Підключення та оптимізація модему - не такий страшний чорт ...

  1. Підключення і настройка модему
  2. Оптимізація мережевого з'єднання
  3. Налаштування Internet-з'єднання
  4. Програми, які допомагають оптимізувати модемне з'єднання
  5. iNTERNET Turbo 99 ( http://www.clasys.com/ )
  6. Internet Tweak 2000
  7. InternetBOOST'99 ( http://www.bonzi.com/ )
  8. Оптимізатор мережевих налаштувань для Windows 98

Модуль пошуку не встановлено.

Віктор Куц

Незважаючи на все більшого поширення сучасних широкосмугових систем доступу в Інтернет, старі добрі модемне з'єднання залишається найдешевшим, а значить, і найдоступнішим для широкого кола населення способом прилучення до Глобальної Мережі. У цій статті мені хотілося б зупинитися на деяких моментах підключення модему, його настройки, а також оптимізації коштів віддаленого доступу, що надаються операційною системою. Всі процедури налаштування і оптимізації будуть розглянуті на прикладі російської версії Windows 98 SE, до сих пір є однією з найпопулярніших ОС для домашнього користувача, тобто для тих, хто у всьому повинен покладатися на власні знання і вміння, а не на всезнаючого "гуру "- системного адміністратора. Крім цього, Windows 98, на відміну від більш сучасних Windows 2000 / ХР, для продуктивної і безпечної роботи в Інтернеті вимагає кілька великих ручних налаштувань системи віддаленого доступу.


Підключення і настройка модему

Перш ніж перейти до розгляду процесу настройки модему, я б рекомендував звернути найпильнішу увагу на розводку проводів телефонної лінії в приміщенні. Дуже часто однією з причин нестійкої або повільної зв'язку може бути наявність паралельних телефонних апаратів, підключених до модему, особливо це стосується старих моделей з дисковими номеронабирачами або, що зовсім погано, дешевих китайських трубок, які не відповідають взагалі жодним стандартам. Їх вплив може самим негативним чином позначитися в той момент, коли, з якої-небудь причини, на паралельному телефоні буде знята трубка. Сигнал, що надходить з мережі, значно спотвориться, і швидкість зв'язку модему може знизитися практично до нуля або взагалі відбудеться розрив. Крім цього, на якість зв'язку можуть впливати різні електромагнітні перешкоди, що наводяться на телефонний дріт, а також наявність з'єднань методом "скручування", без пропайки проводів в місцях розриву лінії. Такі фактори можуть знизити швидкість доступу в мережу в півтора-два рази. Для того щоб раз і назавжди позбутися від проблем з телефонної проводкою, корисно буде вишукати можливість прокласти цілісний телефонний дріт (в ідеальному випадку - виту пару) і провести телефонну лінію по найкоротшому шляху від телефонної розподільної коробки до модему. Дуже важливо простежити, щоб телефонний провід не перетинався з мережевими проводами 220 В (що йдуть, наприклад, до розеток). У той же час довжина лінії повинна бути по можливості мінімальною. Якщо передбачається використання паралельних телефонів, то всі вони повинні підключатися тільки після модему. Для досягнення більш-менш пристойної швидкості роботи модему в мережі, обов'язково перевірте, чи немає в телефонних розетках додаткових конденсаторів, призначених для забезпечення контролю цілісності лінії з АТС в тому випадку, коли телефон відключений. Якщо він там буде виявлений, треба його видалити без будь-якої пощади. Цей конденсатор, вносячи значну додаткову ємність в лінію, може дочиста зрізати високочастотні складові сигналу, і тоді пристойній швидкості зв'язку по протоколу V.90 вам не бачити навіть при підключенні до якісної цифрової АТС.

