Навіщо купувати посилання на сайт: докладну відповідь

 1. Навіщо потрібні зворотні посилання?
 2. Скасування посилань, правда?

Вітаю вас!

Починаю ряд статей по посилальному просуванню сайту. Вирішив розбити дане питання на кілька невеликих матеріалів, щоб поступово прийти до найскладнішого етапу.

У даній статті ми поговоримо про питання, навіщо купувати посилання для сайту.

Чи варта гра свічок? Адже новачки не роблять цього найбільше по 2м причин:

 • бояться витрачати гроші, так як думають, що зможуть швидко розкрутити свій сайт безкоштовно , Не витративши ні копійки;
 • бояться купувати посилання, так як не знають всіх тонкощів і є ризик злити гроші в трубу.

Це дійсно так і причини досить істотні. Я сам таким був і скажу чесно, що злив близько 200 доларів на посилання просто так на старому ресурсі. Ефект звичайно від них був, але толку від того ефекту, якщо я зловив фільтр, який зупинив розвиток сайту в google. А трафік там починав зростати, як на дріжджах.

Я розумів, що посилання варто купувати. Навіть знав, як це робити технічно. Але я не знав, якої якості відбирати сайти, з яких проставляти посилання, які параметри потрібно аналізувати і так далі. Все це і зіграло злий жарт.

Щоб ви не потрапили в цей гнучкий капкан з посиланнями, я і буду публікувати серію матеріалів, яка дасть вам повне керівництво. Ви забезпечите зростання свого сайту при мінімальному бюджеті, а також забезпечите його потрапляння під самий злісний фільтр пошукових систем - гугл "пінгвін".

Після невеликого відступу можна перейти до розгляду питання статті і обговорити, чи варто купувати посилання на сайт.

Навіщо потрібні зворотні посилання?

В даний час, посилання - дуже затребуваний товар. Це можна відстежити за кількістю сайтів, які знаходяться в біржах купівлі / продажу посилань.

Щоб було легше зрозуміти значущість даного чинника, варто розуміти, що при проставленні посилання на якусь сторінку нашого сайту з іншого ресурсу, ми нібито даємо пошуковим системам зрозуміти факт корисності нашого сайту. Не будуть же на нас посилатися, якщо сайт наш по суті "ні про що".

Також ми підсилюємо вага нашої сторінки, що також допомагає їй в просуванні. Але це все працює далеко не завжди. Раніше все було простіше. Зараз правила посилилися і, як їм слідувати я буду розповідати в наступних статтях. Чекайте.

Роботу посилань можна порівняти з будь-яким видом командного спорту. Уявіть, що є футбольний клуб, який грає в 1й лізі. Яким чином здійснюється перехід гравців в інші футбольні клуби цієї ж ліги або в ліги вищого рівня?

Є 2 варіанти:

 1. представники клубів, які потребують гравців самі їх шукають і спостерігають за їх грою (також розглядають статистику);
 2. представники знаходять гравців по новинах, наприклад, після згадки футболіста в газеті.

Насправді я не сильний в цих питаннях, але з сайтами відбувається практично те ж саме.

Новий ресурс починає розвиватися. Пошукові системи відразу ж починають спостерігати за сайтом, потім підіймають його у видачі, спираючись на чинники ранжирування. А одним із чинників, які впливають на підвищення позицій сайту ближче до топу і є зовнішні посилання.

Якщо на нас послалися, то очевидно, що ресурс корисний. Хоча це питання спірне, тому що не завжди посилаються природно. У більшості ж випадків це проста маніпуляція з боку веб-майстри, щоб підняти свій сайт. І такі маніпуляції в ряді випадків виявляються, а сайти потрапляють під санкції. Тому, необхідно робити все акуратно.

Якщо на футбольного гравця послалися, значить він заслужив це (забив багато голів, багато вольових передач і так далі). З сайтом теж саме. Послалися - стаття допомогла вирішити проблему і користувач захотів нею поділитися на своєму ресурсі.

Чим більше таких сигналів з боку інших джерел, тим більше наш ресурс привертає до себе уваги. Далі вже вступають в гру пошукові системи, які починають аналізувати загальне якості нашого сайту, кількість згадок про нас в інтернеті, на основі яких і визначають наша перевага над іншими сайтами.

