимум п'ять кадрів. Якщо ж поставити 75%, то GTA 5 сповільниться лише на пару FPS, а Лос-Сантос вже стане значно жвавіше. Тому рекомендуємо вам завжди ставити саме це значення. В крайньому випадку - 50%.

різновид населення

Вплив на продуктивність: низька.

Споживання відеопам'яті: висока.

Різновид населення - це та яка кількість варіантів різних моделей людей і машин буде вам зустрічатися в ході гри. Параметр варто ставити нижче 75% тільки якщо у вас менше 1 ГБ відеопам'яті. У всіх інших випадках ніякої різниці в стабільності або швидкості роботи GTA 5 не буде.

фокусировочная шкала

Вплив на продуктивність: низька.

Насправді це дистанція промальовування. Просто хлопці з «1С» злегка схалтурили під час перекладу (до речі, це не єдиний невірно локалізований параметр). Чим нижче настройка, тим менше детальним буде тривимірне оточення далеко. Однак в самій грі через особливості графічного движка різниця що при 0%, що при 100% відчутна не сильно. Тому можете або виграти пару-трійку кадрів і вимкнути, якщо у вас дуже слабкий комп'ютер, або ставте 75-100%.

якість текстур

Вплив на продуктивність: практично відсутня.

Споживання відеопам'яті: висока.

Чим вище значення, тим чіткіше текстури в грі, а тривимірні об'єкти будуть виглядати гарніше. Практика показує, що ставити значення нижче ніж «Висока» має сенс тільки якщо у вас мало відеопам'яті. У всіх інших випадках залишайте «Висока» або «Дуже висока».

якість шейдеров

Вплив на продуктивність: середня.

Чим більш просунуті шейдери використовуються в грі, тим більше високотехнологічним буде зображення. Якщо потужність вашого графічного адаптера невелика (ближче до мінімальним вимогам), то рекомендуємо поставити стандартна якість шейдеров, щоб виграти 7-8 кадрів. Тільки ось GTA 5 буде виглядати досить посередньо, так як шейдери впливають практично на всю графіку гри в цілому. Якщо ж вам пощастило бути володарем досить продуктивної відеокарти, то ставте значення «Висока» або «Дуже висока», а сбавьте краще одну з більш ресурсоємних налаштувань.

якість тіней

Вплив на продуктивність: високий.

Перший параметр зі списку, який по-справжньому серйозно впливає на продуктивність. Між варіантами «Стандарт» і «Висока якість» є лише пара кадрів різниці. А ось якщо поставити «Дуже висока» якість, то FPS може просісти до 15 одиниць! Як би там не було, великої різниці «на око» між дуже високим і просто високим значеннями по красі практично не помітно. Виходячи з усього вищесказаного, найкраще буде встановити високу якість тіней, а не «Стандарт» і не «Дуже висока».

якість відображень

Вплив на продуктивність: високий.

Якщо хочете, щоб гра виглядала хоч скільки-небудь гідно, ніколи не ставте тут параметр «Стандарт». У цьому випадку замість натуральних відображень в дзеркалах, склі будинків, поверхні водойм і кузовів автомобілів буде якась примітивна муть. Якщо ж злегка підняти значення якості відображень до варіанту «Висока», то ви втратите лише 2-3 кадру, а в GTA 5 відразу ж стане набагато приємніше грати.

Тим неї менше цей параметр досить серйозно уповільнює відеоряд гри, якщо спробувати виставити варіанти «Дуже висока» або «Вищу ступінь». Як і з більшістю важких графічних налаштувань з високим впливом на продуктивність навряд чи ви зможете собі це дозволити, якщо читаєте цей текст.

MSAA для відображень

Вплив на продуктивність: низька.

Споживання відеопам'яті: висока.

MSAA для відображень - це згладжування ефектів відображень. Як це не дивно, але і цей параметр в грі не дуже ресурсномісткий. У той час як в більшості інших ігор все з точністю до навпаки. Програмісти Rockstar просто вражають якістю оптимізації у версії GTA 5 під персональні комп'ютери. Інша справа, що на вигляд будь-яку різницю між повністю вимкненим параметром і значенням «MSAA 8X» помітити практично нереально. Хіба що на величезному екрані і в 4K-дозволі. А ось відеопам'яті ця «приблуда» їсть немало. Тому краще її ніколи не включайте.

якість води

Вплив на продуктивність: низька.

Тут теж все зрозуміло і просто. Чим вище ставите значення якості, тим вода в грі стає красивішим.

Найбільш розумний параметр - «Висока» якість. Якщо поставити «Стандарт», то все затоки, канали і хвилі Тихого океану стануть занадто убого виглядати, а виграєте ви лише пару кадрів. Якщо поставити «Дуже висока» якість, то «на око» різниці помітно не буде, а ось кадру чотири втратите.

якість частинок

Вплив на продуктивність: середня.

В Grand Theft Auto 5 з'явилося багато високотехнологічних ефектів на кшталт об'ємного диму і вогню, бруду, що вилітає з-під коліс машин і мотоциклів, а також просто приголомшливих вибухів.

На роботу гри вся ця краса, звичайно ж, впливає, але впливає в міру. Тому, якщо ви володієте комп'ютером з конфігурацією ближче рекомендованим вимогам, можете сміливо ставити «Висока» або «Дуже висока» якість частинок. А якщо все зовсім погано - залишайте «Стандарт».

якість трави

Вплив на продуктивність: високий.

