Особистий бренд в соціальних мережах: план просування і ідеї для постів

  1. Заводимо і оформляємо сторінки в соцмережах
  2. поставте мету
  3. Ідеї ​​для постів
  4. Графік публікацій

5 435

Просувати особистий бренд фрілансеру необхідно: це призводить нових замовників, підвищує вашу цінність в очах нинішніх і дозволяє підвищити розцінки на свою роботу. Ось тільки як його просувати? Що робити, про що писати? Сьогодні про все розповімо.

Заводимо і оформляємо сторінки в соцмережах

Отже, для початку вам потрібно завести сторінки в тих соціальних мережах, де знаходиться ваша цільова аудиторія - люди, яким можуть стати в нагоді ваші послуги. Стандартно це Facebook, Instagram, LinkedIn, Behance. У ВК і Одноклассниках просувати особистий бренд - справа невдячна, швидше за все там ви свою ЦА не знайдете. Але все ж варто провести дослідження : Подивитися профільні групи, проаналізувати популярність постів по вашій тематиці (кількість переглядів і лайків в першу чергу), розпитати тих, хто розкручує свої сторінки в цих соціальних мережах, наскільки це ефективно для них.

Далі потрібно правильно оформити профіль: краще взяти якісну (в ідеалі - професійну) фотографію для аватарки, додати тематичне фото обкладинки (на ньому можна написати про ваші послуги, розмістити свій логотип) і правильно заповнити інформацію про себе. Вона повинна коротко і ясно доносити до ваших потенційних замовників, хто ви і чим займаєтеся. наприклад:

5 435   Просувати особистий бренд фрілансеру необхідно: це призводить нових замовників, підвищує вашу цінність в очах нинішніх і дозволяє підвищити розцінки на свою роботу

Мій профіль в facebook: зрозуміло, чим я займаюся і як прийшла до цієї точки в кар'єрі

Далі заповніть місця роботи. Повинен бути зрозумілий ваш досвід. Якщо ви давно на фрілансі, так і вкажіть: в фейсбуці, наприклад, можна створити будь-яке місце роботи і вказати його. У LinkedIn потрібно детально розписати все, чим ви займаєтеся: що вмієте, які проекти виконували і яка робота вдається вам найкраще.

Детальний і зрозумілий опис завдань на попередньому місці роботи

У інстаграме потрібно обов'язково вказати сферу вашої діяльності і контакт, за яким з вами можна зв'язатися - далеко не всі використовують для цього особистого повідомлення. Найкращий варіант - вказати один з месенджерів або посилання на сайт.

Профіль - ваша візитна картка, завжди пам'ятайте про це.

поставте мету

Як правило, цілі дві: залучити нових замовників або знайти покупців своїх курсів, якщо ви вже багато років працюєте в своїй сфері і готові ділитися досвідом в обмін на грошові знаки.

Мета буде визначати наповнення сторінок, хоча можна і поєднувати:

  • для потенційних клієнтів важливі ваша експертність і вміння застосувати ваші навички на користь їх бізнесу;
  • для потенційних студентів теж важлива ваша експертність, але їх хвилює, як ваші курси допоможуть їм просунутися по кар'єрних сходах, більше заробляти, навчитися чомусь новому.

Визначивши мету, розпишіть завдання, які ви будете вирішувати за допомогою постів. Це можуть бути:

  • продаж курсів;
  • залучення людей на вебінар;
  • залучення клієнтів з конкретними запитами (високобюджетні і / або довгострокові проекти, невеликі підробітки і так далі).

Приблизно 30% постів повинні вирішувати ці завдання безпосередньо, інші - опосередковано. До першої категорії відносяться так звані продають пости, в яких ви прямим текстом повідомляєте, які послуги надаєте або чому вчите.

Може здаватися, що це занадто агресивна реклама, але перевірено: на пости "в лоб" з пропозицією послуг відгукуються найкраще. Так ви показуєте, що можете взяти проекти в роботу, і ті, хто сумнівається замовники (які з ваших експертних постів могли подумати, що ви занадто круті, щоб працювати з ними) напишуть вам самі. А потенційним покупцям курсів ви таким чином докладно розповідаєте про те, яку користь можете їм принести. Якщо соромитеся, нагадуйте собі, що це не нахабство, а інформування: як інакше ваші замовники і студенти дізнаються про те, чим ви займаєтеся, як не з таких публікацій?

Ідеї ​​для постів

Зазвичай головною проблемою є самі пости: що писати-то? Про що? Чи не занадто це самовпевнено? А раптом ніхто не буде читати? А раптом подумають, що я мудрувати?

Ну і так далі. Якщо ви будете боятися і сумніватися, хороших проектів ви не отримаєте. Потрібно розвивати в собі впевненість і наполегливість. Писати про себе - не соромно. А ось щось вміти і мовчати про це - погано, тому що комусь ваші послуги можуть бути потрібні, але через вашу сором'язливості цій людині доведеться звернутися до якогось дилетанту. І віддати йому ті гроші, які могли б заробити ви.

Отже, ось кілька тем, на які потрібно по черзі писати на особистих сторінках. Звичайно, ви можете викладати і якісь особисті пости, роздуми, фотографії, але на один ваш особистий пост робіть два професійних.

1. Успішне виконання проекту.

Ви отримали проект і здали його замовнику. Можливо, навіть є якісь результати (наприклад, якщо ви займаєтеся дизайном сайтів і розробили Лендінгем, з якого прийшло n продажів). Напишіть на своїй сторінці: "Протягом останнього тижня займалася розробкою Лендінзі для стоматологічної клініки. Вийшло красиво і, головне, ефективно - замовник сказав, що конверсія в заявки на 20% вище, ніж з минулого Лендінзі ". І скріншот з посиланням на сайт.

