Оптимізація витрат невеликого інтернет-магазину

 1. З чого складається щомісячна сума витрат на утримання невеликого інтернет-магазину?
 2. Ключові напрямки витрат невеликого інтернет-магазину:
 3. 2. Економія на товар і його упаковці
 4. 3. Маркетинг
 5. 4. Оптимізація витрат на персонал
 6. 5. Бухгалтерія і банківське обслуговування
 7. 6. Виведення з асортименту не користуються попитом товарів

Кожен власник сайту, що спеціалізується на продажу тих чи інших товарів, прагне до того, щоб пробитися в топ по обраному ним напряму діяльності. Разом з тим, нікому не хочеться витрачати на просування свого ресурсу великі гроші, адже вони, як відомо, не бувають зайвими. Сьогодні ми поговоримо про те, як знизити витрати на утримання інтернет-магазину до розумного мінімуму таким чином, щоб це не відбилося негативно на його популярності і ні в якому разі не погіршило рівень продажів.

З чого складається щомісячна сума витрат на утримання невеликого інтернет-магазину?

Якщо ви хочете, щоб ваш сайт нормально функціонував і був насправді продають, то вам доведеться щомісяця витрачатися на його адміністрування і бухгалтерський супровід, а також оплачувати безпосередньо доступ в інтернет і щорічний хостинг.

Крім того, вміст складу ви теж поповнюєте не безкоштовно, та й за оренду самого складського приміщення доведеться платити, як і за оренду офісу.

Заробітна плата персоналу інтернет-магазину, логістичні витрати і витрати на упаковку - все це не що інше, як регулярні платежі, не здійснюючи які, ви ставите під загрозу безперебійне функціонування свого бізнесу.

Якщо ви зацікавлені в подальшому розвитку своєї справи - а ви, зрозуміло, зацікавлені, - і прагнете розширити клієнтську базу, то вам доведеться платити і за маркетинг свого майданчика.

Ключові напрямки витрат невеликого інтернет-магазину:

 • оренда (офіс, склад);
 • товар і упаковка;
 • маркетинг;
 • персонал;
 • бухгалтерія та банківське обслуговування.

1. Скорочення витрат на оренду

Далеко не кожному інтернет-магазину для його нормального функціонування дійсно потрібно офісне приміщення. У багатьох випадках його співробітники можуть виконувати свої обов'язки і віддалено, а для нарад або інших заходів можна орендувати конференц-зал на кілька годин. Такий підхід до роботи дозволить вам не витрачатися на оплату оренди офісу.

Альтернативним варіантом може також бути оренда місць в коворкінг або будь-якому антікафе, в якому є всі умови для зручної роботи і проведення зустрічей.

Що стосується складу, де ви зберігаєте свої товари, то без нього обійтися, звичайно ж, не вийде. Інша справа, що для зберігання продукції, представленої в невеликому інтернет-магазині, який не займається продажем величезного асортименту великогабаритних товарів, може бути досить і боксу на міні-складі. Площа такого боксу не перевищує 2-3 квадратних метрів, а вартість його оренди чи обійдеться вам дорожче 20 $ в місяць.

2. Економія на товар і його упаковці

Економія на товар і його упаковці

Істотно знизити витрати на утримання інтернет-магазину може пошук альтернативних постачальників. У багатьох випадках найрозумніше буває звернути увагу на потенційних партнерів з Китаю, адже сучасні товари, вироблені в цій державі, часто нічим не поступаються в якості більш дорогим європейським аналогам.

Курс на здешевлення вартості упаковки, в якій ваші товари відправляються покупцям, дозволяє вам не тільки заощадити за рахунок її більш демократичної ціни, а й знизити витрати на кур'єрську доставку або поштові витрати. Посудіть самі, адже поліетиленовий пакет коштує дешевше, ніж, наприклад, картонна коробка; при цьому він займає менше місця, а також менше важить. Чи ваших покупців засмутить, що товар упакований в пластиковий пакет, скоріше, навпаки: від такої упаковки простіше позбутися, ніж від громіздкої коробки.

