Нові проги для вин хр. Безкоштовні програми для оптимізації Vista

 1. Панель управління
 2. Календар Windows
 3. Windows Media Player 11
 4. TweakVI basic
 5. Vispa

У кожній новій операційній системі Microsoft з'являлися нові інструменти і вдосконалилися існуючі програми ; Windows Vista не стала винятком з правила. У цьому розділі розповідається як про нові програми, що вперше з'явилися в Windows Vista, так і про те, як змінилися ті «старі добрі» програми, що використовувалися в попередній версії Windows XP.

Перше, що ви побачите після завантаження Windows Vista, - вікно. В цьому вікні можна переглянути версію Windows Vista і статус її активізації, а також базову інформацію про конфігурацію вашого комп'ютера (таку як назва і частота процесора, обсяг встановленої оперативної пам'яті , Ім'я, призначене комп'ютера, і т.д.). У вікні представлено кілька посилань і значків для переходу до різних програм і налаштувань в Windows Vista. Зокрема, в цьому вікні можна перейти до налаштування різних пристроїв комп'ютера, призначених для користувача облікових записів, перенести файли і параметри настройки зі старого комп'ютера, вивчити нові можливості Windows Vista і багато іншого.

Панель управління

У Windows XP панель управління була серйозно перероблена в порівнянні з попередніми версіями Windows. У вікні Панель управління було розташовано 10 значків, кожен з яких ставився до будь-якої категорії системних параметрів, наприклад Мережа та підключення до Інтернету, Оформлення і теми, Установка і видалення програм. Інтерфейс вікна Панель управління подобався початківцям користувачам Windows, яким не доводилося шукати потрібний значок більш ніж з 30 значків, представлених у вікні. У свою чергу, більш досвідчені користувачі часто були вкрай незадоволені таким інтерфейсом, оскільки вважали за краще відразу клацнути мишею на потрібному значку, а не переміщатися між різними категоріями. У будь-якому випадку користувач міг перейти від класичного виду вікна Панель управління до більш сучасного та навпаки.

У Windows Vista була зроблена спроба знову переробити зовнішній вигляд цього вікна, і не дивно, оскільки вікно Панель управління містить більше 50 значків. Навіть досвідченим користувачам буде непросто розібратися в такій кількості значків, тому для вирішення цієї проблеми потрібно використовувати нові методи їх організації. На щастя, в Microsoft вирішили не просто додати нові категорії, які будуть використовуватися новачками і заважати досвідченим користувачам, але зробити так, щоб категорії стали актуальними для користувачів обох типів.

У новому вікні Панель управління в Windows Vista всього 11 категорій (включаючи категорію з параметрами для ноутбуків). Всі категорії мають додаткові посилання, які дозволяють запустити певні програми або перейти до налаштування різноманітних функцій. Наприклад, в категорії Система й обслуговування можна клацнути як на значку категорії, так і на додаткових посиланнях, таких як Початок роботи з Windows (дозволяє відкрити вікно Центр початкового завантаження) і резервних копій даних комп'ютера. Додаткові посилання є в кожної з 11 категорій.


Деякі значки зустрічаються відразу в декількох категоріях, що спрощує роботу з ними. Наприклад, значок брандмауера Windows можна знайти як в категорії Безпека, так і в категорії Мережа та Інтернет. Після відкриття будь-якій обраній категорії в лівій області вікна будуть перераховані всі доступні категорії. Якщо ви помилково відкрили без категорій, досить вибрати потрібну в лівій області вікна. Також в лівій області вікна в полі Недавні завдання будуть відображатися ті категорії, з якими ви працювали найчастіше.

Нове вікно Панель управління справляє краще враження, ніж аналогічне вікно в Windows XP. Вікно сподобається як початківцям, так і досвідченим користувачам. Проте багато користувачів можуть віддати перевагу класичний варіант вікна Панель управління, що містить безліч значків, для переходу до якого досить клацнути на засланні Класичний вид в лівій області вікна.

Календар Windows

Операційна система Windows поступово знаходить все ті функції, необхідні багатьом користувачам, які до цього були доступні лише після установки різних програм сторонніх виробників. Вже довгі роки в Windows є текстовий редактор , Програми для роботи з графікою, мультимедіа, браузер, програма для роботи з електронною поштою, програми резервування даних і багато іншого. У Windows XP з пакетом оновлень Service Pack 2 з'явився брандмауер, а в Windows Vista система безпеки була доповнена не тільки поліпшеним брандмауером, а й програмою Windows Defender.

