Оптимізація кампанії: 5 звітів Google AdWords, про які ви могли не знати

  1. Звіт «Статистика аукціонів»
  2. Прокачай свої digital-скіли!
  3. Звіт «Безкоштовні кліки»
  4. Звіт «Відстань»
  5. Звіт «Охоплення і частота показів»
  6. Звіт «Максимальні зміни»

Google AdWords пропонує багато звітів та інструментів статистики для оцінки ефективності розміщення.

є стандартні звіти на рівні облікового запису, кампаній або груп оголошень, які використовуються для щоденного моніторингу базових показників: наприклад, кількості показів, кліків, конверсій і їх вартості.

інструмент « Історія змін »Дозволяє повернутися до будь-якої зміни елементів аккаунта і проаналізувати його вплив на ефективність реклами, а також при необхідності скасувати правки, вчинені за останні 30 днів.

І, звичайно, багато рекламодавців використовують звіт « Пошукові запити », Щоб оцінити зв'язок ключових слів і реальних запитів користувачів, а також додати нерелевантні запити в список мінус-слів.

Але крім цього, в Google AdWords є кілька цікавих звітів, про існування яких багато рекламодавці не знають.

Звіт «Статистика аукціонів»

У звіті «Статистика аукціонів» представлені дані про ефективність оголошень, які брали участь в тих же аукціонах, що і ваші. Ця статистика доступна для торгових кампаній і кампаній, націлених на пошукову мережу.

Прокачай свої digital-скіли!

COSSA рекомендує круті практичні онлайн-курси для прокачування ваших digital-ськиллов:

COSSA гарантує якість програм і навчання за всіма цими освітніми програмами.

Реклама

Стовпець «Відсоток отриманих показів» показує співвідношення кількості виграних аукціонів до загальним розрахунковим числа доступних показів для вашого або конкуруючого оголошення. Якщо відсоток показів занадто малий, необхідно задуматися про зміну бюджету, політики ставок, географічного таргетингу або підвищенні показника якості. Дізнатися подробиці про відсоток отриманих показів можна, додавши відповідні стовпці в стандартні звіти на рівні «Кампанії».

Стовпець «Середня позиція» є визначення становища в рейтингу оголошень, від якого залежить їх розташування на сторінках результатів пошуку. Наприклад, якщо для конкуруючого оголошення вказана середня позиція 4, це означає, що воно показувалося на 4 позиції на тих сторінках, де показувалося ваше оголошення.

Стовпець «Ступінь перетину» показує, наскільки часто конкуруючі оголошення показувалися одночасно з вашими.

Стовпець «Ступінь перетину» показує, наскільки часто конкуруючі оголошення показувалися одночасно з вашими

Стовпець «Коефіцієнт для такої позиції» відображає відсоток аукціонів, в яких ви брали участь разом з іншим рекламодавцем, але його оголошення здалося вище вашого.

Стовпець «Коефіцієнт для показу над результатами пошуку» показує, як часто ваша реклама або оголошення конкурентів показувалися над результатами органічної видачі.

Стовпець «Відсоток виграшів» показує співвідношення кількості випадків, коли ваше оголошення отримало рейтинг вище, ніж оголошення конкурента, або ваше оголошення потрапило на сторінки видачі (а оголошення конкурента немає) до загальної кількості аукціонів, в яких брали участь ваші оголошення.

Отже, дані звіту «Статистика аукціонів» допоможуть оцінити:

  • Результати розміщення в порівнянні з кампаніями конкурентів
  • Перспективи зростання ваших рекламних кампаній

Щоб подивитися звіт, натисніть на кнопку «Подробиці» в інтерфейсі стандартних звітів на рівні кампанії або групи оголошень.

Звіт «Безкоштовні кліки»

Безкоштовні кліки - це взаємодії користувача з медійними оголошеннями, за які рекламодавець не платить.

Медійні оголошення досить різноманітні, багато хто з них мають допоміжні елементи: наприклад, вбудоване відео або розкривається зображення, за взаємодію з якими з рекламодавця не списував оплату.

Крім того, рекламодавець може не платити за деякі типи взаємодій в залежності від обраного типу ставок. Однак, Google AdWords враховує неоплачувані взаємодії. У стандартних звітах дані по ним відсутні.

Звіт «Безкоштовні кліки» дає можливість дізнатися, які формати і елементи медійних оголошень цікаві користувачам і оптимізувати їх для збільшення ефективності.

