Оновити сайт без втрат тИЦ, PR і позицій

 1. Зміна дизайну сайту
 2. Як правильно поміняти структуру сайту
 3. Сторінки, яких більше не буде
 4. Сторінки, в яких повинен змінитися URL
 5. Як правильно змінити тематику сайту, не втративши досягнутого
 6. Як правильно поміняти систему управління сайтом
 7. Як правильно змінити домен сайту
 8. висновок

Будь-сайт потребує оновлення. Але зараз мова не буде йти про поповнення його новим і, вкрай бажано, унікальним контентом . Це не оновлення, а постійний розвиток інтернет-ресурсу. Оновлення ж - це щось більше кардинальне.

Спочатку давайте зрозуміємо, навіщо воно взагалі необхідно. Адже подібні дії - це додаткові, як мінімум, тимчасові витрати і досить суттєві. А якщо все це буде робитися чужими руками, то і фінансові витрати. Відкинемо всякі суб'єктивні причини - нема чим зайняти свій час, ось просто не подобається поточний і т. Д. Розглянемо об'єктивні:

 • бажання підвищити трафік, а ще краще продажу;
 • необхідність повністю змінити тематику сайту.

бажання підвищити трафік, а ще краще продажу;  необхідність повністю змінити тематику сайту

Існує кілька варіантів кардинального оновлення сайту:

 • зміна дизайну;
 • зміна структури веб-ресурсу;
 • зміна системи управління сайтом (CMS) або, простіше кажучи, движка.

Однією з головних завдань при таких оновленнях є збереження тИЦ, PR і позицій сайту у видачі пошукових систем . Розглянемо всі ці три інструменти саме під таким «медичним» кутом зору - не нашкодь.

Зміна дизайну сайту

Зміна дизайну сайту

Це найпростіше і безпечне оновлення. До речі, дизайн веб-ресурсу рекомендується міняти мінімум раз в три роки. Зазвичай зміна дизайну викликана бажанням поліпшити юзабіліті інтернет-проекту, а також надати йому більш сучасний вигляд. Якщо порівнювати з ремонтом квартири, то зміна дизайну сайту - це косметичний ремонт. З точки зору збереження позицій в SERP і значень тИЦ і PR - це найпростіший варіант. Адже безпосередньо графіка пошуковими система не індексується, а зовнішні посилання, які і визначають величину тИЦ і PR, ведуть на сторінку інтернет-ресурсу, URL якої при зміні дизайну не змінюється. Але все ж при такому оновленні сайту слід пам'ятати наступне:

 1. Змінюючи картинки, не забувайте про атрибут alt тега <image>. Адже його, на відміну від самої картинки, Яндекс і Гугл індексують. Тому обов'язково заповнюйте його і, природно, ключовими словами і фразами.

Натисніть, щоб збільшити

 1. Картинка на сайті має свій самостійний URL, типу http: //www.домен сайту / .... / ... .jpg, а значить, саме на неї може посилатися інший сайт. Отже, якщо міняєте дизайн, постарайтеся зберегти картинки з беклінк. Якщо цього зробити не можна, то під цим URL розмістіть іншу картинку, якщо це не є принциповим з точки зору сайту, з якого йде ця зовнішня посилання.

Як правильно поміняти структуру сайту

Як правильно поміняти структуру сайту

Це вже більш кардинальна перекроювання веб-ресурсу. Для того, щоб зміна структури сайту мінімально погіршило позиції сайту у видачі пошукових систем і мало позначилося на тИЦ і PR, необхідно дотримуватися наступного порядку дій:

 1. Визначити сторінки, яких взагалі не буде після зміни структури інтернет-ресурсу.
 2. Визначити сторінки, у яких повинен змінитися URL (а це можуть бути всі, за винятком головної).

Сторінки, яких більше не буде

Сторінки, яких більше не буде

Порядок роботи з кожною з них наступний:

 1. Визначити, чи ведуть на таку сторінку зовнішні посилання.
 2. Визначити якість цих посилань (не бита вона і не закрита від переходу і індексації - теги nofollow і noindex, тИЦ і PR домену та сторінки, звідки посилання, авторитетність домену на думку MOZ, оцінка сайту по рейтингу AlexaRank і інші параметри - такий аналіз швидко і легко можна провести в SE Ranking за допомогою модуля моніторингу зворотних посилань ).
 3. Який трафік на цю сторінку.

Якщо зовнішніх посилань немає або вони цінні мало, а також сторінка не привертає більш-менш значущий трафік, то таку сторінку можна безболісно видалити, тобто поставити на неї 404 помилку. Якщо ж веб-сторінка являє цінність, робіть з неї 301 редирект на сторінку зі схожою тематикою. У цьому випадку вся вага передасться новій сторінці. Але є одне але. Якщо на веб-сторінці, яку ви збираєтеся вилучити, має куплена зовнішнє посилання, то природно необхідно або домовлятися власником сайту-акцептора про заміну, або сторінку залишати.

Попутне зауваження. Якщо у вас є контроль над зовнішньою посилальної масою, то задача значно спрощується. У цьому випадку ніякого 301 редиректу, а просто робите посилання на нові веб-сторінки.

