Налаштування wi fi. Сигнал wi fi.

  1. Проблема: стіни заважають проходженню сигналу
  2. Рішення: покупка нового роутера
  3. Налаштування wi-fi роутера: оптимізація бездротового з'єднання
  4. Пошук найкращого місця установки
  5. Прийом wi-fi сигналу: вибір правильного напряму
  6. Дальність дії: ретрансляція.

Кожен користувач бездротової мережі стикався з її повільною швидкістю і нестійкістю Кожен користувач бездротової мережі стикався з її повільною швидкістю і нестійкістю. Залежно від місцезнаходження користувача вона або відсутня, або постійно обривається. У цій статті я відповім на питання: «Як підвищити швидкодію Wi-Fi мережі і організувати до неї доступ у всій квартирі (будинку)?». Справитися з поставленим питанням досить швидко і просто допоможе нове недороге обладнання або ретельна настройка wi fi. Якщо вашого роутеру більше двох років, то це, як правило, взагалі єдина можливість отримати задовільний результат. Однак домогтися успіхів ви зможете також і абсолютно безкоштовно, якщо докласти зусиль до пошуку оптимального місця установки і настройки вже наявних пристроїв.

Очікуваний результат: локальна мережа та Інтернет будуть доступні скрізь. На випадок, якщо ситуація вимагатиме покупки нових пристроїв, я порекомендую недорогі, прості в оснащенні, але продуктивні компоненти - наприклад, недорогий, але відповідний роутер NETGEAR WNR2200 (близько 2000 руб.) Або функціональний NETGEAR WNR3500L (в середньому 3500 руб.).

Проблема: стіни заважають проходженню сигналу

Труднощі в роботі бездротової мережі (перешкоди): невидимі радіохвилі за своїми властивостями близькі до світла, і ті і інші при проходженні крізь різні матеріали можуть відображатися або слабшати, тому при передачі даних на коротку відстань рівень сигналу Wi-Fi, на шляху якого стоять дві гіпсокартонні стіни, виявиться нижче, ніж якби вони транслювалися на велику дистанцію при повній відсутності будь-яких перешкод. На поширення сигналу (якість прийому) може в значній мірі вплинути, наприклад, відкриті двері або шафа. Wi-Fi мережу чутлива до різного роду перешкод - інтерференція сигналу або накладення більш потужних сигналів сусідніх частот як в самій квартирі, так і за її межами. Часті випадки: бездротовий маршрутизатор сусіда, пристрої Bluetooth або СВЧ-печі можуть «вклинитися» в вашу мережу, тому визначити причини поганого прийому іноді буває досить важко.

Рішення: покупка нового роутера

Якщо ваш роутер випущений менше двох років тому, ви можете відразу переходити до вивчення даного розділу. В інших випадках найпростішим і надійним способом оптимізації бездротової мережі є покупка нового пристрою (від 2000 рублів). Причина: моделі з підтримкою нового стандарту 802.11n забезпечують значне збільшення пропускної спроможності і радіусу дії в порівнянні з застосовувалися до 2009 року стандартом 802.11g.

Теоретична швидкість передачі даних за новим стандартом збільшилася з 54 до 300 Мбіт / с, завдяки чому утворюється більший резерв пропускної здатності. До того ж роутери стандарту 802.11n для збільшення радіусу дії мережі можуть використовувати відбитий сигнал, який для пристроїв стандарту 802.11g є перешкодою. Wi-Fi роутери стандарту 802.11n мають кілька антен і завдяки модуляції радіохвиль здатні направляти сигнал безпосередньо на пристрій пріема.Во багатьох випадках проблеми з нестійкою і повільної мережею найбільш ймовірно можна вирішити за допомогою нового роутера стандарту 802.11n.

Сума, яку доведеться витратити на новий Wi-Fi роутер, залежить перш за все від того, які вимоги ви ставите до оснащення. Широкими можливостями (клієнт для завантаження файлів і збережень їх на підключеному до роутера USB-носії або функція друку по мережі) може похвалитися wi-fi роутер ASUS RT-N56U (близько 5100 рублів) з пропускною спроможністю в 181 Мбіт / с він є найшвидшим роутером. До того ж він здатний одночасно працювати в діапазоні 5 і 2,4 ГГц, що на практиці обертається високою швидкістю і широким охопленням.

TL-WR1043ND від TP-Link - єдиний пристрій в ціновому діапазоні 2000 руб., Яке забезпечує пропускну здатність до 102,6 Мбіт / с і зберігає високу швидкість навіть при наявності двох стін.

Мінуси: відсутність можливості роботи в діапазоні 5 ГГц, практично несхильність перешкод, низька функціональність.

