Оптимізація сайту на CMS Joomla!

Оптимізація сайту крім «стандартних» дій, таких як оптимізація посилальної маси або оптимізація щільності ключових слів, передбачає внесення змін до стандартні настройки системи управління контентом сайту (CMS) з метою поліпшення показників сайтів, пов'язаних із зовнішніми і внутрішніми факторами ранжування в пошукових системах Оптимізація сайту крім «стандартних» дій, таких як оптимізація посилальної маси або оптимізація щільності ключових слів, передбачає внесення змін до стандартні настройки системи управління контентом сайту (CMS) з метою поліпшення показників сайтів, пов'язаних із зовнішніми і внутрішніми факторами ранжування в пошукових системах.

Оптимізація сайтів на CMS Joomla! , Яка є однією з найбільш популярних безкоштовних систем управління контентом і широко застосовується для створення сайтів самих різних типів, в даний час особливо затребувана. Які ж слід внести зміни в свою копію CMS Joomla !, щоб зробити цю систему управління контентом більш «доброзичливою» по відношенню до пошукових систем?

Таких змін може бути чимало, кожен фахівець SEO може індивідуально вирішувати, що саме потрібно в кожному конкретному випадку. Однак є і загальні досить прості кроки, які необхідні практично завжди.

Так, серед пріоритетних завдань при виконанні оптимізації сайту на CMS Joomla! для пошукового просування знаходиться завдання перейменування стандартних URL-адрес сторінок, що створюються даною системою управління контентом, в так звані ЧПУ-адреси ( «людино-зрозумілі»). Такі адреси можуть містити тематичні ключові слова, що дозволить сторінках сайту краще індексуватися пошуковими системами.

Для «включення» в CMS Joomla! можливості завдання ЧПУ-адрес сторінок виконується кілька кроків: установка на сервер з сайтом модуля mod_rewrite, перейменування файлу htacess.txt в .htaccess, а також зміна загальних параметрів Joomla !, заданих в блоці «Установки Search Engine Optimization». В останньому випадку потрібно встановити перемикачі в позиції «так» для пунктів «Включити SEO», «Використовувати mod_rewrite» і «Додати суфікс до URL».

Ще одне завдання оптимізації сайтів на CMS Joomla! - це «включення» дозволу індексації пошуковими системами наявних на сайтах зображень. Справа в тому, що в файлі robots.txt, за допомогою якого можна задавати різні умови індексації пошуковим системам, система управління контентом Joomla! за замовчуванням створює правило (директиву), що забороняє індексацію зображень.

Це великий мінус, адже зображення на сайтах відіграють велику роль: наприклад, по ним може виконуватися пошук в Google (Google Images) або в Яндексі (Яндекс.Зображення). Дозвіл індексації пошуковими системами зображень на оптимизируемого сайті дозволить виправити подібний недолік CMS.

Налаштування «редиректу» між «www» і «non-www» версіями URL-адреси сайту має важливе значення при оптимізації сайтів на CMS Joomla !. При стандартних налаштуваннях даної системи управління контентом автоматичне перенаправлення користувачів, які набрали в адресному рядку браузера URL-адресу сайту з www на адресу без www і навпаки, не виконується. «Редірект» потрібно налаштувати вручну за допомогою файлу .htaccess.

Внутрішня перелінковка статей також є важливою частиною пошукової оптимізації сайтів, і в CMS Joomla! є для цієї мети кілька корисних модулів. Наприклад, за допомогою модуля «схожі статті» (mod_related_items) можна відображати на сторінках оптимизируемого сайту посилання на статті зі схожою тематикою, а за допомогою модуля «останні новини» (mod_latestnews) можна «виводити» на сторінках перелік посилань на останні додані матеріали сайту.

Оптимізація сайту на CMS Joomla! за допомогою описаних простих дій виконується досить легко і під силу навіть новачкам. Але це лише невелика частина всіх необхідних прийомів і методів, що застосовуються для повноцінної пошукової оптимізації сайтів, тому важливо діяти комплексно. Для цього найкраще звернутися в професійну веб-студію , Де фахівці грамотно проведуть всі необхідні роботи.

Теги:
оптимізація сайтів, оптимізація сайту, оптимізація сайту на cms, оптимізація сайту на cms joomla, cms joomla

Об зробити цю систему управління контентом більш «доброзичливою» по відношенню до пошукових систем?