Вирішивши всі питання з телефонної проводкою, можна підключати модем, для чого, насамперед, необхідно вимкнути комп'ютер. У тому випадку, якщо у вас зовнішній модем, процедура підключення виллється в тривіальне під'єднання роз'єму до потрібного порту: найчастіше це послідовний COM-порт, хоча, останнім часом, все частіше стали зустрічатися модеми, що підключається за допомогою інтерфейсу USB. Їх головна перевага в тому, що можна підключати модем при працюючому комп'ютері, та й багато моделей отримують живлення безпосередньо по шині, що позбавляє від додаткового блоку живлення і, тим самим, зменшує плутанину проводів. Для підключення внутрішнього модему, в першу чергу, необхідно розкрити корпус і встановити модем в відповідний слот розширення - швидше за все, це буде слот PCI, адже шину ISA, що не рекомендовану до використання відповідно до вимог рекомендацій РС98 і більш пізніми, використовують дуже давні моделі , а шина AMR і її численні різновиди так і не вийшли з розряду мало кому цікавої екзотики. Після установки модему різниця між внутрішнім і зовнішнім модемом зникає, і всі подальші процедури абсолютно ідентичні для обох варіантів.

Підключивши модем, необхідно не забути приєднати модем до телефонної лінії, використовуючи вхід, що позначається як Telco або Line і, при необхідності, підключити паралельний телефон до гнізда Phone. В такому випадку телефоном можна користуватися як зазвичай, незалежно від того, включений комп'ютер чи ні. Однак слід мати на увазі, що більшість дешевих модемів, особливо внутрішніх, що не відключають телефон при підключенні до мережі, і він може служити додатковим навантаженням на лінію, іноді значно погіршує і без того не завжди висока якість зв'язку на наших телефонних лініях.

Далі необхідно визначитися з установками COM-порту і переривань (IRQ). Всього існує 16 переривань - від 0 до 15, але більша частина з них постійно зайнята різними пристроями, які, як правило, вимагають свого власного, жорстко закріпленого номера запиту на переривання, за винятком того, що порти СОМ1 і COM3, а також COM2 і COM4 можуть мати загальний запит переривання. При установці номера порту потрібно мати на увазі, що для старіших моделей цю ​​операцію швидше за все доведеться виконувати вручну, найчастіше для модему використовується порт СОМ2 і переривання IRQ3. При цьому, якщо є ще якісь пристрої, що працюють з послідовними портами, то не треба забувати, що якщо два порти займають одну лінію IRQ (а вільних переривань, як відомо, вічно на всіх споживачів не вистачає), то в кожен конкретний момент часу можна користуватися тільки з одним з них. При спробі активізувати одночасно обидва порту, не зможе працювати жоден з них, крім випадку, коли в справу включається спеціалізована програма, яка в змозі розібратися, який порт генерує яке переривання. При налаштуванні двох портів на один і той же адресу обидва будуть непрацездатні. Більш сучасні моделі модемів, що підтримують підключення Plug & Play, додаткового налаштування найчастіше не потребують. Переконатися в правильності роботи порту модему можна за допомогою будь-якої термінальної програми (стандартна для Windows - Hyper Terminal). На введення рядка AT & F модем обов'язково повинен дати відповідь OK.

Після того як модем встановлений, необхідно його налаштувати. Зробити це можна в Панелі Управління, вибравши Модеми (рис. 1).

На вкладці Загальні необхідно вибрати швидкість обміну модему з СОМ-портом. Швидкість роботи послідовного порту залежить від універсального асинхронного приймально-передавача (UART), що перетворює проходить через шину ПК паралельний потік даних в послідовний. Як правило, сучасні ПК поставляються з UART моделі 16550, що має максимальну пропускну здатність 115200 біт / с, що забезпечує достатню смугу пропускання для більшості послідовних пристроїв. Для модемів, що мають граничну швидкість 33,6 Кбіт / с, цілком достатній буде установка швидкості 57600 біт / с, а для більш сучасних, які працюють по протоколу V.90, потрібно виставити по максимуму, все 115200 біт / с. Цим ми забезпечимо достатню пропускну здатність каналу зв'язку модем-комп'ютер для потоку інформації, навіть при високому ступені її стиснення (рис. 2).

