Подружи Joomla! з SEO усього за 11 кроків

 1. 1. Переконайтеся, що вибрали правильний сервер
 2. 2. Перейменуйте htaccess.txt в .htaccess
 3. 4. Видаліть з Robots.txt "/ images /"
 4. 5. Встановіть редактор JCE
 5. 6. Використовуйте теги Alt і ставте обсяг зображень
 6. 7. Керуйте Meta-інформацією
 7. 8 Виберіть доменне ім`я з www. або без нього і використовуйте перенаправлення
 8. 9. Будьте уважні, створюючи внутрішні посилання
 9. 10. Розженете свій сайт
 10. 10.1. Примусьте браузери використовувати кеш
 11. 10.2. Увімкніть Gzip
 12. 10.3. Оптимізуйте обсяг файлів зображень
 13. 11. Встановіть Xmap
 14. 12. Бонус: SEO-компоненти, які полегшать ваше життя

Автор: Марк Аткінсон (Mark Atkinson, він же Mark

Автор: Марк Аткінсон (Mark Atkinson, він же Mark.RedGiant). Марк створив студію дизайну Durban в Південній Африці. Він є веб-дизайнером і експертом у створенні брендів для малого бізнесу. Жадібний до всього нового, Марк постійно перебувати на передньому краї трендів в світі онлайн-маркетингу.

Отже, для створення нового сайту, ви зупинили свій вибір на Joomla !. Купили або створили своїми силами гарний шаблон, запаслися креативним контентом і готові запустити сайт, який зустріне з відкритими обіймами перших клієнтів з їх кредитними картами.

Тільки є одна проблема: Якщо ми вирушимо в плавання по просторах інтернету з базовою конфігурацією Joomla !, то багато хто з тих тисяч людей, які жадають придбати наші товари або послуги, не зможуть відшукати цей сайт, так як посилання на його сторінки не зможуть пробитися в верхні позиції видачі пошукових машин. Подружити Joomla! з SEO складніше, ніж подружити WordPress . Проте, Марк Аткінсон прекрасно знає про ті дії, які необхідно зробити (всього 11 кроків) для того, щоб сайт на Joomla! зайняв те місце у видачі пошукових систем, якого він дійсно вартий.

Протягом останніх кількох років автор створив безліч сайтів на Joomla !, і він готовий поділитися своїм досвідом по досягненню більш високого ранжирування в пошукових системах.

1. Переконайтеся, що вибрали правильний сервер

Переконайтеся, що вибрали правильний сервер

З цього кроку слід починати. І він дуже важливий.

Хоч це і може викликати шквал обурень, але автор все ж наважитися заявити, що використання сервера IIS (Windows) для розміщення сайту на Joomla! може привести до зайвого головного болю.

Він вважає, що причина цього полягає в проблемах перезапису URL на будь-яких rewrite-модулях, які можна використовувати на IIS. А якщо ви використовуєте віртуальний хостинг, то настройка rewrite-модуля може перетворитися на справжній нічне жахіття. Крім того, на IIS серверах час від часу виникають проблеми при установці і конфігурації Joomla !.

Для того щоб позбавити себе від зайвих проблем і головного болю, використовуйте для сайтов на Joomla! сервер Apache з встановленим mod_rewrite. Це позитивним чином відбитися на ваших нервах і позиціях сайту в пошукових системах.

2. Перейменуйте htaccess.txt в .htaccess

Так як ми збираємося використовувати перезапис URL і зробити адреси більш привабливими, ніж це задумано за замовчуванням, слід перейменувати файл htaccess.txt в .htaccess, саме таке ім'я необхідно для Joomla! і mod_rewrite.

3. Зробіть адреси більш придатними для SEO і включіть перезапис URL

Цю операцію необхідно здійснити в панелі управління Joomla! У розділі Загальні настройки знайдіть «Установки Search Engine Optimization» і активуйте «Включити SEO» (Use URL Rewriting).

В результаті з URL-адрес будуть прибрані всі автоматично генеруються абракадабри. Замість них будуть використовуватися псевдоніми, що задаються при створенні сторінки.

Перезапис URL забере з адрес елемент /index.php/. Для цього у нас повинна бути можливість використання mod_rewrite, а також необхідний файл .htaccess. Щоб включити перезапис URL активуйте пункт Використовувати mod_rewrite (Use URL Rewriting).

Інші настройки автор залишає на ваш розсуд. Сам він більше нічого не змінює. Однак вам, можливо, більше подобатися, щоб в заголовках сторінок було присутнє ім'я сайту, особливо якщо на ресурсі є значний обсяг якісного контенту. Автор же вважає за краще у всьому мінімалістичний підхід, і заголовок кожної сторінки у нього унікальний.