Наприклад, показник «Утримання покажчика миші не менше однієї секунди» дозволяє зрозуміти, які оголошення привертали увагу користувачів, але приносили мало переходів на сайт. Щоб збільшити кількість трафіку, необхідно додати більше ясний і чіткий заклик до дії, спонукаючи користувачів здійснити перехід.

Щоб подивитися дані звіту «Безкоштовні кліки», необхідно зайти в розділ «Швидка статистика» і в випадаючому меню «Вид» вибрати «Безкоштовні кліки».

Звіт «Відстань»

Якщо ваш обліковий запис налаштовано розширення «Адреси», ви можете дізнатися, як відстань до вашої фірми впливає на поведінку користувачів за допомогою звіту «Відстань».

Він дозволяє оптимізувати геотаргетинг і стратегії призначення ставок залежно від даних по ефективності.

Наприклад, якщо ви розміщуєте рекламу для ресторану і помітили, що користувачі, що знаходяться в межах 15 км від вашого закладу, частіше скоюють конверсії - ви можете створити окрему кампанію, націлених в радіусі або збільшити ставки для користувачів, які перебувають в межах 15 км.

Щоб подивитися дані звіту «Відстань», зайдіть в розділ «Швидка статистика» і в випадаючому меню «Вид» виберіть «Відстань».

Звіт «Охоплення і частота показів»

Дозволяє визначити, наскільки широка ваша аудиторія: скільки користувачів побачили вашу рекламу, і яка кількість разів. Дані в звіті приблизні, тому що для оцінки використовуються файли cookie. Дані за охопленням і частотою показів доступні тільки для кампаній, націлених на Медійну мережу.

Отримуючи дані про охоплення та частоту показів, рекламодавець може проаналізувати, наскільки його реклама цікава користувачам.

Наприклад, при тривалому розміщенні медійних оголошень може істотно знижуватися показник CTR через «вигорання» аудиторії. Рекламодавець може оцінити, чи збільшилася частота показів його оголошень і скорегувати ставки, щоб збільшити охоплення, або замінити оголошення, або ввести обмеження частоти показів.

Особливо орієнтуватися на ці дані важливо для рекламодавців, які ведуть брендингові кампанії для збільшення впізнаваності, підвищення попиту або виведення на ринок нового продукту.

До недавнього часу звіт «Охоплення і частота показів» був доступний в розділі «Швидка статистика». Щоб отримати ці дані зараз, додайте стовпці з показниками охоплення та частоти на рівні кампанії.

Щоб отримати ці дані зараз, додайте стовпці з показниками охоплення та частоти на рівні кампанії

Звіт «Максимальні зміни»

Допомагає дізнатися, в яких кампаніях і групах оголошень відбулися найбільші зміни і оцінити причини цих змін. Часто виникають ситуації, коли рекламодавець помічає несподіваний приріст трафіку в акаунті або різке зниження кількості конверсій.

У звіті за максимальними змін відображаються кампанії та групи оголошень, в яких відбулися найбільші зміни (збільшення або зменшення) наступних показників: кліки, витрати, конверсії та кліки з конверсіями (при налаштованому інструменті «Відстеження переходів»).

У звіті за максимальними змін відображаються кампанії та групи оголошень, в яких відбулися найбільші зміни (збільшення або зменшення) наступних показників: кліки, витрати, конверсії та кліки з конверсіями (при налаштованому інструменті «Відстеження переходів»)

В якості можливої ​​причини змін відображаються зміни, внесені в обліковий запис рекламодавцем (зміна бюджету, ставок, додавання нових ключових слів і т. Д.). Однак, на зміну показників можуть вплинути й інші події, наприклад - зміна поведінки користувачів, пов'язане з сезонністю попиту або сприйняттям бренду, а також зміна стратегій інших рекламодавців.

Використання звіту «Максимальні зміни» дозволяє заощадити час на аналіз, особливо коли рекламодавцеві доводиться працювати з великою кількістю кампаній і груп оголошень.

Щоб подивитися дані звіту «Максимальні зміни», зайдіть в розділ «Швидка статистика» і в випадаючому меню «Вид» виберіть «Максимальні зміни».

Щоб подивитися дані звіту «Максимальні зміни», зайдіть в розділ «Швидка статистика» і в випадаючому меню «Вид» виберіть «Максимальні зміни»

Регулярно аналізуючи всі доступні дані, рекламодавець може не тільки отримати додаткові ідеї і варіанти оптимізації рекламних кампаній, а й заощадити час на їх впровадження.

Автор: Олена Біт-Ишо, керівник регіонального підрозділу Adventum

Посилання по темі: Як налаштувати звіти конверсії дзвінків в оновленому Google AdWords