Оптимізація маркетингу починається з даних

  1. Як спростити оптимізацію маркетингу
  2. Data - самий об'єктивний елемент
  3. Відкритість і гнучкість - ключові фактори

Аналітика хороша настільки, наскільки гарні використовувані дані. Саме тому дуже важливо почати з великих і, що найголовніше, повних даних.

Data - це сучасний оракул для компаній, які знаходиться в перманентному пошуку мудрої поради і глибокого розуміння потреб своєї цільової аудиторії. Іноді створюється враження, що великі дані прийняли практично міфічний образ в уявленні маркетологів, які прагнуть осягнути мистецтво і науку аналітики, щоб досліджувати серця і уми споживачів. Однак стартувати потрібно все одно з самого початку - з якості та повноти даних.

Однак стартувати потрібно все одно з самого початку - з якості та повноти даних

Аналітику, побудовану на низькоякісних і неповних даних, апріорі можна вважати провальною. Візуалізація, яка заснована на неякісних даних та аналітиці, є не більше, ніж просто симпатичними картинками. Діяльність, яка здійснюється на основі таких «прозрінь», не здатні забезпечити досягнення поставлених цілей і можуть навіть ввести в серйозна помилка, що згубно для будь-якого бізнесу. Говорячи простою мовою, якість виходу залежить від якості входу. Це до банальності проста модель економіки, коли від витрат залежить випуск. Вхід-вихід ... Введення-виведення ... В'їзд-виїзд ... Input-output ... Ну, ви розумієте.

Що все це означає для маркетологів, які прагнуть приймати data-driven рішення? Клієнти сьогодні розраховують на високорелевантние і персоналізовані омніканальние, тобто охоплюють всі канали комунікації з клієнтами, вирішення. Незалежно від того, як взаємодіє споживач з брендом - відповідає на кампанію, проведену в Facebook, або ж робить покупку через колл-центр.

Будь-яка дія, яке має відношення до оптимізації маркетингу, повинно починатися з даних.

Як спростити оптимізацію маркетингу

Пелін Торогуд, генеральний директор аналітичного стартапу Anametrix, радить маркетологам почати з питань і рішень, які допоможуть визначити, який тип даних буде потрібно компанії в майбутньому. Парадигма, тобто сукупність фундаментальних наукових установок і уявлень дозволить зібрати стільки багатоканальних даних і настільки швидко, що можна буде відповісти практично на будь-яке питання. Тому не так важливо заздалегідь чітко визначити головні питання, як отримати своєчасний доступ до якісних деталізованим даними, на яких і повинен базуватися будь-ітераційний аналіз. Маючи це на увазі, давайте розберемо процес оптимізації маркетингу на чотири основні компоненти:

Маючи це на увазі, давайте розберемо процес оптимізації маркетингу на чотири основні компоненти:

Дані. Які механізми ви використовуєте для збору цифрових і офлайнових даних? Наскільки вони сповнені і докладні? Яка гарантія того, що ви володієте даними, які самі і генеруєте? Як ви стандартізіруете збирається інформацію для того, щоб її можна було використовувати?

Як ви стандартізіруете збирається інформацію для того, щоб її можна було використовувати

Аналітика. Ви спершу збираєте і підраховуєте дані, або проводите складнішу аналітику, як то крос-девайс ідентифікація користувачів, кореляція і будь-яке інше статистичне моделювання? Наскільки зрілої є ваша багатоканальна атрибуція?

Наскільки зрілої є ваша багатоканальна атрибуція

Візуалізація. Наскільки ефективно ваші звіти та моніторингові інформаційні панелі уніфікують багатоканальні дані? Чи є у вас важелі, які дозволяють вносити певні зміни в вашу багатоканальну маркетингову діяльність?

Чи є у вас важелі, які дозволяють вносити певні зміни в вашу багатоканальну маркетингову діяльність

Дія. Наскільки персоналізованими, таргінг і своєчасними можна назвати ваші дії, які ви вживаєте після збору і аналізу даних? Чи можуть вони бути автоматизовані через різні канали і платформи, щоб забезпечити своєчасність маркетингових дій?