На вкладці Підключення не завадить збільшити час очікування до скасування виклику при відсутності зв'язку до 100-120 секунд і, у випадках зовсім вже примхливих модемів, іноді може допомогти зняття прапорця Дочекатися сигналу в лінії (рис. 3).

Підняти пропускну здатність послідовного порту допоможе і збільшення до максимального значення розмірів буферів FIFO, до яких можна дістатися, натиснувши кнопку Параметри порту на вкладці Підключення. Там же, натиснувши Додатково, необхідно переконатися, що опції Контроль передачі і обробки помилок включені, причому режим контролю повинен бути обраний апаратний (RTS / CTS). На цій закладці знаходиться і рядок ініціалізації модему. У більшості випадків, якщо драйвери модему нормальні і все роблять самі, нічого вручну вводити не доведеться, але іноді додаткові команди в рядку ініціалізації можуть допомогти в рішенні ряду специфічних проблем функціонування модему.

Далі можна трохи підправити деякі системні файли. Для початку, попередньо зробивши резервні копії, відкрийте в якомусь текстовому редакторі файл WIN.INI. У підрозділі [ports] для того порту, до якого приєднано модем, потрібно змінити установки. Це повинно виглядати так: COMx: = 115200, n, 8,1, p де x - номер порту модему. Далі, для того що б модем міг використати частину системної пам'яті в якості кеша в періоди максимального завантаження, необхідно в файлі SYSTEM.INI, в підрозділі [386Enh] додати рядок:

ComXIrqYBuffer = 1024,
де ComXIrqY - номера послідовного порту X і переривання Y, на які налаштований модем. Для реальних порту і переривання потрібно вписати конкретні цифри їх номерів.

Ну і в кінці процедури налаштування не завадить переконатися в тому, що модем підключений і працює належним чином. Для цього відкриваємо Панель Управління / Модеми / Діагностика, вибираємо в списку той порт, до якого підключений модем, і сміливо тиснемо кнопку Додатково. Ми побачимо приблизно таку картинку, яка свідчить про те, що все зроблено правильно і можна рухатися далі.

Оптимізація мережевого з'єднання

Наступним етапом буде конфігурація і оптимізація мережі. Отримати доступ до мережевих налаштувань Windows можна з Панелі управління / Мережа. Для початку в закладці Конфігурація треба вибрати Контролер віддаленого доступу / Властивості. Там, в закладці Прив'язки, можна скинути прапорці звідусіль, крім перемикача TCP / IP. На наступній закладці, Додатково, треба встановити наступне: Дозволити адресацію точка до точки - ТАК, Розмір IP пакетів - Автоматично, Вести журнал - НІ, Використовувати стиснення IPX-заголовків - НІ. З Контроллером віддаленого доступу покінчено, тепер можна підкоригувати TCP / IP. Натиснувши кнопку Властивості, переходимо на закладку Конфігурація WINS, де зовсім не зайвим буде відключити розпізнавання WINS (рис. 4).

Той же фінт проробляємо і на закладці Конфігурація DNS - відключаємо DNS (рис. 5).

Настійно рекомендую поставитися дуже уважно до відключення распознаваний DNS і WINS, бо це одна з найбільш елементарних лазівок, що дозволяє будь-якому зловмисникові отримати з Мережі несанкціонований доступ до вашого комп'ютера з усіма витікаючими з цього наслідками. На закладці Прив'язки можна заборонити будь-які прив'язки.

І наостанок, завершуючи конфігурація мережі, не забудьте натиснути не дуже помітну кнопку Доступ до файлів і принтерів :, де заборонити вільний доступ до своїх файлів і принтерів з Мережі. Пояснювати, для чого, сподіваюся, не треба?

