Плагін All in One SEO Pack | Записки Web-розробника

А пошуковий трафік є найбажанішим для будь-якого проекту, бо він стабільний і для його підтримки не треба буде постійно анонсувати свої матеріали в різних соціальних мережах і сервісах, як це відбувається при SMO ​​(Social Media Optimization - залучення відвідувачів з соціальних медіа, таких як Facebook , B контакті і Twitter). Але для того, щоб отримати на свій сайт постійний і високий пошуковий трафік, вам доведеться зайнятися внутрішньою пошуковою оптимізацією контенту на вашому проекті.

Хто б що не говорив, але трафік з пошукових систем є головним джерелом відвідувачів для будь-якого ресурсу, і варто постаратися зробити його якомога більшою. Якщо розглядати таке поняття, як внутрішня пошукова оптимізації сайту (то, що ми можемо оптимізувати на самому вебсайті), то найвагомішим аргументом, що враховуються пошуковими системами, на користь вашого сайту, може служити заголовок сторінки - Title. Якщо він складений грамотно і в нього включені ключові слова, за якими ви хочете зайняти високу позицію в пошуковій видачі, то і кількість відвідувачів з пошукових систем буде високим.

Правда тут слід врахувати, що мета-тег Title є найвагомішим аргументом при оцінці релевантності (ступінь відповідності запиту і знайденого, тобто доречність результату) сторінки вашого веб пошуковому запиту, але не єдиним. Для успішного просування в пошукових системах потрібно враховувати всі нюанси, на які звертають увагу пошуковики, а саме, у напрямку зниження важливості для пошукових систем:

 • прописати в HTML коді оптимізуються сторінок сайту потрібні мета-теги
 • заголовок сторінки Title - найважливіший мета-тег, в який слід включати одне або кілька (але не перегинати палицю) ключових слів, за якими ви хочете просувати цю сторінку
 • мета-тег DESCRIPTION - не впливає на ранжування вашої сторінки в пошукових системах, але на перших порах, може ними використовуватися в якості сниппета в пошуковій видачі (сниппет знаходиться під посиланням вашого ресурсу в пошуковій видачі і вдає із себе шматочок тексту, обраний пошукачем (як правило , з виділеним запитом користувача), як відображає суть вебсторінки, на яку веде посилання)
 • мете-тег KEYWORDS - на даний момент не враховується пошуковими системами, але можливо, що пошуковим системам може не сподобатися, якщо слова, прописані в keywords, які не будуть знайдені ними на сторінці. Тому, якщо ви будете додавати цей мета-тег, то подбайте про коректність прописуються в ньому слів
 • теги акцентування
 • заголовки на сторінці (Html теги Н1, H2 і т.д.), в яких знову ж повинні бути присутніми ключові слова з Тайтл сторінки
 • виділення тих же ключових слів і словосполучень жирним або курсивом в тексті сторінки (теги STRONG і EM). Виділяти краще на початку тексту, але знову ж таки не перестарайтеся. Не потрібно виділяти всі ключові слова, наявні в тексті. Досить виділити один раз слово і один раз словосполучення з цим ключовим словом. І так для всіх ключових слів у цьому текстовому матеріалі.
 • атрибути ALT і Title для тега картинок IMG - обов'язково прописуйте і включайте в них ключові слова, за якими ваш вебсайт може бути знайдений в пошуку по картинках Яндекса або Google.
 • правильна внутрішня перелінковка сторінок - пошуковики, при визначенні статичної ваги тієї чи іншої вебсторінки вашого ресурсу, враховують не тільки зовнішні посилання на них (з інших вебсайтів), але і внутрішньої посилання (зі сторінок вашого ж ресурсу). Варто дуже серйозно підійти до написання тексту посилань (анкоров або атрибута Title зі складу HTML тега посилання, якщо, наприклад, посилання веде з картинки і анкора не має) провідних з різних веб-сторінок сайту на головну. Слід відобразити в цих посиланнях всі ключові слова, за якими ви хочете просунути головну сторінку вашого ресурсу

Як в тексті матеріалів створювати заголовки за допомогою тегів H1 - H6, а також виділяти потрібні слова жирним або курсивом, я думаю ви вмієте. Тут же поясню для тих, хто не знає що таке мета-теги, як їх подивитися і налаштувати.