Напевно, самий ненажерливий параметр в грі. Якщо у вас навряд чи мінімальна необхідна для GTA 5 конфігурація, то можете поставити в положення «Стандарт». Гуляти по зелених околицях округу Блейн, звичайно, стане боляче, але зате виграєте чимало FPS. Якщо відеокарта за потужністю знаходиться приблизно посередині між мінімальною і рекомендованої, то сміливо ставте значення «Висока». Варіанти «Дуже висока» і «Вища ступінь» дуже серйозно від'їдає ресурси, тому ставте їх, тільки якщо абсолютно впевнені у своїй «відюшке».

м'які тіні

Вплив на продуктивність: середня.

Пам'ятайте параметр «Якість тіней», який був вище за списком? «М'які тіні», як нескладно здогадатися, пов'язані з ним безпосередньо. Якщо «Якість тіней» впливає на продуктивність дуже сильно, то «М'які тіні» швидше за середньо. А якщо навіть в першому випадку виставити значення «Стандарт», то за допомогою даної опції можна зробити їх більш привабливими, просто вибравши такі варіанти як «М'яко» або «М'якше». Більш високі значення вже досить сильно знижують FPS, тому не будемо вам їх рекомендувати. Однак спробувати, зрозуміло, можете.

Налаштування спецефектів

Вплив на продуктивність: високий.

Ще один параметр, пов'язаний зі спецефектами. Однак якщо «Якість частинок» регулює опрацювання ефектів частинок, то «Налаштування спецефектів» визначає якість ефектів постобробки. А таких в грі дуже багато: це і Bloom (світіння), і глибина рекзкості, і розмиття при русі на машині, і сонячні промені, і туман, і багато-багато іншого.

Тут, як і завжди з ресурсоємними параметрами, ми радимо вам ставити значення не вище ніж просто «Висока», щоб і красиво було, і GTA 5 Не гальмувала.

Ступінь розмиття при русі

Вплив на продуктивність: відсутній.

Ця установка ніяк не впливає на продуктивність, тому ви можете ставити її на свій смак. А її суть, думаємо, зрозуміла з назви абсолютно повністю.

Ефект глибини різкості

Вплив на продуктивність: дуже низьке.

Розмиває дальній план пейзажу при водінні машини, або під час прицілювання.

Якщо ви включите цю опцію, то вам буде простіше сфокусуватися на певних елементах оточення яких цілях, а кадрів втратите лише 1-2. Так що ставте на свій розсуд.

анізотропна фільтрація

Вплив на продуктивність: дуже низьке.

Завдяки даній технології текстури, які знаходяться під кутом від вашого поля зору, залишаються чіткими. Ще років п'ять тому використання анізотропної фільтрації могло досить серйозно погіршити ігровий процес і знизити частоту кадрів. Однак в останні роки відеокарти і ігрові движки навчилися з нею працювати просто відмінно. Тому радимо вам спробувати включити даний параметр на самий максимум. Дуже малоймовірно, що ви втратите більше 1-2 кадрів.

затінення AO

Вплив на продуктивність: низька.

Також відома як SSAO. У різних іграх справи йдуть по-різному, але в основному «Затемнення AO» досить сильно впливає на продуктивність. Але тільки не у випадку з відмінно оптимізованою Grand Theft Auto 5. Взагалі суть SSAO в тому, що воно дозволяє всім високодеталізованими об'єктів в грі, відкидати тіні самим на себе.

Ми рекомендуємо вам включати значення «Високого» якості, якщо ваша конфігурація по потужності хоча б трохи краще мінімальних системних вимог. Втратите ви таким чином кадру три, не більше.

тесселяція

Вплив на продуктивність: низька.

Так як в GTA 5 досить мало до чого застосовується дана технологія, то і вплив на продуктивність вона надає не дуже велике. Наприклад, якщо поставити високе значення, то рельєф стовбурів пальм стане більш об'ємним. Також в деталях додають різні булижники і камені, а ще хвилі на поверхні водойм.

Найкраще або зовсім вимикати тесселяцию, якщо ваша «машина» ледь тягне гру, або включати «Дуже висока» якість. Різниці у втраті FPS НЕ буде (3-4 кадри), а картинка місцями стане набагато більш насиченим.

Додаткові настоянки зображення

Тут є відразу п'ять параметрів, по-різному впливають на продуктивність. Так як ефект багатьох з них не особливо помітний, а суть зрозуміла з назви, то ми вирішили просто дати кілька порад, які з них включати, а які ні:

 1. Довгі тіні. Точніше «повнорозмірні» тіні. Вимикайте, тільки якщо володієте зовсім вже слабким ПК.

 2. Тіні з високою роздільною здатністю. Досить ненажерливий параметр, який робить додаткову обробку тіней. На конфігураціях ближче до мінімальних вимог його краще вимикати, а ближче до максимальних - включати.

 3. Вантаження більш деталізованих текстур під час польоту. На насправді не «текстур», а тривимірних об'єктів оточення, коли ваш герой летить у літаку. На диво не надто вимоглива опція, тому можете спробувати включити.

 4. Збільшена відстань подгрузки більш деталізованих об'єктів. Вимагає багато ресурсів. Якщо читаєте цей текст - вимикайте.

 5. Довжина тіней. Ще один неправильно перекладений параметр. Це не «довжина» тіней, а «дальність промальовування» тіней. Гру уповільнює не дуже, тому вимикати варто тільки на дуже слабких комп'ютерах.

* * *

Спасибі вам за прочитання даного об'ємного матеріалу! Сподіваємося, що він був вам корисний. У майбутньому в нашому блозі планується ще багато цікавого і пізнавального. Заходьте на наш основний сайт , Грайте там в ігри, навіть якщо у вас дуже слабкий комп'ютер, і не забувайте виходити на прогулянку!

Пам'ятайте параметр «Якість тіней», який був вище за списком?