На цьому список нових програм в Windows Vista не закінчується. Багатьом користувачам вкрай необхідна програма для організації своєї щоденної діяльності, за допомогою якої можна було б записувати майбутні зустрічі, складати список завдань, використовувати календар і т.д. У Windows Vista побажання користувачів враховані, і операційна система за замовчуванням містить програму Календар Windows . Незважаючи на те що ця програма абсолютно безкоштовна, її можливості в деяких аспектах не поступаються можливостям багатьох платних програм з аналогічними можливостями.


Незважаючи на те що ця програма абсолютно безкоштовна, її можливості в деяких аспектах не поступаються можливостям багатьох платних програм з аналогічними можливостями

Програма Календар Windows володіє наочним інтерфейсом і дозволяє вирішувати такі завдання:

 • планувати ділові зустрічі, одно- або багаторазово;
 • планувати події на весь день;
 • планувати рішення різних завдань з можливістю використання прапорів пріоритету і завершення;
 • налаштовувати нагадування про майбутні зустрічі та завдання;
 • переглядати нагадування для різних днів, тижнів і місяців;
 • імпортувати дані календаря з інших програм і Web-сайтів, а також експортувати ці дані з календаря (підтримується стандарт iCalendar);
 • створювати кілька календарів.

Календар Windows стане вашим незамінним помічником для управління часом і координації свого розкладу з членами сім'ї, друзями і колегами. Також ця програма дозволяє обмінюватися по електронній пошті договорами про зустрічі і запрошеннями.

Windows Media Player 11

Програвач Windows Media добре відомий всім користувачам Windows. C його допомогою можна відтворювати музичні композиції різних форматів (таких как.mp3 ілі.wma), управляти бібліотеками музичних записів, фотографій і відеофільмів, переглядати відеофайли, включаючи фільми DVD, і багато іншого. У Windows Vista міститься нова версія програвача Windows Media, в якій враховані побажання багатьох користувачів щодо зручності використання, доступу до різних параметрів, управління програвачем і т.д. Як зовнішній вигляд, так і можливості програвача Windows Media 11 серйозно відрізняються від програвача Windows Media 9, використовуваного в Windows XP. Розглянемо докладніше основні нововведення в Windows Media 11.


 • Покращений інтерфейс. Новий інтерфейс Windows Media 11 є більш наочним і зручним у використанні, ніж інтерфейс попередніх версій Windows Media. Щоб в цьому переконатися, достатньо поглянути на малюнок вище і порівняти це зображення з вікном вашого програвача Windows Media в Windows XP або попередніх версіях Windows.
 • Запис файлів на DVD- або компакт-дисках. Можливість запису музичних і відеофайлів на оптичні диски була серйозно перероблена в Windows Media. У Windows Media 11 є спеціальна вкладка Запис, за допомогою якої можна вказати швидкість запису, рівень гучності, вибрати формат списку записів і вказати якість записуваних файлів.
 • Обкладинки альбомів. Для кожного альбому у вікні Windows Media 11 відображається обкладинка (за умови, що ця обкладинка була вами відсканована або завантажена з Інтернету).
 • Сортування файлів. Всі музичні файли можуть бути відсортовані в різні групи в залежності від виконавця, жанру і року виконання.
 • Поле пошуку. Як і в більшості інших вікон Windows Vista, у вікні програвача Windows Media (у верхньому правому куті) є поле пошуку, за допомогою якого можна знайти необхідні вам музичні і відеофайли з їхньої назви або властивостям, таким як жанр або виконавець.
 • Розширений редактор властивостей. Властивості багатьох музичних і відеофайлів можна завантажити безпосередньо з Інтернету або вказати самостійно, використовуючи розширений редактор властивостей.
 • Копіювання даних з оптичних аудіодисків. Windows Media Player 11 дозволяє без проблем копіювати звукові дані з музичних компакт-дисків і перетворювати їх в потрібний вам формат. При цьому можна налаштовувати різні параметри копіювання, такі як тип і різновид формату файлу, якість кінцевих файлів і багато іншого.
 • Спільне використання бібліотеки файлів. Бібліотеку файлів в Windows Media 11 можна використовувати спільно з іншими користувачами точно так же, як файл, папку або принтер.
 • Відтворення DVD. При воcпроізведеніі DVD на панель управління програвача Windows Media 11 додається спеціальна кнопка. При натисканні на цю кнопку відкриється меню в якому можна буде вибрати різні команди, пов'язані з воcпроізведеніем і налаштуванням роботи з DVD. Іншими словами, робота з DVD у Windows Media Player 11 проводиться на якісно іншому рівні, ніж в програвачах Windows Media 9 і 10, які використовуються в Windows XP.