Так ви покажете, що ваша робота приносить реальну користь бізнесу, а саме вона в кінцевому підсумку і хвилює будь-якого замовника.

Попадання в дайджест відомого агентства - відмінне досягнення

2. Професійні складності та їх вирішення

Будь-який фахівець в роботі стикається з певними проблемами. Те код не працює, то, відео рендерится, і так далі. Знайшли витончене і просте рішення? Повідомте про це на своїй сторінці. А ще можна ділитися плагінами, стрілялки та іншими інструментами, які допомогли вам у роботі. Щедрість (в розумних межах) цінується і окупається.

Щедрість (в розумних межах) цінується і окупається

Крутий кейс, точні цифри і тренд 2018 року - відео

3. Нотатки про події та явища в вашій сфері

Слідкуйте за конференціями та гучними подіями і висловлюйтеся на їх рахунок. Суб'єктивна думка - хороший привід подискутувати, а значить, ваш пост буде з'являтися в стрічці у інших людей, які можуть виявитися потенційними замовниками.

Суб'єктивна думка - хороший привід подискутувати, а значить, ваш пост буде з'являтися в стрічці у інших людей, які можуть виявитися потенційними замовниками

Редактор Cossa нагадує про ще один важливий тренд 2018 року - годинні відео в інстаграме (і нагадує гостям сторінки про те, що він редактор Cossa)

4. Процес виконання проекту

Можна показати проміжний результат, поділитися думками про те, як ваша робота вплине на бізнес замовника: якщо робите Лендінгем, можете написати, наприклад, про вибір кольорів для лід-форм - чому ви взяли їх, як вони впливають на користувача і так далі.

Можна показати проміжний результат, поділитися думками про те, як ваша робота вплине на бізнес замовника: якщо робите Лендінгем, можете написати, наприклад, про вибір кольорів для лід-форм - чому ви взяли їх, як вони впливають на користувача і так далі

Редактор і копірайтер веде подкаст і чесно розповідає про помилки

5. Експертна думка

Періодично пишіть замітки про щось, пов'язаному з вашої сферою діяльності. Необов'язково пов'язувати це з якимось конкретним проектом: можете просто поділитися досвідом, який напрацювали за останній час. Можете, наприклад, написати відгук на будь-якої сервіс, що допомагає вам у роботі, або розповісти, які краще тексти писати для просування послуг, якщо ви успішний копірайтер.

Можете, наприклад, написати відгук на будь-якої сервіс, що допомагає вам у роботі, або розповісти, які краще тексти писати для просування послуг, якщо ви успішний копірайтер

Про клієнтів теж можна і потрібно писати - вони повинні бачити, що ви сприймаєте їх як партнера, а не роботодавця

Корисно також писати експертні статті (наприклад, я писала про організацію робочого місця і графіка фрілансера для Cossa) і викладати в соціальні мережі посилання на них з коментарем в стилі "Поділилася досвідом останніх 5 років, буде корисно починаючим дизайнерам", якщо ви пишете про дизайн. Про те, в яких ЗМІ можна публікуватися, читайте в цієї статті .

Дизайнер ділиться напрацюваннями по тайм-менеджменту - завжди актуальна тема для фрілансерів і digital-фахівців

6. Підвищення кваліфікації

Обов'язково повідомляйте на своїх сторінках про пройдені курси і тренінги: так ви покажете потенційному замовнику, що зацікавлені у високій якості своїх послуг і постійно вдосконалюєтеся.

Обов'язково повідомляйте на своїх сторінках про пройдені курси і тренінги: так ви покажете потенційному замовнику, що зацікавлені у високій якості своїх послуг і постійно вдосконалюєтеся

Пройшла курс, поділилася радістю і повідомила потенційним замовникам, що я тепер вмію

Для інстаграма список ідей для постів схожий, але є нюанси. Про них написано тут .

Графік публікацій

Щоб все це писати, потрібно дійсно працювати, а не копіпаст інформацію з інтернету. Особистий досвід завжди цінніше, а копіпаст завжди видно. Тому розвивайтеся, вчіться, працюйте і діліться досвідом. Змушуйте себе це робити, виділяйте декілька годин в тиждень на заповнення своїх сторінок. Пам'ятайте: спочатку ви працюєте на своє ім'я, а потім воно - на вас.

Писати потрібно якщо не кожен день, то хоча б 3-4 рази на тиждень. Можете запланувати пости, писати їх заздалегідь у вихідні, щоб не відволікатися на креатив в робочі дні.

З'ясуйте досвідченим шляхом, в який час ваші пости отримують більше охоплення: коли їх частіше лайкають і коментують, роблять репости, і намагайтеся публікувати саме в цей час.

Хороші приклади розкрутки особистого бренду, наприклад, в фейсбуці: Катерина Кушнір , Анастасія Спіцина , Адріана Імж .

У наступних статтях докладніше розповім про те, як фрілансеру писати експертні статті для ЗМІ.

підписуйтесь на канал про фрілансі і віддалену роботу Remote & Freelance і дізнайтеся, як монетизувати улюблену справу, працювати віддалено і подорожувати.

Ось тільки як його просувати?
Що робити, про що писати?
Якщо соромитеся, нагадуйте собі, що це не нахабство, а інформування: як інакше ваші замовники і студенти дізнаються про те, чим ви займаєтеся, як не з таких публікацій?
Про що?
Чи не занадто це самовпевнено?
А раптом ніхто не буде читати?
А раптом подумають, що я мудрувати?
Знайшли витончене і просте рішення?