Якщо новий Wi-Fi роутер працює відповідно до стандарту 802.11n, бажано, щоб і кінцеві пристрої також підтримували цей стандарт. Дізнатися тип бездротового адаптера можна в диспетчері пристроїв (натисніть поєднання клавіш «Win + Pause» і виберіть «Диспетчер пристроїв») в пункті «Мережеві адаптери». Встановивши новий роутер приблизно в центрі квартири і виконавши всі необхідні настройки, протестуйте якість прийому у всіх кімнатах і з усіма пристроями. Якщо мережа, незважаючи на новий роутер, працює не так, як того хоті лось би, приступайте до здійснення заходів щодо її оптимізації.

Налаштування wi-fi роутера: оптимізація бездротового з'єднання

У багатьох моделей є можливість настройки потужності сигналу, причому найвище значення забезпечує найкращий прийом У багатьох моделей є можливість настройки потужності сигналу, причому найвище значення забезпечує найкращий прийом. Якщо пристрій вже налаштовано на максимальну продуктивність (як в більшості випадків), то наступними важливими параметрами є частотний діапазон, в якому здійснюється передача даних, а також канал зв'язку, який відповідає конкретній частоті. Що стосується першого, то в роутерах стандарту 802.11g і недорогих 802.11n-моделях обраний діапазон 2,4 ГГц, який практично повністю «забитий» багатьма іншими пристроями.

Роутери 802.11n з більш широкою функціональністю працюють в діапазоні 5 ГГц, який дозволяє практично повністю позбавитися від перешкод, або в обох діапазонах одночасно. Найвища продуктивність досягається в двухполосном режимі роботи на частотах 2,4 і 5 ГГц, але лише за умови, що цю можливість підтримує роутер і пристрої прийому. другим по
ефективності варіантом є налагодження пристрою на роботу виключно в пятігігагерцевом діапазоні частот.

Налаштування каналів. Більшість користувачів через обмеженої функціональності пристроїв змушені використовувати тільки діапазон 2,4 ГГц. Однак і в його межах можна знайти канал зв'язку, який найменше схильний до перешкод. Для цього існують такі програми, як Xirrus WiFi Inspector для комп'ютерів на базі Windows або додаток WiFi Analyzer для смартфонів на базі Android. Вони відображають всі доступні бездротові мережі, а також рівень сигналу і канал зв'язку. Щоб мати змогу користуватися перейдіть з ноутбуком або мобільним телефоном в кімнату з найнижчим рівнем сигналу. Запустіть програму і перевірте, які канали найбільш активно використовуються іншими бездротовими мережами. Зверніть увагу на номери каналів з найпотужнішим сигналом і налаштуйте свою мережу на інший, з різницею в п'ять і більше каналів. В цьому випадку пристрій прийому буде відчувати менше проблем при розпізнаванні переданої йому інформації. Наприклад, якщо ваша мережа налаштована на канал 7, а найпотужніша сусідська працює на каналі 9, то вам необхідно вибрати канал 1. Пристрої прийому визначають цей параметр автоматично, тому тут ніяких додаткових налаштувань не потрібно. Налаштування каналів

Зміна каналу на роутері здійснюється через веб-інтерфейс в розділі бездротових налаштувань. Для входу в нього введіть в адресному рядку свого браузера http: // [IP-адреса роутера]. Як правило, використовується IP-адреса 192.168.1.1 або 192.168.0.1. Однак є роутери, в яких застосовується інший варіант, - в такому разі він повинен бути зазначений в керівництві.

Пошук найкращого місця установки

Іноді, розташувавши антени роутера і пристроїв прийому паралельно один одному і поступово змінюючи відстань між технікою, можна досягти відмінних   результатів Іноді, розташувавши антени роутера і пристроїв прийому паралельно один одному і поступово змінюючи відстань між технікою, можна досягти відмінних
результатів. Причому кожен сантиметр здатний істотно впливати на рівень сигналу. Це пояснюється тим, що напрямом максимального випромінювання антен є площина, перпендикулярна осі антени.

Антена, яка розташована на одному рівні і паралельно антени, що передає сигнал, буде забезпечувати найвищу якість прийому. Те, що кожен сантиметр може істотно впливати на останній показник, пояснюється довжиною хвилі: при її відображенні виникає інтерференція, тобто приймальний пристрій отримує «суміш» з прямого і відбитого сигналу. Бувають навіть випадки, коли інтерференція підсилює сигнал кожні 12 см, а в проміжках він слабшає або повністю зникає. У цьому випадку, щоб підвищити якість прийому пристрою, перемістіть його на 5-6 см в сторону роутера або протилежну, тим самим «витягнувши» його з «мертвої» зони і помістивши на «пік» сигналу.

