Основи ASO для просування додатка в App Store

 1. Назва додатка
 2. підзаголовок
 3. опис
 4. Рекламний текст
 5. Ключові слова
 6. значок програми
 7. Знімки екрану і відео
 8. Відгуки користувачів
 9. оновлення програми

ASO оптимізація - це цілий комплекс заходів, який дозволяє збільшити видимість вашої програми в пошуку. Це велика і цікава тема, яка дозволяє вивести вашу програму на перші місця в спеціалізованих запитах.

У даній статті я привожу найосновніші моменти, на які потрібно обов'язково звернути увагу в ASO оптимізації.

Назва додатка

Назва вашого додатка є одним з найважливіших факторів оптимізації в App Store, тому постарайтеся додати в нього найсильніші ключові слова. Ви можете використовувати тільки до 30 символів, тому використовуйте це поле по максимуму.

Назва вашого додатка має давати чітке уявлення про те, що додаток пропонує або робить. Використовуйте своє фірмове найменування тільки в тому випадку, якщо воно вже всім відомо!

Для нового додатка включите в заголовок найбільш релевантні ключові слова, використовуючи всі 30 символів.

підзаголовок

В iOS 11 з'явилося додаткове поле індексації ключових слів - це підзаголовок. Використовуйте це поле максимально вигідно для себе, так як ключові слова з нього мають велику вагу.

Крім цього підзаголовок допомагає користувачам краще зрозуміти про що ваш додаток, і тим самим збільшує кількість конверсій!

Дуже важливо - ключові слова в підзаголовку не повинні дублювати слова з Заголовку!

опис

Текст з Описи програми не індексується алгоритмом Apple, тому ключові слова в цьому полі не впливають на рейтинг вашого застосування. Проте грамотно складений опис збільшує шанси на завантаження саме вашої програми.

Використовуйте ваші ключові слова в описі не для ASO, а для SEO цілей, так як пошукові системи індексують сторінки Itunes.

Перший абзац опису (255 символів) найважливіший, він повинен бути яскравим і незабутнім, закликати користувача до установки програми.

Рекламний текст

Починаючи з iOS 11 з'явилося додаткове поле Рекламний текст, який також не впливає на видачу, але збільшує шанси на завантаження вашого додатка!

Рекламний текст може містити до 170 символів і повинен відображати нові функції програми, рекламні акції або заклик на установку вашого застосування.

Ключові слова

В поле з ключовими словами можна додати всього 100 символів, тому підійдіть до їх підбору дуже відповідально. Використовуйте спеціальні сервіси для підбору і аналізу ключових слів.

Не забувайте, що кількість ключових слів збільшують поля Назва програми та Підзаголовок, а також можна використовувати додаткові локалізації, які також індексуються в вашому регіоні.

значок програми

Значок програми повинен бути простим, без тексту і занадто великої кількості деталей. Він повинен бути досить оригінальним, щоб виділити ваше додаток серед десятків або навіть сотень інших. Використовуйте логотип вашого бренду або релевантну картинку, а також фірмові кольори додатки.

Регулярно міняйте значок, наприклад під час акцій або свят.

Знімки екрану і відео

Знімки екрану або скріншоти - це дуже ефективний спосіб переконати користувача встановити вашу програму.

Два перших скриншота, а починаючи з iOS 11 це три перших скриншота, найбільш важливі, так як вони показуються в пошуку. Якщо є відео, то користувач побачить відео і два скріншота.

Відгуки користувачів

Оцінки і відгуки користувачів мають великий вплив на видачу, тому присутності таких на початкових етапах розвитку ви можете попросити своїх друзів оцінити програму або грамотно скористатися спеціальними сервісами!

оновлення програми

Регулярне оновлення вашого додатка може справити позитивний вплив на рейтинг вашого застосування. Використовуйте оновлення не тільки для виправлення помилок і додавання нових функцій, але і для зміни назви, опису та ключових слів додатки.

Використовуйте поле Що нового в цій версії для переконання користувачів завантажити нову версію вашого додатка.

Отримати додаткову інформацію про ASO оптимізацію і по кроках навчитися просувати свій перший додаток в App Store ви можете в моєму курсі «Як зробити iOS додаток і опублікувати його в App Store».

В даному курсі ви дізнаєтеся:

 1. Які програми знадобляться для створення додатка
 2. Всі способи розробки / створення iOS додатків
 3. Як зареєструватися в App Store
 4. Зробите своє перше iOS додаток c допомогою шаблонного проекту
 5. Зробите додаток з пошуку авіаквитків
 6. Навчіться працювати з конструктором додатків
 7. Дізнаєтеся як підготувати додаток до публікації
 8. Познайомитеся з секретами ASO оптимізації
 9. Дізнаєтеся способи заробітку на додатках
 10. Як налаштувати рекламу Search Ads

Цей курс підійде вам, якщо ви хочете зробити своє власне iOS додаток - для себе чи для своєї компанії, з мінімальним бюджетом і без навичок програмування. Він стане вашим першим кроком в захоплюючий світ App Store!

Курс постійно допрацьовується, тому ви будете отримувати всі оновлення онлайн, абсолютно безкоштовно.