Також, якщо ви на початку зробили ставку на унікальну порізку, складання упаковки або додали будь-яку іншу «фішку», варто подумати, чи виправдовує вона себе в умовах оптимізації витрат невеликого інтернет-магазину.

3. Маркетинг

Незалежно від розмірів вашого інтернет-магазину, використання корисних утиліт-лічильників відвідуваності - таких, як безкоштовні GoogleAnalytics Яндекс.Метрика, надасть вам можливість відслідковувати хто, коли і яким чином перейшов на ваш сайт. Таким чином, ви отримаєте інформацію про корисні для вас і непотрібних витрат на маркетинг, і зможете оптимізувати витрати, скоротивши непотрібні витрати. Регулярний моніторинг цих показників дозволить вам змістити акценти в рекламі свого бізнесу в бік того, що займає думки вашого потенційного покупця.

Більш того, ви можете проаналізувати, на якому етапі знайомства з вашим сайтом користувачі втрачають до нього інтерес і, скільки разів вони найчастіше йдуть. Ця статистика допоможе вам зрозуміти, що саме в вашому інтернет-магазині потребує доопрацювання.

Ця статистика допоможе вам зрозуміти, що саме в вашому інтернет-магазині потребує доопрацювання

4. Оптимізація витрат на персонал

Навскидку може здатися, що найпростіше скоротити чисельність зайнятих у проекті співробітників, однак насправді це швидше крайній захід. Спочатку ви можете розглянути можливість передати обов'язки когось із штатних працівників - наприклад, бухгалтера або системного адміністратора - на аутсорс. Ми вже писали докладну статтю про аусторсе і можливості роботи інтернет-магазину без втручання власника .

5. Бухгалтерія і банківське обслуговування

Якщо ваш інтернет-магазин зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності (СПД), то це дозволить вам здешевити вартість банківського обслуговування: для роботи з СПД банки представляють особливі вигідні тарифи.

Тим більше, досить просто найняти бухгалтера на фрілансі, який буде успішно вести всю вашу фінансову звітність, про що написано все в тій же статті, про аутсорсинг .

У всіх інших випадках вам потрібно зробити моніторинг вартості послуг декількох банків, звертаючи увагу в тому числі на діючі в даний час акції для клієнтів. Можливо, зараз раніше обраний вами банк вже не надає найвигідніших умов обслуговування вашого бізнесу і пора задуматися про зміни. В ідеалі, з урахуванням сучасних тенденцій, обраний вами для супроводу торгової діяльності вашого інтернет-магазину банк повинен працювати з усіма популярними платіжними системами: Webmoney, QIWI, Яндекс.Деньги, PayPal, Робокасса - це буде дуже зручно для ваших потенційних покупців.

6. Виведення з асортименту не користуються попитом товарів

З точки зору оптимізації, цей пункт хоч і не зовсім відноситься до операційної діяльності інтернет-магазину, проте, також є витратами і вимагає оптимізації.

Якщо ви бачите, що частина товарів в вашому інтернет-магазині явно не привертає уваги покупців, то краще за все буде розпродати їх, тим самим звільнивши площу на складі для більш затребуваного товару. Для цього ви можете зробити знижки на неходових частина асортименту, в загальному, використовувати хоча б один з 8-ми способів стимулювання продажів залежавшегося товару , Або використовувати дані товари як бонус для тих, хто зробить на вашому сайті покупку на велику суму, організувавши відповідні акції або програми лояльності для покупців .

Навіть якщо ви вважаєте, що прибуток від проекту цілком і повністю виправдовує витрати на нього, завжди існує можливість щось удосконалити Навіть якщо ви вважаєте, що прибуток від проекту цілком і повністю виправдовує витрати на нього, завжди існує можливість щось удосконалити. Можливо, представлена ​​в даній статті інформація дозволить вам переглянути свої погляди на необхідність нести ті чи інші витрати на утримання вашого інтернет-магазину.

З чого складається щомісячна сума витрат на утримання невеликого інтернет-магазину?
З чого складається щомісячна сума витрат на утримання невеликого інтернет-магазину?