Оптимізація лінукс - все просто!

  1. 1. Оптимізація автозавантаження Linux.
  2. 2. Відключення серверів
  3. 3. Відключення непотрібних служб
  4. Як прискорити Убунту?
  5. Який Лінукс встановити на старий комп'ютер?

Останнім часом час мій Linux Mint став помітно гальмувати. Це сильно дратує, так як працюю я часто дуже швидко, на автоматі, і будь-які гальма просто збивають ритм. Але чому Лінукс може гальмувати? Як прискорити linux? Як зробити оптимізацію лінукс?

Тут є кілька моментів, на які я хочу звернути увагу. Кожен з них в якійсь мірі впливає на швидкість лінукс, нехай і незначно. Але якщо оптимізувати всі разом, це може дати приріст в продуктивності. І повірте, це не складно, найчастіше навіть не потрібно лізти в консоль ... Я все буду показувати на Linux Mint, але все це по аналогії можна робити і на інших системах Лінукс.

1. Оптимізація автозавантаження Linux.

Перше, на що потрібно звернути увагу - це на те, що у нас буде завантажуватися при запуску системи. Йдемо в МЕНЮ - ПАРАМЕТРИ - запускати додатки.

Тут можна відключити все непотрібне, в моєму випадку це майже все. Таким чином ви рятуєтеся від непотрібних процесів і програм, які завантажуються при запуску Лінукс. Така оптимізація линукс допоможе вам так само прискорити завантаження системи. Зробили? Йдемо далі.

2. Відключення серверів

Чи знаєте ви, що за замовчуванням в вашому линукс можуть бути встановлені багато сервери: сервер друку, сервер samba, сервер apache, сервер ssh і так далі. Можливо, що вони вам не потрібні сто років, то всі ці процеси постійно висять в пам'яті. Можна їх просто відключити, але найчастіше непотрібні сервера простіше видалити. Як їх знайти?


Відкриваємо Synaptic і в пошуку забиваємо слово server:

Дивимося, вчитуємось, що встановлено і що нам реально не потрібно - видаляємо. Але не варто видаляти все підряд, якщо тільки знаєте що це і навіщо це. Я вже видалив багато непотрібне, але швидше за все є ще багато всякого сміття. Можна так само забити слово demon і подивитися, які служби встановлено, але нам не потрібні. Видалили? Йдемо далі ...

3. Відключення непотрібних служб

Раніше в Убунту в графічному середовищі можна було відключати і включати служби, але потім хлопці з Убунту вирішили, що нам, лузера, це не потрібно - раптом відключать що щось важливе, а потім будуть говорити, що Ubuntu глючная!

Але може вони і мають рацію, але для нас це не проблема, так як Лінукс - це консоль, термінал, а вже потім графічна оболонка. Встановлюємо потрібний пакет:

sudo apt-get install sysv-rc-conf

Відкриваємо термінал і через sudo даємо команду sysv-rc-conf:

sudo sysv-rc-conf

Тепер за допомогою стрілок на клавіатурі і орудуючи пропуском відключаємо все непотрібне. Але будьте обережно, ви потрапили в серце лінукс і якщо ви вимкніть що щось важливе, ваша система може не завантажитися - і не кажіть, що я вас не попереджав!

У мережі є маса інструкцій, де детально описується, за що якась служба відповідає, і яку можна відключати, а яку ні. Шукайте і знайдете!


Як прискорити Убунту?

Чому саме Убунту? Просто для прикладу. В Ubuntu як робоче оточення використовує їх фірмове Unity. З мого досвіду - гальмо ще той. Тому Убунту прискорити можна просто - встановити більш легке робоче оточення - XFCE4, E17, LXDE і так далі. А можна просто відразу завантажити версію тієї ж Убунту з легким робочим столом, наприклад, Lubuntu :

Красиво і легко! Тут буде практично вся так само функціональність, може тільки менше наворотів. Але нам вони сильно потрібні?

І наостанок ще одне питання:


Який Лінукс встановити на старий комп'ютер?

Ось тут не варто сподіватися на легке робоче оточення, тут потрібен саме ЛЕГКИЙ лінукс! Легкий всередині, а не тільки зовні - запам'ятайте цю істину. Які можуть бути варіанти? Debian , Puppy , Slackware, Slax і так далі. Тут потрібно пробувати, так як за легкість доведеться чимось платити - а як ви хотіли?


Чи не знайшли відповідь на своє питання? Скористайтеся пошуком ...


Який Лінукс встановити на старий комп'ютер?
Але чому Лінукс може гальмувати?
Як прискорити linux?
Як зробити оптимізацію лінукс?
Зробили?
Як їх знайти?
Видалили?
Як прискорити Убунту?
Чому саме Убунту?
Але нам вони сильно потрібні?