Page Rank або Trust Rank: що дійсно впливає на ранжирування

  1. Page Rank - чи впливає на положення сайту в пошуковій видачі?
  2. Trust Rank - істинний чинник, що впливає на ранжування сайту

СЕО розвивається стрімко

СЕО розвивається стрімко. Все частіше застосовуються нові методи для поліпшення системи пошуку потрібної інформації в цілому. Останнім часом на СЕО форумах все частіше обговорюються такі показники, як Page Rank і Trust Rank. Незважаючи на певну схожість цих параметрів, вони все ж різні по відношенню до ранжирування сайтів. Ранжування має на увазі під собою SERP - ранжування за результатами пошукових систем, це може бути застосовано до Google і Яндексі. Давайте почнемо з розгляду Page Rank.

Page Rank - чи впливає на положення сайту в пошуковій видачі?

Page Rank - це чисельна величина в діапазоні від 1 до 10 для будь-якого сайту Page Rank - це чисельна величина в діапазоні від 1 до 10 для будь-якого сайту. Але Page Rank не повинен бути поплутаний з істинної глибиною ранжирування вашого сайту. Якщо у вас встановлений Google Toolbar, ви зможете відслідковувати глибину і значення Page Rank для кожного сайту. Page Rank розраховується пошуковими системами за кількістю зворотних посилань, що ведуть на ваш сайт. Гуглівський алгоритм Page Rank використовує свій власний складний алгоритм формул для обчислення Page Rank. Все це здорово, але виникає просте запитання: «Чи пов'язаний Page Rank з реальним ранжированием вашого сайту?» Відповідь цілком очевидна - НІ.

Сотні Вебмайстер обговорюють коливання Page Rank на різних форумах і конференціях, але не кожен в змозі зрозуміти справжню важливість на положення сайту в пошуку по відношенню до Page Rank. Існують сотні сайтів з малим Page Rank - 1 або 2, і багато хто з них наводять тінь на сайти з високим Page Rank - 4-5 або навіть вище. Існує хибна думка у багатьох Вебмайстер, мовляв, чим вище Page Rank, тим це краще для положення в пошуку. Але правда в тому, що вище або нижче Page Rank - це не впливає на видачу або ранжування вашого сайту.

Багато посперечаються - мовляв, різке зниження Page Rank неминуче тягне за собою падіння позицій в пошукових системах, а то і зовсім ставить під сумнів просування сайтів в топ . Якщо на вашому сайті є кілька основних СЕО акцентів у змісті або в посиланнях вашого сайту, то показники вашого справжнього ранжирування неминуче знизяться. Ну а через пару місяців після падіння даного показника ви будете спостерігати і зменшення Page Rank. SERP посилається на поточний стан вашого сайту де Page Rank посилається на збережену базу даних, яка оновлюється лише один раз в 2-4 місяці.

Наприклад: Google і Yahoo запускають відкриту web директорію для вебмастера. Протягом 3-4 місяців ця директорію буде володіти Page Rank з показником 0. Має на увазі чи це певну марність цієї директорії? Думаю, не варто пояснювати що НІ. Через місяці три Page Rank підніметься до 6. Не варто думати, що директорія була марною під час Page Rank = 0. Підрахунок Page Rank був проведений між 2 і 3 місяцем, але відобразився пізніше, лише через 3 місяці. І тут ми перенаправляємо нашу увагу з Page Rank на інший важливий показник - Trust Rank. Ось це і є справжній фактор, що впливає на ранжування в Google і Яндексі.

Trust Rank - істинний чинник, що впливає на ранжування сайту

Trust Rank являє собою найважливіший фактор ранжування таких пошукових систем, як Google і Яндекс Trust Rank являє собою найважливіший фактор ранжування таких пошукових систем, як Google і Яндекс. Trust Rank - це рівень довіри по відношенню до будь-якого сайту в мережі. Trust Rank допомагає сайтам домогтися високих результатів ранжирування.

Давайте спробуємо передбачити ряд факторів, які зможуть бути корисні для ранжирування вашого сайту.

  • Вік / історія домену. Вік домену може також сприяти збільшенню Page Rank. Чимало доменів 5-6 річного віку, має високий рівень ранжирування в порівнянні з аналогічним молодшими доменами. Так само система посилається на історію домену на предмет виявлення спаму. Багато що можна змінити в СЕО - але тільки не історію або вік домену. Тому пошуковики при присвоєнні певного Trust Rank керуються і цим.
  • Якість зворотних посилань. На даний момент якість зворотних посилань безпосередньо не впливає на Page Rank. У багатьох випадках відмічено, що сайт з Page Rank 2 куди більш кращий, ніж сайт з Page Rank 4 в плані отримання зворотних посилань. Пошуковики без особливо праці розрізняють деяку «неприродність» ваших зворотних посилань. Якщо ви купите 50 посилань з Page Rank 3-4, Google без праці їх виявить. Але найгірше в тому, що ваш Page Rank не пов'язаний з Trust Rank, що неминуче призведе до зниження Page Rank і Trust Rank. Таким чином, ця платна процедура може збільшити Page Rank, але в підсумку знизить Trust Rank і в наслідок рівень ранжирування.
  • Зміст (контент) сайту. Чимало статейних сайтів спостерігають різке зниження свого пошукового трафіку Google і Яндекс. Причина криється в дублюванні статей з цих сайтів, які розміщуються на сотнях ресурсів сеошник. А деякі сайти потрапляють під фільтр через дублювання змісту та статей. Хоча знову таки багато хто скаже, мовляв, подібні санкції не більше ніж міф. Мовляв, це все одно, що дублювати контент в додатковому індексі. Але правда в тому, що подібне дублювання очевидно може помітно знизити ваш Trust Rank. Необхідно сконцентруватися навколо створення якісного контенту, а не думати про збільшення обсягу самого контенту. Якщо контент на сайті інформативний і хороший - інші Вебмайстер будуть посилатися на ваш сайт.
  • Оптимізація історії вашого домену. Можливо що пошуковики зберігають історію оптимізації історії домену для визначення Trust Rank. Якщо ваш сайт, наприклад, в 2006 році купив 50.000 зворотних посилань, то Google і Яндекс буде приймати це до уваги при визначенні Trust Rank.

C іншого боку є певні СЕО технології , Здатні знизити ваш Trust Rank. Настійно рекомендується уникати цього, щоб не знижувався рівень ранжирування. Про це в наступній статті.

Всі ці фактори допоможуть визначити ваш Trust Rank. Але не існує інструментів для визначення Trust Rank, як, наприклад, для Page Rank. Але слід дотримуватися природних методів в питаннях пошукової оптимізації. Це допоможе вам отримати високий Trust Rank, що в свою чергу призведе до більш високих результатів ранжирування вашого сайту. Trust Rank - це прихований фактор визначення справжнього ранжирування сайту, який використовується Google і Яндексі. Алгоритми Trust Rank і Page Rank зовсім різні. Page Rank ніколи не може вважатися параметром для вимірювання глибини ранжирування сайту. Сайт з дуже низьким рівнем Trust Rank може мати високий рівень Page Rank і навпаки. Ось у чому причина більш високого ранжирування сайтів з малим Page Rank в порівнянні з тими сайтами, де Page Rank вище. І дуже важливо розуміти різницю між цими параметрами в СЕО.

Page Rank - чи впливає на положення сайту в пошуковій видачі?
Page Rank - чи впливає на положення сайту в пошуковій видачі?
0. Має на увазі чи це певну марність цієї директорії?