Мета-теги - спеціальні команди, що прописують на початку кожної сторінки сайту. Варіантів мета-тегів досить багато, але всі вони прописуються в області між відкриває і закриває тегом HEAD. Подивитися їх можна, клацнувши правою кнопкою миші у вікні браузера і вибравши пункт контекстного меню «Вихідний код» (Opera), або «Вихідний код сторінки» (Firefox), або «Переглянути джерело сторінки» (Google Chrome), або «Перегляд HTML- коду »(IE).

У верхній частині вікна вихідного коду шукайте потрібні вам мета-теги. Наприклад, так:

<Title> HTML для початківців: типи верстки, теги, атрибути, параметри атрибутів, визначення кольору на екрані | KtoNaNovenkogo.ru - все для початківців вебмайстрів | Створення та просування сайтів, блогів, форумів, інтернет-магазинів, заробіток на сайті </ Title> <meta name = "description" content = "Створити якісний веб-проект без базових знань по HTML і CSS, навіть використовуючи сучасні CMS (системи управління сайтами) неможливо. Теги, атрибути, параметри. " /> <Meta name = "keywords" content = "html, css, php, mysql - вивчення і застосування на практиці" />

Природно, в назві матеріалу ви повинні використовувати ключові слова для просування цієї статті, а в назву всього проекту - включити ключове слово для просування всього сайту. Тепер пора переходити до того, як власне реалізувати внутрішню пошукову оптимізацію стосовно WordPress (у мене є так само стаття про організацію правильної внутрішньої перелінковки в WordPress), і в цьому нам допоможе згаданий вище плагін All in One SEO Pack .Як ви можете бачити, для сторінок мого блогу діє наступне правило для формування заголовка сторінки Title: спочатку в ньому йде назва матеріалу, а потім, через знак «|», йде назва блогу. Такий спосіб формування Title вважається оптимальним.

Плагін All in One SEO Pack дозволяє збільшити пошуковий трафік для блогу на WordPress

Для початку плагін потрібно завантажити і встановити на WordPress. Установка плагіна на Вордпресс нічим не відрізняється від традиційної:

 1. розпаковуємо архів з WP плагіном all-in-one-seo-pack.zip
 2. отриману в результаті розпакування папку з файлами плагіна all-in-one-seo-pack закидаємо в папку, призначену для установки плагінів wp-content / plugins / на сервері хостингу. Для цього потрібно підключитися до сервера по протоколу FTP, наприклад, способом, описаним в пості Як налаштувати доступ до сервера хостингу по FTP за допомогою програми FileZilla.
 3. далі входимо в адмінку WordPress і вибираємо вкладку «Модулі» - «Inactive»
 4. знаходимо рядок з WP плагіном All in One SEO Pack і тиснемо на «Активувати»

Налаштування плагіна All in One SEO Pack в адмінці WordPress

Тепер переходимо в адмінці WordPress в вікно налаштувань цього WP плагіна - Налаштування -> All in One SEO Pack. Для активації плагіна All in One SEO Pack потрібно поставити галочку навпроти «Enabled» в поле «Plugin Status». Якщо ви будете автоматично оновлювати цей WP плагін через адмінку Вордпресс, то може знадобиться знову поставити цю галочку, тому що буває, що вона скидається.

У наступних трьох полях «Home Title», «Home Description» і «Home Keywords (comma separated)» налаштувань плагіна All in One SEO Pack вам потрібно буде задати вид заголовка Title головної сторінки, а так само мета-тега Description і Keywordsдля все тієї ж головної сторінки WordPress. Для мого WP блогу ці поля виглядають так:

Новий тег Canonical, призначений для видалення дублікатів сторінок з індексу пошукових систем

Наприклад, якщо ви використовуєте в WordPress тег MORE для поділу тексту матеріалу на вступну частину, опубліковану на головній і повну версію, що відкривається або після натискання на заголовок матеріалу, або після натискання на посилання, що формується за допомогою тега MORE (наприклад, Читати далі ...) .Галочка в поле «Canonical URLs» у вікні налаштувань плагіна All in One SEO Pack дозволяє уникнути дублювання контенту WordPress (вмісту матеріалів вашого проекту) в індексі деяких пошукових систем. Давайте спочатку розглянемо звідки може з'явитися дублювання контенту в Вордпресс. А з'явиться воно може в тому випадку, якщо один і той же матеріал вашого веб буде доступний за різними адресами (URL).