Налаштування Internet-з'єднання

Налаштування Internet-з'єднання є фінішним етапом наших праць. Мається на увазі, що ви вже маєте договір з Internet-провайдером на доступ в Мережу, де вказані всі необхідні реквізити. До них відносяться:

- ім'я користувача та пароль (login і password) для доступу в Мережу;

- телефони модемного пулу провайдера;

- DNS-адреса провайдера.

Для полегшення процедури налаштування Internet-з'єднання скористаємося Майстром, ярлик якого після установки операційної системи знаходиться на робочому столі, втім, до нього можна дістатися Пуск / Програми / Властивості Internet. Вам буде запропоновано ввести ім'я користувача, пароль і номер телефону, за яким буде здійснюватися дозвон до провайдера. При бажанні можна скористатися і проксі-сервером, якщо така послуга надається провайдером. Тут є як безперечні плюси, так і мінуси, але їх обговорення - зовсім інша тема, а ми повернемося до "наших баранів". Фактично, все для виходу в Мережу вже готове, тільки, для наведення завершального лиску, можна для деякого прискорення спілкування з сервером провайдера налаштувати основні параметри протоколу TCP / IP (рис. 6).

У контекстному меню Мій Комп'ютер / Віддалений доступ до мережі / <Ім'я з'єднання> вибираємо Властивості. На закладці Типи серверів найкраще прибрати встановлені галочки (якщо вони є) з перемикачів: NetBEUI і IPX / SPX-сумісний. Якщо при кожному підключенні до сервера провайдера немає особливо великого бажання чекати, поки система безуспішно намагатиметься увійти в мережу, куди її ні за які пряники не впустять, то краще відключити встановлений за замовчуванням параметр Підключитися.

Потім, натиснувши кнопку "Налаштування TCP / IP", у вікні, потрібно ввести DNS-адреси вашого провайдера. Закриваємо всі вікна - тепер можна сміливо пірнати у вир Всесвітньої Мережі (рис. 7).

Програми, які допомагають оптимізувати модемне з'єднання

"Пірнувши" в Інтернет і поблукавши цікавими сайтами, дуже скоро починаєш звертати увагу на занадто повільну роботу модему, а грошей на "виделенку" або ADSL, природно, немає. Щоб в такій ситуації, хоч в якійсь мірі, побороти почуття власної неповноцінності, можна спробувати "вичавити" з мережі додаткові крихти приросту трафіку, які, помножені на час нашого перебування в Мережі, можуть дати відчутну прибавку в обсязі отриманої інформації, причому без особливих додаткових витрат. Домогтися цього можна двома основними способами: шляхом зміни налаштувань TCP / IP в реєстрі Windows або шляхом прискорення процесу завантаження Web-сторінок із застосуванням кешування даних.

Процедура кешування даних гранично проста. У процесі перегляду будь-якої Web-сторінки в браузері, її вміст зберігається в пам'яті браузера - кеші, а при наступному відвідуванні цієї сторінки ті елементи, які не зазнали ніяких змін, завантажуються не з Мережі, а з кешу, що дає чималу економію часу завантаження цих елементів. Але, на превеликий жаль, механізм кешування даних у всіх без винятку браузерах далекий від досконалості, та й розміри його не безмежні. Тому на допомогу звичайним браузерам приходять спеціальні утиліти, які, крім того що мають поліпшені алгоритми кешування переглянутих Web-сторінок, дозволяють в процесі перегляду однієї сторінки автоматично довантажувати в кеш елементи ще й наступних сторінок, на які є посилання. А це, при переході по посиланню, дає ще більший виграш у часі, хоча і ціною значного розбухання кеша. Так що, як правило, будь-яка палиця з двома кінцями.

Серед програм, які здійснюють кешування даних, найбільшу популярність має NetSonic 3.0 ( http://www.web3000.com ), Яка для операції кешування даних використовує власний кеш-буфер, оптимізований із застосуванням фірмової технології SonicCache (рис. 8).