Як бачите, можливості програвача Windows Media 11 серйозно зросли в порівнянні з аналогічним програвачем в Windows XP. Багатьом користувачам Windows Vista новий програвач напевно припаде до смаку, і їм не знадобиться купувати і встановлювати програвачі відео- та аудіофайлів сторонніх розробників. З іншого боку, ви можете, скажімо, програвати музичні файли за допомогою такої програми, як Winamp, а фільми DVD дивитися за допомогою Windows Media 11.

Довгий час браузер Internet Explorer 6, встановлений за замовчуванням в Windows XP, не оновлювався. Розчаровані користувачі стали шукати більш гідні альтернативи, що призвело до поступового падіння популярності Internet Explorer. В свою чергу, альтернативні браузери Mozilla Firefox і Opera стали завойовувати все більше прихильників.

Крім того, на базі Internet Explorer з'явилося кілька спеціальних програм-«надбудов», які наділили Internet Explorer тими функціями, яких йому так довго не вистачало, наприклад, можливістю використовувати окремі вкладки для Web-сайтів, блокувати рекламу, управляти браузером за допомогою спеціальних рухів мишею і т.д. До таких популярним надбудовам відносяться, зокрема, програми Maxthon (колишня MyIE) і Avant Browser. У Windows Vista з'явилася нова версія браузера Internet Explorer 7, завдання якої була наздогнати своїх конкурентів. І в деякій мірі Internet Explorer 7 це вдалося.

Головне і основне нововведення Internet Explorer 7 - використання вкладок для відкриття сторінок. Як вже було сказано, це «нововведення» давно і успішно використовується в декількох інших браузерах, проте не може не радувати, що Internet Explorer нарешті до них приєднався. І якщо раніше відкриття кожного нового Web-сайту в Internet Explorer приводило до відкриття нового вікна, то тепер все Web-сайти відкриваються у вигляді вкладок в одному вікні.


І якщо раніше відкриття кожного нового Web-сайту в Internet Explorer приводило до відкриття нового вікна, то тепер все Web-сайти відкриваються у вигляді вкладок в одному вікні

Для управління декількома відкритими вкладками в Internet Explorer 7 використовується функція Швидкі вкладки. З її допомогою можна одночасно побачити ескізи всіх відкритих вкладок, для чого потрібно клацнути лівою кнопкою миші на значку Швидкі вкладки, розташованому праворуч від значка Додати в обране. У вікні Швидкі вкладки можна відкрити будь-яку вкладку, клацнувши на її зображенні. масштаб сторінки швидких вкладок змінюється в залежності від кількості відкритих вкладок. Наприклад, якщо відкрито 10 вкладок, то в одному вікні будуть відображені зменшені ескізи всіх 10 вкладок.

Для вкладок в Internet Explorer також доступна функція швидкого перегляду. Припустимо, що у вікні Internet Explorer відкрито більше 5 вкладок, і вам вже важко згадати, які Web-сторінки відкриті на тій чи іншій вкладці. Вирішити цю проблему просто: достатньо перемістити покажчик миші на потрібну вкладку, після чого з'явиться вікно зі зменшеним зображенням Web-сайту цієї вкладки.

В Internet Explorer 7 також підтримуються Web-канали RSS. Технологія RSS стала настільки популярною, що використовується практичними всіма Web-сайтами, на яких регулярно оновлюється інформація. В першу чергу RSS відноситься до новинних сайтів, на яких інформація оновлюється щохвилини. Для того щоб стежити за оновленнями, вам не потрібно кожні півгодини відвідувати той чи інший Web-сайт. Досить підписатися на розсилку RSS, після чого Internet Explorer буде регулярно відображати всі оновлення, що відбулися на Web-сайті. Підписки на канали RSS зберігаються в папці Веб-канали, для відкриття якої потрібно клацнути на значку Центр управління обраним і перейти на вкладку Веб-канали. Також у вікні Центр управління обраним можна переглянути журнал відвідувань і Web-сайти, занесені в папку Вибране.

