Оптимізація системи для ігор

Для оптимізації і розгону системи з метою поліпшення продуктивності в іграх існує безліч програм, які здатні позбавити від фризів, гальм, зависань і інших проблем під час ігор. Розглянемо деякі рекомендації.

1. Змінити графіку в налаштуваннях гри.

Увійдіть в головне меню гри, в розділ "Налаштування" (Опції або Options). Знайдіть розділ "Графіка" (Відео опції, Video). Якщо у вас стоїть все на "ультра" (або Високі, High), то змініть все на Середні (Medium) або Низькі (Low). Якщо стоять "Середні", то теж краще знизити. Не допомагає - пробуйте інші способи.

2. Виключити непотрібні процеси і програми.

Часто буває, що гальма викликає затурканість пам'яті. Якщо у вас включені непотрібні програми - Skype, торрент і їм подібні, антивірус (рекомендується на момент гри відключити захист), і просто інші програми - вимкніть їх. Ще можна прочистити процеси (Не рекомендується не досвідченим користувачам) - для цього треба зайти в Диспетчер Завдань (Ctrl + Alt + Delete). Там шукайте вкладку "Процеси", виберете непотрібний процес (якщо не знаєте що за процес - краще її чіпайте його) і натисніть Delete - з'явиться віконце з підтвердженням відключення процесу. Підтвердіть його (ЯКЩО ВИ ВПЕВНЕНІ В ЦЬОМУ!). Не чіпайте процеси svchost (їх може бути багато!), Services, winlogon і інші процеси з користувачем SYSTEM !!!

3. Почистити реєстр і дефрагментувати жорсткі диски.

Якщо у вас операційна система стоїть вже давно, і ви ніколи не чистили реєстр і не дефрагментувати диски - цей пункт для вас! Ну тут пояснювати особливо нічого - рекомендую просто завантажити і скористатися цими програмами:
Wise Register Cleaner - програма для чищення реєстру,
Defraggler - програма для дефрагментації диска.
Обидві безкоштовні, підтримують російську мову, користуватися ними не складно, я думаю самі зрозумієте.

4. Оновлення драйверів.

Якщо і чистка і дефрагментація не допомогла, то рекомендується оновити драйвера (в першу чергу на відеокарту). Зараз в основному на комп'ютери і ноутбуки ставлять відеокарти або компанії NVIDIA, або AMD. Для початку потрібно дізнатися яка у нас відеокарта. Для цього треба зайти в властивості комп'ютера ( "Властивості" в "Мій Комп'ютер"), в правій частині вікна, що з'явилося шукайте "Диспетчер пристроїв" - це для Windows Vista, 7-10. Для володарів Windows XP (респект вам!) Потрібно так само зайти в Властивості комп'ютера (зайдіть в "Мій Комп'ютер", і в правій частині вікна, в вкладці системні завдання шукайте "Перегляд відомостей про систему"), зайти в вкладку "Обладнання", і там "Диспетчер пристроїв". У вікні треба знайти розділ "Відеоадаптери". Там показані наші відеокарти, наприклад, NVIDIA GeForce GT або AMD Radeon. Тепер перейдемо до скачування драйвера.
Для відеокарт AMD: http://support.amd.com/ru-ru/download
У 1-му рядку виберіть або "Dekstop Graphics" (якщо у вас комп'ютер) або "Notebook Graphics" (якщо у вас ноутбук).
У 2-ий рядку серію відеокарти (вона зазвичай написана в назви драйвера в "Диспетчері Пристроїв").
У 3-ій рядку саму відеокарту (так само зазвичай написана в назви драйвера в "Диспетчері Пристроїв")
В 4-му рядку виберіть вашу версію Windows і її "бітность" (якщо ви її не знаєте - краще вибирайте 32-bit).
Ну і нарешті тисніть на Display Result, і виберіть або 2 кнопку "Download", або 3. Як скачаєте - встановлюйте, ставиться драйвер як і звичайна програма.
Для відеокарт NVIDIA: http://www.nvidia.ru/Download/index.aspx?lang=ru-ru
Тут те ж саме. Тільки в 5 рядку виберете мову, потім натиснути на кнопку "Search". Ну а потім тисніть на "Завантажити зараз". Завантажуєте і встановлюєте.

5. Програми для розгону відеокарт і оптимізації системи.

Razer Game Booster -! Безкоштовна! програма, збільшує швидкодію комп'ютерів в іграх, за рахунок оптимізації системи, дефрагментації оперативної пам'яті і закриття непотрібних процесів. Ще в неї вбудована діагностика DirectX та інші плюхи. Рекомендую!
Game Fire free - невелика програма, звільняє оперативну пам'ять відключенням деяких служб і віхуальних ефектів Windows.
Відмінним знаряддям для розгону відеокарт NVIDIA і AMD стане програма MSI Afterburner, а для зміни різних параметрів відеокарт EVGA Corporation - EVGA Precision XOC.

6. Повторне ОС. Якщо оновлення, оптимізації і розгони не допомогли, то залишається 2 виходи - або перевстановлення операційної системи, або покупка нового "заліза" або потужного ігрового комп'ютера.

Бажаю успіхів!

Дата публікації: 2017-05-01
Опублікував: М.ВОЛКОВ
Останній раз внесено зміни: 2018-01-10
Aspx?