Досить зручна функція програми "Work Offline", що дозволяє переглядати сторінки, збережені в кеші під час Web-серфінгу, в режимі off-line, не витрачаючи гроші на оплату послуг провайдера. Так як програма створювалася для західних користувачів, чимале місце в ній займають різні рекламні "прибамбаси", за допомогою яких розробники намагаються компенсувати безкоштовний статус звичайного варіанту NetSonic'а. Крім цього, слідуючи загальним тенденціям, в програмі є і можливість оптимізації під різні види мережевого з'єднання одного з основних параметрів протоколу TCP / IP - MTU.

Що ж це за параметр, та й які взагалі параметри TCP / IP впливають на продуктивність з'єднання?

- MTU (Maximum Transmission Unit) - максимальна кількість інформації, або розмір пакету, який може бути переданий в одному фізичному кадрі. Такий пакет, крім власне корисної інформації, містить заголовок і супровідні дані, які використовуються маршрутизаторами для його адресації. Для протоколу РРР (модемний доступ) MTU найчастіше має значення 576 байт, за замовчуванням в Windows встановлено значення 1500 байт, оптимальне для локальної мережі. Також за замовчуванням включена в Windows і MTU Auto Discovery (іноді - Path MTU, колійне значення MTU) - функція автоматичного визначення значення MTU самою системою, однак процедура обчислення MTU для кожного з'єднання вимагає чимало часу, що відчутно гальмує роботу при прокачуванні невеликих файлів або при Web-серфінгу. Та й у разі неузгодження параметрів локального комп'ютера з параметрами сервера провайдера ця функція навряд чи вам допоможе. Якщо задане значення перевищує стандарт, встановлений провайдером, проводиться додаткова процедура розбивки і подальшої інтеграції інформації, якщо ж задане значення нижче стандарту, то модем клієнта не використовує до кінця можливостей, що надаються обладнанням провайдера. Безпосередньо з ним пов'язаний інший параметр - MSS (Maximum Segment Size), що представляє собою сумарний розмір сегментів в пакеті, що містять дані. Так як розмір адресного сегмента найчастіше фіксований - 40 байт, то легко визначити взаємозв'язок параметрів MTU і MSS: MSS = MTU - 40.

- PMTUBlackHole Detect - виявлення "чорних дірок", установка цього параметра дозволяє протоколу TCP намагатися виявити ті сервери, які не повертають ICMP-повідомлень про необхідність фрагментації при визначенні найкращого MTU. Це, як і будь-яка інша додаткова процедура, може, нехай і незначно, уповільнювати роботу в Інтернеті.

- RWIN (Receive Window) - визначає так зване "вікно прийому", тобто то кількість інформації, яку клієнт може прийняти в одиницю часу. Якщо значення RWIN занижено, то відбувається переповнення вікна, і вступники пакети губляться; а якщо завищена, то, в разі пошкодження пакета, виникне додаткове очікування повторної передачі інформації. Розмір RWIN обов'язково повинен бути кратний MSS, і зазвичай, для кращої ефективності модемного з'єднання, кратність рекомендується встановлювати в межах 4-8.

- TTL (Time To Live) - "час життя" пакету, тобто то кількість проміжних серверів (хопов), через які може пройти пакет в пошуках свого місця призначення. Кожен такий сервер додає одиницю до спеціального лічильника в заголовку пакета, і, коли лічильник досягає максимального значення, пакет припиняє своє існування. Сьогодні, коли Інтернет розрісся неймовірно, величина TTL повинна бути не менше 64, хоча за замовчуванням Windows вважає, що вистачить і 32.

- NDI Cache (Network Device Interface Cache) - кеш, в якому зберігаються дані про маршрути руху пакетів, за замовчуванням його розмір дорівнює нулю. Щоб при модемному з'єднанні задіяти його оптимальним чином, добре було б встановити розмір цього кешу рівним 16.