В Internet Explorer 7 з'явилася можливість видалення всіх даних, пов'язаних з вашими подорожами по Інтернету. Такі дані постійно накопичуються і не тільки займають занадто багато місця, а й можуть стати загрозою безпеки вашого комп'ютера. Видалити такі дані, як тимчасові файли, файли cookie, історія відвідувань та збережені паролі, можна всього лише одним клацанням миші.

Ще одна цікава функція Internet Explorer полягає в можливості вказати до восьми домашніх сторінок. Після запуску Internet Explorer або клацання на кнопці Домашня сторінка кожна з Web-сторінок, зазначених в якості домашніх, буде відкрита в окремій вкладці. Таким чином, ви можете заздалегідь вказати ваші улюблені Web-сайти, і вони будуть відкриті відразу після запуску браузера.

Не чекайте надшвидкого запуску від Internet Explorer з вісьмома домашніми сторінками. Чим більше домашніх сторінок зазначено, тим повільніше буде запускатися браузер.

І, нарешті, в Internet Explorer впроваджені нові засоби забезпечення безпеки, актуальні для всіх домашніх користувачів. Зокрема, додані фільтр фішингу та блокування спливаючих вікон. Крім того, для Internet Explorer 7 за замовчуванням включений захищений режим роботи, завдяки якому зменшується ризик підчепити яку-небудь «заразу» з інфікованого Web-сайту.

Фішинг - це технологія шахрайства, використовувана в Інтернеті. Вона застосовується для заманювання користувачів на Web-сайти, створені кібер-шахраями для вивудження конфіденційних даних про паролі і коди доступу.

Для Internet Explorer можна завантажувати і встановлювати різні надбудови. До таких надбудовам відносяться, наприклад, нові панелі інструментів, такі як Google Toolbar. Для роботи з надбудовами в Internet Explorer використовується діалогове вікно Управління надбудовами, в якому можна як включити, так і вимкнути різні надбудови і встановлені елементи ActiveX.

  DTweak 1.3 - Програма для настройки і оптимізації роботи операційної системи Windows Vista. DTweak дозволяє очищати системний реєстр, а також виробляти його резервне копіювання , Налаштовувати параметри файрволла, веб-браузера, поштового клієнта, UAC (User Account Control), оптимізувати розмір кеша, а також виконувати інші твіки. Сайт програми: daoisoft.com

  vLite - Утиліта для видалення з дистрибутива Windows Vista непотрібних компонентів з метою зменшення розміру як самого інсталяційного диска, так і инсталлированной з його допомогою операційної системи. Крім цього, vLite дозволяє застосувати різні настройки, а також автоматизувати процес установки Windows Vista. vLite може працювати з дистрибутивом Windows Vista на будь-якій мові. Для роботи необходім.Net Framework 2.0. Сайт програми: vlite.net

  TweakVI Basic Edition 1.0 build 1050 - твікери (настроювач) операційної системи Windows Vista. Підтримує особливості нової операційної системи для діагностики тонкої настройки не тільки самої системи, але і деяких додатків, а також додавання плагінів, що розширюють можливості програми. Сайт програми: totalidea.com

  SBMAV Disk Cleaner - інструменту для очищення дисків від різного інформаційного сміття, який не містить ніякої важливої інформації і захаращує простір. За допомогою цієї утиліти можна проводити пошук і видалення тимчасових файлів і папок не тільки системи, але і інших програм, проводити пошук і видалення невірних ярликів (що посилаються на неіснуючі файли і папки), деінсталювати програмне забезпечення , Видаляти непотрібні Cookies, проводити пошук дублікатів файлів.

  SBMAV Disk Cleaner 3 кардинально відрізняється інтерфейсом від попередніх версій. Крім того, невеликі зміни внесені в набір функціональних можливостей. Нова версія також сумісна з Windows Vista.

