Пагінація і її сео оптимізація

 1. Ліміт він і у пошукачів ліміт
 2. Проблема дубльованого контенту
 3. Варіанти сео оптимізації сторінок пагінацію
 4. Варіант №1. Заборона індексації сторінок пагінацію
 5. Варіант №2. Використання тега canonical і сторінки «Дивитися всі»
 6. Варіант №3. AJAX-пагінація
 7. Варіант №4. Пагінація за допомогою тегів rel = "prev» і rel = "next"
 8. висновок

Всі великі інтернет-магазини в обов'язковому порядку використовують пагінацію - посторінкову навігацію товарів. Робиться це для зручності відвідувачів. Уявіть собі, що який-небудь розділ містить пару сотень одиниць товару. Виводити їх все на одну веб-сторінку? В принципі, можна. На відміну від паперової, інтернет-сторінка безрозмірна. Використовуй собі скролінг і переглядав товар. Так, сторінка сайту безрозмірна, але швидкість-то з'єднання має кінцеву величину! І якщо кожна одиниця товару має зображення (а це зараз робиться практично завжди), то така веб-сторінка може завантажуватися дуже довго. Але якщо пагінація для юзабіліті сайту - це завжди добре, то для SEO неправильна її налаштування обіцяє погіршення позицій в пошуковій видачі і ускладнює індексацію:

 • пошукові системи можуть штрафувати сайт за дублювання контенту;
 • одиниці товару дуже довго будуть індексуватися, а значить, їх неможливо буде виявити через пошук.

Розглянемо докладніше ці проблеми.

Ліміт він і у пошукачів ліміт

Робот пошукової системи на сайті знаходиться аж ніяк не стільки часу, скільки необхідно, щоб проіндексувати всі його сторінки. Це час лімітовано і визначається частотою оновлення контенту, трастом і масою інших величин. А тепер уявіть собі ситуацію: в інтернет-магазині в кожному розділі по 20-30 сторінок, що відрізняються тільки назвами товарів. І кожну сторінку робот буде індексувати, тобто зчитувати, її вміст. А до сторінки конкретного товару він вже і не добереться, адже вона знаходиться рівнем нижче. Але ж власнику інтернет-магазину треба зовсім інше - індексація сторінок з товаром!

Проблема дубльованого контенту

Проблема дубльованого контенту

До однаковому контенту навіть в рамках одного сайту пошуковики ставляться погано. Логіка проста. На веб-сторінці сайту повинен бути контент максимально релевантний запитом. А якщо на різних сторінках він практично ідентичний, тобто є список одиниць товару (для різних сторінок він різний, але дуже схожий, так як товар однотипний) плюс ОДНАКОВЕ опис всієї групи товарів, в якому і знаходяться ключові слова. Як тоді визначити з усіх таких інтернет-сторінок найбільш релевантну? По суті, з точки зору SEO, вага сторінок розпорошується. Головна сторінка розділу (каталогу) губиться серед десятка їй подібних. А значить, у видачі вона неминуче буде просідати, точніше, все веб-сторінки будуть просідати.

Варіанти сео оптимізації сторінок пагінацію

Варіанти сео оптимізації сторінок пагінацію

Спочатку визначимося, чого ми хочемо. Завдання-мінімум: так організувати пагінацію, щоб вона не нашкодила SEO, тобто не погіршувала показники сайту у видачі. Задача максимум: сприяла поліпшенню показників сайту у видачі. А тепер розглянемо наявні варіанти.

Варіант №1. Заборона індексації сторінок пагінацію

А. За допомогою мета-тега noindex

Цей варіант сео оптимізації має на увазі, що в секцію <head> КОЖНІЙ веб-сторінки пагінацію крім першої додається рядок:

<Meta name = "robots" content = "no index, follow» />

Іншими словами, ви забороняєте роботові розвідувача індексувати цю веб-сторінку, але дозволяєте слідувати по посиланнях з неї.

Кілька нюансів сео оптимізації:

 • Виключіть дублювання URL першої сторінки при динамічному створенні веб-сторінок. Іншими словами, якщо на сайті реалізовані фільтри - контент сторінки залежить від заданих умов: сортування за ціною - з більшою, меншою, за популярністю, по брендам і т. Д. Для цього посилання на першу сторінку каталогу повинна мати вигляд: назва домену / catalog . А зі сторінки: назва домену / catalog? Page = 1 необхідно зробити 301 редирект на сторінку: назва домену / catalog.
 • Обов'язково створити XML карту сайту.

плюси:

 • Цей варіант відмінно розуміє Яндекс.

мінуси:

 • Тег noindex не сприймає Гугл.
 • При великій кількості фільтрів і товарів в каталозі виходить велика кількість динамічних сторінок, на яких необхідно прописати мета-тег noindex.
 • Повністю виключається контент зі сторінок пагінацію, за винятком першої.

Б. За допомогою файлу robots.txt

Нехай у нас сторінки пагінацію мають вигляд http: // доменне ім'я / category / page / n, де n - номер сторінки. В цьому випадку у файлі robots.txt прописуємо директиву: Disallow: / category / page.

У випадку з динамічними веб-сторінками, виду http: // названіедомена / category? Page / n директива матиме вигляд: Disallow:? Page =

Цей спосіб сео оптимізації більш універсальний, але не позбавлений головного недоліку - повністю виключається контент зі сторінок пагінацію, за винятком першої.

Варіант №2. Використання тега canonical і сторінки «Дивитися всі»

Використання тега canonical і сторінки «Дивитися всі»

Суть цього варіанта сео оптимізації полягає в тому, що створюється веб-сторінка, на якій показується весь товар каталогу, і за допомогою тега canonical (про нього ми писали в статті « Сайт для мобільних пристроїв - способи створення і його сео оптимізація ») Ви вказуєте пошуковим системам на неї як на канонічну веб-сторінку. Наприклад, у вас в інтернет-магазині є розділ «Абажур». Тоді необхідно створити інтернет-сторінку з усіма абажурами, наприклад, з таким URL: назва домену / abajyru /? & Show_all = yes. А на всіх веб-сторінках пагінацію в секції <head> прописати рядок:

<Link rel = "canonical» href = "http: // названіедомена / abajyru /? & Show_all = yes» />.

Нюанси сео оптимізації:

 • Якщо товарів багато, то така інтернет-сторінка може завантажуватися досить довго. Як вихід - зменшити дозвіл зображень товарів.

плюси:

 • Тег canonical розуміє і Гугл і Яндекс. При цьому для Гугл такий спосіб виключення сторінок з індексації є пріоритетним.
 • Весь контент сторінок пагінацію буде індексований через веб-сторінку «Дивитися всі».

мінуси:

 • Накладає певні обмеження на якість картинок і загальний обсяг контенту.
 • Для Яндекса тег canonical не є директивним. Він його може і проігнорувати. І ця ймовірність зростає, якщо контент на веб-сторінках не буде ідентичний. А таке обов'язково буде, адже список товарів буде відрізнятися.
 • При великій кількості фільтрів і товарів в каталозі виходить велика кількість динамічних сторінок, на яких необхідно прописати тег canonical.

Варіант №3. AJAX-пагінація

Суть цього варіанта сео оптимізації полягає в тому, що при прокручуванні станиці вниз в неї завантажується новий контент. Досягається це за допомогою технології AJAX (Asynchronous Javascript and XML), яка дозволяє обмін даними між сервером і браузером користувача в фоновому режимі. З цією технологією багато прекрасно знайомі, адже вона реалізована у «ВКонтакте» і «Однокласниках». AJAX дозволяє весь час довантажувати список товару і других і наступних веб-сторінок каталогу просто не існує.

плюси:

 • Для пошукових систем каталог буде виглядати, як одна веб-сторінка, тому буде проіндексовано все і ніякого дублювання контенту.
 • Немає небезпеки довгої завантаження веб-сторінки (як у випадку зі сторінкою «Показати все»).

мінуси:

 • для впровадження такої пагінацію в інтернет-магазині необхідний досвідчений програміст;
 • якщо текст на такій сторінці каталогу написаний не тільки для просування, але і для користувачів (а так і повинно бути), то його, при великій кількості товару, доведеться розміщувати вгорі, що незвично для користувача.

Варіант №4. Пагінація за допомогою тегів rel = "prev» і rel = "next"

Пагінація за допомогою тегів rel = prev» і rel = next

Цей варіант сео оптимізації заснований на тому, що за допомогою цих тегів Гуглу дається команда при індексуванні об'єднати сторінки, помічені ними, в одне ціле. Ось як це робиться на практиці.

Нехай у нас є чотири веб-сторінки каталогу. Тоді в секцію <head> сторінки №1 поміщаємо рядок:

<Link rel = "next" href = "http: // найменування домену / page2.html>

Для сторінки №2 це буде виглядати вже так:

<Link rel = "prev» href = "http: // найменування домену / page1.html>

<Link rel = "next" href = "http: // найменування домену / page3.html>

Для сторінки №3:

<Link rel = "prev» href = "http: // найменування домену / page2.html>

<Link rel = "next" href = "http: // найменування домену / page4.html>

І, нарешті, для сторінки №4:

<Link rel = "prev» href = "http: // найменування домену / page3.html>

плюси:

 • Дозволяє проіндексувати весь контент, як ніби він розміщений на одній сторінці, але без використання громіздкої веб-сторінки «Дивитися всі».
 • Не потребує складного програмного забезпечення.

мінуси:

 • Даний тег не розуміє Яндекс.
 • Код HTML хоч і простий, але виходить великий обсяг роботи, щоб прописати всі ланцюжки.

висновок

Який варіант сео оптимізації сторінок пагінацію порекомендувати? На наш погляд, якщо дозволяє обсяг контенту, то краще використовувати другий спосіб - за допомогою тега canonical і сторінки «Дивитися всі». При великих обсягах контенту краще використовувати комплексний метод - використовувати AJAX-пагінацію.

Перегляди: 5 541

Виводити їх все на одну веб-сторінку?
Як тоді визначити з усіх таких інтернет-сторінок найбільш релевантну?
А зі сторінки: назва домену / catalog?
У випадку з динамічними веб-сторінками, виду http: // названіедомена / category?
Page / n директива матиме вигляд: Disallow:?
Тоді необхідно створити інтернет-сторінку з усіма абажурами, наприклад, з таким URL: назва домену / abajyru /?