Сторінки, в яких повинен змінитися URL

Порядок роботи з ними схожий з тим, що описаний вище. Якщо сторінка не має цінності з точки зору зовнішніх посилань і трафіку, URL її змінюється й по всьому.

Якщо сторінка цінна, то краще URL її не змінювати взагалі. Навіть якщо тієї категорії, до якої вона належала, не буде взагалі. Якщо веб-ресурс не змінює свою тематику, то практично завжди це можливо.

А якщо змінюється тематика і там, де раніше привільно себе почували холодильники з системами no frost, оселилися садові печі з барбекю і мангалами? Взагалі-то, безболісна (з точки зору тИЦ, PR і позицій) зміна тематики сайту вимагає окремої розмови, а, отже, окремого розділу.
А якщо змінюється тематика і там, де раніше привільно себе почували холодильники з системами no frost, оселилися садові печі з барбекю і мангалами

Як правильно змінити тематику сайту, не втративши досягнутого

Ви вдало недорого купили домен з високими тИЦ, PR і трафіком. Заковика одна - тематика вам абсолютно не підходить. Що робити? Як її поміняти без сильного просідання позицій веб-ресурсу?

Ось найбільш, на наш погляд, оптимальний шлях:

 1. Створювати нові розділи, не забираючи старі (з неактуальною вже тематикою).
 2. Старі сторінки розгляньте на предмет корисності, як було сказано вище. Даремні видаліть.
 3. У решти старих сторінках поступово дописуйте старий контент, щоб було можна зробити з нього посилання на нові сторінки (повірте, великий могутній російську мову може об'єднати неможливе, а не тільки холодильники з печами).
 4. Потім поступово з цих веб-сторінок рухайте 301 редирект на нові.

Найголовніше, робіть все поступово. Пошукові системи не люблять різких рухів! Як показує практика, при такому підході сайт практично не втрачає своїх позицій. Для середньостатистичного веб-ресурсу така безболісна процедура займає близько місяця.

Як правильно поміняти систему управління сайтом

Як правильно поміняти систему управління сайтом

Досить поширена процедура для інтернет-магазину. Типова ситуація - починали на безкоштовній і простий Joomla !, проект пішов добре, йому стало тісно на старому движку і вже прямо проситься 1C-Бітрікс. Що робити? Вірніше, як робити, щоб не втратити позиції в пошукових системах? Для інтернет-магазину це взагалі дуже болісно в фінансовому плані.

Найбільш ідеальний варіант - це зберегти старі URL сторінок. Але далеко не всі CMS дозволяють це зробити. У цьому випадку необхідно використовувати 301 редирект. При цьому має сенс почистити сторінки, тобто просто прибрати ті, на які немає зовнішніх посилань і немає трафіку.

Також 301 редирект необхідно використовувати, якщо старі URL не є ЧПУ (людині зрозумілими). Тобто коли необхідно, щоб людина в адресному рядку браузера бачив не мішанину літер, цифр і символів, типу: http://my_site.ru/viewtopic.php?id=25109, а цілком зрозуміле йому: http://my_site.ru /smena-sistemy-upravlenija-sajtom.html. До речі, такі URL не тільки зручні відвідувачам, але і добре індексуються пошуковими сторінками і покращують позиції сайту у видачі.

Як правильно змінити домен сайту

Теж досить часто зустрічається ситуація. Зазвичай необхідність в настільки радикальною ситуації виникає в наступних випадках:

 1. Інтернет-ресурс був зроблений на одному з безкоштовних хостингів - Ucoz.ru, Chat.ru, Setup.ru і т.д. Згодом проект змужнів, обмеження, які накладають «бесплатніков» йому стали тягарем, та й не солідно солідному сайту мати бюджетний відтінок.
 2. Був куплений новий домен з красивим ім'ям, ідеально відповідним для сайту.

У цьому випадку, природно, ні про яке збереження URL сторінок і мови бути не може. Тому 301 редирект з корисних сторінок (а про критерії ми вже не раз говорили), а непотрібні в топку, тобто ставимо на них 404 помилку.

Але ще раз хочемо акцентувати вашу увагу, що все треба робити поступово! Яндекс або Гугл не повинен раптом побачити перед собою сайт на сотні сторінок, що виник з нізвідки! Напевно в цьому випадку ваш інтернет-проект просяде в пошуку. А якщо робити все поступово, то ви майже напевно не втратите ні тИЦ, ні PR, ні позиції.

висновок

Як показує практика, при акуратних і поступових заходах, ні зміна дизайну, ні зміни структури сайту, ні зміна CMS, ні навіть зміна домену не можуть значно погіршити позиції сайту у видачі пошукових систем і зменшити показники тИЦ і PR. Тому, якщо вам необхідно для розвитку сайту, для збільшення його трафіку, провести подібні дії - проводите! Ви тільки виграєте.

Перегляди: 4 276

А якщо змінюється тематика і там, де раніше привільно себе почували холодильники з системами no frost, оселилися садові печі з барбекю і мангалами?
Що робити?
Як її поміняти без сильного просідання позицій веб-ресурсу?
Що робити?
Вірніше, як робити, щоб не втратити позиції в пошукових системах?
Php?