- SessionKeepAlive (підтримання з'єднання) - при відсутності будь-якої активності з боку клієнта протягом деякого часу, сервер провайдера може просто розірвати з'єднання. Для запобігання такого сумного результату система посилає провайдеру спеціальні невеликі пакети інформації з періодичністю, за замовчуванням, один раз на годину в Windows 9x / Me і о другій годині в Windows 2000, хоча краще це робити не рідше, ніж раз в 10 хвилин.

Само собою зрозуміло, що всі ці, як ще й кілька менш значних, параметри прописані в Системному реєстрі Windows і можуть змінюватися вручну, однак існує велика кількість невеликих утиліт, які дозволяють коригувати ці параметри, використовуючи зручний графічний інтерфейс.

Деякі з них і будуть представлені вашій увазі.

iNTERNET Turbo 99 ( http://www.clasys.com/ )

Одним з типових представників програм, які оптимізують настройки TCP / IP, є Internet Turbo 99 (рис. 9), в якій можливий вибір автоматичного або ручного режимів конфігурації системи: встановлюються значення параметрів MTU, RWIN, TTL, PMTU і NDI Cache. Програма оптимізує не тільки модемне (dial-up) з'єднання з Інтернетом, а й параметри роботи в локальній мережі (LAN). У разі негативних результатів зміни конфігурації, корисними можуть стати інструменти для резервного копіювання установок, використовуваних Windows за замовчуванням. Для запобігання розриву зв'язку з провайдером в разі тривалого простою до складу програми входить утиліта Ping, причому параметри "пингования" можна змінювати вручну. Програма працює з усіма програмними і апаратними адаптерами, оптимізована для використання під Windows 9x / NT, повністю підтримує Microsoft MSN, ICQ, RealPlayer, Outlook, Eudora і всі популярні FTP-клієнти. Існує цілий ряд програм аналогічного призначення і приблизно рівних з iNTERNET Turbo 99 можливостей, в числі найпопулярніших з яких можна відзначити MTUSpeed ​​Pro або iSpeed ​​for Windows.

Internet Tweak 2000

Internet Tweak 2000 (рис. 10) - спеціальна утиліта, розроблена компанією Magellass ( http://www.magellass.com/ ), Відомої своїми дуже потужними програмами налаштування прихованих параметрів Windows із серії WinBoost. Продовжуючи традиції цих продуктів компанії, Internet Tweak 2000 служить для конфігурації і настройки дуже великого числа параметрів Internet-з'єднання в Windows 9х / 2000. У їх числі корекція значень NDI Cache, IPMTU (MTU Auto Discovery), MTU, RWIN, TTL, максимального розміру сегмента MSS, швидкості СОМ-портів, використовуваних при модемному з'єднанні, і т.д. Окремі вкладки присвячені змінам прихованих налаштувань браузерів Internet Explorer і Netscape Communicator, поштового клієнта Outlook Express. Програма має барвистий, але в розумних межах, і досить зручний інтерфейс.

InternetBOOST'99 ( http://www.bonzi.com/ )

Набагато простіше у використанні утиліта InternetBOOST '99 (рис. 11), яка, на відміну від iNTERNET Turbo і йому подібних, дозволяє просто встановити 4 основних параметри TCP / IP - MTU, PMTU, RWIN і TTL. Причому програма може автоматично виставити їх оптимальні значення для модемного або мережевого з'єднання, а також є можливість ручного коригування цих параметрів. Ніяких додаткових коштів тестування з'єднання, а також сервісних можливостей розробниками програми не передбачено.

Оптимізатор мережевих налаштувань для Windows 98

І для зовсім вже ледачих, або, що те ж саме, нічого не розуміють в своєму комп'ютері, програма оптимізації мережевих налаштувань для Windows 98, написана Антонянцем В.В. ( http://www.vadim.itgo.com/ ), Автором гаряче улюбленої мною "звонилки" Vdialer 3 (рис. 12). Це не програма навіть, а просто программульку розміром всього 23 Кб. Тут вже взагалі робити, а тим більше розуміти, нічого не треба - є всього дві кнопки: "Почати оптимізацію" і "Закрити". Все, що вона робить, - змінює настройки системного реєстру Windows 98, оптимізуючи параметри віддаленого доступу до мережі для модемного з'єднання за усередненими загальновизнаним критеріям. Ефективності у неї, ясна річ, трохи, але, з огляду на мікроскопічні розміри і простоту - і вона може знайти своїх шанувальників.