  У третю версію програми включена нова унікальна система, що самонавчається MAVQSM, яка дозволяє проводити сканування дисків за лічені секунди. Також впроваджена система безпеки, що виключає втрату важливої ​​інформації у початківців користувачів.

  Оновлена ​​функція пошуку дублікатів документів в нової версії працює набагато швидше - знайдені дублікати відображаються в зручному списку, розділеному на групи. Система автоматизованого розпізнавання застарілих дубльованих копій документів значно спрощує і прискорює роботу.

  Користувачі оцінять поліпшення можливості аналізу зайнятості дисків - цей процес в SBMAV Disk Cleaner 3 здійснюється за менший час. Крім того, робота з цією функцією була спрощена. Сайт програми: sbmav.ru

  Vista Manager - оптимізатор для Vista. Включає більше 20 утіліт, призначення для прискореного роботи системи и Підвищення ее стабільності и безпеки. Програма відає доповідну інформацію про всі компоненти комп'ютера и про запущених процесах. За допомогою Vista Manager можна прискорити запуск і завершення роботи системи, провести пошук непотрібних і дубльованих файлів і видалити їх, виправити помилки в реєстрі, провести дефрагментацію реєстру, відключити системні оновлення і звіти про помилки. Крім цього, доступна безліч операцій, пов'язаних з налаштуванням зовнішнього вигляду системи: можна змінити зміст контекстних меню, налаштувати оповіщають повідомлення, задати автоматичну зміну шпалер. Сайт програми: hyamicsoft.com

  Mz Vista Force 1.2 - програми для настройки і оптимізації операційної системи Windows Vista. Mz Vista Force 1.2 містить багато різних опцій, розділених на категорії. У категорії підвищення продуктивності системи можна встановлювати розмір Кеша другого рівня процесора, регулювати пріоритети для фонових і активних додатків, а також відключати різні не дуже потрібні функції системи, які уповільнюють роботу комп'ютера. Системні налаштування включають оптимізацію меню Пуск, можливість включення / вимикання користувальницької панелі управління аккаунтом (UAC), настройку браузера і медіаплеєра Windows Media Player , Можливість очищення папки з тимчасовими файлами та інші опції. Крім того, тут є розділ для оптимізації Інтернет-з'єднання, причому, Mz Vista Force 1.2 може сам встановлювати оптимальні настройки під вибором користувача з'єднання. У програмі є вбудована система збереження резервної копії реєстру. У новій версії оновлений механізм активації обраних налаштувань.

  Super Utilities for Vista 7.63 - Пакет з 27 утиліт для щоденного використання: пошук і видалення непотрібних файлів, очищення і оптимізація системного реєстру, менеджер автозавантаження, захист тек, резервне копіювання, аналіз тек, корисне розширення контекстного меню Провідника, засіб для повного видалення стали непотрібними, менеджер процесів, IE Privacy Manager і багато іншого. Оціночний період роботи - 14 днів. Сайт програми: superlogix.net

  Vista Smoker Pro - твікери дає можливість змінювати налаштування ОС, збільшуючи її продуктивність. Програма дозволяє запускати і зупиняти служби, проводити автоматичне налаштування за допомогою інструменту One Button Autotuner, а також змінювати параметри, які стосуються безпеки. За допомогою опції Vista Smoker Pro User Account Control можна налаштовувати параметри User Account Control в Windows Vista, роблячи цю функцію ОС менш набридливої, але такий же функціональної. Крім інструментів, призначених для настройки системи, до складу Vista Smoker Pro також входять кошти для видалення тимчасових і застарілих файлів. Представлена ​​нова опція DriveFreeze, що дозволяє зробити недоступними деякі пристрої в Windows - пристрої для зчитування дисків, дисководи тощо. Сайт розробника: xp-smoker.com

  XdN Tweaker - містить багато налаштувань для різних компонентів системи, які розбиті на зручні категорії. Тут присутня можливість видалення деяких елементів Панелі управління, налаштування параметрів Windows Media Player, приховування пунктів контекстного меню Провідника, видалення асоціації різних типів файлів з певними програмами, відключення пошукових асистентів і багато іншого. У XdN Tweaker 0.8.7.1 є опція для відключення появи початкової заставки при запуску поштових клієнтів Outlook Express і Windows Mail, а також функція приховування пошукової панелі і включення меню "Файл" в браузері Internet Explorer 7. У новій версії XdN Tweaker 0.8.7.1 оновлений інтерфейс, покращена робота опцій для настройки параметрів папок в ОС Windows Vista.

