Початкове налаштування iPhone і його оптимізація

 1. Початкове налаштування iPhone
 2. Поради та оптимізація роботи iPhone

Вітаю, дорогі друзі! Довго думав, чого б такого корисного написати в переддень Нового року і рішення прийшло саме собою. Напевно в зв'язку з майбутніми святами число власників iPhone значно збільшилася. А значить збільшилася кількість питань по користуванню гаджетом, правильному налаштуванні і оптимізації його автономної роботи.

Сподіваюся, що ці рекомендації допоможуть не тільки новачкам, але і досвідчені айфоновци зможуть витягти для себе щось корисне.

Початкове налаштування iPhone

Перш за все хочу попередити, що не варто вестися на пропозиції зарозумілого продавця налаштувати айфон і створити Apple ID за символічну суму. По-перше, ви без проблем зможете зробити це самі за допомогою цього невеликого керівництва, по-друге, мені неодноразово доводилося виправляти косяки за такими горенастройщікамі (то Apple ID зроблять уродский, щось не повідомлять власникові відповіді на контрольні питання). Так що шліть їх нафіг, самі все налаштуємо і створимо. І відразу ще одна важлива рекомендація - обов'язково зберігайте чек, незважаючи на те, що міжнародна гарантія Apple (1 рік) зобов'язує офіційні сервіс-центри проводити ремонт і обслуговування без чека, він вам здорово стане в нагоді в разі продажу телефону. Таким чином без проблем доведете, що айфон куплений в магазині і ви не барига.

Увага! Залежно від моделі телефону і версії ПЗ, вищеописані пункти настройки можуть незначно відрізнятися.

1. Отже, натискаємо заповітну кнопку включення і бачимо такий екран.

2
2. Вибираємо країну, регіон.

Вибираємо країну, регіон

3. Підключаємося до WiFi, або використовуємо стільниковий зв'язок. Далі пропонується включити або відключити служби геолокації. Я, як правило, включаю, а потім, вже на етапі детальної настройки, відключаю геолокацію для додатків де вона не потрібна. Справа в тому, що вона непогано скорочують час автономної роботи телефону, тому все зайве краще відключити. Детальніше про це розповім далі.

Детальніше про це розповім далі

4. Якщо ви придбали iPhone моделі 5s і вище, то можете налаштувати функцію Touch ID дозволяє отримати доступ до телефону, а також до AppStore і деяких додатків по відбитку пальця.

Далі необхідно придумати шестизначний числовий пароль, необхідний в разі неможливості розблокувати iPhone по відбитку. До речі, якщо для вас шість цифр дуже багато, то можете встановити 4 значний пароль, для цього натисніть «параметри пароля».

5. Якщо придбаний iPhone у вас не перший і ви завбачливо зробили резервну копію даних зі старого девайса, то можете вибрати відповідний пункт. Або налаштувати як новий.

6
6. Тепер нам пропонується ввести Apple ID, або створити його. Якщо у вас немає цього ідентифікатора, то раджу натиснути «Ні Apple ID» а потім пропустити крок створення. Трохи далі я розповім як можна створити Apple ID без кредитної картки.

7
7. Siri. С не дуже давніх пір голосова помічниця Apple обзавелася російською мовою і навчилася більш точно розпізнавати запити господаря. Мені дуже допомагає, особливо за кермом.

8. Далі система запитує чи дозволяти відправляти розробникам програм службову інформацію. Можете вибрати будь-яку відповідь, не принципово.

9. Цей крок для власників шосте і більш пізніх моделей iPhone. Система пропонує вибрати один з двох варіантів відображення інформації на екрані: «стандартно» і «збільшено». Якщо немає проблем із зором, то «стандартно» саме те.