4. Видаліть з Robots.txt "/ images /"

Це одна із загадок Joomla !, на яку важко знайти зрозумілу відповідь. В автоматично генерується robots.txt, створюваному при установці Joomla !, заборонений доступ пошукових роботів до папки з зображеннями.

Але, як ви вже напевно знаєте, якщо докласти певних зусиль до оптимізації картинок, вони можуть давати помітне збільшення трафіку з пошукових систем.

Однак ніякі зусиль щодо оптимізації зображення не допоможуть, якщо ви скажете пошуковим машинам, що вони не повинні заходити в теку, де зберігаються графічні файли. Тому вкрай бажано видалити з файлу robots.txt рядок:

/ Images /

5. Встановіть редактор JCE

Встановіть редактор JCE

Редактор JCE не тільки безкоштовний, але і володіє набором дуже корисних функцій, які допоможуть підтримувати SEO-здоров'я сайту.

Автору особливо подобатися те, що JCE може не розділяти код, що додається через редактор, а також наявність зручного інтерфейсу для вставки зображень з тегом Alt і зазначенням їх розмірів.

Це дуже гарне розширення для Joomla !, і його настійно рекомендується встановити.

6. Використовуйте теги Alt і ставте обсяг зображень

Цей рада не є специфічним для Joomla !, проте, пропустити його не можна. Редактор JCE дозволяє додавати до зображень альтернативний текст, який бачить користувач, якщо картинку завантажити не вдалося, а розмір зображення дозволяє швидше відобразити сторінку.

Якщо з'єднання повільне, то для завантаження графічного файлу потрібен певний час. Вказавши розмір зображення, ми змусимо браузер демонструвати на його місці білий прямокутник. У цей час користувач може познайомитися з текстовою складовою, і не закриє сторінку, до моменту її повного завантаження.

7. Керуйте Meta-інформацією

Хоча мета-тег keywords втратив своє колишнє значення, description і title залишаються важливими елементами оптимізації.

Марк Аткінсон знайшов досить корисний компонент - SEO Boss . Хоча в ньому він використовує тільки одну функцію - meta tag manager, але її корисність важко переоцінити.

За замовчуванням, для настройки мета-тегів на Joomla! необхідно проходити всі елементи з меню / матеріали і вручну редагувати description і title. Використовуючи SEO Boss, ми можемо редагувати всі ці елементи, не залишаючи одну єдину сторінку.

Неприємним моментом при використанні SEO Boss можуть бути лише проблеми сумісності з іншими встановленими компонентами. В такому випадку доведеться зайнятися редагуванням мета-тегів компонентів через їх інтерфейс. У всіх інших випадках, SEO Boss є справжнім порятунком.

8 Виберіть доменне ім`я з www. або без нього і використовуйте перенаправлення

На відміну від WordPress, Joomla! не ставить автоматичне перенаправлення між версіями доменного імені сайту з www. і без нього. Це класична проблема даної CMS, яка вирішується за допомогою файлу .htaccess.

Для перенаправлення з доменного імені без www. на містить www. додайте наступні рядки в .htaccess:

RewriteEngine On

RewriteCond% {HTTP_HOST}! ^ Www \.
RewriteRule ^ (. *) $ Http: //www.% {HTTP_HOST} / $ 1 [R = 301, L]

Для перенаправлення в зворотному порядку додайте в .htaccess наступні рядки:

RewriteEngine On

RewriteCond% {HTTP_HOST} www.yourwebsitehere.com
RewriteRule (. *) Http://yourwebsitehere.com/$1 [R = 301, L]

9. Будьте уважні, створюючи внутрішні посилання

З сайтами на CMS, особливо з сайтами на Joomla !, дублювання контенту може стати джерелом серйозних проблем. Головне, які можна зробити для його запобігання, це використовувати точні посилання на внутрішні ресурси.

Автор має на увазі, що слід використовувати тільки вказує www. або без www. (В залежності від того, який варіант ви вибрали на попередньому кроці), посилання завжди повинні закінчуватися слешем або завжди бути без нього, завжди необхідно використовувати розширення (.html) або відмовитися від його використання повністю. На сторінку повинні вести тільки однотипні посилання.

Пам'ятайте, що у сторінки не може виникнути дубля, поки Пошукова система не знайде більше одного варіанта посилання, що веде на неї.

Ми не можемо контролювати те, як інші сайти посилаються на нас, але можемо стати для них зразком для наслідування. Якщо ви знайшли некоректну посилання з іншого сайту, то можна поставити 301-й редирект, щоб виправити її.

10. Розженете свій сайт

Розженете свій сайт

На жаль, за замовчуванням Joomla! є досить неквапливої ​​системою. Але ми можемо істотно розігнати неї, зробивши три важливі речі: змусивши браузери використовувати кешування, включивши стискання Gzip і стиснувши зображення.