Підводячи підсумки всього вищевикладеного, необхідно ще раз підкреслити, що не варто чекати занадто багато чого від застосування цих, та й будь-яких інших аналогічних програм, яких би не обіцяла нам солодкоголоса реклама молочних річок з медовими берегами. Не буває так. Справа в тому, що Інтернет, особливо за останні роки, розрісся неймовірно, і багатостраждальні інформаційні пакети проходять по шляху до вашого комп'ютера десятки найрізноманітніших серверів, причому, наприклад, той же самий злощасний параметр MTU = 576 байт аж ніяк не обов'язковий, а тільки рекомендований. Тому неможливо заздалегідь передбачити його для кожного з проміжних серверів. Але ж для кожного пакета свій шлях, зі своїми перешкодами: Все це означає, що оптимізацією параметра MTU можна домогтися деякого підвищення швидкості прийому інформації лише на останній ділянці лінії зв'язку - між сервером провайдера і вашим комп'ютером.

Проте, оптимізація основних параметрів протоколу TCP / IP, на мій погляд, є одним з небагатьох способів хоч в якійсь мірі добитися від свого модему як прийнятною швидкості, так і стійкості з'єднання. Особливо, якщо додати до вишерассмотренним програмами, оптимизирующим ці параметри, який-небудь монітор (рис. 13).

Використання таких моніторів дозволить в реальному масштабі часу оцінювати стану каналу передачі або прийому даних, а не милуватися красивим, але не особливо інформативним переморгуванням різнокольорових індикаторів зовнішнього модему. Володарі внутрішніх модемів можуть тільки за непрямими ознаками здогадуватися, що твориться на лінії в кожен конкретний момент часу. Індикатор ж монітора, завжди розташований поверх робочих вікон, дозволить весь час візуально відслідковувати величину потоку даних і вчасно вживати заходів у разі будь-яких неполадок.

З Кешуються програмами ще менше ясності. Адже кожна сторінка в Мережі буквально нашпигована посиланнями, велика частина яких відвідувачеві просто не цікава, проте, все це сміття буде справно заноситися в кеш, який за короткий час розбухне до просто непристойних розмірів. А це, як відомо, тягне за собою, крім непродуктивної втрати дискового простору, ще й збільшення часу пошуку даних в самому кеші, але ж все це відбувається в фоновому режимі, а Pentium 4 є поки що не у всіх. Коло, коротше, замкнулося: чим більше запихає в кеш, тим довше звідти діставати - ефективність кешування стрімко зменшується. Крім цього, існує проблема істотного збільшення мережевого трафіку (а зараз багато провайдерів починають враховувати в своїх розцінках саме цей фактор), а вже якщо ви, наприклад, паралельно з серфінгом щось ще і завантажуєте менеджером завантаження: Є над чим замислитися, перед тим як ставити собі NetSonic.

Час від часу з'являються зовсім вже екзотичні способи прискорення модемного з'єднання, наприклад, використовуючи два модему на двох різних лініях, можна теоретично подвоїти швидкість роботи. Але реально, в умовах просто потворного якості телефонних ліній, та ще коли і горезвісна "повременка", схоже, набуває реальних рис, всі ці ігри в "подвоєння" обійдуться занадто дорого. Тим більше що, нехай і з деякою затримкою в порівнянні з розвиненими країнами, але аналоговому дідуся-модему навіть і у нас все ж доведеться поступитися своїм місцем новим цифровим технологіям.


Пояснювати, для чого, сподіваюся, не треба?
Що ж це за параметр, та й які взагалі параметри TCP / IP впливають на продуктивність з'єднання?