Також ви повинні зрозуміти, що простим наповнення контенту, сайт зараз складно розкрутити, так як на вашу тему вже написано тисячі статей, які один в один про одне й те ж просто різними словами. Пошуковим системам складно зрозуміти, який матеріал заслуговує високих позицій. Сенс їм вас піднімати, якщо в ТОП видачі вже є хороші відповіді?

Потрібно показати, що ваш матеріал ще краще. У цьому можуть допомогти згадки сторінок сайту на інших ресурсах.

Ніхто не говорить, що це основний фактор при оцінці сторінки. Це далеко не так. І з часом значимість зовнішніх посилань зменшується. Тому, реально великий ефект можна досягти тільки при комплексному підході:

 • постійна робота над контентом (контент - король);
 • поліпшення поведінкових факторів;
 • робота над юзабіліті сайту;
 • робота над посилальної масою.

Якщо проаналізувати роботу посилань в нинішній час, то їх цінність при просуванні можна оцінити за певною шкалою, яку я вже давав в одній з освітніх статей про SEO оптимізацію . За цим посиланням можете ознайомитися з описом діаграми.

Як бачите, посилання це далеко не те, що зробить ваш сайт успішним, але використовувати їх потрібно, так як відсотків 20-30% ефекту при розкручуванні вони додають.

Ефект посилань можна побачити і в діаграмі факторів ранжирування для пошукової системи google (картинка клікабельні).

Ефект посилань можна побачити і в діаграмі факторів ранжирування для пошукової системи google (картинка клікабельні)

Як бачите, посилання стоять на 3м місці за значимістю, що свідчить про їх працездатності.

Також варто сказати про скасування обліку посилань Яндексом, якою так лякають останнім часом.

Скасування посилань, правда?

Скільки останнім часом вже твердять, що немає сенсу купувати посилання, так як Яндекс перестав їх враховувати при ранжируванні. Але чому ж тоді посилання досі закуповують тоннами і зливають багатомільйонні бюджети щомісяця?

Справа в тому, що по посилання на зразок як і скасували, але тільки для ряду комерційних запитів по регіону Москва. Може ще по деяких містах. Для інформаційних ж сайтів посилання варто використовувати бо це не комерційні сайти, а ресурси покликані допомагати людям у вирішенні їх проблем.

Якщо ви почнете зараз купувати посилання, то ви будете йти ще швидше, ніж ваші конкуренти, так як в зв'язку з цими новинами про скасування обліку посилань при розподілі позицій у видачі, багато просто перестали їх використовувати.

Ви ж будете застосовувати Посилальне просування і отримувати від нього належний ефект. Але робити це потрібно правильно. Є дуже багато тонких моментів, про які я буду детально говорити в наступних статтях.

На цьому можна закінчувати цю статтю. Сподіваюся, що вам вона допомогла зрозуміти важливість покупки посилань при просуванні вашого сайту. У наступних статтях ми розглянемо ряд дуже важливих питань:

 • де краще купувати посилання;
 • в якій кількості це робити;
 • як технічно виробляти;
 • і найголовніше - як оцінювати якість донорів.

На завершення матеріалі хотілося б почути вашу думку з приводу цієї статті. Писав її на одному диханні. Чи цікаво вам було. Які враження залишилися і яке рішення з приводу покупки посилань щодо вашого ресурсу ви взяли? Будете використовувати?

Чекаю в коментарях. Поки що.

З повагою, Костянтин Хмельов!

PS Починаю експеримент з посиланнями просуванням. Вже потихеньку відбираю хороші сайти, щоб на них розміститися. Через пару апдейтів будуть опубліковані результати.

Посилання - одні з найважливіших факторів, який підвищує траст сайту з боку пошукових систем.

Навіщо потрібні зворотні посилання?
Скасування посилань, правда?
Чи варта гра свічок?
Навіщо потрібні зворотні посилання?
Яким чином здійснюється перехід гравців в інші футбольні клуби цієї ж ліги або в ліги вищого рівня?
Сенс їм вас піднімати, якщо в ТОП видачі вже є хороші відповіді?
Скасування посилань, правда?
Але чому ж тоді посилання досі закуповують тоннами і зливають багатомільйонні бюджети щомісяця?
Які враження залишилися і яке рішення з приводу покупки посилань щодо вашого ресурсу ви взяли?
Будете використовувати?