Якщо немає проблем із зором, то «стандартно» саме те

10. Натискаємо «почати роботу», барабанний дріб ... і ось нашому погляду нарешті то постав домашній екран телефону. вітаю 🙂

Поради та оптимізація роботи iPhone

Перед тим як приступити до другої частини статті хочу поділитися своїми спостереженнями. Неофіційно всіх власників iPhone можна розділити на дві групи:
- Максималісти. Качають купу додатків, всі налаштування на максимум, інтернет, онлайн-відео, ігри - все на повну котушку. І в кишені по-любому завжди лежить зарядка.
- Мінімалісти. Екран ледве світить, жодної іграшки і зайвого додатки, 3G включається тільки перед інтернет сеансом. Зате ці люди гордо можуть сказати, що заряджають айфон раз в два дні.

Це я до того, що наведені нижче поради носять чисто рекомендаційний характер і не є догмою. Все впирається в те до якої з двох груп користувачів ви ставитеся.

Якщо ви ближче до мінімалістів, то читайте статтю як збільшити час автономної роботи iPhone .

1. Створення Apple ID. Повертаємося до питання створення свого ідентифікатора. Читайте покрокову інструкцію як створити Apple ID без кредитної картки .

2. Імпорт контактів на iPhone. Про всі прості способи перенесення контактів на iPhone читайте ось це невелике керівництво .

3. А тепер повернемося до питання налаштування служб геолокації (настройки> конфіденційність> служби геолокації). Рекомендую включити геолокацію (вибирайте пункт «при використанні програми») для наступних пунктів:

 • карти
 • Siri
 • Камера. Вашим знімкам автоматично буде присвоюватися геопозіція.

Вашим знімкам автоматично буде присвоюватися геопозіція

Всі інші галочки - за бажанням.
Прокручуємо список вниз і вибираємо «системні служби». відключаємо:

 • геолокаційні iAd
 • калібрування компаса
 • мережі WiFi
 • Діагностика та використання.

геолокаційні iAd  калібрування компаса  мережі WiFi  Діагностика та використання

Обов'язково залиште включеним перемикач «знайти iPhone», решта знову ж за бажанням. При необхідності ви завжди зможете відкоригувати настройки геолокації під себе.

4. Оновлення ПО. Не забувайте вчасно оновлювати iOS (настройки> основні> оновлення ПЗ), як в правило, з кожною новою прошивкою Apple покращує стабільність і продуктивність. Але не завжди :). Майте на увазі, що для цієї процедури вкрай необхідний стійкий WiFi, якщо оновлюєтеся по повітрю (без комп'ютера). Так як поновлення важать в районі 1 Гб і не кожен може дозволити спустити на цю справу весь мобільний трафік.

Для повного уявлення найкрутіших можливостей iOS 9 прочитайте цю статтю

5. Розберіться з iTunes. На жаль дуже багато новачків ні як не можуть подружитися з iTunes. Думаю причина криється в тому що Apple вирішила впихнути в неї занадто великий перелік функцій. Ось вам парочка статей для ознайомлення.

6. Якщо вас не влаштовує стандартний рінгтон, який лунає з усіх закутків. те читайте як створити свій рінгтон за допомогою iTunes .

7. Встановлення програм. Якщо ви вже створили Apple ID, то тепер потрібно тільки зайти в AppStore, вибрати потрібну програму, завантажити його і запустити.

До речі, якщо не хочете кожен раз при при завантаженні додатків і контенту вводити пароль, то в настройках Touch ID (настройки> Touch ID і пароль) можна активувати доступ за відбитком пальця.

До речі, якщо не хочете кожен раз при при завантаженні додатків і контенту вводити пароль, то в настройках Touch ID (настройки> Touch ID і пароль) можна активувати доступ за відбитком пальця

На цьому, мабуть, я закінчу своє коротке керівництво. Щиро сподіваюся, що цими порадами зміг врятувати когось від помилок. Звичайно ж це далеко не повний перелік усього того, що можна налаштувати і оптимізувати. Тому чекаю ваших коментарів з рекомендаціями.

Усіх з наступаючим! Бажаю нових айфонів і успішної їх експлуатації! 🙂