Так ось, при натисканні в WP блозі по заголовку матеріалу, повна його версія відкриється за однією адресою, а при натисканні на посилання "Читати далі» - за іншою адресою (відрізнятися вони будуть тільки написом типу # more-2788 в кінці URL адреси). У другому випадку стаття відкриється на тому місці, де вона закінчилася на головній сторінці Вордпресс блогу (де стояв тег more). В принципі, можна застосувати хак і прибрати в настройках движка WordPress додавання # more-2788 до адресою посилання, але тоді стаття буде відкриватися спочатку, що мені здається не дуже зручним для читача (доведеться шукати те місце, де він закінчив читання на головній).

Але є альтернативний варіант вирішення проблеми дублювання контенту в WordPress, при якому і вовки будуть ситі і вівці залишаться цілі. Вихід із ситуації придумала компанія Google, анонсувавши на початку цього року новий тег Canonical, про підтримку якого відразу ж заявили Yahoo і Microsoft. Таким чином, якщо ваш ресурс має ідентичний або дуже схожий контент, доступний за різними URL, то новий тег дозволить вказати той URL, який повинен повертатися до пошукової системи. При цьому всі характеристики, такі як контрольний вагу тощо, передадуться на потрібну версію адреси.

Додаємо тег Canonical для вказівки потрібної версії URL, між відкриває і закриває тегами HEAD в HTML коді веб-сторінок з дубльованим контентом. В результаті Google, Yahoo і Microsoft зрозуміють, що все дублікати посилаються на канонічний URL, вказаний в тезі Canonical. Додаткові властивості вебсторінки, такі як PageRank, також перенесуться з дубльованих сторінок на вказану.

Як приклад приведу вид цього мета-тега Canonical для сторінки з матеріалом мого WP блогу, на яку я перейшов по посиланню «Читати далі». В адресному рядку я при цьому бачу адреса: http://ktonanovenkogo.ru/web-obzory/veb-obzor-vypusk-2.html#more-2338, але у вихідному коді, сформованому WordPress, (у верхній його частині) можна знайти рядок:

<Link rel = "Canonical" href = "http://ktonanovenkogo.ru/web-obzory/veb-obzor-vypusk-2.html" />

Вона каже пошуковим системам, розуміючим тег Canonical, який саме адресу даної статті вважати канонічним (для мого випадку етоhttp: //ktonanovenkogo.ru/web-obzory/veb-obzor-vypusk-2.html). По-моєму відмінне нововведення, яке, мабуть, затьмарює лише той факт, що цей тег Canonical поки не підтримується Яндексом, а це значить, що проблема дублювання контенту для цього пошуковика і раніше відкрита.

Завдяки плагіну All in One SEO Pack для WordPress проблема дублювання контенту в індексі Google, Yahoo і Bing вирішується простою установкою галочки «Canonical URLs», яка, до речі, за замовчуванням вже включена. Але тепер ви знаєте що таке тег Canonical і навіщо потрібно.

Налаштування заголовків всіх сторінок в WordPress (мета-тег Title) в плагіні All in One SEO Pack

Продовжимо розбиратися з настройками плагіна для WordPress - All in One SEO Pack. Якщо ви встановите галочку «Rewrite Titles» в настройках цього WP плагіна, то зможете налаштовувати для різних типів веб-сторінок в WordPress вид заголовків Title відповідно до правил, описаними в наведених нижче полях.

Вся принадність плагіна All in One SEO Pack для WordPress в тому, що вам практично нічого не треба міняти в його настройках за умовчанням, щоб отримати максимальний ефект. Я нічого поки не міняв в наведених на малюнку полях, але ви можете вносити зміни по своєму розумінню і баченню кращого варіанту (користуючись нагодою, хочу запитати у вас: є думка, що Яндекс не враховує слова в тайтли після символу «|» - так чи це насправді?)

Встановлена галочка в полі «Use Categories for META keywords» в настройках плагіна All in One SEO Pack дозволяє додавати назву категорії Вордпресс в мета-тег keywords для постів з цієї категорії. Мені здається це зайвим. Галочка в полі «Use Tags for META keywords», аналогічно попередньому пункту, дозволяє додавати в мета-тег keywords теги даного поста.

