Навіщо потрібна HTML карта сайту, або як прискорити індексацію

 1. Про користь наявності карти сайту
 2. Як створити карту сайту?
 3. XML карта сайту - для пошукових роботів
 4. Файл robots.txt і sitemap.xml

Карта сайту являє собою саме те, що і звичайна географічна - консоль навігації, інструмент пошуку об'єктів на території, в даному випадку конкретного сайту

Карта сайту являє собою саме те, що і звичайна географічна - консоль навігації, інструмент пошуку об'єктів на території, в даному випадку конкретного сайту.
Карта сайту виконується як одна з веб-сторінок, іноді має інше стильове рішення, що не завжди виправдано з точки зору пошукового просування.
Основні, допоміжні розділи і окремі сторінки сайту представлені в деревоподібної структурі, що дозволяє легше орієнтуватися. Можливе виконання карти сайту за типом звичайного змісту в паперових книгах.
Кожен пункт призначення на карті містить назву сторінки, розділу і гіперпосилання, клікнувши по якій можна миттєво переміститися в потрібне місце.
Використовувати карти сайту в графічному форматі небажано, оскільки це ускладнює розуміння ситуації пошуковими роботами. Красиве рішення - додати до кожного посилання спливаючу картинку, що дає загальне надання про конкретну веб-сторінці.

Про користь наявності карти сайту

 • Карта полегшує процес індексації і тим самим збільшується кількість беруть участь в пошуку запитів - зростає відвідуваність.
 • Іноді користувач може у пошуку потрібної інформації, або забув, де був до цього, а хотів би переглянути сторінку ще раз. В такому випадку потрібне місце легко можна буде знайти по карті.
 • Карта як елемент головного меню - відвідувач завжди впевнений, що в будь-якому разі не заблудиться на сайті. Особливо важливі карти сайту для масштабних ресурсів з сотнями тисяч сторінок і великою кількістю розділів.
 • Деякі особливо просунуті відвідувачі не люблять використовувати меню навігації, а хочуть, так би мовити, побачити весь список представлених на сайті матеріалів і продуктів.
 • Карта сайту забезпечує користувачу максимальний комфорт в навігації. Для переходу на абсолютно будь-яку сторінку ресурсу досить зробити всього два кліка.
 • Спочатку знайти в навігації посилання на карту і перейти туди. Потім знайти на самій карті потрібний розділ, сторінку і негайно опинитися в потрібному місці. Тут забезпечено навіть тридцяти відсоткове перевищення до основній умові юзабіліті - доступність будь-якої інформації на сайті не більше ніж за три переходи.
 • Наявність карти сайту передбачено в алгоритмах пошукових машин як обов'язковий елемент сайту для людей. Відсутність карти сайту говорить про зневагу сайтовладельца до підвищення якості свого ресурсу.

Як створити карту сайту?

Власникам конструктор сайтів і систем управління контентом над цим питанням піклуватися не доводиться. Функція створення карти і додавання всіх нових розділів і сторінок закладена в саме програмне забезпечення. Веб-майстру потрібно тільки час від часу контролювати, чи всі відбувається як треба і робити коригування вручну.
Власникам статичних HTML-проектів доводиться створювати карту самостійно. Можна це зробити вручну, як звичайну веб-сторінку, а в міру появи нових сторінок додавати їх.
Інший шлях - створити карту на сторонньому сервісі. Недолік такого підходу - можливість несумлінної поведінки з боку сервісів по SEO-послуг. Іноді в такі карти додаються приховані посилання, і сайт втрачає контрольний вагу (див. " посилальні чинники ранжирування "). Або взагалі можна отримати вірусне зараження. Так що - краще все робити своїми руками, або руками перевірених фахівців.

XML карта сайту - для пошукових роботів

Для полегшення індексації створюється ще одна карта у форматі XML. Це просто список все сторінок і розділів сайту, які призначені для індексації. Формат XML легше розуміється пошуковими алгоритмами і тому індексація проходить простіше, швидше і глибше.
XML-карта - це ще один полюс в скарбничку пошукової оптимізації. Свого роду вираз поваги до пошукової системи і її віртуальним співробітникам - роботам.
Мова XML зовсім не складний і такі карти для пошукових роботів може зробити будь-який веб-майстер, знайомий з азами HTML. Залишається вивчити деякі нові оператори. XML-карти можна без проблем створювати на різних безкоштовних SEO-сервісах.

Файл robots.txt і sitemap.xml

xml

Для нормальної індексації сайту необхідний ще один важливий елемент - керуючий файл robots.txt. Чим управляє файл robots.txt? Цей пакетний файл містить докладні вказівки для пошукових роботів.

 1. Які сторінки згідно з картами індексувати, а які заборонено.
 2. З якою періодичністю пошукові роботи повинні повертатися на сайт для індексації.
 3. Роботам яких пошукових машин дозволено відвідувати сайт, а яким пошуковикам заборонено.

Якщо сайт має тільки одну HTML-карту для людей, ще не факт, що роботи не заплутаються і індексація пройде гладко і повною. Ось чому необхідні ще і два прихованих інструменту - robots.txt і sitemap.xml. Наявність двох цих елементів гарантує проекту повноцінну і своєчасну індексацію.

Як створити карту сайту?
Txt?