Знання принципу поширення радіохвиль допоможе вам при пошуку оптимального місця розташування роутера. З огляду на те що хвилі розходяться в усіх напрямках горизонтальній площині, він повинен знаходитися в центрі, а всі пристрої прийому - навколо нього. Крім того, його необхідно розташувати на максимально високому місці, наприклад на шафі або полиці. Це необхідно для того, щоб зменшити вплив перешкод, що створюються, наприклад стоїть внизу меблями, яка може перешкодити прийому сигналу. Саме тому для установки вишок мобільного зв'язку та радіощогл вибирають найвищі ділянки місцевості, що дозволяє сигналу проникати в низини і не загубитися в щільній забудові міст. Якщо при підключенні по ADSL телефонна розетка має невдале розташування, ви можете залишити модем біля неї (нього), а роутер перемістити, використовуючи мережевий кабель необхідної довжини, в центр квартири (як можна більш високе місце).

Поряд з вдалим місцем розташування велике значення має напрямок антен. Якщо роутер повинен передавати сигнал на кілька пристроїв, рекомендується направити бічні антени в сторони під кутом приблизно 20o, а антену посередині направити строго вертикально.

Якщо ви хочете «дотягнутися» до пристроїв на інших поверхах, розгорніть одну з антен таким чином, щоб напрямок максимального випромінювання (перпендикулярний до осі антени) було звернуто безпосередньо на сенсор. Антена останнього забезпечить найбільш високу якість прийому, якщо вона буде розташована паралельно антени маршрутизатора.

Прийом wi-fi сигналу: вибір правильного напряму

Якщо, незважаючи на правильне положення роутера, техніка працює з перебоями, рекомендується підібрати оптимальний напрямок антени відповідного пристрою або придбати нове, більш сумісне з роутером бездротовий пристрій прийому Якщо, незважаючи на правильне положення роутера, техніка працює з перебоями, рекомендується підібрати оптимальний напрямок антени відповідного пристрою або придбати нове, більш сумісне з роутером бездротовий пристрій прийому. Бездротовий USB-адаптер, підключений до тильної сторони
стоїть на підлозі системного блоку, як правило, не дуже вдала ідея. Маленька антена компактних USB-адаптерів залишається один на один зі слабким, що втрачаються під столом сигналом. Більш розумним буде розміщення USB-адаптера на столі.
Hama і інші виробники пропонують USB-кабелі з док-станцією вартістю всього 500 рублів, за допомогою яких адаптер можна встановити у вертикальному положенні, що поліпшить якість прийому. Якщо комп'ютер стоїть на відкритому просторі або роутер розташовується над або під ним, PCI або PCI-Express плата з великими регульованими антенами стане найкращим вибором (близько 700 руб.)

Якщо ваш роутер підтримує поточний стандарт 802.11n, то заміна бездротового PCI-адаптера забезпечить надзвичайний приріст продуктивності. В крайньому випадку, ви можете скористатися USB-адаптером стандарту 802.11n, по можливості тієї ж марки, що і роутер. І хоча дане рішення негативно позначається на дальності дії і продуктивності, це, безсумнівно, краще вбудованого повільного бездротового модуля стандарту 802.11g.

Дальність дії: ретрансляція.

Якщо квартира або будинок дуже великі, або стіни є серйозною перешкодою для сигналу, то, незважаючи на вжиті заходи, у віддалених кімнатах сигнал може бути дуже слабким або повністю відсутні Якщо квартира або будинок дуже великі, або стіни є серйозною перешкодою для сигналу, то, незважаючи на вжиті заходи, у віддалених кімнатах сигнал може бути дуже слабким або повністю відсутні. В цьому випадку рекомендується використовувати репітер (повторювач). Це пристрій приймає і перенаправляє сигнал, збільшуючи радіус дії мережі, однак зменшуючи швидкість з'єднання вдвічі, так як для прийому і передачі сигналу він використовує тільки половину доступної пропускної здатності. Повторювач необхідно встановити там, де він отримує від роутера досить потужний сигнал, що можна визначити по светодиодам, інформує про статус пристрою. Як і у випадку з маршрутизатором, установка повторювача на піднесеному місці піде тільки на користь. Для оптимальної сумісності та надійності роутер і повторювач повинні бути одного виробника. Для розширення покриття мережі можна також використовувати свій старий маршрутизатор, налаштувавши його в якості повторювача або з'єднавши з основним роутера через мережний кабель.

У цій статті я відповім на питання: «Як підвищити швидкодію Wi-Fi мережі і організувати до неї доступ у всій квартирі (будинку)?