Огляд Instagram-клієнта Flume для Mac

  1. Блогеру і звичайному користувачеві
  2. фотографу
  3. Підприємцю і маркетологу

У квітні 2017 Instagram перевалив позначку в 700 млн активних користувачів. Всі вони публікують знімки виключно з iOS- і Android-смартфонів, тому що за 7 років офіційного клієнта для комп'ютерів так і не з'явилося. Зате з'явилися неофіційні.

Flume - це перший повноцінний Instagram для Mac: зі стрічкою підписок, лайками, можливістю завантажувати фото і писати коментарі. Зараз я покажу, як працює Flume на прикладі сценаріїв для блогерів, фотографів і підприємців.

Блогеру і звичайному користувачеві

Якщо ви багато працюєте за комп'ютером, то Flume вирішує проблему метання між екранами Mac і iPhone. У клієнта є основні функції мобільної версії: можна завантажувати фото і відео, шукати користувачів, підписуватися на них, ставити лайки, спілкуватися в коментарях і особистих повідомленнях, робити репости. Єдине, чого поки немає - Історій і стрім.

Єдине, чого поки немає - Історій і стрім

Переглядати стрічку можна в режимі «Колонки» або «Сітка», як і в мобільному клієнті Instagram

За замовчуванням головне вікно Flume виглядає як Instagram для iPhone, але при бажанні вікно можна налаштувати на свій розсуд. Особисто мені подобається ультрамінімалістічний режим, коли видно тільки фотографії без відволікаючих підписів.

Сподобалася автоматичного оновлення стрічки, це коли нові фото відображаються в верхній частині і не потрібно постійно прокручувати її вгору. Якщо ж навести на фотографію курсор мишки і натиснути пробіл, то попередній знімка відкриється в окремому вікні. Так що сподобалися знімки зручніше розглядати.

Так що сподобалися знімки зручніше розглядати

Механіка точно така, як в Instagram для iPhone, але якщо натиснути пробіл - фотографія збільшиться

фотографу

Половину знімків я роблю на зеркалку Nikon D5100. Раніше, щоб викласти фотографію в Instagram, мені доводилося переписувати її на комп'ютер, потім - на iPhone, і вже з нього прописувати теги і публікувати фото. Довго.

З Flume фото і відео можна викласти прямо з комп'ютера, просто перетягнувши файл на вікно програми. Чи залишиться прописати теги і натиснути «Завантажити».

Flume підтримує завантаження відео форматів MP4, MOV і M4V. Ваша зеркалка записує в одному з них

При додаванні знімки можна відредагувати: підправити контраст, яскравість, змінити нахил, тіні, кадрувати і т.д. Якщо лінь морочитися, використання попередніх фільтри: 23 від Instagram і ще 38 від Flume.

У Flume є вбудований фоторедактор і 61 фільтр: 23 від Instagram і ще 38 від Flume

Підприємцю і маркетологу

Моя подруга Олена продає одяг через Instagram. Новинки приходять партіями, тому за місяць вона викладає 80-100 фотографій. Для кожного знімка вона прописує дюжину тегів, опису та ціну. Робити таке з телефону - пекло.

З Flum все набагато простіше: фотографії можна завантажити пачками, а опис і теги набрати на нормальної клавіатурі.

Лена завантажує в магазин фотку шуби з кози, 4900 ₴

Якщо проектів кілька, Flume вміє змінювати акаунти «на льоту». Повідомлення про коментарі приходять через центр повідомлень, тому можна швидко відреагувати на питання або коментар покупця.

Робити опису до товарів зручніше за допомогою нормальної комп'ютерної клавіатури

Базова версія Flume безкоштовна , Але можливість завантаження фото і відео коштує 10 $ одноразово. Повну версію Flume також можна безкоштовно спробувати в пакеті програм Setapp протягом 30 днів.