Перехід на цифрове мовлення загрожує зникненням ТВ в регіонах - телерадіомовники звернулися до Кабміну

Через відключення аналогового телебачення місцеві ТРК будуть змушені припинити роботу.
Українські телерадіомовники звернулися до Кабміну з трьома вимогами в зв'язку відключенням в Україні аналогового телебачення, другий етап якого відбудеться першого вересня 2018 року.
Про це під час прес-конференції заявила керівник Центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова, передає кореспондент інтернет-видання UA1.
"Ми всі зацікавлені, щоб перехід на цифрове мовлення відбувся. Всі хочуть, щоб нові технології розвивалися. Однак деякі регіональні телерадіокомпанії за часів Януковича з політичних причин не отримали ліцензій", - зазначила Большакова.
У зв'язку з цим уряд просять до 1 вересня внести такі компанії в список тих, хто може мовити в аналоговому режимі до кінця поточного року.
Крім того, вимоги мовників також включають створення робочої групи для надання таким компаніям ліцензій, а також "невідкладно прийняти рішення про створення багатоканальних ефірних регіональних і місцевих телекомунікаційних мереж".
Як зазначив відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко, до відключення в Україні працював тисячі вісімсот вісімдесят один аналоговий передавач.
"60 передавачів було відключено на першому етапі в Києві і Кіровоградській області. 1 вересня відключено ще 1063 передавача. Не завершить роботу аналогове телебачення, або буде часткове відключення на прикордонних і окупованих територіях ", - зазначив Ільяшенко.
Раніше прем'єр-міністр України Гройсман заявив про намір доручити міністрові інфраструктури Омеляну перевірку ситуації з закриттям "Укрпоштою" відділень в селах через невдоволення місцевих жителів.