Пару слів про брендінгу і ролі логотипу

  1. матчастину
  2. Навіщо це потрібно
  3. Як це реалізувати
  4. Для чого потрібен Employer Branding
  5. В чому суть

Ми щодня стикаємося з візуальними образами різних продуктів. Дізнаємося їх за кольорами, піктограм і стилю оформлення. Але не замислюємося, як це впливає на наші рішення та відносини з брендом, хоча наша підсвідомість вловлює найменші нюанси і створює наше враження про той чи інший продукт.

матчастину

Щоб розібратися в значенні для компанії логотипу, фірмового стилю і поняття бренду, давайте визначимося з термінологією.

Логотип - це візуальне розпізнавання компанії за допомогою використання символу, шрифту або їх поєднання. Коли логотип стає пізнаваний для великої кількості людей, в силу вступають і його основні функції. Його шукають по запам'яталася аватарке з Фейсбук або дізнаються наклейку на машині, яка привозить ваші улюблені булочки в магазин. Іншими словами, логотип служить для найпростішого розпізнавання компанії або продукції на друкованих або веб-носіях.

Іншими словами, логотип служить для найпростішого розпізнавання компанії або продукції на друкованих або веб-носіях

Фірмовий стиль - це поняття більш відчутне. Це з любов'ю оформлений дизайнерами брендбук, роздрукований і переданий в руки клієнтові. він являє собою набір прийомів і образів, який утворює загальний стиль компанії і використовується на всіх її промо-продуктах: сувенірної продукції, POS-матеріалах, упаковці, зовнішній рекламі та вивісках і в інших каналах комунікації. Фірмовий стиль - це поняття більш відчутне

Бренд - це сприймається емоційний корпоративний імідж в цілому. Бренд не може бути розроблений або створений. Це колективне сприйняття компанії, як чогось єдиного, яке будується на сприйнятті логотипу компанії, її фірмового стилю, товарів або послуг, вироблених їй, а також досвіду взаємодії людей з компанією. Значення і вартість бренду будується з плином часу в умах клієнтів.

Наприклад, у бренда Facebook є свій синьо-білий логотип з буквою "f". Його фірмовим стилем і впізнаваним атрибутом стали кольору, значок "like" і шрифт. Даною символікою позначена будь-яка активність і власність бренду, в тому числі його офіс в Каліфорнії.

Даною символікою позначена будь-яка активність і власність бренду, в тому числі його офіс в Каліфорнії

Навіщо це потрібно

Ключова ідея створення корпоративного іміджу наступна: все, що робить компанія, все, чим вона володіє і все, що вона робить, має відображати її цінності і цілі в цілому.
Послідовне виконання цього завдання створює компанію, розвиває її цілісність, вказуючи на принципи і ідеали, розкриває її сутність. У цьому випадку мова йде вже не тільки про квіти, шрифтах, логотипі і гаслі.

Насправді, правильний брендинг допомагає компанії залишатися на ринку і бути затребуваною без демпінгу цін і унікальних пропозицій. Він допомагає споживачам залучатися до цінності компанії, тим самим створюючи емоційну прихильність до бренду. Незважаючи на міжнародний характер брендингу великих компаній, важливо знати споживача на локальному рівні. Логотип не може вирішити ці завдання, але бренд продовжує "жити" в головах споживачів.

Коли ми говоримо про емоційний зв'язок "бренд-споживач", відразу ж пригадується одвічне протистояння прихильників операційних систем - Windows, Mac і Linux. IT-шники, які працюють з Linux, інші ОС вважають несерйозними. У той же час власники Macbook і комп'ютерів з Windows не горять бажанням возитися зі складними Unix-системами. Подібний споживчий патріотизм і лояльність до бренду підтверджує правильність обраного фірмового стилю.

Як це реалізувати

Секрет правильного фірмового стилю складається з 3-х обов'язкових інгредієнтів: простоти продукту (вдалого позиціонування), правильно підібраного назви і красивого, функціонального дизайну товару. Для того щоб всі ці складові були правильно підібрані, брендинг проводиться в кілька етапів. Спочатку йде аналіз ринку, визначення і дослідження цільової аудиторії. Після - розробка стратегії бренду, його позиціонування і сутності. Коли дані зібрані, маркетологи починають вибудовувати бренд і формувати план його просування. Важливо не забувати моніторити сприйняття бренду громадськістю та проводити оцінку його ефективності.

Для чого потрібен Employer Branding

Є один інструмент, який допоможе власникам бізнесу зробити бренд ще більш популярним. Постарайтеся інвестувати не тільки в зовнішні якості компанії, але і у внутрішні, такі як розвиток корпоративної культури. Для того щоб передати емоцію споживачеві, потрібно самому її відчувати. Якщо ви навчитеся залучати не тільки споживачів, але і кращих співробітників, цінність бренду буде тільки рости.

Зверніть увагу, скільки зусиль докладають компанії McDonald's і Google , Щоб їх співробітники відчували себе особливими. Рекламу з красивими картинками і описом зручного графіка роботи в McDonald's можна спостерігати на бордах в усіх великих містах України.

Що стосується Google, то вони навіть проспонсорували зйомку фільму "Кадри", щоб показати всю красу роботи в їх корпорації зсередини. В Україні робота з корпоративною культурою тільки почала зароджуватися. Наприклад, данська IT-компанія Ciklum, чиї представництва працюють в Києві, Харкові та інших містах нашої країни, систематично проводить корисні семінари і тімбілдинги, що робить їх офіси ще більш бажаним місцем роботи.

В чому суть

Логотип може бути дорогим і красивим, але якщо він не підкріплений емоцією споживача, компанія не зможе бути конкурентоспроможною. Користувачі соцмереж гостро відчувають фальш, прямолінійну рекламу і не реагують на неї. Тому якщо ми говоримо про бренд багатою сильної компанії, вона повинна піднімати планку контрасту до максимуму.

Зверніть увагу, як це робить мережу заправок WOG. Вона пропонує своїм клієнтам не просто паливо, а ще й відчуття повного комфорту і високої якості. Їм вдалося завоювати визнання не тільки водіїв, а й пасажирів, які подорожують разом. Ні на одному заправленні на Одеській трасі немає такої черги за кавою в будь-який час, як в WOG-кафе. Тож не дивно, що на сьогодні його вважають одним з кращих в сегменті "to go". Їх кав'ярні стали улюбленим місцем зустрічей городян, в результаті чого компанія відкрила мережа закладів в місті без прив'язки до заправки. І сьогодні переконати клієнта WOG спробувати каву або хот-дог на іншій заправці практично неможливо - WOG дарує своїм клієнтам відчуття преміальності і гастрономічне задоволення.

Але головне - не ставитися до цього механічно: мовляв, давайте зробимо емоцію, велику, класну. Тут важливо, щоб в кожній точці дотику з брендом була б хоч маленька, але позитивна історія, адже беземоційний позиціонування погано трансформується в мотив покупки.

Як бачимо, логотип і фірмовий стиль є невід'ємними частинами брендингу, але в його основі, в першу чергу, лежить емоція, яку відчуває споживач при контакті з брендом. Зробіть свого клієнта особливим завдяки вашому продукту і він не захоче розлучатися з вами.