Оптимізація Windows 10 для роботи з аудіо

Спочатку ця стаття писалася для закритого співтовариства ВК, але судячи з кількості позитивних відгуків я просто зобов'язаний розкрити тему на більш широку аудиторію.

Спочатку ця стаття писалася для закритого співтовариства ВК, але судячи з кількості позитивних відгуків я просто зобов'язаний розкрити тему на більш широку аудиторію

Отже, є комп'ютер. Можливо навіть топовий. І є у нього клацання в daw при рендер / запису / відтворення звуку навіть при великих значеннях ASIO буфера. Розбираємося ось з цим ось всім.

Тут важливі пункти, багато з яких неодноразово допомагали мені у вирішенні проблем. Поради для Windows 10, але багато речей так само актуальні і для попередніх версій. Я не буду писати про елементарні речі, на зразок використання нормальних звукових карт з нормальним ASIO, типових настройках в daw і видаленні софта з автозавантаження - важливість цього очевидна.
Ну і маленький disclaimer: якщо щось зламаєте або зіпсуєте, це залишиться на вашій совісті. Будьте впевнені в тому, що робите і не забувайте про бекапи.
Поїхали.

1. Якщо у вас карта nvidia, важливо вимкнути опцію енергозбереження: правою клавішею по робочому столу. У меню вибираємо "панель управління nvidia". Далі "управління параметрами 3D". У списку глобальних параметрів знаходимо "режим електроживлення" і ставимо максимальну продуктивність.

2. Відключаємо опції енергозбереження процесора в Bios:
CPU Enhanced Halt (C1E) або її варіації з зі словами "C3 / C4 / C6 State Support" - Disabled
і
Intel EIST - Disabled

Відключаємо всі опції енергозбереження у комп'ютера в настройках електроживлення. Переходимо в: Панель управління -> Електроживлення -> там активуємо пункт "висока продуктивність". Далі, в цьому пункті вибираємо "настройка схеми електроживлення." Потім, натискаємо "змінити додаткові настройки живлення". Ну і в цьому віконці все, що є, ставимо на "Вимкнути", "Призупинено", "Максимальна продуктивність" і "Заборонено". Ключові опції, це "Жорсткий диск", "Параметри USB". Мінімальна і максимальна стан процесора ставимо на 100%. "Максимальна частота процесора" - 0 (обмежуватися не буде). "Політика охолодження системи" - "Активний".

Відразу зазначу, що якщо у вас ноутбук і ви плануєте його використовувати від батареї, вищезазначені настройки помітно скоротять час роботи від зарядки до зарядки.
Так само, може збільшитися температура процесора, тому бажано мати гарне охолодження і періодично проводити профілактику, очищаючи систему охолодження від пилу.

3. Відключаємо служби відстеження. Відключаємо windows defender. З мого досвіду, він сильно гальмує роботу з дисків (запуск програм, відкриття файлів і т.д.). Краще використовувати сторонній антивірус.
Все це відключається в одній програмі O & O ShutUp10 . Просто запускаєте і активуєте всі опції, крім трьох важливих функцій поновлення (вони відзначені червоним знаком оклику).

Деякі програми на кшталт антивірусів, мають непристойний графік оновлень аж до 1 запиту на годину. Дуже бажано збільшити цей час як мінімум до 1 в день. Аналогічно і з віджетами погоди та іншими свистілки-перделакамі і прикрасами. Подібним, вважаю, взагалі не місце на робочому комп'ютері.

Після виконання кроків вище, бажано перезавантажитися.

4. Якщо це не допомогло і клацання залишаються, качаємо і встановлюємо LatencyMon.
Запускаємо, натискаючи зелений трикутник. Йдемо у вкладку Drivers і упорядковуємо DPC сount від більшого до меншого. Вгорі списку будуть процеси, які найбільше впливають на появу клацань (висловлюючись простою мовою). На rspLLL64.sys не звертайте уваги - це сам LatencyMon. Решта "жручіе" DLL і SYS гуглити, щоб зрозуміти до якого драйверу або пристрою він відноситься і як вирішити з ним проблему.
Приклад: на початку списку один з процесів nvlddmkm.sys. Йдемо в гугл і шукаємо по запитам "nvlddmkm.sys latency" і "nvlddmkm.sys high dpc" без лапок. Аналогічно і з іншими файлами в списку.

Чому саме LatencyMon, а не dpclat.exe? А тому що dpclat не працює коректно під Win10 і завжди показує одне значення в районі 1000ms.

5. Наостанок, можливі апаратні проблеми.
Найбільш очевидна - перегрів процесора. Пам'ятайте, якщо процесор перегрівається, у нього активується вбудований механізм захисту (так званий cpu throttling), який примусово знижує робочу частоту, щоб знизити тепловиділення. Що може викликати перегрів? Пил, що забила радіатор, який зупинився вентилятор, висохла термопаста у випадку зі старим комп'ютером, і проблеми з термопастою / радіатором у випадку з новою збіркою. Перевіряється просто - якщо під навантаженням температура процесора вище, приблизно, 70-80 градусів, у вас проблема. Моніториться температура додатками на зразок AIDA64, CoreTemp, SpeedFan, HWMonitor, Speccy і подібними.

У випадку з USB пристроями, зверніть увагу на роз'єми для підключення - деякі материнські плати мають кілька версій USB. Наприклад, на передню панель системного блоку можуть бути виведені повільні USB1.1 порти, при цьому, на задній стінці можуть бути швидкі порти USB2 або навіть USB3.
Сильно б'ють по продуктивності і по стабільності USB хаби і концентратори без додаткового живлення. Краще підключати звукову карту коротким проводом безпосередньо, без посередників.

Ну і залишаються дрібниці на зразок поганого контакту у шлейфів - бували рідкісні випадки, коли після витягування і встромляє на місце шлейфів і карт, комп'ютер починав працювати без проблем.

Мітки: DAW , оптимізація , робота зі звуком

Ця запис була опублікована 07.04.2018 о 16:47. В рубриках: статті . Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через RSS 2.0 . Також, ви можете пройти в кінець сторінки і залишити свій коментар.

Exe?
Що може викликати перегрів?