Оптимізація зображень без втрати якості

 1. Розглянемо сервіси для масової оптимізації картинок кожним способом:
 2. Функціонал FastStone Photo Resizer:
 3. Результат зменшення зображення, вставки довільного тексту і водяного знака:
 4. Загальний результат роботи з файлами - обрізка під потрібний дозвіл і оптимізація:
 5. Можливості онлайн сервісу зі стиснення зображень compressjpeg.com

Перераховані в статті способи оптимізації зображень без втрати якості можуть бути використані як спільно для досягнення максимального ефекту щодо зменшення розміру, так і окремо, наприклад, якщо зменшення розміру фотографії не потрібно, але потрібна максимальна оптимізація (стиснення) - зменшення ваги картинки для завантаження на який -або сайт в інтернеті.

Розглянемо сервіси для масової оптимізації картинок кожним способом:

для обрізання фотографій (картинок) будемо використовувати програму FastStone Photo Resizer,
для зменшення ваги - онлайн сервіс по оптимізації jpeg і png зображень - http://compressjpeg.com .
Далі на прикладі спробую доступно пояснити як швидко і просто отримати максимально оптимізовані фотографії без втрати якості.
програму FastStone Photo Resizer треба скачати і встановити - вона безкоштовна для домашнього використання. Можна завантажити оригінальну версію англійською мовою, а можна скачати вже русифікований варіант. Особисто я віддаю перевагу варіант оригінальний англійською мовою, так як це, в якійсь мірі, є гарантією від вірусів в дистрибутиві програми.
Для читачів сайту я знайшов і перевірив на www.virustotal.com русифіковану портативну версію 32-ru , Яка встановлюється без записів в реєстрі OS Windows - її можна встановити навіть на флешку.
Хочеться відзначити, що не дивлячись на невеликий розмір дана програма функціонально дуже багата і дуже проста і зручна. Встановлюйте і не пошкодуєте - це одна з небагатьох програм must have для роботи з графікою.

Функціонал FastStone Photo Resizer:

 • Зміна розміру фотографій (в тому числі пакетна);
 • Поворот зображення на заданий кут;
 • Кадрування - отримання частини зображення з цілої фотографії;
 • Додавання будь-якого тексту на вихідну фотографію або картинку;
 • Конвертація з JPEG, PNG, BMP, GIF, PDF в будь-який формат на вибір (JPEG, PNG, BMP, GIF, PDF, TIFF);
 • Перейменування масове фотографій за заданим алгоритмом-масці;
 • Зміна кольору, накладення водяного знака;
 • Робота як з окремими файлами, так і папками з вкладеними фотографіями.

Відкриваємо програму і вказуємо звідки братимемо фотографії для подальшого зменшення розміру і ваги. Потім тиснемо кнопку «Додати все» (якщо мова йде про папку з зображеннями), ставимо чек-бокс в пункті «Розширені можливості» і тільки потім вказуємо в налаштуваннях куди програмі записувати вже оброблені файли - «Папка виведення», і тиснемо кнопку «Перетворити ». Процес перетворення пішов. Якщо файлів багато на роботу з перетворення піде деякий час, якщо файлів декілька - від комп'ютера можна далеко не відходити. Готово. На скріншотах нижче видно всі налаштування і результат.
Результат зменшення зображення, вставки довільного тексту і водяного знака:

Результат зменшення зображення, вставки довільного тексту і водяного знака:

Загальний результат роботи з файлами - обрізка під потрібний дозвіл і оптимізація:

Як бачимо економія дискового простору більш ніж істотна: розмір був зменшений більш ніж в 29 разів
Як бачимо економія дискового простору більш ніж істотна: розмір був зменшений більш ніж в 29 разів !!!
Дана пакетна оптимізація дозволила (можна виконати будь-який з пунктів незалежно від інших налаштувань шляхом активації необхідної функції програми):

 • зменшити розмір фотографій під потрібне роздільну здатність 1280 * 1024 (в тому числі і розмір в мегабайтах) швидко і ефективно без втрати якості;
 • нанести текст на всі фотографії;
 • нанести водяний знак (логотип компанії) на зображення.

Можливості онлайн сервісу зі стиснення зображень compressjpeg.com

Зараз розглянемо сервіс зі стиснення фотографій і картинок форматів JPEG і PNG для подальшої, більш глибокої оптимізації.
Є такий дуже простий і приємний сайт http://compressjpeg.com . Інтерфейс його буде зрозумілий навіть дитині, тому довго зупинятися на питаннях використання немає об'єктивних причин. Перейдемо відразу до можливостей і результату. В середньому, відсоток стиснення картинок без втрати якості складає близько 50-60% при оптимізації зображень у форматі JPEG і до 80% в форматі PNG. Тобто якщо папка з фотографіями займала дискового простору 500Mb, то після оптимізації фотографії будуть важити в 250-300Mb - це величезна економія. Єдиний мінус даного сервісу полягає в тому, що одночасно завантажити для оптимізації можна до 20 зображень.
Зараз розглянемо сервіс зі стиснення фотографій і картинок форматів JPEG і PNG для подальшої, більш глибокої оптимізації
За допомогою даних програм і сервісу можна ефективно оптимізувати зображення для сайту (блогу): прискорити завантаження сторінок і збільшити ранжування серед пошукових систем.

Таким чином підготовлені всі зображення для нашого сайту, починаючи від зображення в шапці до картинок в статтях з послугами по установці Windows і іншими видами ремонту.

Читайте також: