Особливості регіонального просування в Яндекс і Google в 2019 році

 1. Просування в Яндекс і Google в одному регіоні
 2. Просування в Яндекс і Google в декількох регіонах
 3. Фактори ранжирування і внутрішня оптимізація
 4. висновки

Більшість сайтів не буде добре ранжируватися без геоприв'язки. Винятки - портали загальної спрямованості. В інших випадках регіональне просування ефективніше, ніж, наприклад, на всю Білорусь. В регіоні менше конкуренції, простіше потрапити в ТОП пошуку. Розглянемо докладніше:

У тексті коментар ведучого SEO-фахівця GUSAROV. Ми завжди раді ділитися з вами своїми знаннями, кейсами та висновками.

Просування в Яндекс і Google в одному регіоні

Просування в одному регіоні відбувається по геозалежних запитам. Це ключові слова із зазначенням території. Якщо власник сайту не вказав регіон самостійно, то пошуковик присвоїть регіон автоматично. Зазвичай він бере його з сторінки Контакти або на підставі регіональних посилань.

Перед початком регіонального просування потрібно визначити, до якого регіону прив'язаний сайт. Для цього перейдіть в Яндекс. Веб-майстер, розділ «Інформація про сайт», на сторінку «Регіональність». Там ви побачите місто, область і країну або інформацію, що «сайт не має регіональної приналежності». Останнє означає, що сайт не прив'язаний до конкретного регіону і розрахований на широку аудиторію.

Розглянемо, що ще оцінюють пошуковики:

 • Перейдіть на сторінку «Контакти». Інформація на ній безпосередньо впливає на визначення регіону сайту. Вкажіть в контактах країну, область і місто. Навіть якщо у сайту немає фізичного магазину, вкажіть, в межах якого регіону він працює.
 • Також пошукові системи визначають регіон за кодом телефону на сайті. Слідкуйте за тим, щоб на сайті завжди був розміщений актуальний номер. При зміні номера, змініть його в Яндекс. Довіднику. Приблизно раз на рік Яндекс обдзвонює компанії, і якщо в компанії не відповідають, її виключають з каталогу. Номер у кожної компанії повинен бути унікальним. Тому якщо у вас кілька інтернет-магазинів, не можна на все повісити один номер.
 • Якщо у компанії є фізична адреса, регіон буде присвоєно за місцезнаходженням фірми.
 • Додайте компанію в Яндекс. Довідник. Для цього вкажіть назву фірми, фізичну адресу, час роботи, контакти та напрямок діяльності. Коли модератор схвалить зазначену інформацію, компанія з'явиться в Яндекс. Картах.

В Google процес додавання компанії на карту схожий з Яндексом, тільки відрізняється модерація. Що вам потрібно зробити:

 • Увійдіть у Google My Business
 • Вкажіть інформацію (як для Яндекс.Довіднику)
 • Чекайте лист від Google з кодом підтвердження

Після введення коду організацію додадуть в каталог і на карту.

Важливо: прописуючи мета-теги, додавайте регіон в Title, Description, H1.

Просування в Яндекс і Google в декількох регіонах

Також якщо компанія не прив'язана до одного ринку і продає товари по всій Білорусі, оптимально просувати сайт по декількох регіонах. Сайти із зазначенням декількох регіонів ранжуються краще, ніж сайти з декількома адресами. Але не варто додавати на сайт регіони, в яких ви не працюєте.

Оскільки в Яндекс.Вебмастере можна вказати для сайту тільки один регіон, власники можуть використовувати такі способи вибору регіональності:

 • Виберіть регіон «Білорусь». Це оптимальний варіант для великих інтернет-магазинів, порталів з високою відвідуваністю, хорошими поведінковими чинниками. Для невеликих сайтів не результативно.
 • Не вибирайте регіон. Модерація дозволяє так робити інформаційних сайтів і ресурсів загальної спрямованості.
 • Виберіть один пріоритетний регіон на шкоду всім іншим.

Щоб вибрати стратегію просування сайту в регіонах, потрібно враховувати наявність філій у організації. Якщо у компанії є фізичні точки в інших містах, додавати регіони потрібно через Яндекс.Довідник.

Якщо філій немає, використовуйте просування сайту через піддомени. Окремий піддомен може мати вигляд типу city.site.by. Важливо, щоб Google і Яндекс не склеїли піддомени з головним дзеркалом сайту. Щоб уникнути цього, в Google досить закрити піддомени від індексації.

Для Яндекса потрібно:

 • Додати всі піддомени в Яндекс. Веб-майстер
 • Присвоїти кожному поддомену свій регіон
 • Якщо сайт на https, перевести піддомени теж
 • Вказати головне дзеркало сайту
 • Налаштувати для кожного поддомена файл robots.txt
 • Створити карту sitemap.xml для всіх піддоменів
 • Прописати унікальні Title, Description і H1
 • Скрізь в Контактах вказати різні адреси і телефони
 • Уникализировать опису товарів
 • Додати місцеві новини, форум, відгуки

Альтернативний варіант без піддоменів для Google - просування папками і домени другого рівня. Регіональні папки оптимально використовувати на сайтах великих агрегаторів. Для маленьких компанія така стратегія не буде ефективною.

Павло Буевич  , Провідний SEO-фахівець: Павло Буевич , Провідний SEO-фахівець:

«Якщо ви просуваєте новий сайт і хочете зі старту робіт отримати якомога більше цільового трафіку, використовуйте піддомени. Якщо проект розрахований на довгу перспективу і зрозуміло, що відразу результату не буде, краще вибрати просування папками. Є поодинокі випадки, коли використовують піддомени для Яндекс (закриті від Google) і папки для Google (закриті від Яндекс), але на практиці я не бачив сайтів, на яких би це було нормально реалізовано і добре працювало. »

Фактори ранжирування і внутрішня оптимізація

Розглянемо кілька чинників ранжирування і внутрішньої оптимізації при регіональному просуванні.

 • Оптимізовані метатеги Title: вони повинні максимально покривати самі частотні запити з кластера, причому сінонімізаціі і переформуліровке запитів приділяється велике значення.
 • Релевантні і неспамние заголовки H1. Для успішного ранжирування зовсім не обов'язково спамити комерційними словами «ціна», «купити недорого» та іншими. На практиці перевірено, що досить лише одного головного ключа з кластера. При просуванні інтернет-магазинів максимально скорочуйте H1 на картках товару: бажано залишити лише значиму частину назви без артикулів і специфікацій.
 • Оптимізовані і неспамние тексти на сторінках. У будь-якій країні світу конкуренція в регіонах набагато нижче, ніж в столиці, що накладає свій відбиток на вимоги до текстового контенту. Текст з одиничним входженням основного запиту і входженням усіх тематичних слів з кластера - ось що потрібно для успіху.
 • Доцільність текстів на категорійних сторінках інтернет-магазинів. Практика показує, що деяким категоріям товарів наявність оптимізованого тексту тільки шкодить. Для того щоб зрозуміти, чи варто писати або краще утриматися, користуйтеся готовими аналізаторами тексту (Rush Analytics або Just Magic) і аналізуйте сторінки конкурентів з видачі по регіону.
 • Списки і таблиці для сайтів послуг. Для деяких тематик успішне ранжування без елементів верстки практично неможливо

Приклад просування молодого сайту в Яндекс
Приклад просування молодого сайту в Яндекс

висновки

Успішне регіональне просування в Яндекс і Google в 2018-2019 залежить від уміння SEO-фахівця грамотно аналізувати і вибирати правильну методику роботи з зовнішньої і внутрішньої оптимізацією. Найголовніші висновки:

 1. Приділяйте максимальну увагу геопривязку, займаючись SEO в 2018-2019 рр. Без неї не буде ранжирування, якою б досконалою не була внутрішня оптимізація і структура.
 2. Відмовтеся від прив'язки регіонів в форматі «Область» або «Місто + Область». У першому випадку сторінка ранжируватиметься тільки по області, а не по місту. У другому хорошого ранжирування не буде показаний. Досвід показує, що левова частка трафіку зосереджена тільки в містах. Для успішного ранжирування по області прив'язуйте районний центр.
 3. Грамотно продумайте стратегію просування і виходу в регіони: це може бути створення папок або піддоменів.
 4. Правильно робіть внутрішню оптимізацію сайту під геонезавісімие запити. Намагайтеся дотримуватися золотої середини, щоб уникнути переспама і домогтися бажаного ранжирування.

SEO молодого сайту в Яндекс 2018

Сподіваємося, наша стаття буде вам корисна. Ви можете оцінити результати роботи в різних тематиках в розділі з кейсами і замовити просування сайту в Яндекс і Google у нас.

28.09.2018