  WinTuning Vister - це утиліта-твикер для настройки і оптимізації операційних систем Microsoft Windows Vista. Програма представляє собою швидкий і надійний програмний продукт, що містить кілька десятків системних налаштувань і утиліт. Програма включає в себе налаштування прихованих параметрів Меню Пуск, Робочого Столу, Системи і ін. В WinTuning Vister містяться опції, що дозволяють поліпшити безпеку Windows Vista і розкрити недокументовані можливості Вашого обладнання. Крім того, включені утиліти для роботи з системою: Автовиключення, Зміна робочого столу і ін. Всі опції розбиті на групи - Секції, що істотно полегшує навігацію з налагодження. При наведенні на будь-якої прапорець в програмі в нижній частині вікна відображається детальна інформація про функціональне призначення цієї опції, а у верхній - зображення (можна побачити, як буде виглядати система після постановки прапорця). Опис кожного з параметрів - це сильна сторона програми, тим більше якщо врахувати те, що вона має російський інтерфейс. Сайт розробника: wintuning.ru

  Vista Services Optimizer - це безкоштовне, але дуже корисний додаток , Яке дозволяє підвищити продуктивність операційної системи Windows Vista і зробити роботу з нею більш безпечною.

  Оптимізатор відключить служби, непотрібні для повсякденної роботи, але при цьому споживають ресурси процесора і оперативної пам'яті. Ця процедура може здійснюватися в автоматичному режимі, при цьому Vista Services Optimizer буде брати до уваги ряд важливих факторів, включаючи способи використання конкретного ПК, встановлене обладнання, програмне забезпечення та ін.

  Зрозуміло, досвідчені користувачі також зможуть відключити непотрібні служби вручну. Вбудована довідкова система надасть детальну інформацію про призначення кожної служби, а якщо наданих відомостей виявиться недостатньо, Vista Services Optimizer дозволить скористатися популярними пошуковими механізмами Google або Yahoo.

  У тому випадку, якщо проведена оптимізація привела до нестабільної роботи ОС, користувач може одним натисканням на кнопку повернути систему в початковий стан через Smart Rescue Center. Утиліту можна безкоштовно завантажити з сайту:

Прагнення до досконалості - річ хороша, а у випадку з операційною системою це так само важливо. Серед моїх знайомих тільки одна людина сказала, що йому подобається Vista і працювати з нею - одне задоволення. Нічого дивного, адже він повністю оптимізував її під себе, відключив усі непотрібні попередження і автооновлення, коротше, розібрався з усім зайвим і гальмівним, причому зробив все це "ручками".

А хотіли б ви не бачити нескінченних повідомлень, які просять Вас підтвердити ту чи іншу дію? Хотіли б ви, щоб ваша ОС неухильно не лізла в Інтернет і не завантажувала свої оновлення? Хотіли б ви, щоб Ваш комп'ютер працював швидше? А може бути Ви хотіли б надати своїй операционке звичний вигляд старого доброго XP?

Багато чого можна домогтися, зайнявшись настройками вручну, копаючись і розбираючись у всіляких тонкощах ОС. Немає на це часу і бажання? Тоді вам знадобляться програми-оптимізатори (так звані твікери від англ. To tweak - налагоджувати) для Windows, які допоможуть Вам зробити зі своєю Вистой все, що подобається, а не навпаки.

TweakVI basic

Хороша різнопланова програма для глибокої налаштування операційної системи. З її допомогою можна не тільки оптимізувати, а й точно скорегувати всілякі параметри.

TweakVI продовжувач славних традицій твікера для Windows XP - Tweak-XP Pro. Програма забезпечена такими функціями і можливостями, як очищення реєстру, надання повної інформації про систему, оптимізація роботи процесора, пам'яті і швидкості з'єднання з Інтернет.

Також присутні модулі для очищення жорсткого диска і доступу до прихованих параметрів системи. Вам знадобиться не одна година, щоб пробігтися по всіх "клавішах" цього твікера. Добре, інтерфейс програми дуже приємний і зрозумілий, хоча є одне але. При спробі вибрати російську мову на тестованому комп'ютері все слова замінилися на абракадабру. Але в англійському варіанті програма непогано себе показала.