Теж мені здається зайвим, але вирішувати вам. Встановлена ​​галочка в полі «Dynamically Generate Keywords for Posts Page» означає, що вам не потрібно буде кожен раз при написанні поста вводити ключові слова, тому що в це випадку вміст мета-тега keywords для постів буде формуватися в WordPress автоматично.

Боремося з дублюванням контенту в WordPress, забороняючи індексацію архівів тегів, категорій або тимчасових архівів в плагіні All in One SEO Pack

Поля «Use noindex for Categories», «Use noindex for Archives», «Use noindex for Tag Archives» в настройках плагіна All in One SEO Pack - дозволяють боротися з дублюванням контенту WordPress блогу в індексі пошукових машин. Ви можете заборонити індексацію або категорій WP, або архівів, або тегів. Індексація забороняється автоматично, за допомогою додавання між тегами HEAD вихідного HTML коду мета-тега ROBOTS такого змісту:

<Meta name = "robots" content = "noindex, follow" />

Знімати галочки з усіх трьох пунктів в настройках плагіна All in One SEO Pack я б не радив, тому що в результаті, в індекс пошукових систем може потрапити багато схожих за змістом веб-сторінок. Особисто я поки що дозволив індексацію тільки категорій в WordPress, а індексацію архівів тегів і тимчасових архівів заборонив.

У зв'язку з тим, що я заборонив індексацію пошуковими системами архівів тегів в WordPress, довелося прибрати зі всіх сторінок WP блогу посилання на вебсторінки цих тегів. В іншому випадку, статичну вагу (PageRank) витікав би безповоротно на ці НЕ індексовані пошуковими системами сторінки WP тегів. Зверніть на це увагу.

Галочка в полі «Autogenerate Descriptions» в настройках плагіна All in One SEO Pack активує автоматичну генерацію мета-тега Description, якщо ви не задали його вручну, при написанні статті в адмінці WordPress. Вміст для цього мета-тега береться з поля «Цитата», якщо воно було заповнене, або з початкової частини тексту. Я б не радив включати цю опцію в налаштуваннях All in One SEO Pack. Краще створювати кожен раз вручну окреме опис (Description) для матеріалу при його написанні.

Установка галочки в полі «Capitalize Category Titles» в настройках All in One SEO Pack зробить все слова в назві категорії WordPress написаними з великої літери (наприклад, Joomla - Створення Сайтів). Мені начебто це не за ніж. Чесно кажучи, не експериментував з полями «Exclude Pages», «Additional Post Headers», «Additional Page Headers», «Additional Home Headers». Судячи з усього, в перше поле потрібно ввести через кому вебсторінки, на які не повинна поширюватися дія цього WP плагіна, а три наступних дозволяють щось додати в шапку відповідних сторінок Вордпресс блогу.

Остання опція в налаштуваннях All in One SEO Pack - «Log important events», дозволяє включити ведення логу, файл якого буде зберігатися в папку плагіна. Всі настройки плагіна All in One SEO Pack, використовуваного в WordPress для SEO оптимізації контента, закінчилися. Не забудьте для їх збереження натиснути на кнопку «Update options» внизу вікна налаштувань WP плагіна.

Можливість прописати для кожної статті в WordPress свої значення мета-тегів Title, Description і Keywords, за допомогою плагіна All in One SEO Pack

Тепер, завдяки плагіну All in One SEO Pack, при написанні статті у вас буде можливість, при бажанні, вказати для неї унікальне вміст мета-тегів «Title», «Description» і «Keywords». Це можна буде зробити в адмінці WordPress у відповідному вікні під назвою «All in One SEO Pack», яке ви можете знайти в вікні редагування матеріалу (при бажанні, ви можете його перетягнути за верхню смугу в будь-який зручний для вас місце в вікні редагування).

Я зазвичай заповнюю тільки поле мета-тега «Description», т.к той тайтл, що генерує цей WP плагін, мене цілком влаштовує.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Користуючись нагодою, хочу запитати у вас: є думка, що Яндекс не враховує слова в тайтли після символу «|» - так чи це насправді?