10.1. Примусьте браузери використовувати кеш

Не вдаючись в подробиці, це означає, що ми повинні проінструктувати браузери користувачів про те, які типи файлів вони повинні вміщувати в кеш, а також, як довго їх необхідно зберігати там. Для цього Марк Аткінсон пропонує додати наступні рядки в файл .htaccess:

ExpiresActive On
ExpiresByType text / html »access plus 1 seconds"
ExpiresByType image / gif "access plus 1 years"
ExpiresByType image / jpeg "access plus 1 months"
ExpiresByType image / png "access plus 1 months«
ExpiresByType text / css "access plus 1 months"
ExpiresByType text / javascript "access plus 1 months"
ExpiresByType application / x-javascript "access plus 1 months"
ExpiresByType image / ico "access plus 1 months"

Якщо необхідно зменшити або збільшити термін зберігання вашого контенту в кеші, то можете внести власні корективи в цей код.

10.2. Увімкніть Gzip

Використання стиснення Gzip дозволяє прискорити завантаження сторінок на комп'ютер користувача.

Для включення Gzip на Joomla !, перейдіть в Налаштування> Сервер і виберіть варіант GZIP-стиснення сторінок (Gzip compression) в положення «Так».

Зауваження: Ця функція буде працювати тільки в тому випадку, якщо на сервері встановлений mod_gzip.

Залежно від типу хостингу, у вас може бути опція для налаштування ступеня стиснення файлів в панелі управління сайтами. Рекомендується звернутися в службу підтримки хостинг-провайдера для уточнення цього питання.

10.3. Оптимізуйте обсяг файлів зображень

Веб-дизайнери ніколи не повинні випустити з поля зору оптимізацію графічних файлів, незалежно від того, використовують вони Joomla! чи ні. Страшно уявити, як часто нам доводиться завантажувати на комп'ютер графічні файли об'ємом 350 КБ, які могли б бути не більше 25 Кб без втрати якості. Якщо ви не вважаєте себе експертом в Photoshop, то можете скористатися для оптимізації зображень інструментом Google Page Speed .

За допомогою вище названих трьох методів і ще кількох невеликих хитрощів автору вдається отримувати оцінку понад 95 балів до Google Page Speed, ніж він дуже пишається. Багато з його сайтів на Joomla! навіть швидше створених ним же сайтів на WordPress.

11. Встановіть Xmap

Коротко кажучи, Xmap це кращий компонент для створення карти сайту з усіх, які тільки доводилося бачити автору.

Цей інструмент легко генерує якісні XML і HTML карти сайтів, а багатьох компонентів Joomla !, таких як Virtuemart або sh404sef, є спеціальні плагіни.

Після установки, перейдіть в Xmap і просто створіть нову карту сайту. Виберіть елементи меню, який ви хочете додати в неї, встановіть пріоритети і клікніть по Зберегти. Нова карта готова! Після цього ви можете вибрати елементи меню для HTML-карти сайту і помістити посилання в XML-карту для її додавання в Інструменти для веб-майстрів.

12. Бонус: SEO-компоненти, які полегшать ваше життя

Марк Аткінсон вважає, що легше займатися пошуковою оптимізацією Joomla !, якщо вона має версію 2.5 і вище, при цьому відпадає необхідність у використанні ряду сторонніх плагінів. Але для додаткового контролю параметрів, що впливають на SEO, він рекомендує скористатися двома своїми улюбленими SEO-компонентами для Joomla !:

Sh404sef - чудовий компонент для Joomla! Він дозволяє робити набагато більше, ніж просто SEO, а управляти цим компонентом дуже легко.

Artio JoomSEF - схожий на sh404SEF, але має безкоштовну версію, за допомогою якої можна випробувати його функціонал. Ймовірно цей компонент не такий потужний, як sh404sef, і доведеться неабияк попітніти, перш ніж вдасться налаштувати його. Тим не менш, це досить потужний інструмент, який дозволяє отримати контроль над елементами внутрішньої пошукової оптимізації.

Марк Аткінсон впевнений в тому, що зробивши описані вище дії, ви уникнете можливий негативний вплив особливостей CMS Joomla! на позиції свого сайта в пошукових системах. Існує, звичайно, безліч додаткових прийомів, які можна використовувати для поліпшення SEO. Чи допоможуть вони, передбачити важко. Але описані вище одинадцять кроків є необхідною базою для успішного проекту на Joomla!

Хороша і надійна внутрішня оптимізація повинна бути виконана в обов'язковому порядку.

Може бути, у вас є власні секрети пошукової оптимізації сайтів на Joomla !? І ви накопичили значний досвід по їх просуванню в інтернеті? Поділіться своїми знаннями в коментарях.

джерело: SEOmoz

Переклад: Олександр Нікітін

І ви накопичили значний досвід по їх просуванню в інтернеті?