Що стосується безкоштовності. Дійсно, TweakVI basic абсолютно фріварне, але деякі настройки в ній неактивні. Тому, що є ще версії Ultimate і Pro, які вже платні і ми, відповідно до назви статті, не станемо на них зупинятися. Зрозуміло, звичайно, що настройки в них більш розширені і тюнінг ОС з їх допомогою буде більш глибоким.

Vispa

Маленька безкоштовна програмка, незважаючи на свої розміри дуже навіть корисна і функціональна. Так само є продовжувачем програми-твікера xpy для Windows XP. Вона не вимагає установки, хоча на перший погляд може здатися, що ви бачите саме інсталяційний майстер - такий ось незвичайний стиль цього твікера.

У Vispa передбачені кілька вбудованих варіантів налаштувань, які можна вибрати, а потім, при необхідності, внести свої корективи.

За допомогою цієї програми можна без проблем Протюнінгований Internet Explorer, Windows Media Player і Windows Messenger, відключити докучливі повідомлення, прискорити виключення комп'ютера. А також в розділі служб ви можете відключити автоматичне оновлення, програму Windows Defender, брандмауер, відправку повідомлень про помилки і використання віддаленого реєстру.

На сайті програми автор рекомендує її досвідченим користувачам, Vispa, як і, в принципі, будь-який твикер, вимагає певного знання того, що Ви хочете налаштувати. Для більшої безпеки Vispa при повторному її запуску запропонує Вам повернути старі настройки системи.

Шкода, що немає в додатку російської мови.

Ще один покращувач для системи Vista із ім'ям. Тут, на відміну від попереднього, інтерфейс в більш звичному вигляді.

Можна сказати, що Thoosje Vista Tweaker - професійний інструмент налаштування для непрофесіоналів. За допомогою більш, ніж 50-і налаштувань, ви зможете

 • налаштувати інтерфейс ОС
 • налаштувати Internet Explorer
 • налаштувати безпеку системи
 • отримати доступ до управління прихованими можливостями системи

Так само передбачені функції відновлення, резервування та імпорту, завдяки яким можна без зусиль зберегти параметри реєстру і швидко міняти їх, щоб налаштувати комп'ютер для конкретних цілей.

Загальне враження - добрий, все досить просто, але, знову-таки, хочеться запитати у виробників: де російська мова і чому його немає в стандартній установці , Коли програма підтримує аж 8 інших мов?

Цікавий варіант оптимізатора, раніше призначався для XP. Не дивуйтеся, що в заголовку програми зазначено XP Tweaker, версія 2.0 призначена саме для Vista.

Не потребує інсталяції, і, о диво! Російською! тому все набагато зрозуміліше, і приємний інтерфейс цьому сприяє.

Доступні всі основні настройки: і управління автооновлення, і контроль за автозавантаженням, і дозвіл на запуск програм і ще багато-багато чого.

Твикер, що не вимагає установки і написаний на visual basic 2005. Просто використовувати, за умови, що ви трохи знаєте англійську.

Інтерфейс зроблений у вигляді вкладок. Зручно, що за допомогою спеціальних кнопок можна зняти або встановити прапорці або на поточній вкладці, або у всій програмі. За функціями нічим не поступається раніше розглянутим програмами.

Так само для параметрів настройки можна подивитися опис в спеціальному полі Description при наведенні курсору на потрібний параметр.

Висновок

Купуючи комп'ютер з Windows Vista або після установки оной на комп'ютер, багато радіють тому, що мають, і не хапають зірок з неба. Напевно, вони ще не знають, що можна зробити роботу з нею набагато приємніше і зручніше за допомогою різних програм, наприклад тих, які розглянуті в цьому огляді. Але Ви-то тепер знаєте!

А хотіли б ви не бачити нескінченних повідомлень, які просять Вас підтвердити ту чи іншу дію?
Хотіли б ви, щоб ваша ОС неухильно не лізла в Інтернет і не завантажувала свої оновлення?
Хотіли б ви, щоб Ваш комп'ютер працював швидше?
А може бути Ви хотіли б надати своїй операционке звичний вигляд старого доброго XP?
Немає на це часу і бажання?