Як бачите, дані є найоб'єктивнішим елементом в процесі оптимізації маркетингу. І це фундаментальний принцип. Аналітика, візуалізації і можливість застосування на практиці, які, виходячи з особистого або ситуативного вибору, стають все більш суб'єктивними, теж грунтуються на цьому принципі. Незалежно від того, які інструменти ви віддаєте перевагу використовувати для моделювання та візуалізації, і що мотивує вас до здійснення конкретних маркетингових дій, важливість якості даних для прийняття кращих рішень навіть не обговорюється.

Data - самий об'єктивний елемент

Давайте почнемо з самого початку. Аналітика або дію ні за яких обставин не можуть бути краще, ніж дані, на яких вони засновані. Ось чому маркетологи повинні завжди починати з оцінки наборів даних. Для цього достатньо відповісти лише на три запитання.

Наскільки докладні і деталізовані ваші дані? Деталізовані дані завжди краще, ніж агреговані, тому що вони можуть розповісти вам про індивідуальний споживача, а не про узагальненої його версії. Докладні дані надають інформацію, яка виходить далеко за межі простого підрахунку відвідувань веб-сайту або кількості лайків в соціальній мережі. Замість цього дані розкажуть вам про точку перетину бренду і споживача і створять основу для виявлення прихованих кореляцій через всі канали і платформи.

Ви використовуєте first-party або third-party data? Власні дані дають можливість стежити за окремим користувачем через платформи, які він відвідує, і оголошення, за якими він клікає. Дані є ключем до розуміння взаємодії на різних платформах, які використовуються вашим брендом, дозволяючи отримувати релевантний омніканальний досвід. Тому немає нічого дивного в тому, що ви хочете володіти цими даними.

Чи є дані повними? Здатність консолідувати і інтегрувати дані з численних джерел має основоположне значення для ефективного багатоканального маркетингу. Маркетологи повинні бути в змозі об'єднати дані, згенеровані на різних платформах: цифрові «хмарні» додатка, внутрішні системи продажів, сторонні джерела, такі як статистика організацій, що займаються переписом населення, і довідкові дані, які проливають світло на ринкові тренди. Запитайте себе - чи в змозі ви ідентифікувати користувача, коли він переходить на сайт з соціальної мережі або мобільного додатка? І чи можете ви скласти шматочки цього пазла в єдину картину?

Відкритість і гнучкість - ключові фактори

Після того як дані зібрані і інтегровані в процес оптимізації, в основу аналітики, візуалізації і можливості практичного застосування лягають суб'єктивні критерії, які пов'язані з різними технологічними потребами компанії. Через цю суб'єктивності відкритість і гнучкість стають критично важливими для ефективної аналітики. Багато великих гравців ринку побудували власні закриті системи, які в прямому сенсі цього слова містять інформацію в заручниках в дата-центрах за сімома печатками фаєрволів, обмежуючи можливості їх використання. Однак важливо інвестувати у відкриті системи не тільки заради гнучкості наявних, а й заради можливості використання нових інструментів і рішень.

Ми могли б продовжувати далі, але хотіли б залишити вас наодинці з одним трюїзмами, який полягає в тому, що рівень цінності аналітики і дій безпосередньо пов'язаний з якістю і повнотою даних. Зрештою, все дійсно починається з даних!

джерела: Сlickz.com і Мediapost.com

Що все це означає для маркетологів, які прагнуть приймати data-driven рішення?
Які механізми ви використовуєте для збору цифрових і офлайнових даних?
Наскільки вони сповнені і докладні?
Яка гарантія того, що ви володієте даними, які самі і генеруєте?
Як ви стандартізіруете збирається інформацію для того, щоб її можна було використовувати?
Ви спершу збираєте і підраховуєте дані, або проводите складнішу аналітику, як то крос-девайс ідентифікація користувачів, кореляція і будь-яке інше статистичне моделювання?
Наскільки зрілої є ваша багатоканальна атрибуція?
Наскільки ефективно ваші звіти та моніторингові інформаційні панелі уніфікують багатоканальні дані?
Чи є у вас важелі, які дозволяють вносити певні зміни в вашу багатоканальну маркетингову діяльність?
Наскільки персоналізованими, таргінг і своєчасними можна назвати ваші дії, які ви вживаєте після збору і аналізу даних?